Šta je novo?

Domaci CS Source Serveri???

Pa i mi smo necija deca!
Ti mu nadji neki server gde ne igraju deca.
Ja ove momke koje znam, svi imaju preko 20 godina.
 
ok to su admini ali sami igraci su losi koda igras protiv llow botova nista licno samo kazem los je:D
 
Poslednja izmena:
slusajte vi vuka on zna.Potvrdjujem ga :DD
evo vam jedan na koji sam slucajno naleteo 212.95.49.221:27015
Nije los onako osrednje igraju
 
Dje si RERNO legendo ma OK je server ali REALNO SRPSKI ZA CSS DOBAR NE POSTOJI TO DOBAR GOVORIM ISKLJUCIVO KVALITET IGRACA I ADMINA.:d
 
Vuče krivo ti je što si banovan, a? :d:D:D
 
Poslednja izmena:
Pa neka dodje i igra pa neka sam prosudi jel dobar ili ne... to sto si ti radio i sta si pisao po forumu banovali bi te svuda...
 
Kadsa pokušam da se uključim na neki od ovih servera poja vi mi se poruka ''this server is enforcing file coinsistency for this file: models/player/t_guerilla.mdl'' i diskonektuje me.Da li ovaj problem može da se reši i ako može, kako?
 
Kadsa pokušam da se uključim na neki od ovih servera poja vi mi se poruka ''this server is enforcing file coinsistency for this file: models/player/t_guerilla.mdl'' i diskonektuje me.Da li ovaj problem može da se reši i ako može, kako?

Probaj ponovo da instaliras source nije mi poznat ovaj problem... i naravno moras staviti i patch da bi mogao da igras na Metrohive
 
Kadsa pokušam da se uključim na neki od ovih servera poja vi mi se poruka ''this server is enforcing file coinsistency for this file: models/player/t_guerilla.mdl'' i diskonektuje me.Da li ovaj problem može da se reši i ako može, kako?
Probaj da obrišeš taj fajl, onda bi po nekoj logici css pokusao da skine taj fajl sa servera.
 
ma vrati default skinove bre :)
 
Pa ovaj je najbolji :D
 
S tim što ako koristiš mic spusti cmdrate na 70-75...
 
@f1k1 totalna glupost

Ovako maximalan rate je 25000 i ne vishe, to su glupostiza 50k
sto se tiche cl_updaterate i cl_cmdrate oni oboje idu do maximalnih 101

sa tim internetom probaj:
rate 18000
cl_updaterate 85
cl_cmdrate 85
 
@f1k1 totalna glupost

Ovako maximalan rate je 25000 i ne vishe, to su glupostiza 50k
sto se tiche cl_updaterate i cl_cmdrate oni oboje idu do maximalnih 101

sa tim internetom probaj:
rate 18000
cl_updaterate 85
cl_cmdrate 85

ako imas manje od 128k upload tesko da ces igrati normalno, cak sa adsl-om ako upalis neki voice chat i na 128 ume da skace ping, mada opet zavisi i od toga gde se server nalazi i kakav je, ume server da laguje i ako je tebi net ok, moj predlog je da probas sa 25000 100 100, ako ne valja spustaj polako na 20000 75 75, pa ako je i to lose probaj sa 66 66
 
Poslednja izmena:
@f1k1 totalna glupost

Ovako maximalan rate je 25000 i ne vishe, to su glupostiza 50k
sto se tiche cl_updaterate i cl_cmdrate oni oboje idu do maximalnih 101

sa tim internetom probaj:
rate 18000
cl_updaterate 85
cl_cmdrate 85
Ajde ne zbunjuj čoveka...
Ovako na brzinu vidim da ili pričaš napamet bez mnogo razumevanja, ili se baziraš na 1.6, ili oboje...
Aj redom...
Maximalan rate na CSS je 100% 30000, a možda i više. Znači 25k zaboravi. Ako ukucaš 50000, nikakvu štetu nemaš, ako može - može, ako ne - server će te sam spustiti na 30000 (ili koliko je već sv_maxrate na serveru). Konkretno na serveru o kome se priča (Metrohive) je stavljeno sv_maxrate 50000, a ja lično sam u netgraphu video da in protok ide i do 32 KB/s (sa 28 igrača).
Inače rate komandom ograničavaš max protok koji ti kao klijent možeš da ostvariš u downloadu, a zašto bi sa 1 mbps internetom koji skida sa 105 KB/s to ograničavao na bednih 18K, to je samo tebi jasno.
Dalje, cl_updaterate. Ovom komandom poručuješ serveru koliko MAXIMALNO update paketa da ti šalje u jednoj sekundi. Kažem maximalno jer to što si ukucao 100 ne znači da ćeš toliko i dobijati. Izuzeci:
1) kada je na serveru sv_maxupdaterate manje od 100
2) kada je tickrate servera manji od 100
3) kada server loše radi pa mu pada fps - tada ne može da pošalje više update-ova nego što ima fpsa. Šta je server fps je neka druga priča i nije bitna za klijenta :)
4) kada si rate postavio na premalu vrednost. Svaki paket ima određenu veličinu, i ako je ta veličina * cl_updaterate koji si stavio veće od rate koji si stavio -> imaćeš choke, server ne može da ti pošalje sve što je hteo.
I na kraju, cl_cmdrate. Jedino je ovo problem (mada sa ovim ubrzanjima interneta sve manji i manji) jer je to MAX broj update paketa koje ti šalješ serveru, a Srbija kuburi sa uploadom. Ponovo kažem max jer su izuzeci:
1) kada je na serveru sv_maxcmdrate manje od 100
2) kada je tickrate servera manji od 100
3) kada je tvoj fps manji od 100, opet ista priča, ne možeš poslati više updateova nego što imaš fpsa, s tim što je u ovom slučaju klijent fps dobro poznata stvar - sličice u sekundi :)

Paketi koji se šalju su po pravilu manji od onih koji se primaju tako da je potrebno manje protoka u uploadu nego u downloadu, za isti broj paketa...

Inače postoji još nekoliko cvarova na serveru koji regulišu sve ovo:
sv_client_cmdrate_difference - max razlika između cmdrate i updaterate
sv_mincmdrate - min cl_cmdrate koji klijent može da postavi
sv_minupdaterate - min cl_updaterate koji klijent može da postavi.
sv_minrate - min rate koji klijent može da postavi.

E sad to je bila teorija, praksa je takva da jedino najsporiji ADSL paket (ne računam onaj *****ski 256/64) ima problema sa rejtovima i to ako se koristi mikrofon (više podataka se šalje), pa je u tom slučaju potrebno smanjiti cmdrate kako sam napisao pre par postova. U svim ostalim slučajevima može se igrati sa 100 100 50000.
 
Poslednja izmena:
Evo jos jedan. Izvinjavam se ako je vec negde pomenuto.

Rebellion CSS Server | SRB
79.143.173.164:27040
 
Jer zna neko neki srpski steam server gde ima puno igraca?
 
Evo jos jedan srpski server otvoren pre par dana:

217.26.212.39:27024 NS-gaming | public

sve je namesteno jos nam samo igraci fale :D
 
Da ne otvaram novu temu. Treba mi za igraonicu CS 1.6, znaci za LAN igranje.
Jel dovoljno da kupim Counter-Strike™ 1: Anthology (jel to to uopste) o to za 10 kompa 10 primeraka i da nemam problema sa raznim derikozama?
Sad kako je prazan budzet ko zna sta moze da im padne na pamet.
 
Nazad
Vrh Dno