Šta je novo?

Domaca igra - Dollaring

imandic

Poštovan
Učlanjen(a)
31.07.2014
Poruke
77
Poena
59
Pozdrav svima,
posle par meseci "odmora" od razvoja Avion Checkpoint igre uradio sam nešto malo drugačije:

https://play.google.com/store/apps/details?id=rs.respot.dollaring

U pitanju je idle clicking game sa dosta elemenata strategije.
Na višim nivoima (većim sumama novca) postoji mogućnost i odlaska u "ilegalne vode" i zarade puno para ali to sa sobom povlači i velike rizike.
Planirano je da se nedeljno organizuje turnir, recimo nedeljom u 12h, ko se prijavi igra mu tačno u određeno vreme bude remote resetovana na nulu i igra se 4 sata. Ko zaradi najviše dolara dobije neku nagradu (telefon, tablet, vikend na Zlatiboru,...), samo da još rešim neki PayPal nalog sa mogućnošću primanja para.

Ako je neko voljan da proba jako bi mi značilo, jer je igra oko 95% gotova ali je treba utegnuti i testirati na što više uređaja.
Svaki komentar, kritika ili sugestija su više nego dobrodošli.

Hvala unapred, Ivan

dollaring1.png
dollaring2.png
dollaring3.png
 
Dal je moguće da niko nema nikakav komentar?

Recite da ne valja, da je grafika loša, da ne radi na iPhone (radi, samo nisam pustio još), da radi do jaja na Nexus7, da vam ne odgovara boja buttona, da su rizici suviše rizični, da možete bolje, da niste nikad videli bolju igru, da je igra predosadna, da je igra ultra zanimljiva, da bi vi pre avio kompanije pre uzeli šećeranu, da je tekst premali (a nema mesta za veći)...

...bilo šta...
..bilo šta..
.bilo šta.

ovako sam ko neko siroče, ne j*be me niko dva posto...

:)
 
Druže ja se uopšte ne igram, al ću da skinem da probam igru:)
 
Da ti iskreno kazem Avion ti je bio extra igra. Ovo u zivotu ne bih skinuo jer izgleda nekako smor. I zaista mi se neda da igram ovakav tip igara. Tako da ces morati a sacekas nekog drugog.
 
Da li moze link za apk, posto nemam trenutno net na tel.? :)
Edit: Snasao sam se, kad probam javljam... :)

Edit 2. : Probao, svidja mi se ideja, mada ne znam da li je igrica na foru berze ili tako nesto, ali mi je malo dosadno da samo skupljam pare i da imam sell....bilo bi bolje da ima da se kupuje po nekoj niskoj ceni, a da se prodaje po vecoj, posto ovako bukvalno u pocetku malo igram, dok ne uradim upgrade price i dok ne zaposlim one menadzere, posle igrica sve sama radi :D
 
Poslednja izmena:
Da ti iskreno kazem Avion ti je bio extra igra. Ovo u zivotu ne bih skinuo jer izgleda nekako smor. I zaista mi se neda da igram ovakav tip igara. Tako da ces morati a sacekas nekog drugog.

Hvala za Avion, treba i ona da dodje na red za face lifting :)
Ova nova je idle clicking igra ali sam dosta izašao iz fazona čistog kliktanja ceo dan. Ima mnogo podataka pa sam nekako morao da ih spakujem pa mislim da ne možeš da stekneš utisak o igri samo po screenovima...

Ali i i ovo mi puno znači, trebalo bi malo da sredim prezentaciju na google play-u. Hvala...
 
Da li moze link za apk, posto nemam trenutno net na tel.? :)
Edit: Snasao sam se, kad probam javljam... :)

Edit 2. : Probao, svidja mi se ideja, mada ne znam da li je igrica na foru berze ili tako nesto, ali mi je malo dosadno da samo skupljam pare i da imam sell....bilo bi bolje da ima da se kupuje po nekoj niskoj ceni, a da se prodaje po vecoj, posto ovako bukvalno u pocetku malo igram, dok ne uradim upgrade price i dok ne zaposlim one menadzere, posle igrica sve sama radi :D

Sređujem upravo web sajt igre, tamo će biti i .apk (dollaring.net).

Početna ideja igre je da se nedeljno organizuju turniri koji traju 4 sata, recimo u 12h CET.
U 11:55 startuješ igru, ja je remote resetujem na 0 tačno u 12h i kreće igranje. Po isteku 4. sata prva tri igrača dobijaju nagrade (obezbedio sam sponzora za prvih par turnira).

Da, u pravu si za gameplay, ali ako juriš poziciju na score boardu onda se situacija komplikuje jer moraš da kreneš i u ilegalne aktivnosti ako želiš veliku zaradu, a ilegala nosi sa sobom rizike, pa moraš jako pažljivo da igraš i ulažeš...

Ja sam krenuo sa nekom idejom i zato mi i trebate vi da tu ideju usmerim i promenim i sredim da na kraju rezultat bude dobra i zanimljiva igra...
Hvala...
 
Probao, ali me ne privlači pa sam deinstalirao. Ono što mi se ne sviđa je što se roba pravi ni od čega i prodaje po nekoj fiktivnoj ceni. Nema nabavnog dela i onda mi je sve nekako besmisleno. Nelogična mi je i kupovina veće cene, tj. ulaganje para u podizanje cene. Bilo bi logično da cena zavisi od tržišta, ili već nečeg na tu temu.

Na prvu loptu me je igra podsetila na windows igru Drug wars, ili Dope wars, ne sećam se tačno kako se zvala, ali mi je ta varijanta bila interesantnija.

Dakle, po meni, to su elementi koji mi na prvu loptu fale da bi me koncept privukao. Mojih 5 centi, NHF. :)
 
Probao, ali me ne privlači pa sam deinstalirao. Ono što mi se ne sviđa je što se roba pravi ni od čega i prodaje po nekoj fiktivnoj ceni. Nema nabavnog dela i onda mi je sve nekako besmisleno. Nelogična mi je i kupovina veće cene, tj. ulaganje para u podizanje cene. Bilo bi logično da cena zavisi od tržišta, ili već nečeg na tu temu.

Na prvu loptu me je igra podsetila na windows igru Drug wars, ili Dope wars, ne sećam se tačno kako se zvala, ali mi je ta varijanta bila interesantnija.

Dakle, po meni, to su elementi koji mi na prvu loptu fale da bi me koncept privukao. Mojih 5 centi, NHF. :)

Hvala roadracer,
probaću da odbranim ideju igre:

Igrač kreće sa jednim dolarom za koji može kupiti jedno stablo jabuka.
Bere jabuke i prodaje komad po komad za 1$.
Upgradeuje biznis i sada prodaje po 2 jabuke spakovane u lepu kutiju sa 2.1$
Kada zaradi dovoljno para radi ponovo upgrade i prodaje kutiju sa 3 jabuke (ili kutiju sa 2 jabuke obavije ukrasnim papirom i time joj dodaje vrednost).
Kada smatra da ima dovoljno para, angažuje "managera" koji radi prodaju paketa koje je igrač spremio (ili upgradeovoa na veći paket ili paket u kom su 2 crvene i jedna zelena jabuka).

Kada zaradi dovoljno, ulazi u sledeći biznis, prodaju mobilnih telefona i opreme.
Plati 60$ da krene sa biznisom i prodaje DKU-2 kabl za Nokija telefone za 4$ po komadu.
Onda upgradeuje biznis i prodaje slušalice za 8.41$
Opet nastavlja da zarađuje i upgradeuje sve dok ne odluči da zaposli dečaka koji će prodavati umesto njega.
Ako smatra da je dobro angažuje i više managera (koji povećavaju brzinu prodaje).

i tako dalje što se kupovine tiče.

Da bi bilo interesantnije uveo sam i upgrade managera i radnika (recimo povećanje plate).
Da bi bilo još interesantnije uveo sam i ilegalne aktivnosti koje dosta ubrzavaju igru ali nose sa sobom veliki rizik da igrača strefi tornado ili da ga upuca plaćeni ubica ili da doživi saobraćajku...Rizici se na svakih X sekundi isključuju dok ne ostane samo jedan rizik. Kada je ostao jedan, računa se random broj od 0 do 100 i ako igrač dobije broj veći od 85 onda će ga i strefiti "nepogoda" i time gubi dosta para i usporavaju mu se manageri (kojima je svima toliko žao da se nešto desilo gazdi, da su potpuno demoralisani za rad).

Ima i još par uticaja na zaradu, recimo igra voli one koji ručno klikću pa je će zarada biti veća kod onih koji aktivno igraju u odnosu na one koji čekaju na managere...

Za razliku od dosta idle clicking igara koje sam probao istražujući kako da krenem sa igrom, ova još i ima malo smisla (ako je smisao igre uopšte bitan, ne znam koliko je smisleno i bacanje ptica na prasiće u nekoj igri koju sam probao).

A fokus je na turnirima gde se igra 4 sata i obezbeđene su i nagrade. Strategija je jako važna jer u 4 sata igre razlika može biti milionska između 2 strategije, a ima ih puno.

Hvala na komentaru, dok sam pisao skontao sam par stvari koje treba izmeniti :)
 
Poslednja izmena:
Nisam probao igru, mozda je probam u nekom momentu, ali u startu mi bode oci 4 sata igranja?! meni je to malo predugo... jeste da se radi o parama i nagradi ali i u tom slucaju bi me u startu odvratilo od ideje da uplatim kintu...
prosto cenim da neko ko ima kintu da se igra tesko da ima vremena toliko da potrosi na igru...
Javljam se sledeci put kad probam...
 
Nema veze sa prama, igranje turnira je potpuno besplatno...
Startujes, igras kad hoces i koliko hoces u ta 4 sata i to ako želiš, turniri su opcioni. A i pitanje je da li će ostati 4 sata, zato sam i postovao info na forumu, da čujem mišljenje ljudi i eventalno korigujem igru i planove.

Ako si našao dobru strategiju, a voleo bi da pokupiš neku od nagrada (u teškim sam pregovorima, ali može biti da nagrade budu prilično vredne, tipa iPhone6, S5,...), onda ćeš možda igrati malo aktivnije...

Pare služe samo za kupovinu osiguranja od nepogoda (rizika) koji se dešavaju jako retko ako ne odeš u ilegalne aktivnosti.

BTW, pustio sam novi update na Google Play.

Hvala gulijator
 
Poslednja izmena:
Deluje mi da jako uposli telefon, greškom mi je ostala da trči, ekran se ugasio, pa nisam primetio, al si mi posrkao bateriju i telefon se prilicno ugrejao. A ne deluje da joj bas treba svih 8 core...
 
Igra ko igra, troši koliko može :)
Veruj mi namučio sam se da izvučem i ovoliko iz baterije (Na mom S4 traje oko 4.5 sati, na Nexus7 oko 6 sati kad je samo igra aktivna, a isto toliko troši i Avion Checkpoint koji je full 3D).

Unity preuzima sve raspoložive resurse za sebe što je priličan problem (a nisam uspeo da nađem način da ga ograničim) pa sam se dovijao na razne načine (od danonoćne optimizacije koda, preko ograničanja od 30fps do fiksnog timestep-a na 0.04 sekunde za FixedUpdate). Ja iskreno ne mogu više od ovoga, ako neko zna neku foru ili rešenje kako pripitomiti Unity da ne luduje, rado ću saslušati.

Možda ste primetili da na početku slajderi ne klize nego malo skakuću? Na 60fps klize baš lepo, ali se usija telefon.

Hvala danijel00
 
Poslednja izmena:
Probao sam je, nije losa `grica :) trebalo bi da ubacis neke modove, tipa za koliko vremena mozes da zaradis milion dolara, ili za koliko vremena sve poslove mozes da otkljucas. Da bude raznovrsnija. Meni se svidja, volim takve menadzerske zezancije. Samo moze i mora da se poboljsa jos, to je ocigledno
 
Poslednja izmena:
Sad radim na dostignućima (achivements), biće ih desetak verovatno...plus postovanje na socijalne mreze za hvaljenje.

Hvala fingon82
 
Mali update:
- Dodao sam kupovinu kredita preko PayPal-a. Kreditima se kupuje osiguranje od nepogoda.
- Na svakih sat vremena igranja igra poklanja jedan kredit. Tako da možete da skupite dovoljno kredita i igranjem za osiguranje.
- Facebook i Twitter buttoni rade.
- Balansirao sam i rebalansirao bar 100 puta. Ma 200 puta.
- Dodao sam merenje vremena za koje igrač postane milioner. Pregovaram sa sponzorom da svakog meseca prva 3 najbrža igrača dobiju neke nagrade. Sponzori su ****no teški kad su pare u pitanju :)
- Promenio sam cene ilegalnih aktivnosti.
- Izmenio sam još brdo sitnica.

Jel sam napisao da sam balansirao igru 100 puta?
 
Napisa da si je balansirao,ali nisi dal si je izbalansirao :D
 
:) Ko će to znati...
Videćemo reakcije igrača kad krene malo jača promicija igre. Igrači su ti koji se pitaju...
 
Moram ponovo da je instaliram da vidim kakva je. Da te pohvalim, zarazila mi je u prvom igranju, pa sam morao da je obrisem, a i pregrevala mi je tel :)
 
:) Svaka informacija je više nego dobrodošla, čak i tehničke tipa: izdržala mi baterija samo 2 sata ili pregrejao se telefon...Hvala...

BTW, evo liste rezultata online: https://dollaring.net/data.html

Neki su već počeli da kupuju kredite preko PayPal-a pa dosta odskaču od ostalih igrača...
 
ubaci kriptovalutu freshcoin u igricu i povecaces interesovanje!
 
Sad sam kuvao malo. Vise mi se ipak svidja avion, ne volim ove igrice sa kliktanjem. Zasto? Pa uglavnom treba rutine (udjes u trip kliktajuci zaboravis sta radis) za to, a ja vise volim podesiti parametre, gledati statistiku i na osnovu toga da igra radi sama, dok ja sluzim tu za monitoring. Ovo naravno nije lose, u tom zanru koji se nalazi. Nego jednostavno nije bas za mene, sad sam igrao zaradio pola miliona i to je to. Mozda jos udjem par puta, ali sumnjam da cu se navuci, jer se nekako ne mogu opustiti uz ovo.
 
Trebao si da ubaciš neki video. Zelim ti upuno sreće sa igricom.
 
Sad sam kuvao malo. Vise mi se ipak svidja avion, ne volim ove igrice sa kliktanjem. Zasto? Pa uglavnom treba rutine (udjes u trip kliktajuci zaboravis sta radis) za to, a ja vise volim podesiti parametre, gledati statistiku i na osnovu toga da igra radi sama, dok ja sluzim tu za monitoring. Ovo naravno nije lose, u tom zanru koji se nalazi. Nego jednostavno nije bas za mene, sad sam igrao zaradio pola miliona i to je to. Mozda jos udjem par puta, ali sumnjam da cu se navuci, jer se nekako ne mogu opustiti uz ovo.

Hvala mrtavker,
probao sam da napravim nešto malo interesantnije od čistog idle clicking fazona, dodaj ovo, dodaj ono, i na kraju ću da završim sa strategijom.
Nema opuštanja :)
 
Nazad
Vrh Dno