Šta je novo?

Dobro bi mi dosla pomoc :)

Oliver_Guly

Cenjen
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruke
27
Poena
154
Ne znam u koji podforum da stavim ovu temu, ali uglavnom evo sta imam i sta pokusavam (neuspresno) da uradim.
Imam glavni kompjuter (XP) koji je povezan na (wireless) internet preko (TP-LINK 802.11b/g Wireless Adapter) kartice..znam da imam ADSL i router da nebi bilo nikakavih komplikacija, ali ovako mi je lakse nego da sklapam ugovore sa provadjerima itd..(da se razumemo ne kradem net, nego drugar mi drzi povecu mrezu po gradu, i platis mu i on ti omoguci pristup toj mrezi). Inace imam antenu na krovu koja mi poboljsava signal...
E sada...zelim da preko USB (TP-LINK TL-WN321G) odasiljavam (ako je to dobar izraz :d ) tu internet konekciju koju imam preko tog wirelessa, posto imam Ipod i Netbook (win 7, ako je bitno uopste) i super bi mi doslo kad bi imao po stanu moj wireless.
Da li bi neko mogao da mi kaze kako da uradim to? Unapred hvala! :)
 
Bitno je samo da lepo konfigurises uredjaj na racunaru gde se nalazi TP-LINK TL-WN321G (odakle dolazi internet je nebitno - bitno je da ga ima :). E sad...otprilike ide ovako: moras da kazes tom USB uredjaju (TP-LINK TL-WN321G) da umesto uloge prijemnika, ima ulogu odasiljaca, odnosno AP. [koliko znam uz TP-LINK dolazi aplikacija od njih, koja ti pomaze da konfigurises uredjaj i da ga koristis bla bla...ne znam tacno kako se zove. E pa kroz tu aplikaciju pogledaj da li ima negde neka opcija da menjas adapter/AP ...ako nisi instalirao aplikaciju, nista strasno. Preko Device Manager-a, Properties mozes da nadjes opciju za AP koja se postavlja na Enabled]

...kada to uradis, treba da naucis racunar da deli Internet konekciju tom uredjaju. Kada otvoris Network Connections (iz Control Panel-a), imas onaj Network Wizard kojim konfigurises mreze. Pokreni wizard koji ide korak po korak...(ako vec imas takvu mrezu, ovo ce tebe biti maciji kasalj :) podesi Internet izvor, i konekciju koja koristi taj izvor (za to ti je potrebno da znas koji su nazivi konekcija - Internet signal i wireless adapter) i ukljuci Sharing On...to bi trebalo da je to :wave:
 
Hvala ti mnogo!! Evo sve radi, evo me ne internetu preko ipoda, svaka ti cast! :D
 
Nazad
Vrh Dno