Šta je novo?

Dobar dusek za krevet

Slarafia diplomat, preko 10 godina ga imam i dalje je dobar.
Za drugi stan smo isto kupili diplomata.
Selimo se, takodje planiramo da opet kupimo diplomata. :)
 
Dušek je definitivno stvar za koju ne treba žaliti novac, jer čovek pola života provede spavajući. Lično sam promenio dosta dušeka i manje-više nisam bio zadovoljan. To su uglavnom bili dušeci u cenovnom rangu od 300-500e. Počev od Simpovih, pa do hvaljene Schlarafie. Veličina kreveta mi je 160x200. A onda sam na preporuku kuma, otišao u jednu radnju na Vračaru, koja uvozi najčuvenije brendove u svetu dušeka, kao što su Tempur, King Koil, Yves Delorme, Serta… Naravno, u samom startu sam bio šokiran cenama. Jednostavno, tada nisam ni znao da dušeci mogu toliko da koštaju. Nikada ranije nisam koristio dušeke sa memorijskom penom, pa sam probao tvrdi Tempurov model. Za 5 minuta ležanja osetio sam kao da lebdim, ali nažalost s obzirom na cenu od preko 2000e, odustao sam. Na kraju sam prelomio i izabrao Sertu model Switzerland (34cm), američka kompanija koja oprema većinu hotela, a koji je bio skoro upola jeftiniji, čini mi se da sam ga platio oko 1000-1200e na nekom finom popustu koji su tada imali. Preporodio sam se. Evo, već ga imam skoro 5-6 godina i dalje je kao nov. Najbolja kupovina u mom životu. Obiđite sve, probajte i ne obazirite se na cenu. Po meni, dobar dušek je nepogrešiva investicija. Dobar san nema cenu.😁 Evo par sličica.

IMG_3698.jpegIMG_1245.jpegIMG_1262.jpegIMG_1249.jpeg
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam 2u1 jastuk kod Čabe na goosedown.rs, i za sada (godinu dana) se odlično pokazao.

Davno sam prestao da se zanosim da ću naći jastuk bolji od (pa)perjanog...
Ovo je vidim još skuplje od jyska. Kakvi su ti utisci? Ne spljošti se tokom noći? Ja skoro uvek spavam na strani, pa ponekad se spljošti jastuk, valjda paperje ode na krajeve od pritiska glave i vrata.
 
Jos jedna preporuka za vitapur neo bamboo memory. Ispada da ih reklamiram ali sam isti problem imao sa spljostavanjem jastuka. Ovaj je skroz postojan i za sada najbolji jastuk koji sam imao kuci. Imaju stalno akcije, izadje malo preko 5k dinara.
 
Kakav je za spavanje na leđima? Problem koji imam s jastucima je da ako mi odgovaraju za spavanje na boku previsoki su mi kad ležim na leđima...
 
meni je ok. ne mogu da tvrdim da ce tebi biti ok jer mora da se isproba. meni je delovao na ruku kako treba i pazario ga.
mekan je ali postojan. nece da se slepi. nije ni visok niti tanak. meni bas odgovara. spavam uglavnom na strani ali po nekad na ledjima i nemam problema sa njim.
 
Ista priča, kada sam na leđima, volim nizak jastuk, na boku, volim višlji.
Inače trenutno na 10 godina starom dormeo anatomskom od memorijske pene, za leđa mi je ok, ali za bok nikako jer se spljoštio i više nije dobar.
Uzimao onaj welpur iz yiska, nikad gori jastuk, smrdi na naftu, pretvrd, za bok i nekako ali na leđima nikako, previsok i pretvrd.
 
Ovo je vidim još skuplje od jyska. Kakvi su ti utisci? Ne spljošti se tokom noći? Ja skoro uvek spavam na strani, pa ponekad se spljošti jastuk, valjda paperje ode na krajeve od pritiska glave i vrata.

Žena ga koristi i za sada je super zadovoljna sa jastukom, a ima problem sa vratom pa joj retko koji odgovara. Znam da je uzela tvrđu varijantu. Po mom iskustvu svaki perjani će sa korišćenjem gubiti na debljini, samo je pitanje koliko. Koliko znam procenat paperja bi trebao da utiče na to (kao i na cenu).

Moj nisam još počeo da koristim, čekam da penzionišem stari. Nisam toliko osetljiv na oblik jastuka, ali jesam na osećaj vreline na sintetičkim jastucima...
 
Ja sam neko vreme spavao na domacem Mateks duseku sa dzepicastim jezgrom. Kupljen pre 4 godine, nije propao za to vreme ali nije kao prvog dana, meksi je. Prvi pravi dusek, za njega sam obilazio sve salone u gradu (Nisu). Jedino Schlarafia salon nisam, jer budzet nije dozvoljavao.

Posto je zavrsena nova spavaca ove godine, resio sam da uzmem i novi krevet i dusek, nisam se pokajao. Schlarafia Nuova dusek i Nubra krevet, ima prostora za ostavu u krevetu koliko i jedan osrednji ormar.

Posao po Diplomat (video kod druga i svidjao mi se), ali nakon par sati lezanja na raznim dusecima, ovaj je najvise odgovarao.
 

Prilozi

  • IMG20230728130340.jpg
    IMG20230728130340.jpg
    135.5 KB · Pregleda: 105
Sto se tice, jastuka, sve sam isprobavao. Nista mi nije odgovaralo. Dormeo ni pod razno vise ne bih kupio. Na kraju sam nasumice kupio, i evo 6-7 godina ne menja oblik i ja sam prezadovoljan. Spavam na stranu.
 
Ja imam 4 komada schlarafia diplomata još od 2013. Kao novi su. Naravno, redovno pranje navlaka se podrazumeva, i okretanje.
Jednom sam imao 180x200, nikad više, tada sam uzeo 2x90x200. Ono je bilo nemoguće premetati, a i ovako je teško.
Meni je bio previše tvrd, pronašli smo se u Queen modelu. Mene leđa više od tada ne bole.
 
Mateks domaci proizvodjac, nesto preko 20k sam platio najbolji njihov sa dzepicastim jezgrom, 140x200 ili 160x200.

Cena iz 2019 doduse.
Hvala Ivke!
Video ove cene iz teme 100k - 400k+ pa reko nema za mene dušek, ima da spavam na kamenu na kraju!
 
Ima li neki dobar dusek do 30k za smrtnike?

Ako smrtnik ima do 80-tak kila verujem da da. Za nas smrtnike od 120+, mrka kapa.

Žena i ja smo u 2015 uzeli Philip dušeke 2x80x200 sa džepičastim jezgrom, i mene su ledja tada prestala da bole. Još uvek su dobri, ali već polako počinje da gledam šta će im biti zamena.

Jednako tako, kao i za radne stolice - kada ljudi pitaju ima li nešto kvalitetno, bilo bi zgodno da napomenu gabarit. Kvalitet nije isti za 80kg, 120kg ili 160kg.
 
Ja sam uzeo Optimo dusek/podlogu i podlogu. Poprilicno sam zadovoljan. U njihovoj radnji mozete isprobati sve modele u kombinaciji sa jastucima i podlogama i kombinovati po zelji. Uzeo sam motorizovanu podlogu koja moze da podize deo za glavu do 90° kao i deo za noge. Super je za gledanje filmova. Ako stignem okacicu neku sliku. Uglavnom zadovoljan sam udobnoscu i kako sve funkcionise. Garancija na motor i ostalo je oko 15 godina ako se dobro secam. Sve u svemu dosta kvalitetno.
 
Probao sam dosta duseka u zadnjih nedelju dana i skapirao da uopste ne moram da dam toliko para da bih dobro spavao. Ceo zivot spavam na lezaju i svaki dusek mi je daleko udobniji od toga.

Imao sam danas priliku da probam Philip Flavia dusek i deluje jako udobno. Izadje oko 85k u 180x200 dimenziji i mislim da nema potrebe da dajem vise para od toga sa mojih 81kg i spavanjem na stomaku vecinu vremena.
 
Jysk gold na nekoj 50% akciji, pogledajte. Poslali mi neki spam mejl.
 
Lol, ista cena dušeka kao pre "akcije" :LOL:
Onaj S110 Dreamzone je isto bio 30 i nešto hiljada pre nedelju dana kad sam gledao...
 
Patio se sa socijalnim dusekom od 100€ vise od godinu dana jer me je mrzelo da se cimam i probam. Bio na vikend odmoru u vrdniku gde sam spavao kao beba... Pitao vlasnicu koji dusek je u pitanju i rece mi "andrijasevic lux". Narucio isti dan 160x200 za 28000 i od tad spavam kao kralj.
 
Ja sam neko vreme spavao na domacem Mateks duseku sa dzepicastim jezgrom. Kupljen pre 4 godine, nije propao za to vreme ali nije kao prvog dana, meksi je. Prvi pravi dusek, za njega sam obilazio sve salone u gradu (Nisu). Jedino Schlarafia salon nisam, jer budzet nije dozvoljavao.

Posto je zavrsena nova spavaca ove godine, resio sam da uzmem i novi krevet i dusek, nisam se pokajao. Schlarafia Nuova dusek i Nubra krevet, ima prostora za ostavu u krevetu koliko i jedan osrednji ormar.

Posao po Diplomat (video kod druga i svidjao mi se), ali nakon par sati lezanja na raznim dusecima, ovaj je najvise odgovarao.
Ja sam uzeo King u dimenziji od 160 x 200. Ne mogu da zamenim posteljinu. Sigurno ima oko 200 kg
 
Patio se sa socijalnim dusekom od 100€ vise od godinu dana jer me je mrzelo da se cimam i probam. Bio na vikend odmoru u vrdniku gde sam spavao kao beba... Pitao vlasnicu koji dusek je u pitanju i rece mi "andrijasevic lux". Narucio isti dan 160x200 za 28000 i od tad spavam kao kralj.
Pa ovo je dzabe u odnosu na ono sto sam gledao mada vidim da nema dzepicasto jezgro. Da li je dzepicasto stvarno bolje od Bonell jezgra?
 
Pa ovo je dzabe u odnosu na ono sto sam gledao mada vidim da nema dzepicasto jezgro. Da li je dzepicasto stvarno bolje od Bonell jezgra?
izvini sad sam pogledao, u pitanju je 160-200 de lux model a ne lux kako sam napisao. sto se tice dzepicasto v bonell nisam istrazivao pa ne znam, ali sam se vodio time da sam spavao 4 noci ko beba bez da se ukocim i da me boli nesto pa sam ga odmah uzeo. Evo vec 2 ipo godine kako ga koristim i za te pare se vec isplatio.

inace i mi smo originalno gledali slarafiju medjutim preskupa je bila za nas budzet. ovaj de lux je trebalo da sluzi kao prelazno resenje dok ne nadjemo nesto kvalitetnije ali eto tako se potrefilo pa je ostao kao trajno.
 
A preporuka za naddušek za kauč?
Gledao sam sa heljdinim ljuspicama, ali izgleda da nema više, sad uglavnom memorijska pena, latex, neki ubacuju kokos...
 
Izbegao bih memorijsku penu, meka je ali će brže od drugih pena da se udubi plus slabije diše i zadržava toplotu. Gledao bih latex ili HR penu...

Pitanje za vlasnike Šlarafijinog Diplomata, koliko je zapravo tvrd? Verujem da je odličan na spavanje na leđima ali mahom spavam na bokovima a imam problema sa kukom pa nisam siguran da li bi mi prijao toliko tvrd dušek.
Mada, koliko sam shvatio, na mekšoj strani ima 5cm HR pene što je solidno tapacirano...Diplomat Vintage koji košta isto ima na obe strane 3cm HR pene.
Takođe, da li se čuju opruge prilikom okretanja po krevetu i slično? To je jedan od razloga što preferiram opruge u džepovima od klasičnih "golih"...


Diplomat dušek.jpg


Ide mi na živce što na njihovom sajtu ne možeš da dobiješ korisne informacije, ovu sliku sam našao drugde...samo prodaju maglu i marketinške gluposti. Koliko sam video, što skuplji dušeci i fensi firme, to više serviraju marketinški bullshit i prazne priče. Zabole me za njihove vizije i istoriju, hoću da vidim presek dušeka, koliko opruga ima po kvadratu, sastav, broj, debljinu i gustinu pena i slično, da znam šta kupujem...
 
Poslednja izmena:
Baci pogled i na Ikeu, koliko vidim daju 90 dana rok zamene dušeka za drugi model ako ti ne odgovara i nije isflekan/oštećen, niko drugi nema tu varijatnu. Meni interesantno izgleda:
Naravno ostaje isto, koliko je zapravo tvrd, jer isti naziv tvrdoće dele razni modeli, a uživo utisak potpuno drugačiji.
 
Ikea ima samo 200cm dužine a meni treba 190, avaj. Nađoh zanimljiv dušek i u Matisu ali opet samo 200cm...
 
Imam Schlarafia Biolatex 160 x 200, malo više od tri godine. Stoji na tvrdoj ravnoj površini, na kojoj su bušene rupe da diše (uputsvo prodavca).
Okrećem glava - noge svakih 6 meseci, po uputstvu. Dušek jeste jako težak, ali nemam problem da to uradim sam.
Prezadovoljni smo dušekom!
 
Izbegao bih memorijsku penu, meka je ali će brže od drugih pena da se udubi plus slabije diše i zadržava toplotu. Gledao bih latex ili HR penu...
Pogledao sam naddušek od veštačkog latexa i ono je jako loše.
Pogledaću od prirodnog, mada je 20K+, nadam se da će biti na nekoj akciji negde.
 
Nazad
Vrh Dno