Šta je novo?

DisplayPort na monitorima

gvlada

Čuven
Učlanjen(a)
08.10.2006
Poruke
6,037
Poena
585
Interesuje me da li su se pojavili monitori sa DP prikljuckom, kog su kvaliteta, cene i sl. Thx. :)
 
Za sad se izbor svodi samo na profesionalne ips,pva monitore sa cenama od 350e pa navise.
 
Koliko se secam DP ne moze pasivno sa HDMI ili DVI izlaza a cene adaptera nisu male. Ima li nekih najava ili kad se ocekuje silazak ove opcije? Kad vec imam 3 izlaza iz graficke.... ;)
 
Imas samsungov komplet od tri monitora,svaki ima dp ulaz, pva su, ide stalak za sva tri zajedno, i kostaju oko 1800 dolara, to tebe verovatno nece zanimati, ne znam ni za kakve najave, ali bi vervatno u 2011. trebalo malo vise da se omasovi DP standard.
 
Ima kod HP-a serija LAxx05WG (xx je dijagonala u incima), modeli od 19, 22 i 24 incha. TN paneli, pristojna cena.
Ima i Lenovo L2251P (TN panel, cena ispod 200 EUR u Nemackoj) i Lenovo L2251x (LED osvetljenje, integrisana kamera sa cenom od oko 250 EUR).

Nazalost, nista od toga nema kod nas.
 
Lenovo L2251P ima kod nas provereno, SBS ga uvozi (kao i sve vezano za IBM/Lenovo). Mislim da oni nemaju maloprodaju, ali verujem da neka maloprodaja moze da uzme od njih.
Monitor ima dobru ergonomiju i kvalitetne je izrade. Jedino sto mi je u par situacija falilo je DVI koji ovaj monitor nema, ima samo DisplayPort i VGA. Slika je dobra za TN panel.
 
HP COMPAQ LA1905wg 20K din
 
Cene su im jace, ali zanimljiva ta stednja na konektorima. Sta ce im D-sub? Stave DP, DVI-D ili HDMI i lepota. Cisto informativno kako su oni Lenovo, HP monitori u poredjenju sa "standardnim" 24" Samsunzima npr?
 
Nazad
Vrh Dno