Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Saj je govorio isto i na ATH-u 2018-te, kako BTC ide na 35k, kako je samo mala korekcija, na kraju smo pali godinama na 3k levele, dakle tad nije uzeo profit a koliko vidim nece ni sad. Koga ne mrzi neka vrati bas u ovoj temi postove i neka cita.

Nista nemam protiv lika, cenim njegovo misljenje, zbog njega sam i uzeo 2 puta LTC i obrnuo lepu kintu, al opet just sayin' :rolleyes:
Nisi ovde korektan. Preporuka svima da vrate temu na novembar i decembar 2017 (mislim da je stranica 870 otprilike) i iscitaju otprilike šta je ko pisao u tom ludackom vremenu. Neke prognoze hogara, saja, moderatora i još par likova su bile skroz na mestu, a argumentacija još bolja.

Ako ništa vredi prelistati da se stekne malo utisak kakva je to ludačka euforija bila ali i oprez u nekom trenutku. Pa da možete da prepoznate tu situaciju sledeći put :)

Konkretno mi je najsmešnije kad je saj napisao pred kraj novembra 2017 da izlazi iz kripta za maks 15 dana i onda post 20 dana kasnije - uf al je ovo brzo palo, nisam stigao da prodam :):)
 
Za Sajom ce ostati legenda koja ce kazivati... "onaj koji nikad nije prod'o" 🤣

Malo sale, nadam se da se Saj ne ljuti.
 
Dominacija 48 % i pada. Ako prokliza ovde idemo na 43 %, za to vreme bi altovi trebali da se pokazu, da maznemo koju kintu :cool:.
 
Za Sajom ce ostati legenda koja ce kazivati... "onaj koji nikad nije prod'o" 🤣

Malo sale, nadam se da se Saj ne ljuti.
Ko se ljuti... :ROFLMAO:
Naprodavao sam se ja... Ne uvek u pravo vreme ali kad mi zatreba nije mi zao ma koja cena bila. Na topu uvek imam problem da izvucem kes pa prodam samo deo. Ovog puta sam spreman. Propasce legenda ;)
 
Sobzirom da se slazemo da se ne slazemo dokle ce sve ovo da ćera, koji bi bio optimalan target za prelazak iz eth u btc i kada to uraditi? Koji znak cekati, dominaciju, pad btca, stabilizaciju cene, probijanje 20wma?

Mislim sa je malo lakse pogodito top odnosa btc/eth nego bilo kog od njih sa dolarom.

Da mi neko kaze da eth nece vise nikad biti ispod 3000$ mogu da poverujem (iako ne verujem :) ) ali da mi kaze da eth vise nikad nece biti ispod 0.05 to ne verujem.
 
Ako dodje do ekonomskog kolapsa u Americi sta ce biti sa BTC i ETH? Koja cena ce mu biti? Ako vas ne mrzi pogledajte ovaj video pa bih vole da cujem vas komentar.Da li crypto ima ulogu u tome?

 
Evo vam jedna izlazna strategija za ETH ili bilo koji drugi coin. Od 3000$ to 10000$ treba cena da poraste za 7000$ , kada to podelimo na 100 $ dobijamo 70 nivoa. Ko se boji da ce propustiti vrh cene neka pocne na svakom nivou da prodaje po 1,5% ETH kog ima. Znaci cena stigne na 3100 $ prodas 1,5%, cena dodje do 3200 $ prodas jos 1,5% itd, ako cena dodje do nekog ocekivanog vrha onda si prodao sve. Neka svako odredi koliko misli da ce biti vrh cene i neka odredi koliko hoce da proda ETH do tada ( moze i da odluci da proda do vrha na primer 50% itd) i neka odredi levele na kojima prodaje i procenat koji ce da proda.

A prelazak iz ETH u BTC isto moze da se uradi po istoj strategiji. Od odnosa ETH/BTC 0.05 do na primer 0.1 koji je neki maksimum ima 10 nivoa po 0.005, na svakom nivou prodajes po 10 % ETH za BTC. Na 0.055 prodas 10 % , na 0.06 jos 10% itd. Maksimalne odnos i broj levela za izlaz svako treba da odredi za sebe.
 
Morate da prestanete da slusate ove likove koji ko sta rade pricaju o market crash da bi jednom nekad bili u pravu...
Post automatically merged:

Jel gaji neko od vas DOT....ja sa ga uzimao na 5 dolara, imam nekih par destina komada...mada vec duze vreme nema neki znacajan pokret. Jel ga neko ozbiljnjie prati da kaze neku prognozu?

Poceo je da me smara...al tako me je i VET smarao, nisam ga prodavao pa sad trljam ruke....
Ja DOT stakeujem i ostavljam, on ce biti trocifren sigurno, a stake sad imas i za 12%, ako ti bas ne treba lova ja bih ga samo ostavio. Mada opet 5 je bas dobar ulaz, moj je bio 8 i 12
 
На колико је пала доминација Биткоина најниже оно кад је било лудило 2017-2018?
 
Uspeo sam da puknem sve sto sam imao jer sam trgovao sa polugama. Ustvari puko sam mnoho vise jer sam digao kredu 🖕.U ovom krugu sam usao sa malo para, posle dodao malo i za sad je ok. Ako bude islo muski bicu srecan ako budem na nuli, ali nisam bas toliki optimista. Sve jedno, nesto cu da vratim.
I ja sam se izvozao - od manjeg uloga, i do penzije i do prosjaka :), doduse ulozio sam sto smem da izgubim, ali opet nije lepo videti kada izgubis veci profit zbog neracionalnih poteza. Naucio sam dosta, pohlepa je glavni problem :), savet, ili HODL ili trgovina sa tacnim planom, bez panicnih poteza, straha, itd... Kad sve pogledam, uvek bih dobro prosao kad sam se drzao plana, ali te oscilacije me poremete... i poneki panic sell. Urazumim se tek kada nesto osetno zeznem, napravim plan i onda bude ok.
 
Sto bi rekli srecan etc svima :)
Vec drugi ath u ovom ciklusu, do duse jako malo iznad onog iz 17te 18te.

Dokle li moze ici ?

Ja iskopano iz 17-18-19 jos nisam prodavao ali planiram polako
 
Sto bi rekli srecan etc svima :)
Vec drugi ath u ovom ciklusu, do duse jako malo iznad onog iz 17te 18te.

Dokle li moze ici ?

Ja iskopano iz 17-18-19 jos nisam prodavao ali planiram polako
Ja ga cekam da bude trocifren. Nakon toga bih ga menjao za neki coin koji moze da se stake-uje. Ovako neka stoji ko zna sta moze da se desi.
 
Ja ga cekam da bude trocifren. Nakon toga bih ga menjao za neki coin koji moze da se stake-uje. Ovako neka stoji ko zna sta moze da se desi.
Ja izasao skroz iz njega jos u proslom jurisu, ali dobro se drzao i nastavio da cepa. Tako sam cekao i XRP kad je skocio 100 % a on se posle vratio na 0, zato sad kad vidim skok od 50 % ja izlazim. Ali eto tu se pokazalo obrnuto.
 
Ja bih na stoju bio prezadovoljan za ono iskopano da zavaljam. Cenim 80% bih istovario resto nek ostane pa makar i propalo.

Videcemo gde ce izgraditi suport.

A realno kroz btc cena mu je i dalje smesna. Treba biti barem x4. X5 od sadasnje kroz odnos
 
Srecna 1/3 bull-a svim ucesnicima, i veliki pozdrav za stare kolege.

Range BTC-a u zoni 50-60K nas vodi na 90-100K relativno brzo, dotle se nadamo da ce prva alt sezona biti odradjena (eta - do Jula).

Altovi su tek krenuli, ETH cisti put i ocekujem uskoro parabolic move na vecini altova. BTC Dominacija mi nije previse bitna, samo govori o tajmingu pumpanja altova. Moze svaki coin otici na x100 (sem eth naravno) a da ne ugrozi preterano dominaciju (samostalna pumpanja i jedan po jedan izlazi iz bunara).

Svakako cela godina ce biti ekstremno bullish (kao sto smo godinama unazad i planirali) i gledajt sto bolje da je iskoristite. Mozda je ovo onaj poslednji, najveci bullrun ciklus...
Jedini savet koji mogu dati novima je - sto manje trgujte tokom bull-a jer cete sacuvati vreme i zivce a posto holderi u ciklusu najbolje prodju, vise cete i imati na kraju ciklusa. Koji altovi, koliko i kada verujem da ste i svesni da su glupa pitanja i nemoguce je dati odgovor. Nema pravila, najbolji projekat moze skociti 50% a najvece smece moze 30000% (sto se upravo i desava sa doge, jel).
 
Gde si Prestige, sunce te ogrejalo! Mislim da si previše optimista, ali navijam da se tvoja prognoza ostvari. Meni moj alt portfolio još 60% da skoči i ostvario sam i najluđa nadanja, ali ako ti kažeš parabola, iz tvojih usta u božje uši!

Ja lično sumnjam da može opet da se ponovi priča kao iz alt sezone prethodnog ciklusa, ovaj put verujem da će ludilo i procentualni profit biti dosta manji. I ovako nizak BTC dominance je anomalija, ne verujem da može još ne znam koliko dole, mada se naravno nadam da grešim. Moj savet svima je da imaju manja očekivanja i idu napred korak po korak. Nema goreg načina da se usere dobar bull run nego imati nerealna očekivanja i slušati moonbois. Mada to što su oni upropastili aprilsku BTC sveću zaista može biti skriveni blagoslov za nas alt holdere, kao što sam ranije rekao. Ostaje da se vidi hoće li stvarno i biti tako, nadajte se, ali nemojte da računate na to, šanse za razočarenje su povelike.
 
Ja bih na stoju bio prezadovoljan za ono iskopano da zavaljam. Cenim 80% bih istovario resto nek ostane pa makar i propalo.

Videcemo gde ce izgraditi suport.

A realno kroz btc cena mu je i dalje smesna. Treba biti barem x4. X5 od sadasnje kroz odnos
Pa bratac i altova ima mnogo vise, ali ima i vise para, e sad dal ce biti odnos kao sto je bio to niko ziv ne znam. Ja sam uglavnom kroz odnos sa btc-om,ali bolje da sam kroz USD, vise bih zaradio.
 
Evo vam jedna izlazna strategija za ETH ili bilo koji drugi coin. Od 3000$ to 10000$ treba cena da poraste za 7000$ , kada to podelimo na 100 $ dobijamo 70 nivoa. Ko se boji da ce propustiti vrh cene neka pocne na svakom nivou da prodaje po 1,5% ETH kog ima. Znaci cena stigne na 3100 $ prodas 1,5%, cena dodje do 3200 $ prodas jos 1,5% itd, ako cena dodje do nekog ocekivanog vrha onda si prodao sve. Neka svako odredi koliko misli da ce biti vrh cene i neka odredi koliko hoce da proda ETH do tada ( moze i da odluci da proda do vrha na primer 50% itd) i neka odredi levele na kojima prodaje i procenat koji ce da proda.

A prelazak iz ETH u BTC isto moze da se uradi po istoj strategiji. Od odnosa ETH/BTC 0.05 do na primer 0.1 koji je neki maksimum ima 10 nivoa po 0.005, na svakom nivou prodajes po 10 % ETH za BTC. Na 0.055 prodas 10 % , na 0.06 jos 10% itd. Maksimalne odnos i broj levela za izlaz svako treba da odredi za sebe.
iskreno, ovo je strategija za one koji bas ne znaju i nemaju niti strpljenja niti samokontrole pa onda da zapisu na papir i cekiraju. Stvarno nisam za to.
Dovoljno je napraviti 5 levela na odredjenim ciframa.
Ja da imam ETh to bi izgledalo ovako. 2% na 5K za trosak, 10% na 7K, 50% na 10K i ostatak ceka kraj godine (to ukoliko 10K stigne ranije). U principu ja sam vise vremenski vezan za prodaju nego za levele. To je po meni i jedino ispravno. Ako se cena muci i do novembra jedva stigne do 5K onda je malo teze da skoci do 10K do kraja godine. Ako u avgustu dodje do 10K treba tempirati da se nekom izvesnom kolicinom ipak saceka.
Suludo mi je prodavati neke vece kolicine u maju na 3K kad ptice na grani znaju da ce cifra jos ko zna koliko gore.
U svakom slucaju, kad se proda sve treba zatvoriti forum, pogasiti sve tabove menjacnica i ne gledati vise jer je onda najveca kuknjava. 90% ljudi kuka kako su izasli prerano.


Edit: La.Prestige je napisao sve u principu, sve sto ja tupim sazeto u jednom postu. Poslusajte njega ;)
 
Morate da prestanete da slusate ove likove koji ko sta rade pricaju o market crash da bi jednom nekad bili u pravu...
Post automatically merged:


Ja DOT stakeujem i ostavljam, on ce biti trocifren sigurno, a stake sad imas i za 12%, ako ti bas ne treba lova ja bih ga samo ostavio. Mada opet 5 je bas dobar ulaz, moj je bio 8 i 12
Gde ga stejkujes za 12% ako nije tajna? To mi je i pametnije da ga sakrijem sam od sebe da ne izbrljam nesto sa trejdovanjem...ne zavrsi se to kako treba obicno.

Ozbiljan je projekat.....ali trenutno pored ovog ETH ludila ne moze da ispliva....nadamo se da ce jurnuti Polka(y)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno