Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni samo smetaju prognoze tako kao ova tvoja, a pojma vjerovatno nemaš kao ni ja sam, ali zato ja ne dajem prognoze i ne mogu se početnici upecati na moje prognoze[emoji6]
Ovo si jako dobro rekao. Ljydi se gadjaju brojkama bez ikakvih argumenata, cast izuzecima.
Tako dodjes I napises ide na 50k, ide na 5k, u opste nije bitno koji je iznos u pitanju, ali tako lupanje na osecaj je smesno.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Sve je ovo super, ko trguje/kocka se nek ne zaboravi da treba drzavi dio dati.

Za nas hodlere taman malo da se ohladi pa da mozemo nastaviti ludnicu do slijedeceg dipa.
 
Meni i dalje nije jasna ta prica oko pecanja pocetnika , da li bre stvarno ima maloumnih ljudi koji ce uloziti svoje pare na osnovu postova "bez brige" "garantujem" itd.
Ako ih ima , meni ih stvarno nije zao:)
 
Koja panika kad malo padne cena, odmah iskoče oni "kad sam ja rekao da je to prevara sve" [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Napokon da se desi i malo veca korekcija ali nista strasno, deo procesa kao i obicno samo ne znam sta je tu toliko tesko za shvatit. Ko je panicar prodat ce sad sve i onda se kajat tamo za par nedelja kada dodje na 45-50K, ne cudi mene ova reakcija kod pocetnika nego kod starih clanova...
 
Oh the horror, vratili smo se na nivo pre tacno 5 dana katastrofa :d
 
Opaaa, zanimljivo jutro vidim. Lepo bunarenje od juce. Aj videcemo dokle ce ali nema razloga za paniku, barem je meni opusteno skroz. Sad je prilika da dokupi ko ima para.

Tapatalk from Poco loco
 
ZEC,DASH i XMR se najbolje drze dok su ostali potonuli za 20% i vise. Pogotovo ZEC cak je i dobio na ceni +30% od jucer
 
Ozbiljniji pad, vidim da je na binance isao do 32k btc skoro 10k pad bio

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
ZEC,DASH i XMR se najbolje drze dok su ostali potonuli za 20% i vise. Pogotovo ZEC cak je i dobio na ceni +30% od jucer

Da li ti to nesto znaci sto privacy coini skacu?

Ako znaci ocekuj da ce jos vise rasti pere se prljav BTC ovako je svaki put poslje pumpa BTC-a dodje i do "zataskavanja" tragova.

Dobro si naravno primjetio taj rast, ali nikako nije dobar znak, vidicemo jos ovaj USDT FUD kako ce zavrsiti.
 
Evo šta sam rekao pre pet dana:

RSI je visoko gde smo do sad retko bili i nikad se nismo dugo zadržavali. Ja iz ovog svega zaključujem da smo verovatno pred korekcijom. Zato obratite pažnju na ovaj NVT indikator, ako kad zatvori ovu sedmicu flipne iz crvenog u crno, imaćemo korekciju, kao i svaki put do sada. Potencijalno, možda sve do žute linije. Iskoristite to da se dopunite.

NVT je ostao u crvenom, bullish impuls nije prekinut, tako da (na žalost) nećemo videti puni zdrav retracement do žutog 21WMA. Pad je zaustavila već 21DMA, nadam se da to neće ostati samo bedni wick, već da će cena lepo da se spusti i propisno nategne liniju narednih par dana, uz pokoji wick ispod. To bi nam dalo pravi support za dalje.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    50.5 KB · Pregleda: 214
  • Capture2.JPG
    Capture2.JPG
    55.6 KB · Pregleda: 217
Da li ti to nesto znaci sto privacy coini skacu?

Ako znaci ocekuj da ce jos vise rasti pere se prljav BTC ovako je svaki put poslje pumpa BTC-a dodje i do "zataskavanja" tragova.

Dobro si naravno primjetio taj rast, ali nikako nije dobar znak, vidicemo jos ovaj USDT FUD kako ce zavrsiti.


Naravno da mi znaci jer drzim 15K evra u ZECu i DASHu a uzeo sam ih kada su skoro bili 3 puta jeftiniji, ono kada su ih svi pljuvali, ali posto verujem u fundamentalne principe istih drzim ih vec duze vreme.
 
Super, samo nastavi pratiti jer isto kao sto su ih napumpali da bi oprali BTC tako ce ih dumpovati, odredi cifre za izlazak i sretno ;)
 
I ja sam se sledio kad sam video prelivanje u privacy coine, lici mi na najgori moguci scenario, da je neko vec saznao da ce izvestaj za Tether biti negativan I izvlaci se

Znacemo brzih dana zavrsava li se ovaj bull vec u januaru
 
ZEC,DASH i XMR se najbolje drze dok su ostali potonuli za 20% i vise. Pogotovo ZEC cak je i dobio na ceni +30% od jucer

Dodao bih tu i ZEN, koji je koliko čitam/vidim takođe privacy coin (hvala @goldi na infou da su to privacy coin-i, i za objašnjenje paterna koji se pojavio).
Oko 20h juče sam počeo da pratim odnos LTC prema DASH- i ZEC-u a 02:39h jutros prema ZEN-u i XMR-u.
LTC:ZEN
u 02:39h odnos je bio 7.415
u 15:12 (sad do ovo pišem) odnos je 5.36
MAX odnos u 04:31h sa odnosom 8.296
MIN odnos u 14:52h sa odnosom 5.085

Uh, evo ga LTC na 121.21 USDT novi dip. (u 15:15h)
Podatke izvlačim sa Binance-a i sve je kroz odnos sa USDT.

edit: sad ću da proverim za ostale 3 valute MAX/MIN odnos, kao laiku, na osnovu ZEN MIN odnosa, mi izgleda kao indikator za novi dip.
 
Poslednja izmena:
Svako ima pravo da procenjuje i da iskaže svoje mišljenje koliko će šta da ide, valjda? Podsmevati se bilo kome na proceni i čestitati mu pogrešnoj proceni je malo ispod nivoa. Mada na našim prostorima je uvek to izgleda ok, da se čestita reprezentaciji na gubitku, Đokovića da psujemo kad izgubi itd...
Treba voditi konstruktivnije dijaloge ovde, koliko vidim @audioslave, ti si molio da ga kupiš ponovo ako dođe ispod 1100, zar ne? Zašto bi ti iko drugi bio kriv za to? Ego staviti sa strane.
 
Deja vu. Ni prvo ni poslednje pucanje balona koje smo doživeli, ne bi me čudilo da btc sad padne do 15k. Ništa novo ni neuobičajeno.
 
Ali jedno je jednom napisati svoje misljenje, a drugo je u svakom postu pisati jedno te isto.
Idemo raketa idemo 50k pa 100k i desi se ovo i sta, nikom nista ?
E pa to tako kod mene ne funkcionise.

Ma moze ETH da ode na nula dolara, nije to sad meni nesto bitno.
Al bitno je da neko dodje i kaze, ljudi pogresio sam u (kratkorocnoj) proceni.
A ne da dodje posle x perioda vremena (kad se oporave koini) i prica opet jedno te isto.
 
Poslednja izmena:
Evo ga i ETH oko 800eur ponovo, ja sam jucer prodao 10ETH, stop loss/limit 1001/1000eur, moze se reci uzeo ulozeno a oni ostali nek leze i cekaju pa sta bude :d Ako bi se povukao na 700eur ili ispod definitivno ulazim opet da dokupim jos.
 
Svaka cast sto si se izvukao na vreme, taman koliko si ulozio, jel tako bese.
Tebi je sad ladovina, mada mozda si treba sve osinuti :), ne znam dal ce ETH ponovo na 1000e cenu.
 
@audioslave
Imaš valjda svoje mišljenje i slušaš koga ti želiš da slušaš pa donosiš svoje zaključke. Što bi se vodio tuđim mišljenjem? Nemoj da me shvatiš pogrešno, nego često viđam da ljudi krive druge za svoje postupke.
Ti kontrolišeš svoje koine, niko drugi.
 
Svako ima pravo da piše šta god želi sve dok se drži teme i ne vređa nikoga ovde.
Ne brinite za početnike, niko nije dete !!!
Svako ima pravo da raspolaže svojim novcem kako zna i ume, neko će zaraditi a biće naravno i onih koji će izgubiti novac. Ko ne želi da rizikuje neka ne ulazi u ovo !!!
Prozivke su jako plitke i totalno nepotrebne. Svako treba da zna na koliko je ušao i samim tim treba da ima neki plan kada bi trebao izaći iz kripta.
Koga povuče cena i ne izađe kada je planirao rizikuje dodatno, logično.
Kada cena raste svima je lepo, kada pada svi smo nešto nervozni, prozivamo, podsećamo kako je neko nekad predviđao pa pogrešio itd...
Baš bzv...
Držite se plana i budite hladne glave, proračunajte gde je ulaz a gde izlaz i to čekajte.
Ovde ima jako jako pametnih i iskusnih ljudi koji se uopšte ne oglašavaju upravo iz razloga što je svako "predviđanje" mač sa dve oštrice.
Ali svi volimo da čitamo različita mišljenja i planove.
Jednostavno što nas je više sa sličnim razmišljanjem to smo sigurniji, koliko je to uopšte moguće.


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ja njega ne krivim za moje novcice, kao sto sam rekao, za mene je ovo mala svota novca, kasno sam ja usao u kripto.

Ali ga krivim sto pravi hype, a iskusan je clan.
Pa to je je kontradiktorno jedno sa drugim.
 
Pravi hype. Ali za kraj godine. Ne za svaki dan. Postoji razlika.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
To za kraj godine je poceo da pise u poslednjih par postova.
Citaj sta je pisao npr od pocetka ove godine...
Pa prognozirao je 50k za par dana da ce biti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno