Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li stvarno svi mislite da neće biti nikakve korekcije? Generalno, ovih zadnjih dana izgleda da se iz bilo kog sellouta ultra lako povrati. Što mi je iskreno neprirodno pogotovo za ovakav nagli rast. Po meni mora biti neka korekcija na tipa 24k do kraja meseca inače ovo vuče u maksimalno nerealnu sferu a tada se ništa ne može ni znati ni predvideti. Nemojte misliti da hejtujem, već naprotiv, mislim da bi jedna dobra korekcija bila zdrava po dalji rast, na duže staze.

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
Nema teorije. Ne volim ni ja sto toliko brzo raste ali to sto ti i ja zelimo nema veze s realnoscu. Ne mora korekcija pogotovu nece biti tolika. Niko nece toliko novcica da istresa jer ih nikada vise nece kupiti za iste pare. To je cela matematika.

Tapatalk from Poco loco
 
Nema teorije. Ne volim ni ja sto toliko brzo raste ali to sto ti i ja zelimo nema veze s realnoscu. Ne mora korekcija pogotovu nece biti tolika. Niko nece toliko novcica da istresa jer ih nikada vise nece kupiti za iste pare. To je cela matematika.

Tapatalk from Poco loco
Mislis da kad krene prelivanje u Altove to je to? Za ovaj put? Prosli put bese dominance oko 35% da li to moze biti neki pokazatelj? Valjda ce svi Altovi dobiti deo kolaca.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Najvise sto vidim je neki 30% dip, i to je tesko sad kad su krenuli veliki da kupuju.

Bit ce sigurno i 60% dip kad udjemo u slijedeci bear period, samo kad ce to biti, 100k, 250k ili 1mil. to niko ne moze da zna.

Btw, doce i altovi na red, bez brige.
Altovi imaju mali mc, i to ce new blood da napumpa bez problema, samo kad navale.
 
Poslednja izmena:
Čekajte ljudi, koji je najludji scenario? 10 milki?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Amount of money in the world / 21 000 000 :D

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Godina je duga, ovaj skok mora da se smiri u nekom trenutku. Kad se ova manicna kupovina malo primiri mozemo imati korekciju. 24K necemo skoro videti.
Altovi moraju krenuti pre ili kasnije, pocece da se preliva. Jedino sto BTC mora malo da predahne a za sada nista od toga jer je manija krenula.
Bice jos vesti i boost-a za cenu u toku godine, ne brinem se uopste.

Edit: Flare najavio da u Q2 pokrece smart contract mrezu za LTC. Jos jedna lepa vest.
Bice tu jos lepih vesti, samo polako.
 
Poslednja izmena:

Od ova 3 asset-a, najmanje je ETH porastao u toku godine, NIO je otisao ~27x po ovoj ceni...


Inace, po ovim podacima ima jos prostora za rast:
https://fiatmarketcap.com/

Svako odluci da jednog dana uzme profit kada vidi bolju investiciju, pa ce asset-e na kojima su vec zaradili novac (crypto) samo preliti u nesto drugo - neku kompaniju ili startup. Pre ili kasnije, to ce se sigurno desiti i sa Crypto marketom od strane velikih...
Ako se pogleda sire, crypto je trenutno overvalued isto koliko i S&P kada se uzme u obzir trenutna ekonomska situacija, ali posto je trenutno "meme" market aktuelan - TSLA, NIO, PLTR QS itd., ride the wave dok ne bude hard reset...
 
Poslednja izmena:
To neka nam najoptimista Saj kaze:d

Ja cu reci da ce uskoro doci vrijeme kad neces ni morati prodati svoj BTC, kud ces optimisticnije;)

Svidja mi se njegov optimizam moram priznati [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Teško da će sa altovima biti kao prošli put, ne u toj meri sigurno.

U kriptu je samo jedna stvar sigurna a to je da nista, apsolutno nista nije 100% sigurno. Ja ocekujem alt sezonu i kao sto smo sad mogli videti cak i ripple na kojeg se okomio SEC i vecina velikih menjacnica je suspendovala trgovanje u USA rastao je nenormalno..
Samo da se BTC malo smiri krenuce i altovi
 
@morbius Da ne shvatiš pogrešno, nije ono bila prozivka nego ilustracija koliko situacija može da se promeni, a time i planovi i postupci. Pre mesec dana su mnogi mislili da neće videti 20k, a sada je na 40. Naravno da se i pokazatelji menjaju, pa oni koji nisu hteli da uđu na 20 ulaze sada na 40. Oni koji neće sada, možda će na 60 ili 80.

Uvek ima objašnjenja za ovakav rast kao i pokrića za ludačke prognoze. Sve zemlje sveta masovno daju ogromnu finansijsku pomoć i štampaju se velike količine para. Mnogi su naučeni da svaki višak negde ulože i to često u fondove (koji su počeli da ulažu u kripto). Zato skaču i berze (nedavni rekord u Japanu, a najlošija situacija), ali i kripto. Naravno, cena nema veze sa bilo čijim željama. Fondovi imaju vrlo pametne i iskusne ljude koji prave procene šta im je najisplativije. Kada procene da im je isplativije da prodaju, prodaće. I znaju tačno kolika prodaja koliko utiče na cenu. Ipak, trenutno ne deluje da će to da se desi.

Čudno mi je i kad neko pominje da nema korekcije, a svako malo nas opali po jedno 20 %. Samo što se sada svaka korekcija jako brzo pokriva, čak i za 1 dan, što mislim da je opet pokazatelj da neće još stati. Mada mene brine početak medijske pompe.
 
To neka nam najoptimista Saj kaze:d

Ja cu reci da ce uskoro doci vrijeme kad neces ni morati prodati svoj BTC, kud ces optimisticnije;)

Bravo, hteo sam da kazem isto ali si me pretekao.
Zato Saj, pored svog svojeg nerealnog optimizna, ima jednu pametnu strategiju, prodaje samo kad mora i kad mu trebaju pare. Da smo tako svi radili sad bi bili milioneri. ;)
 
Ljudi, pa Michael Saylor ne gleda na Bitcoin kao sredstvo za trgovanje nego kao imovinu kojom će sačuvati ili uvećati svoju vrednost u dolarima koju sad poseduje. Čak je i napomenuo da to planira da ostavi svojoj deci, unucima.
Znam da neki veliki igrači pričaju jedno a rade drugom kako bi namerno manipulisali cenom ali mislim da kod njega to nije slučaj. Lik je pametniji od nas, završio je MIT i on na BTC gleda kao na neko inženjersko savršenstvo.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
^ usrecio je i one što su mu verovali 2000-2001
593ded71187e78868939486c92f70a3b.jpg
 
Bravo, hteo sam da kazem isto ali si me pretekao.
Zato Saj, pored svog svojeg nerealnog optimizna, ima jednu pametnu strategiju, prodaje samo kad mora i kad mu trebaju pare. Da smo tako svi radili sad bi bili milioneri. ;)
Shvaticete vremenom da moj optimizam uopste nije nerealan nego svi ostali nemate apetit. Ja sam stvarno bio vise nego realan s prognozama. Pa vidi ovo ludilo koje se desava, ni ja cak ovo ne bih prognozirao kad sam najbolje raspolozen. Ne daj Boze da sam ovako nesto izjavio, ratrgli bi me :d
Nije ni moja strategija toliko bila dobra. Jeste mi ok da prodam kad mi treba lova i ni za sta mi nije zao ali za ostalo je trebalo prosli put prodati na top-u sve pa sta bude. To je najpametnije. Nisam ni ja bio najpametniji uvek a bilo je i pehova.
Ovog puta sam spreman.

Tapatalk from Poco loco
 
Da li postoji u beogradu neko ko otkupljuje kripto van menjacnica? Neka grupa na telegramu za to ili slicno?
 
Ubacena je digitalna imovina u zakon. Tretirace se prodaja kriptovaluta isto kao i prodaja akcija, placace se porez na kapitalnu dobit od 15% i to je to.
Meni licno to zvuci korektno.

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Slažem se sa DjoXom. Uzmite 15% i dajte mi potvrdu da su pare legalne. Ja za sada imam istoruju transakcija na cex, ecd i binance, tako da mogu da dokažem za svaki satoši odakle potiče. Koliko će oni sad biti revnosni u gledanju, to ne znam. U svakom slučaju, nije loše eksportovati ovu istoriju, ko može. Nikada se ne zna kada će neka menjačnica prestati da radi.
 
KriptoVALUTE ce se tretirati kao akcije i to je korektno? Jeste u slucaju da je njima samo u interesu da nas klepe za procenat, a nama da se iskesiramo uz najmanji hassle, a to sto ce posle taj zakon morati da se menja, a nece se menjati, pa cemo ostati zaglavljeni 10-15 godina iza drzava oko nas kao npr sa carinom i paypalom, to nema veze :p.

Srecno placanje kriptom u Srbiji/iz Srbije u narednih 30 godina, ali zato je tu dina da platis unapred Emmiju/Gigatronu..
 
Najbolja stvar koja bi mogla sad da nam se dogodi je jedna lepa korekcija od 30%. Grayscale u 2021. još ništa nije kupio, sav ovaj rast od 30k do 40k je samo retail, a oni kako panično kupuju, tako panično i prodaju. Ako oni ovo napumpaju do preko 60k, pa tek onda bude velika korekcija, neće se cena oporaviti mesecima, a ko zna do kad će everything rally držati. Špekulativno ludilo je očigledno ušlo u završnu fazu, Elon Musk je postao najbogatiji čovek na svetu.
 
Cisto sumnjam da ce sad da se desi 30% , mada sam maltene all in u crypto-u ne bih imao nista protiv , na duze staze bi mozda i bilo bolje da ozbiljnije zacrveni.
 
Najbolja stvar koja bi mogla sad da nam se dogodi je jedna lepa korekcija od 30%. Grayscale u 2021. još ništa nije kupio, sav ovaj rast od 30k do 40k je samo retail, a oni kako panično kupuju, tako panično i prodaju. Ako oni ovo napumpaju do preko 60k, pa tek onda bude velika korekcija, neće se cena oporaviti mesecima, a ko zna do kad će everything rally držati. Špekulativno ludilo je očigledno ušlo u završnu fazu, Elon Musk je postao najbogatiji čovek na svetu.

https://markets.businessinsider.com...-stock-price-housing-bubble-2021-1-1029943006
https://www.youtube.com/watch?v=vIvhGittk5M&ab_channel=CNBCTelevision
https://twitter.com/michaeljburry/status/1347325261935624194

Isti je usao i u GME long pocetkom godine kada niko nije hteo da ga pipne, stock otisao x4 od tada...

Crash moze da bude sutra, moze da bude za 5 godina, ali kada bude :), bice svega na popustu...
 
I dobro zna li neko kako ce naplacivati porez na crypto?
Sami ce ljudi da prijavljuju ili preko banaka ce drzava traziti?
Nisam nigde nasao informaciju kako ce to raditi, dal su rekli uopste?
 
Poslednja izmena:
Pa poreski zakon je takav da sam moras da prijavis.

Ako te oni sjure, platices i kaznu za neprijavljivanje kapitalne dobiti :)
 
Za svaku uplatu sa menjacnice ili kripto berze u roku od 30 dana podnosis poresku prijavu. Ako imas dokaz o nabavnoj ceni asseta koji si prodao, onda se racuna 15% poreza na razliku u ceni, tj profit od prodaje. Ako ne, onda ceo iznos se oporezuje.

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Receno je vise puta,moras sam da odes u poresku i da prijavis u roku od 30 dana.Placa se 15% na celu sumu.Ako imas dokaz koliko si ulozio(banka,kartica itd) mozes da umanjis porez za taj ulozeni iznos.Dakle ulozio si 1000e a podizes 10000e,ako dostavis dokaz koliko si ulozio placas porez na 9000e.Ako u roku od 3 meseca te pare ulozis u biznis(otvoris firmu) dobijas 7.5% poreza nazad.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno