Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Niste bas realni sa procenama po meni. Uvek kad raste svi misle ide u nebo a kad pada svi cute ko mule
Sad ce Saj da kaze kako zapravo ja nisam realan :d
 
Poslednja izmena:
Kad pada sta ocekujes da se prica? Sto bih rekao da nisi realan?
Kad pada pada, trazi dno i to je to. Kad skace gore to nas interesuje mnogo vise.
Inace, ono sto sam iz iskustva naucio je da cena uvek prevazidje sva ocekivanja tada da uopste nije nerealno ovo sto se prica. Ove cifre nisu ni blizu onih s twitter-a naprimer ;)
Sto je nerealno 100K za BTC, 5K za ETH ili 2K za LTC? Samo cekaj sledecu godinu pa ces da se cudis ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Po.meni je samo.nerealna cena za xrp, to je coin koji drzi grupa.bankara i koja moze da ga "nastampa" koliko god zeli, idealan coin za manipulaciju

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Kako to mislis da ga nastampa? Suplaj je 100B. Od toga oko 45 mozda dostupno. S tim da Jed isto ima neku kolicinu coina koje mora da proda po odredjenim trzisnim uslovima tako da ta prodaja ne utice na kretanje cene. Ukupna kolicina u narednom periodu moze samo da pada. A i prilikom transakcija se odredjena kolicina novcica spaljuje ja mislim. Xrp tj ripple je kontraverzan svakako ali je koristan novcic.

P.s. taj istorijski dump koji se desio 18te gotovo sam siguran da se nece vise desiti u takvom obliku jer kolicina novca koju je ripple ekipa tada izvukla bila dovoljna za sve sto im je trebalo.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sto se toga tice jeste idealan, mogu da ga nastampaju koliko hoce i da ga pumpaju dokle hoce. Potpuno ludilo. Zbog toga nemam grama poverenja u njega jer je nemoguce proceniti bilo sta.
Edit: ode BTC! Na 19500 prvi mali zid, pravi otpor tek na 20300 ;)
 
Poslednja izmena:
@La and Simke Hvala na odgovoru :).

Niste bas realni sa procenama po meni. Uvek kad raste svi misle ide u nebo a kad pada svi cute ko mule
Sad ce Saj da kaze kako zapravo ja nisam realan :d

Tako sam i ja rekao pre mesec dva tri da vise necemo videti dnevni rast od 30% u top 10 coina, kad ono :).
Elem, kad krenu alt-ovi za koji dan bice veselo :).

U drugim vestima, tranzicija vlasti u USA već kreće bez bilo kakvih problema, ceo Futures je u zelenom, a VIX je pao za ~3%.
 
Poslednja izmena:
Sto se toga tice jeste idealan, mogu da ga nastampaju koliko hoce i da ga pumpaju dokle hoce. Potpuno ludilo. Zbog toga nemam grama poverenja u njega jer je nemoguce proceniti bilo sta.
Edit: ode BTC! Na 19500 prvi mali zid, pravi otpor tek na 20300 ;)

Jel mozes da objasnis zbog cega otpor bas na 20.300?
 
Zato sto je na toj cifri postavljena malo veca kolicina novcica. Naravno to ce da se menja kad budemo dosli dotle ali za sada je tu gde je.
 
Kad se setim da je BTC bio 13k pre mesec da

I 10k pre dva meseca i svi smo pricali da "nema nista od ATH-a u ovoj godini"..

Sad smo na 19400 i prakticno da nismo imali ozbiljnu korekciju svo ovo vreme.

Meni je ovo potpuno neverovatno.
 
Nismo svi pricali, pricali su filozofi koji se kao razumeju u chartove, a ismevali ste ljude koji su drugacije govorili, e tako je bilo

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Kad pada sta ocekujes da se prica? Sto bih rekao da nisi realan?
Kad pada pada, trazi dno i to je to. Kad skace gore to nas interesuje mnogo vise.
Inace, ono sto sam iz iskustva naucio je da cena uvek prevazidje sva ocekivanja tada da uopste nije nerealno ovo sto se prica. Ove cifre nisu ni blizu onih s twitter-a naprimer ;)
Sto je nerealno 100K za BTC, 5K za ETH ili 2K za LTC? Samo cekaj sledecu godinu pa ces da se cudis ;)

Meni je neko ocekivanje 8k za eth bilo prosle godine, ne znam dal da pomerim sad za jos malo navise? :D
 
Kad se setim da je BTC bio 13k pre mesec da

I 10k pre dva meseca i svi smo pricali da "nema nista od ATH-a u ovoj godini"..

Sad smo na 19400 i prakticno da nismo imali ozbiljnu korekciju svo ovo vreme.

Meni je ovo potpuno neverovatno.
Meni apsolutno nije neverovatno jer to ocekujem vec neko vreme. Ali kad se setim one price kako je 13K nedostizno i kako niko nece da kupuje na 13k... Nije problem kada neko ne zna ili kad jednostavno pesimista, ne veruje u pricu. Kada to tvrdi neko ko se predstavlja kao neko ko sve zna onda postaje zastrasujuce. Drugi ljudi to cetaju i pomisle da ovi nesto znaju. Koliko puta je samo najavljivan slom berze ovde, pucanje balona, neke parabole i sl. :d
Mozda vecini stvarno deluje neverovatno kao i tebi ali zaista nije, apsolutno svi signali su bili tu koji su ovo najavljivali, sve su se lampice popalile. Meni je bar bilo jako providno jer sam ovo prosao vise puta pa sad utrcavam do poslednjeg evra bez da se plasim i mrvicu.


Aha. Jel mozes da podelis resurs gde pratis to?

Npr. https://cryptowat.ch/charts/BITFINEX:BTC-USD
Mozes tu da biras koju menjacnicu hoces da pratis.


@Frenky Ne znam, rano je jos da pricamo o maksimumu. Zavisi dokle ce daleko BTC da dobaci. Moze da bude 100K, moze da bude ko zna koliko. O tome na leto/jesen ;)
 
Poslednja izmena:
Neko moje viđenje:
Drugi halving je bio 9.7. 2016. bilo je potrebno oko šest meseci da dostigne prethodni ATH - 5. januara 2017. nakon čega je usledila korekcija od 40%
Treći halving 11.5. 2020. nakon nešto više od šest meseci dostiže ATH a nakon toga sledi korekcija na 13000-14000
Januara 2021 ponovo dostiže 20000 i nastavlja rast, novi ATH novembar - decembar 2021.


BTC.jpg
 
Poslednja izmena:
Koliko se sećam, btc je 2017. godinu počeo na oko 1000 dolara, a u decembru je stigao na 20x više. Ne bih imao ništa protiv da se ponovi takav nalet. Inače sam uživo pratio negde od 4k (možda septembar 2017) i čini mi se da je tada bilo još neverovatnije, cena je samo rasla i rasla. Zanimljivo je i da je tada medijska pompa počela i pre 10k (još na 7-8, čini mi se), a sada imam utisak da pompe još nema. Evo, tek malopre na TweakTown objavili da napada ATH, ali i to je IT sajt, pa većina posetilaca verovatno već zna šta se dešava. Možda će uz pravu pompu btc stvarno i do 30k.

Što se ripla tiče, ja sam na njemu odlično prošao, ali je novčić koji me je baš izludeo. On sto godina stoji na potpuno istoj ceni, ne mrda ni za cent, a onda ga odjednom naduvaju. Bez očiglednog razloga. Zato ga više ne pipam. Ko uđe na dobroj ceni verovatno je već toliko odlepio od čekanja da će da ga proda i na 10 % zarade i onda mu džaba dobar ulaz. I tek onda samom sebi deluje kao magarac, kad ga gleda kako skače 500 %. Ta stabilnost je odlična za neki klasičan transfer novca, tipa Western Union, ali za trgovinu je katastrofa. Najveća zarada je uvek u onome što najviše oscilira (često i u velikom procentu), cena je nebitna.
 
Citam ovde komentare iskusnijih, neki kazu BTC 48k, ETH 2k pre Nove godine a drugi kazu korekcija na 14. Znaci izmedju negde

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Evo samo jedna preporuka na brzaka...
Benjamin cowen na youtube...ko voli dobre analize...pratim lika vec par meseci, ima ok teorije i bas ulazi duboko u chartove i pokazatelje...
 
Neko moje viđenje:
Drugi halving je bio 9.7. 2016. bilo je potrebno oko šest meseci da dostigne prethodni ATH - 5. januara 2017. nakon čega je usledila korekcija od 40%
Treći halving 11.5. 2020. nakon nešto više od šest meseci dostiže ATH a nakon toga sledi korekcija na 13000-14000
Januara 2021 ponovo dostiže 20000 i nastavlja rast, novi ATH novembar - decembar 2021.


Pogledajte prilog 292910

Manje-više i moje viđenje situacije. Ovo će da pukne uskoro i žurka posle na proleće. Što god veći peak sad napravimo, to su veće šanse da posle zatvorimo CME futures gap tamo dole ispod 10k.

S tim što naravno ne možemo samo da pratimo mapu kako doći do para. Biće ovaj put ovde mnogo felša.
 
Kad kazete uskoro ili nesto vise od 6 meseci , mislite li na 15-20 decembar ili ranije?
 
slazem se .. nije ovo zdrav rast... ja cu se strpiti jos nekih 30 dana , a onda cu napraviti stek za naredna tri meseca. ako sam pogresio no problem , od viska glava ne boli.
ako pogodim, bice plakanja (ko je usao s zive pare ).
ko sto rekoh pre nekoliko dana , ocekuj neocekivano. ne pomagaju grafikoni tabele , racunice (i uvek bude onako kako niko nije predvideo)...
 
slazem se .. nije ovo zdrav rast... ja cu se strpiti jos nekih 30 dana , a onda cu napraviti stek za naredna tri meseca. ako sam pogresio no problem , od viska glava ne boli.
ako pogodim, bice plakanja (ko je usao s zive pare ).
ko sto rekoh pre nekoliko dana , ocekuj neocekivano. ne pomagaju grafikoni tabele , racunice (i uvek bude onako kako niko nije predvideo)...

Ja uvek kazem.........kad se ulazi napraviti plan i imati zacrtani cilj koji zelite da ostvarite. Nek ide cena dalje na gore, vi ste ostvarili cilj i nema ljutnje.
Ne valja samo kad se izadje u minus.
 
Citam ovde komentare iskusnijih, neki kazu BTC 48k, ETH 2k pre Nove godine a drugi kazu korekcija na 14. Znaci izmedju negde

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Te dve stvari ne moraju neophodno da isključuju jedna drugu.
Ako si trgovac, onda ti nije toliko bitno šta misli ovaj ili onaj tabor, a pošto verovatno nisi, onda vidi da li ti se više sviđa sada da kupiš na ~20k pa prodaš na 40-50k iz minimalan rizik (i da ti bude ok i da padne na ispod 14k u nekom trenutku) ili da čekaš korekciju, da bi ušao po boljoj ceni, s tim da korekcija je mora da se desi pre novih ATH visina, pa da na kraju ništa ne uradiš :)

Inače, korekcija od 61% od ovih cena je nešto ispod 13k.
 
Te dve stvari ne moraju neophodno da isključuju jedna drugu.
Ako si trgovac, onda ti nije toliko bitno šta misli ovaj ili onaj tabor, a pošto verovatno nisi, onda vidi da li ti se više sviđa sada da kupiš na ~20k pa prodaš na 40-50k iz minimalan rizik (i da ti bude ok i da padne na ispod 14k u nekom trenutku) ili da čekaš korekciju, da bi ušao po boljoj ceni, s tim da korekcija je mora da se desi pre novih ATH visina, pa da na kraju ništa ne uradiš :)

Inače, korekcija od 61% od ovih cena je nešto ispod 13k.
Nisam trgovac ali ulozio sam za mene ne bas zanemarljivu svotu novca. Skroz sam nov u ovome, godinu dana mozda. Ali sa svoje 23 godine gledam i ucim od iskusnijih ovde, pratim koji sve faktori mogu uticati na cene. Ja sam medju onima koji misle da ce ipak malo na dole pa sledece godine opet rast kada se vise stvari stabilizuje. Ipak je ovo jako turbulentan period u svakom smislu i nik one zna sta moze da desi sutra ili za 2 nedelje.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Generalno, iako mnogi ovaj period verovatno poistovecuju sa onim iz 2016.-2017. god, ipak sam misljenja da je sada period totalno razlicit od prethodnog, pre svega jer veliki igraci vec mesecima kupuju btc, eth, ltc..., sto pre svega utice na kolicinu istih na berzama-menjacnicama, sto direktno utice na cenu.
Da li ce biti korekcije, i sa kog levela tesko je sada reci, a ja se bojim da cemo tesko videti neku vecu korekciju skoro.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Sta god da ste kupili od coina pre skoka niste pogresili, sve se zeleni [emoji389][emoji16]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Grayscale litecoin trust share je dostigao cenu od 500$. 500$ za 0.009 LTC-a!!! Sta se dogadja ljudi? Vi se cudite kako je doslo do ove cene kripta ali ja ovo vise jednostavno ne mogu da shvatim kako je moguce. Jednostavno ne kapiram.

Edit: jedna zanimljivost. BTC je samo jedan imao visu cenu od ove ;)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno