Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Onda bi stvarno bile tri cifre. Solidan zid na cexu na 5800, to kad bi se probilo ode dole.
 
I sve ovo zbog tether-a plus ostale vesti? Šta li bi se dogodilo kada bi stvarno pukao USDT?
Nisu samo vesti, nego i konkretni potezi. Recimo, (navodna) blokada kupovine kriptovaluta kreditnim karticama najvećih američkih banaka.
https://www.tweaktown.com/news/60714/credit-card-companies-block-cryptocurrency-purchases/index.html

I ko zna šta sve još natera nekoga da prodaje i po ovoj ceni, možda uz velike gubitke. Mnogi su kupovali računajući na ogromnu dobit u određenom kraćem periodu. Uzimali kredite, zaduživali se... Sada moraju da prodaju, jer im sitiče rok za vraćanje, pa nemaju mogućnost da čekaju da eventualno opet skoči u nebesa.
 
Sve je to tacno, al mora nekad i da se prekine...Ajd pronadji kako je rastao, mislim da je isao brze gore.

Nemam tu statistiku ( tad nisam bio u kriptosvetu, od pocetka godine da bi znao, tacnije nisam se bavio Berzom, na ovaj nacin ) sa druge trane ne mozes porediti rast i pad u % . ( rast od 100% je ekvivalentan padu od 50% )

Iz secanja taj rast se drasticno usporavao ( ako gledamo procente ) u zadnjih par meseci , dok se rast ubrzavao ako gledamo cistu suvu razliku ...

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Mislim da se videti ovde sta i i kako sve u svemu. Ako je rastao manje vise cele 2017 mozemo ocekivati pad tokom cele 2018 ( ali to je vec cisto gledanje u pasulj )..

Za sad je evidentno da pad nece stati pre 5 000$ ( bice korekcija do tada naravno, nazalost ne mogu preceniti gde ce biti korekcija jos uvek :( a to je ono sto je najbitnije u ovom momentu ) .
 
Poslednja izmena:
Ne znam zašto se većina vrijeđa na pomen trocifrenog broja kada je BTC najveći dio svog postojanja proveo upravo u tom opsegu.
Ovo je bio izlet u nebo, a sada idemo nazad u normalu. 600-800$. I to je dobra cijena kako je znalo biti.
 
Kakva korekcija ?
Nema negativnih vesti. Sve više ljudi ulazi u btc.
Samo su preko mene za 20 dana uložili oko 15.000 €.

Vi pamtite loša vremena. Zaboravite to.
Fee je skočio na transakcije jer sada ima više transakcija nego ikada.

Da, biće malog pada za katolički božić i novu godinu al ko zna sa koje cifre će biti taj pad.

Ljudi zaboravite korekcije nema toga više. Ovo je prorodan rast zbog velike potražnje i manjka loših vesti.

Samo da se podsetimo sta smo pricali u decembru.... :p
 
Samo sto je tada mali deo ljudi znao za btc i istim trgovao a sada zna mnogo vise ljudi za isti zar mislis da ce nam veliki investitori-kitovi dozvoliti da kupimo bitkoin za 500 eura?

Drugo tesko je zamisliti da ce Ltc da se vrati na nekoliko dolara meni je nezamislivo a ako bude 500 eura bitkoin tako bi i trebalo da bude.
 
Samo da se podsetimo sta smo pricali u decembru.... :p

Ja kad sam u decembru pricao da je balon i da mora da pukne uskoro na nekih 13-14-15 000 ljudi su mi govorili da sam ljubomoran zato sto nisam kupio na vreme. A bilo je "Ok ubedio si nas ajd cao" prica ..

Mogo bi da prepricavam dosta takvih situacija ali otom potom..

LA je ispao tad jako pametan ( i oprezan) kad je na 13 000 rekao "verovatno je bull trap ja izlazim" jeste BTC otiso jos na 18-19 ali covek je iskusno izbegao dodatni rizik tada ..

Ali bilo proslo sad treba gledati gde cemo zavrsiti kad ce stati sa padom i kad ce biti neka korekcija ( gde ce se odbijati ) ..
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Pozdrav za stare kolege. Jel prezivljavate?

Pa februar mesec klasican. Kakva prodaja sad u ovom talasu pred dizanje kesa. Ulaz 6800-7000, izlaz 9500. Bojim se da cemo zaboraviti kako izgleda petocifrena vrednost bitcoina neko vreme (jedino bulltrap na vrh downtrend linije ili do 11k).

I ako smem da pitam ove optimiste sto smatraju ovo korekcijom. Do koje vrednosti ovo vazi kao korekcija? Bilo je 13k pa 10k. Doskoro se suskalo o 8k kao maks ponoru. Jel smo sad na 5k ili?

Bojim se da mi je target od 3000 za ulazak previsok. Mnogo ce ovo biti losa godina, pogotovo za mining i graficke. Videce novi sta znaci kopati za $1 po danu. I jos taj dolar ne vredni vise ni 100 RSD.

:wave:
 
  • Like
Reagovanja: MPM
@foxcol,

tacno je. Sinhronizovao wallet i istresao sve sto sam imao. A sa tim dolarima nastavio trgovinu. Lepse mi je kad udjem na 7200, izadjem na 8500. I tako u prekidima iskoristavam bull navrate, nego da holdujem nesto sto me moze preko noci pokopati. Mozda sam ostao sa manje para ali sam imao mirniji san i 20x manje brige.

Nego, nije ni bitno sta se desilo. Ja prezadovoljan kako sam prosao.

Bezite iz altova cim se ovo oporavi kroz nekoliko dana. Oni se jos sjajno drze, a pad BTC-a je smesan koliki moze biti kod njih. Gube u odnosu alt/btc i jos btc pada.
 
Poslednja izmena:
La.Prestige kako ide mercedes?:)Lepo je videti te da pises na forumu :)....

Pa tih 5k je verovatno dostizno jos ovog meseca.....A gde su posle toga Mart,April,Maj :) moze to dosta ispod 5k u narednim mesecima...Ne vidim kako bi ostao na 5k u narednim mesecima.
 
Nije jos stigao, ja sam inace na odmoru a usput pratim berzu i malo pisem na discordu.

Nece to tako brzo ici. U normalnim uslovima bi posle $6800-$7000 imali jak bounce i onda 10 dana oporavak i kretanje na 9-10k kvoti. Medjutim jedina stvar koja je mnogo losa po ceo crypto ekosistem je bitfinex banda koja kontrolise tether. Oni ako nastradaju, pad mtgoxa ce biti dosta blazi jer tether u dosta vecoj meri kontrolise trziste nego ondasnji gox. A ja ne vidim kako mogu preziveti i nastaviti ovakve ociglednje prevare i manupulacije sa tetherom.

Dosta je izvuceno novca prethodnih nedelja. Sasadjak je opisao u temi kojim koracima ide izvlacenje para i to smo pratili neko vreme. Pravih dolara ima jako malo, a tether je uglavnom sluzio za odlaganje pada bitcoina tokom decembra, kao i izvlacenje vec ponenutih dolara iz crypto-a.

Od marta mozda krene zelenis, tu ce uleteti i par altova da se dopumpa. A pratite ETC, jer cenovno moze proci kao ZCL. 5. Marta imaju fork, chainsplit i dobijanje free coina. On mi je nekako prvi kandidat za pump.
 
Gosn La, welcome back i da budes malo vise ovde sa nama u ovim teskim trenucima :)
Kakve su ti dugorocne prognoze? :) Recimo, da se nesto stavi u wallet (BTC/LTC, eventualno ETH) i da se probudimo za neke 3-4 godine? :D
 
Poslednja izmena:
Jos uvek se uzdam da ce nam dozvoliti jos jedan krug.

Odavno pikiram ulazak $3000. Ali moramo proci bear fazu pa krociti u akumulaciju. Jako velike slicnosti ovo ima sa 2013/2014-tom. Tada smo imali godinu ipo bear market. Pa onda godinu dana akumulaciju ('15-tu i prva polovina '16te). Naravno da ne znaci da ce i sada biti, ali je to neki idealan rok da se sve kocice poklope, vesti jedno 10x sahrane bitcoin, opadne na vrednost koja je dosta bliza realnom, dozivimo jos jedan block halving, uvodjenje na stock markete i jace futures-e. E onda privlacimo jace investitore i krecemo gde vec krecemo. Da bi sjebali ekonomiju i uzdrmali trziste onako kako treba i kako se odvija obicno jednom u deceniji, pikiram $100.000 po novcicu. Stvarno mi zvuci suludo.

P.S Napisao sam za altove da im nisu bas neke sanse. Bice pumpanja njih nekoliko. Za tako nesto je potrebno btc malo da se stabilizuje. Recimo mogu reci da u Martu+Aprilu+Maju mozemo videti nekoliko njih da gruvaju. Ali videcete i sami koji, nagovestice se ranije. Nece vise biti haoticna situacija kao u Novembru i Decembru gde nisi mogao ispratiti sta raste a sta pada. Od svih altova Ethereum je najozbiljniji i za sada ima najvece sanse da se ocepi od bitcoina kroz odnos. Ako se BTC stabilizuje na $8000 u sledecih 40-ak dana, ETH moze da se nagruva do 0.25, a to dodje $2000. Za ostale ne znam, niti nesto pratim.
 
Poslednja izmena:
Ok ja sam mislio da ce i Kineska nova godina 16 februara uticati na bitkoin u smislu jakog pada od recimo 1/3 od cene koja bude 11,12 februara?Predpostavljao sam da ce u tom trenutku cena biti 5.5k do 6k?Mislio sam da ce se desiti isto sto i 12 novembra prosle godine....

A ovo za Tether je ogromna opasnost i da postoji velika sansa da se to desi....Samo ne znam sta cekaju to nikako da shvatim jasno mi je sta su cekali do decembra ali prodje ceo januar.
 
Poslednja izmena:
Nema ovde oporavka za sada...Idemo novi low ove nedelje ako probije ~8300, mozda i do 7K...

Da citiram samog sebe. Uz dodatak da je razvoj situacije ocajan. Svaki pokusaj supporta se probija, bull pokusaji zavrsavaju kao bull trap sa malim vol-om dok su sellovi sa daleko vecim. Izuzetna nezainteresovanost trzista za kupovinom, uz ovakvu klimu tesko cemo naci dno. Nema neke grozne vesti sem USDT za kojeg se vec mesecima prica da je problem al se sada potencira da se pojaca strah...Ne mogu ni da pretpostavim gde je buy zona, do pre par dana mislio sam da je ~8K prenisko, sada ni 6K ne deluje dovoljno safe :(
 
Do kraja nedelje 4K
 
Nešto se piše da je Kina lupila onaj svoj fajervol na sve sajtove koji imaju veze sa kriptom. Nema više ničega vezanog za kripto na kineskom internetu, tako kažu. A ameri valjda sutra imaju neko saslušanje u kongresu vezano za kripto.

Našao sam ovo za Kinu, a ono za amere sam negde preleteo pogledom, nisam ni pročitao do kraja. Izgleda da baš hoće da pokopaju sve ovo, kad su počeli ovako da tovare sa lošim vestima.

https://news.bitcoin.com/china-block-access-international-cryptocurrency-exchanges/
 
Poslednja izmena:
Evo ga $6800, sad uzimajte i sell za 4-5 dana.

Jel ste ozbiljni za $3-4K prognoze ili trolujete holdere? Nacekacemo se za te cene. $5000 je giga support.
 
Poslednja izmena:
@LA Na kojoj menjacnici stojis u dolarima, bitstamp, cex ili nesto trece? Kakvo ti je poverenje u ove dve menjacnice?
 
Sve sto nije vezano za tether.

Stamp vecinom. A na finexu cuvam 10% zbog margine. Ali to ti je ono, pomiris se na vreme sa tim iznosom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno