Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nema potrebe da se brza. samo prati situaciju i lagano, ali mislim da ćemo se brzo vratiti na 1000+ $.

:)

nemojte da prodajete zarad 50 $ profita. pored toga, fee u menjačnici, iako deluje kao da je mali - uopšte nije zanemarljiv.

lep pozdrav
 
Poslednja izmena:
ne svidja mi se kako se ovo razvija, pogotovo u Kini. prodao sam sve na 1020 $.


evo Jorgovanka Tabadžija priča na b92 kako se sve više trguje na buvljacima, i kako se narod loše hrani.
 
Poslednja izmena:
2 komada su deep in stack, i cekaju tamo neku 2017-tu godinu. Sto cacanin rece, il' pukovnik, il' pokojnik. :)
 
Kako sa Btc-e povlacite novac?
Ispravite me ako gresim u evrima preko Euro Bank transfer SEPA je'l tako tu je minimum 500e za povlacenje, fee je 1%,a minimum fee = eur 100, sto znaci do 10000e fee je 100e, podizao ti 500e ili 10000e isto ti je.

Recimo kad bih hteo u dolarima da povlacim onda preko paypala 7% max 2500$ ili preko Wire transfera minimum je 1000$, fee je 1.5% i minimum fee=150$ dakle opet dranje samo tako.

E sad da li ima neki drugi nacin osim ovih navedenih i da li je povoljnije povlacenje novca sa bitstampa?
 
Kako sa Btc-e povlacite novac?
Ispravite me ako gresim u evrima preko Euro Bank transfer SEPA je'l tako tu je minimum 500e za povlacenje, fee je 1%,a minimum fee = eur 100, sto znaci do 10000e fee je 100e, podizao ti 500e ili 10000e isto ti je.

Recimo kad bih hteo u dolarima da povlacim onda preko paypala 7% max 2500$ ili preko Wire transfera minimum je 1000$, fee je 1.5% i minimum fee=150$ dakle opet dranje samo tako.

E sad da li ima neki drugi nacin osim ovih navedenih i da li je povoljnije povlacenje novca sa bitstampa?

Sa btc-e ne možeš da povučeš pare, prebaci koine na bitstamp i otuda ih povuci. Fee je 15$ ako se dobro sećam.
 
Tek ce se videti, da je balon jeste jer 9x povecanja za 2 meeca nije nista drugo nego balon. Dokle i koliko videcemo.

Po meni i jeste i nije balon... da je balon prenaduvan na padu sa ~30% dosli bi do pucanja... mada i ja sam ocekivao veci pad pa da kupim jer sve prodao BTC-e
 
Pa jeste slozena, nije ponzi i nece biti ali ce biti ono BTC investicija svi ocekuju konstantni rast, pa kad stane panika :p

E sad BTC se koristi, samo je pitanje sta ce prvo doziveti boom, cena ili promet istog
 
2 komada su deep in stack, i cekaju tamo neku 2017-tu godinu. Sto cacanin rece, il' pukovnik, il' pokojnik. :)

Nema nam druge stotine komada smo prodavali po 10, 12,15...$ E NECE VISE NE-proizvodjaci uzimati jeftino robu, bar od mene. Maksimalno 30% po ovim cenama ostalo u stek i ceka se :
1BTC = 1 dobar auto. ;)
 
Pa jeste slozena, nije ponzi i nece biti ali ce biti ono BTC investicija svi ocekuju konstantni rast, pa kad stane panika :p

E sad BTC se koristi, samo je pitanje sta ce prvo doziveti boom, cena ili promet istog

Bolje prvo promet...
 
Promet je najbitniji, a od toga nema nista dok god je vrednost nenormalno nestabilna, dok se ne ubrzaju transakcije, resi problem sa decimalama i uopste dok je prilicno komplikovano doci do coin-a.

A sto se tice kineza, koliko sam razumeo oni su zabranili upotrebu BTC-a pravnim licima (verovatno su poceli da izvlace kapital van zemlje), a fizicka su ostavili da se igraju na sopstvenu odgovornost

EDIT: Evo ko zna kineski - http://www.pbc.gov.cn/publish/gouto...153950799182785/20131205153950799182785_.html
 
Poslednja izmena:
A sto se tice kineza, koliko sam razumeo oni su zabranili upotrebu BTC-a pravnim licima (verovatno su poceli da izvlace kapital van zemlje), a fizicka su ostavili da se igraju na sopstvenu odgovornost
Verovatno su poceli raditi arbitrazu na veliko pa su ih sasekli u startu...
 
Koji jos dokumenat može umesto lične karte da bi verifikovao nalog na bitstampu? Da vadim pasoš ili da polažem za auto? Lična karta mi je na ćirilici pa ne može.
 
Poslednja izmena:
Nema nam druge stotine komada smo prodavali po 10, 12,15...$ E NECE VISE NE-proizvodjaci uzimati jeftino robu, bar od mene. Maksimalno 30% po ovim cenama ostalo u stek i ceka se :
1BTC = 1 dobar auto. ;)

Ma da brate. Glava me zabole kada se prisetim onih novcica sto sam prosle godine prodavao za ~$10-11. Ali krastavac, mi ne treba da ucimo istoriju, ona treba da uci nas. ;) Cekam barem 50k$ per coin MINIMUM, pa makar i sve propalo ali ne popustam. Kao ni za ltc.
 
Stvarno ne može? Htedoh da verifikujem, uslikao bih ličnu i telefonski račun. :S: Da mi je znati kako to rusi rade? Dobro, oni imaju BTC-e, ali opet.
Pa ako je LK cirilicna a telefonski racun na latinici, nije ni cudo sto ne moze. Jedino da im posaljes ovo pa da mogu da prevode :D
 
Ma da brate. Glava me zabole kada se prisetim onih novcica sto sam prosle godine prodavao za ~$10-11. Ali krastavac, mi ne treba da ucimo istoriju, ona treba da uci nas. ;) Cekam barem 50k$ per coin MINIMUM, pa makar i sve propalo ali ne popustam. Kao ni za ltc.

Jel se zaebavas ili ozbiljno cekas 50.000 $ za jedan BTC, ti bas spadas u onu grupu ultimativnih optimista.... Treba biti realniji.... Sad ce da sledi odgovor, tako smo govorili i kada je BTC mogao da se kupi za bambija pa vidi gde smo sada....
 
Jel se zaebavas ili ozbiljno cekas 50.000 $ za jedan BTC, ti bas spadas u onu grupu ultimativnih optimista.... Treba biti realniji.... Sad ce da sledi odgovor, tako smo govorili i kada je BTC mogao da se kupi za bambija pa vidi gde smo sada....

Covek je realan, ova prica ako prodje ko zna gde joj je granica, bolje ustekati taj BTC/LTC 20-30% od svega sto iskopas zakljucati za neka bolje vremena :D

NEGO, ljudi jel neko hoce da kupi neku malu kolicinu BTC direktno da se ne zajeb sa bankom nije veliki iznos u pitanju (za 100-200 evra) a za cenu mozemo da se dogovorimo, moze i LTC al BTC preferiram ?
 
Poslednja izmena:
btc se vec 2x slomio na 1200$ po goxu, i u oba slucaja je je malo odskakao u nekom odnosu sa diff-om. chart_large_lin_30d.jpg
 
Zna li neko od vas sta je potrebno za otvaranje racuna u nekoj austrijskoj banci? Da li mogu da odem tamo na dobar dan i trazim da jednom ne evropljaninu otvore racun, i koliko se ceka da stigne kartica, il mozda to rade na licu mesta?
 
Jel se zaebavas ili ozbiljno cekas 50.000 $ za jedan BTC, ti bas spadas u onu grupu ultimativnih optimista.... Treba biti realniji.... Sad ce da sledi odgovor, tako smo govorili i kada je BTC mogao da se kupi za bambija pa vidi gde smo sada....

Ne zajebavam, realan sam.

Ti si jos junior rudar, nisi tu od skoro samog starta teme, pa ti zvuci glupo.

Ako je sa $10 otisao na ~$1250 za manje od godinu dana, ne vidim zasto ne bih za par godina otisao na 50k. :) Ja sam zato i ostavio 2 novcica i cekam tu cenu. Sto naravno ne mora da zanci da ce tako i biti. :)

Pocetkom marta smo mastali da litecoin dostigne $1, a da je neko dosao i rekao da ce biti $10 u dogledno vreme, verovatno bih mu poslao samar preko post express-a. A vidi sad cenu. ;)
 
Ne zajebavam, realan sam.

Ti si jos junior rudar, nisi tu od skoro samog starta teme, pa ti zvuci glupo.

Ako je sa $10 otisao na ~$1250 za manje od godinu dana, ne vidim zasto ne bih za par godina otisao na 50k. :) Ja sam zato i ostavio 2 novcica i cekam tu cenu. Sto naravno ne mora da zanci da ce tako i biti. :)

Pocetkom marta smo mastali da litecoin dostigne $1, a da je neko dosao i rekao da ce biti $10 u dogledno vreme, verovatno bih mu poslao samar preko post express-a. A vidi sad cenu. ;)

Ma ne ide to tako, puno bi nas milionera bilo ni krivih ni duznih, mozda bih ja mogao za buduce narastaje da ostavim svakom po 2 ltca, pa da deca budu milioneri po rodjenju za 10-ak godina :D.
 
Ne zajebavam, realan sam.

Ti si jos junior rudar, nisi tu od skoro samog starta teme, pa ti zvuci glupo.

Ako je sa $10 otisao na ~$1250 za manje od godinu dana, ne vidim zasto ne bih za par godina otisao na 50k. :) Ja sam zato i ostavio 2 novcica i cekam tu cenu. Sto naravno ne mora da zanci da ce tako i biti. :)

Pocetkom marta smo mastali da litecoin dostigne $1, a da je neko dosao i rekao da ce biti $10 u dogledno vreme, verovatno bih mu poslao samar preko post express-a. A vidi sad cenu. ;)

Potpuno se slazem. Sto se mene tice nema sta da se razmislja, ovo je poslednji voz da se dodje do kakvog takvog kapitala u kriptovalutama. Sve treba stekati, ko bas mora da pokrije struju neka zameni koliko treba i to je to. Da ostanem bez ulozenih para, preboleo bih nekako, ali da rasprodam sve iskopano za par hiljada Eura, pa da za nekoliko godina to dosigne vrednost od par miliona, mislim da bih crko na mestu, ko penzos za dafiment bankom. Jedino je pitanje kako raspodeliti na BTC i LTC?
 
Poslednja izmena:
Zna li neko od vas sta je potrebno za otvaranje racuna u nekoj austrijskoj banci? Da li mogu da odem tamo na dobar dan i trazim da jednom ne evropljaninu otvore racun, i koliko se ceka da stigne kartica, il mozda to rade na licu mesta?

Možeš, treba ti samo pasoš. Kartica ti stigne na kućnu adresu.
 
Potpuno se slazem. Sto se mene tice nema sta da se razmislja, ovo je poslednji voz da se dodje do kakvog takvog kapitala u kriptovalutama. Sve treba stekati, ko bas mora da pokrije struju neka zameni koliko treba i to je to. Da ostanem bez ulozenih para, preboleo bih nekako, ali da rasprodam sve iskopano za par hiljada Eura, pa da za nekoliko godina to dosigne vrednost od par miliona, mislim da bih crko na mestu, ko penzos za dafiment bankom. Jedino je pitanje kako raspodeliti na BTC i LTC?

Ko mora da dize coine da pokrije struju bolje nek batali celu pricu jer ovo nije za njega, niti bilo kakav vid "preduzetnistva" ili ulaganja novca.
 
Trazim danas u rokovniku telefon nekog prevoznika s kim sam radio pocetkom godine i sasvim slucajno naletim zapisane login podatke sa BTCGuild poola.
Odem tamo cisto znatizelje radi - kad ono 0.61 BTC stoji usamljeno :)
Ne secam se kad sam zadnji put bio tamo, cak je adresa za isplatu bila na bitcoin-24.com menjacnicu koja vec mesecima ne radi od kako ih je Poljska banka zatvorila.

Osecaj je kao da sam na ulici nasao novcanik sa 500EUR, pogledao u dokumenta i provalio da je novcanik u stvari moj ;) Sjajan trip - ne mogu da skinem osmeh s lica :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno