Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema razloga da cena ide dole jer se jednako usporeno odvijaju i depoziti i isplate pa nema neravnoteže koju pominješ ali je sigurno da će se se tražiti alternative što će obim trgovine na mtgoxu smanjiti.
Nema BTC pokrice u valuti, njega prebacis sa jedne na drugu menjacnicu za pola sata a dolarima treba 2,3 dana.
Videcemo, nadajmo se da ce mtgox prodisati
 
Sve su to izazovi, ako prezivi iz svake krize moze izaci samo jaci, ono sto je po meni najveci problem a to je prebacivanje i lakoca kupovanja bitcoin-a, to sto vas kopace ne pogadja ali koliko vidim bitcoin-i, LTC se jako lako prodaju na ebay-u sto samo povlaci da ih je komplikovano kupiti, cim se to olaksa ako ne bude nekih vecih pritisaka (pravnih) ima da bude brza adaptacija alternativnih valuta kao i samog BTC-a
 
Nema BTC pokrice u valuti, njega prebacis sa jedne na drugu menjacnicu za pola sata a dolarima treba 2,3 dana.
Videcemo, nadajmo se da ce mtgox prodisati

Nisi me razumeo. Ako treba da pojasnim kaži ali vidim da nisi shvatio. Na vrednost utiče ponuda i potražnja, ako smanjiš ponudu i potražnju jednako (što se dešava zbog usporenih depozita ali i odliva) ravnoteža će ostati.
 
^ Ovo sa ponudom i potražnjom bi trebalo da je tako, videćemo.

Inače bitna (mi) je cena naravno kao i svima, vreme za koje legne novac na račun je isto bitno, ali je jasno da ako zatvore npr i mtgox BTC ide haos, biće velikih problema jer nijedna mala berza/menjačnica nema kapacitet za isplate, ko zna koliko bi morali čekati na isplate ako bi ameri/bankari/neko zatvorili i mtgox. No valjda (još) do toga neće doći ;).
 
Nisi me razumeo. Ako treba da pojasnim kaži ali vidim da nisi shvatio. Na vrednost utiče ponuda i potražnja, ako smanjiš ponudu i potražnju jednako (što se dešava zbog usporenih depozita ali i odliva) ravnoteža će ostati.
Nisam te razumeo :)
kako da smanjis ponudu i potraznju jednako kad je usporen samo dotok/odliv dolara. Trguje se BTC/$ a ne depozit/odliv dolara.
Dotok odliv BTC je nesmetan i brz. Za pola sata ode iz jedne menjacnice u drugu. A dolarima treba 2,3 dana.
Ako neko ima dolare na mtgoxu a hitno mu trebaju pare on mora kupiti BTC, prebaciti ih na bitstamp recimo, tamo ih zameniti za dolare i povuci dolare na racun.
Dolari su ostali na Mtgoxu ali BTC je otisao. A na bitstampu se na istu kolicinu dolara pojavilo vise BTC. Odnos se menja u obe menjacnice ali u kontra smeru.
Ako to postane masovna pojava moguce je da ta razlika mtgox-bitstamp postane veca. Dok ne proradi zakon spojenih sudova za sta je potrebno neko vreme.
To je ono sto sam ja hteo da kazem
 
Ne verujem da mogu da zatvore berzu ali im to ne smeta da pokusavaju na sve nacine da joj otezaju rad.

Ne brini ti za zakon spojenih sudova. Cim se napravi neka razlika videces kako ce brzo muljatori da ulete da kupe kajmak ;)
 
Poslednja izmena:
Nisam te razumeo :)
kako da smanjis ponudu i potraznju jednako kad je usporen samo dotok/odliv dolara. Trguje se BTC/$ a ne depozit/odliv dolara.
Dotok odliv BTC je nesmetan i brz. Za pola sata ode iz jedne menjacnice u drugu. A dolarima treba 2,3 dana.
Ako neko ima dolare na mtgoxu a hitno mu trebaju pare on mora kupiti BTC, prebaciti ih na bitstamp recimo, tamo ih zameniti za dolare i povuci dolare na racun.
Dolari su ostali na Mtgoxu ali BTC je otisao. A na bitstampu se na istu kolicinu dolara pojavilo vise BTC. Odnos se menja u obe menjacnice ali u kontra smeru.
Ako to postane masovna pojava moguce je da ta razlika mtgox-bitstamp postane veca. Dok ne proradi zakon spojenih sudova za sta je potrebno neko vreme.
To je ono sto sam ja hteo da kazem

Glupo je da sad analiziram sve varijante da ti pokažem da to sa BTC nema veze već samo sa fiat valutom. Ako neko proda/kupi BTC na mtgox to znači samo da će neko drugi na mtgoxu imati umanjen/uvećan iznos na svom kontu. Dakle preseliće se vrednost sa akaunta na akaunt ali i dalje ostaje na mtgox. BTC deponovanje ili povlačenje sa mtgoxa nema nikakve veze sa ovim što ti pokušavam objasniti.
 
Poslednja izmena:
Potrebno ti je:

1. Važeća lična karta.
2. Odeš u bilo koju banku i otvoriš devizni račun. (ne košta ništa u većini ako ne u svim bankama)
3. Pitaš u banci za SWIFT i IBAN.
4. Te podatke, sa svojim podacima ukucaš na MtGox-u.
5. Sačekaš da oni potvrde da su ti podaci tačni. (može da traje nekoliko dana)
6. Pošalješ novac na taj račun koji ti je MtGox verifikovao.

Ako ti je ovo komplikovano bolje odustani odmah od slanja novca jer u suprotnom možeš da ostaneš bez istog. :)
Hvala na info, naravno da mi nije komplikovano vec danas sam sve otvorio
 
Glupo je da sad analiziram sve varijante da ti pokažem da to sa BTC nema veze već samo sa fiat valutom. Ako neko proda/kupi BTC na mtgox to znači samo da će neko drugi na mtgoxu imati umanjen/uvećan iznos na svom kontu. Dakle preseliće se vrednost sa akaunta na akaunt ali i dalje ostaje na mtgox. BTC deponovanje ili povlačenje sa mtgoxa nema nikakve veze sa ovim što ti pokušavam objasniti.

Pa normalno da je glupo, jel tako zavrsavas sve diskusije, ili je glup sagovornik pa ne moze da shvati ili nemas vremena da dokazujes?
 
Izvini ako sam te povredio tom formulacijom, nisam imao nameru da te uvredim. Uopšte te ne potcenjujem u komunikaciji i žao mi je što si stekao taj utisak.
 
Poslednja izmena:
Pa normalno da je glupo, jel tako zavrsavas sve diskusije, ili je glup sagovornik pa ne moze da shvati ili nemas vremena da dokazujes?

Ajde olabavite (prijateljski savet), forumi ne služe za te vrste diskusija.

Razmena mišljenja da, dokazi, teoreme, i tome sl. ipak ne. Lako je pametovati uz internet, trebaju sagovornici da se pogledaju u oči. Tada je situacija sasvim drugačija. ;)
 
Izvini ako sam te povredio tom formulacijom, nisam imao nameru da te uvredim. Uopšte te ne potcenjujem u komunikaciji i žao mi je što si stekao taj utisak.
Nisam se vredjao, moze samo sujeta da bude povredjena al to se izbroji do 10 pre pisanja odgovora :) Sve je ok.
Mnogo vremena treba za pravljenje bilo kakve analize pa necemo vise o tome.

Ajde olabavite (prijateljski savet)
Kad su ljudi normalni lako se olabavi :)
 
Evo cuveno pitanje: jel vama radi normalno 50btc? :D Meni celo popodne skoro zeza, opada mi hashrate a sad su mi 2 workera offline. (vidim i ledio i demios imaju mali hasrate u the game, ali mozda su se prebacili vec)
 
meni radi normalno, probao sam mergedmining.btcguild.com i vise ne radi nego sto radi
 
Izmalerisao sam ga juce :d
Taman sam ga nahvalio i vidim da mi je danas iskopao 10% manje nego sto treba.
 
Meni je danas radio malo na stratumu preko cgminera na portu 3333, ali je pukao i nisam mogao da se rekonektujem preko njega.

Arrowsat, isprazni inbox, imam nesto za tebe.
 
Bio u prekidu btcguild 20 minuta, za smenu 6499 je trebalo 1h20min umesto umesto 1 sat i odmah fali.
Ali ostalo je kao i obicno.
 
Izmalerisao sam ga juce :d
Taman sam ga nahvalio i vidim da mi je danas iskopao 10% manje nego sto treba.

Da, bas si ga juce hvalio, i stvarno je radio odlicno, shareovi su legali fino a danas...pih, 10-15%manje. Valjda se ce popraviti uskoro.
 
Au ljudi, obratite paznju koliko je pao LTC. Na vircurex-u trenutno niko ne da vise od 0.019btc. Ne znam sta se desilo ali ovo nije dobro.
 
Au ljudi, obratite paznju koliko je pao LTC. Na vircurex-u trenutno niko ne da vise od 0.019btc. Ne znam sta se desilo ali ovo nije dobro.

sto gledas vircurex, jednostavno dosadilo im da cekaju Gox.... meni sve stoji u LTC jednostavno sacekacu jos 3-4 nedelje i zaraditi 60%
inace gox je potvrdio da nece ubaciti NMC (a nikad nije ni rekao da oce) pa se digla panika koja sigurno utice i na LTC
Na BTC-e stoji na 3$ +/- 2%

Inace BFL je u zavrsnoj fazi i krece proizvodnju teske artiljerije od 25-50Gh i jacih rigova, vec se ocekuje da ovih dana isporuce prve teskase kupcima, BTC za mesec/dva ce diff da ode 2-2.5x, GPU kopaci MORAJU preci na LTC a sa ovom cenom su na nuli za 2 meseca znaci cena mora gore
 
Poslednja izmena:
btc je lutrija, ltc lutrija od lutrije a ostale mladje alt crypto su vam lutrije na neki visi stepen.

Sta ce biti znacemo tek kad bude a ostaje nam samo da igramo na neki od ishoda i nadamo se da cemo imati srece da nesto pogodimo.
 
Jel palo nekome na pamet da prebaci novac na Paypal (6% provizija) pa da kompenzacijom sa nekim uzme taj novac npr neko hoce da kupi nesto preko paypala a nema otvoren racun pa da meni kintu a ja mu to kupim?

Jeste cimanje ali opet nije los nacin ...?
 
Jel palo nekome na pamet da prebaci novac na Paypal (6% provizija) pa da kompenzacijom sa nekim uzme taj novac npr neko hoce da kupi nesto preko paypala a nema otvoren racun pa da meni kintu a ja mu to kupim?

Jeste cimanje ali opet nije los nacin ...?

paypal jos zakine , na kraju koliko sam cuo izadje 10% ako ne i vise
 
Jeste, od je za manje cifre... Ali posle opet moras da se maltretiras da izvuces novac sa paypala sto je meni apsolutno neprihvativo.
 
https://mtgox.com/press_release_20130530.html



TOKYO - JAPAN - May 30, 2013

Statement Regarding Account Verifications

The Bitcoin market continues to evolve, as do regulations and conditions of compliance for Mt. Gox to continue bringing secure services to our customers. It our responsibility to provide a trusted and legal exchange, and that includes making sure that we are operating within strict anti-money laundering rules and preventing other malicious activity.

As a result, beginning May 30th, 2013 all Mt. Gox user accounts are required to be verified in order to perform any currency deposits and withdrawals. Bitcoin deposits do not need verification, and at this time we are not requiring verification for Bitcoin withdrawals.

In the past two months Mt. Gox has invested in more than doubling our verification support staff, and we are currently able to process most verifications within 24~48 hours.

We apologize for any inconvenience this may cause. Please visit the Security Center in your Mt. Gox account if you are not already verified, and keep in mind that being careful to submit the proper documents will result in a much faster processing time.

Regards
Mt.Gox Co. Ltd Team.

Mt.Gox Contact [email protected]





sto znaci da ce svako povlacenje novca od 30.5 sa mtgox-a zahtevati verifikovan nalog.
 
Poslednja izmena:
Baš sam razmišljao ovih dana da će garant uvesti neke "sigurnosne" mere. Ja još nisam verifikovao nalog i baš sam pre 20 min išao kod koleginice u firmu na kolor skener (jedini problem mi je što nemam nijedan pravi dokument kao dokaz o adresi, videću kako da rešim to).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno