Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ujka Dzon ili tetka iz Kanade poslali deci da se malo igraju...
 
Samo sto ne gledas taj MC kao nesto sto je merodovano, cak sta vise veze nema sa realnim kesom u kriptu...
 
Meni se cini da ce ovo da bude raketa do nekih 11 11.5k.
 
Da je uslo 8B cena bi bila 10k

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Citav vikend se muce ka gore i onda samo u par sati rikverc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Krenulo izgleda.
 
Može li se day trade tipa prodaj na $7000 danas pa za par dana kupi na $6700 pa tako u krug, posmatrati kao izazivanje verovatnoće? U smislu da jednog dana dođe taj veći skok a ti ostaneš sa bednih $7000 u rukama a cena ode gore i ispadne da bi bolje prošao da ništa nisi ni radio već samo čuvao kripto? Nije li u tome fazon da se istreniraju svi sada za ove niske cene i onda da naiđe kit i pojede male ribice koje su se ponadale da će gricnuti neki plankton u toku plime i oseke cene. Ne znam, samo se pitam. Sa jedne strane ne želim mrvice u smislu da neko pokupuje moj btc jeftino i posle cena ode na novi ATH ali ne bih ni mrvice u smislu sporog izduvavanja cene pa da dođemo na $3000. Da li veći rizik stoji u hodlovanju ili day trade u?
 
Hold i da zaboraviš mesecima ili godinama da nešto imaš je najbolje i najmanje živaca ode.

Ako bi bio materijal za trejding već bi znao odgovor, pa ti je bolje da štekaš i prodaš kad bude trebalo stan da kupiš ili nešto slično :)
 
Ako moraš da pitaš to ti je dovoljan dokaz da trade nije za tebe.

Trade je za nekoga ko može da vidi 10,000 na računu danas, sutra da vidi 1, i da nastavi da čita novine i pije čaj sekundu kasnije. A dva dana kasnije kad vidi 100,000, okrene sportske strane.

Ulaziti u nešto što nije za tebe je samo recept za nevolju.
 
BTC I - $6800, II - $6200.
izlaz na $9,500 - $10,000 kroz 2-3 nedelje.

ETH I - $360, II - $330.
izlaz na $550 - $600 kroz 2-3 nedelje.

BCH I - $680, II - $650.
hold.

La jel postoji neka korekcija ovoga posto su skoro prosle 2 nedelje a ovo jedva da je prdnulo?
Jel i dalje smatras da treba da se ceka ili to vise nema smisla?
 
*mjau**mjau**mjau*, za sada mu je još sve po ovim prognozama. Koliko se sjećam on je i tada govorio da će ti biti neki kratak up.

Ja sam po prirodi pesimista pa te pikove spustim za nekih 500 :)
 
Ajd kad si vec krenuo da odgvaras na tudja pitanja reci mi bar sta znaci ovo "mjau"?
 
To i mene interesuje Frenky. Neki član mi je na private izmjaukao neki dan i ostao sam u čudu. A što se tiče teme i cena kriptoa te stoga odluke o trgovanju ili čekanju, mislim da ostanem na čekanju jer nisam dobio niti pronašao nikakvu informaciju koja ukazuje da je lakše 100 puta po 0.1 procenat obrnuti nego dočekati skok. Čak se nazire nekakva opasnost od trgovine bez mnogo iskustva.
 
La jel postoji neka korekcija ovoga posto su skoro prosle 2 nedelje a ovo jedva da je prdnulo?
Jel i dalje smatras da treba da se ceka ili to vise nema smisla?
Mozda se te 2-3 nedelje pretvore u mjesec-mjesec i po, ja ocekujem neki blagi rast polovinom maja, najvise zbog konsezusa, mada obicno bude kontra od onoga sto vecina misli i predvidja...
 
Ma ok, to kontam i ja, nego reko da pitam, stvari se menjaju pa tako i odluke, a verujem da interesuje i druge clanove.
 
La jel postoji neka korekcija ovoga posto su skoro prosle 2 nedelje a ovo jedva da je prdnulo?
Jel i dalje smatras da treba da se ceka ili to vise nema smisla?

Nema potrebe biti nestrpljiv. Jednostavno ko ne veruje da ce biti oporavka, neka odmah proda cisto da ne ispadne kasnije zbog tebe sam uzeo, ti si mi rekao itd.

Datum izlaska sam okvirno stavio(uporedio sa tempom pada) i odnosio se vise na redinu aprila, eventualno tu trecu nedelju, tj do 20.4. Za sada je na dobrom putu da probije taj rok i oporavak zakasni mozda ~nedelju dana.

Na kraju krajeva, ako bude krenuo onakako kako treba gore, kao da je bitan tacan dan kad ces izaci. Cutis i cekas kao i vecina.
 
Ajd kad si vec krenuo da odgvaras na tudja pitanja reci mi bar sta znaci ovo "mjau"?
Ma veze nemam da se to tako prikazuje. I ja sam ta mjaukanja viđao. A još nisam ni napisao neku psovku i još ništa u negativnom kontekstu. Stavio ona tri slova za frazu koja se kod nas koristi kao uzrečica. Kad ono ispade...
 
La jel postoji neka korekcija ovoga posto su skoro prosle 2 nedelje a ovo jedva da je prdnulo?
Jel i dalje smatras da treba da se ceka ili to vise nema smisla?

Zadnjih par dana je rastao fino oko 1 - 1.5% ja mislim da je takav rast upravo ono sto treba da bi moglo da se dostigne $9 500 .. ( mada je cu ja biti prezadovoljan ako izadjem i na 8 000 ) videceu da li cu cekati jos posle toga ..

Videlo smo sta se desi kad krene da raste 4% za jedan dan .. odma sledeci dan ode 6-7% i nakon toga padne za 10% ...

Da nije bilo onoh ludackog rasta na 7500 pre sedam dana ( ili koliko vec ) , tacnije da je taj rast bio usporen . Do sada bi smo verovatno gledali cifre od preko 8 000 ...
 
Sve su to nasa nagadjanja, mi se nista ne pitamo vec pokusavamo da predpostavimo sta ce kitovi uraditi, @La ih za sad najbolje prati ali ako se neki pracakne cena moze da ode i na 10K i na 5K , mi mozemo samo da strpkamo.
 
@gaca,

Naravno, trend se mora pratiti. E vidis, postavis se u poziciju gde ce ti i tih 5k a i tih 10k odgovarati. I onda ti bude lepo.

Ja sam se nauzimao i cekam. Ako dodje na 6k, uzimam ostatak, ako pos padne, uzimam jos. Time smanjujem ulaz, a profit ce vremenom doci. Ako opali na tih 10k, ja opet imam izvesnu kolicinu koju cu odmah istresti i opet profit. :) Dakle das im sah-mat i ne mogu te zeznuti.

Na berzi ne smes naginjati na bull/bear samo zato sto u sebi zelis. Svako ko je tako radio je zesce izduvao. Pre par nedelja sam iscitao ovu temu od pocetka i tacno se vidi kako su ljudi gresili u razmisljanju proteklih par godina. Naravno ti se vise ne valjaju, njih je ciklus zesce ojadio. Isto se i sad desava.

Eto primer, neki dan napisem da bi bilo najzdravije i idealno da novi bull krene '20/'21 godine. To je neko optimalno vreme kada ce se staviti tacka na ovaj, krenuti akumulacija i pripreme za sledeci. I onda dodje neko i napise "nadam se da gresis i da ce to biti brze".

Umesto da se napise normalan i razuman post koji bi glasio - daj boze da uopste bude i daj boze da se opametimo i docekamo ga spremnog, kao i da se pomiris sa situacijom, krenes u pravljenje planova, eventualnog pojacavanja, planiranja ulaska i odredjene coine za long term itd. Ako ranije dodje(ikao su male sanse), samo ce te pozitivno iznenaditi, nece ti ni malo skoditi.

Za vreme praznika sam bio u Srbiji i bas me iscimase par drugara. Kao jel si video kolaps btc-a, pao je dosta ali nije to nista. Za mesec dana bi trebao krenuti novi talas i ciklus, cim prodje sednica, rekose im neki youtuberi koji prate cak nekoliko meseci scenu i vec otprilike znaju kuda ce to ici. Pitaju me za neke tamo coine koji su zesci scamovi i nose rizik na kubni, pa mi nije uopste cudno zasto dosta njih gubi kes. Ja u te valute ne bi smeo uci ni na sat vremena. A tek poslusati savet od lica koje ima nula iskustva i nula znanja u odredjenoj oblasti.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno