Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bilo je to i ranije mainstream pa izgubilo 90% vrijednosti...
U svakom slučaju, za babu savjet da uleti ispod 1K i obavezno kupi BTC wallet jer će nakon ovoga biti rizik da čuva BTC na mjenjačnicama.
 
Baba će dva puta da umre ako bude čekala 1k
 
DigixDAO prkosi svim zakonima :d

LOL.png
 
Iskreno, i milo me je da cene padaju, premnogo ljudi su usli u ovo, ja imam poznanika koji do jice su me pitale kako da naprave refresh na pc, a sad su uzeli rig da zaradjuje.
Cene na gpu su ludost, i to je samo zato sto ljudi koji su culi za bitcoin pre 5 dana kupuju rigove sa 6 gpu za 3800 eur i misle da ce povrate lare za 2 meseca i posle toga ce biti milioneri.
I zatoa mi je drago sto cene padaju da istresu ljude grafika na pazaru.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sve si tacno rekao!
 
Iskreno, i milo me je da cene padaju, premnogo ljudi su usli u ovo, ja imam poznanika koji do jice su me pitale kako da naprave refresh na pc, a sad su uzeli rig da zaradjuje.
Cene na gpu su ludost, i to je samo zato sto ljudi koji su culi za bitcoin pre 5 dana kupuju rigove sa 6 gpu za 3800 eur i misle da ce povrate lare za 2 meseca i posle toga ce biti milioneri.
I zatoa mi je drago sto cene padaju da istresu ljude grafika na pazaru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije mi jasno sta ti je tu milo, Decka iz makedonije ?
 
Nije mi jasno sta ti je tu milo, Decka iz makedonije ?

Znas ono, pekar, lekar, apotekar sve u kripto.
Nije to healthy za kriptosvet.
Mora da se isfiltrira, a ako netko misli da je normalno 3500 eur za rig sa 6 karta i da te pare da, ondak u startu je propao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iskreno, i milo me je da cene padaju, premnogo ljudi su usli u ovo, ja imam poznanika koji do jice su me pitale kako da naprave refresh na pc, a sad su uzeli rig da zaradjuje.
Cene na gpu su ludost, i to je samo zato sto ljudi koji su culi za bitcoin pre 5 dana kupuju rigove sa 6 gpu za 3800 eur i misle da ce povrate lare za 2 meseca i posle toga ce biti milioneri.
I zatoa mi je drago sto cene padaju da istresu ljude grafika na pazaru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Znam i ja neke ribe, početkom dvehiljadite su me pitale šta je to Internet, sad su glavne na Fejsu..mnoge imaju i biznis sa kremicama i pomadicama tamo.

Hoću da kažem točak napretka se ne može zaustaviti.
A ova situacija je mila samo onom ko nije uložio živu lovu u to.
 
Pazi prica ide ovako, ti sjedis 25 godina za kompom, ucis masu stvari, provodis dnevno po 15 sati sjedeci ispred monitora. Stices neko znanje koje se na kraju realizuje u nesto materijalno mada ti to nije bilo ni bitno.
Onda dodje cijena BTC na 19K USD i onda pocnu svi da kontaju pa ima ***** koji sjedi za kompom non stop on mora da je cuo nesto o tome. Onda pocnu ljudi da te handre, da te pitaju koliko si zaradio.
Onda ti pocnes da odgovaras nisam zaradio nista ja sam u ovome zbog ideje, nisam nista ni prodavao niti cu. Nakon toga ide faza, aj mi objasni sta je to, a ti u stvari ne znas ni odakle da pocnes jer se sve svodi na to da se neko sere na tvojih 25 godina sjedenja za kompom sa pricom da ce on da to sve nauci za 2 sata, jer ljudi ne kontaju da treba predznanje. Onda ti kazes ajde evo ti ovaj link pa citaj pa se javi za 3-6 mjeseci. Prodje ta 2 sata i onda te lik zove i kaze e, aj da ja tebi dam 1000Eur da ti to meni sve radis. Onda ti moras da mu kazes da se napusi. Sa druge strane vecina rigova koje je neko sklapao i koji su na prodaji su plug and play, prilagodjeni za jedan algo. Sta ce se desiti kad im neko kaze da predju na nesto drugo a stavili napajanja od 750W. Sta ce se desiti sa vecinom kad shvate da je rig vrtio pola godine u prazno jer je pool nestao, pokrao itd... Ovo sve je idealna situacija za naseg covjeka koji kaze lezi lebe da te jedem, ovo je ostvarenje filozofije zivota naseg covjeka da ne radi nista, a da zaradjuje. A to se sve samo cini tako na prvi pogled. Prodavala su se auta, stanovi, dizali su se krediti da se kupe kartice i gace su se prodavale. Usao je u ovo i tuta i muta. Bice kartica i rigova na prodaju puni oglasi, bice i vjesanja ali bice i malo vise postovanja za one koji su sjedili tih 25 godina za kompom. Doce vrijeme da gikovi vodaju najbolje cave :)
 
To vrijeme je odavno vec tu ali na ovim nasim prostorima, kao i sve ostalo i to kasni jedno 50ak godina :d A to sto je neko cuo za Bitcoin ne znaci apsolutno nista jer vam garantujem da 95% njih ili nema lovu da udje u sve ovo ili jednostavno nece/ne zna da se cima i da uci svakodnevno...
 
Iskreno, i milo me je da cene padaju, premnogo ljudi su usli u ovo, ja imam poznanika koji do jice su me pitale kako da naprave refresh na pc, a sad su uzeli rig da zaradjuje.
Cene na gpu su ludost, i to je samo zato sto ljudi koji su culi za bitcoin pre 5 dana kupuju rigove sa 6 gpu za 3800 eur i misle da ce povrate lare za 2 meseca i posle toga ce biti milioneri.
I zatoa mi je drago sto cene padaju da istresu ljude grafika na pazaru.

Tebi je drago da neko ko ti nikad ništa loše nije uradio izgubi pare samo zato što ti misliš da bi mogućnost zarađivanja trebalo da ima neki minimum godina i IT znanja? Tužno.
Za astronomske cene kartica nisu krivi oni koji ih kupuju, nego oni koji namerno neće da naprave više, iako mogu.

Inače, uložiti pare u rig je isto što i uložiti pare u bilo koju kriptovalutu. Po tvojoj logici, kupovinu novčića trebalo bi dozvoliti samo onima koji imaju znanje i iskustvo da naprave sopstveni novčić? A u Maksiju pored firižidera treba da stoji živa krava, pa pre kupovine mleka ili jogurta da dokažeš da umeš da je pomuzeš? A kod ulja da stoji džak suncokreta, pa sine prvo iscedi i tek onda kupuj? Kad smo kod toga, da li si sam napravio procesor, ploču, memoriju, disk, monitor i napajanje za kompjuter koji koristiš? Kapa dole, iskreno. Ali i tako, prizivanje nesreće za ljude koji ti ništa nisu učinili i samo kao i ti pokušavaju nešto da zarade... nije za pohvalu. Uostalom, može se reći da nesnalaženje u ovoj situaciji znači samo da ni ti nemaš dovoljno znanja, kao i oni koje prozivaš.
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Па људима који нису у криптопричи, а неће да плаћају 350€ за 1050GTX наравно да је драго. Свако гледа своју задњицу, зашто би се чудили.
Слажем се да фабрике нису луде, да отворе нове проиводне линије које сутра могу пући. Ал надреално је да картице које смо раније плаћали 60€ сад плаћамо 5 пута више...

Ја мислим да ће се тржиште опоравити, у неком облику...
 
Pa sto nisi na poljo-forumu u temi o malinjacima?

Znas ono kao sprdnja sala sega na raznim jezicima drugacije se kaze ali isto znaci.
Sustina je da svaki posao nosi rizik kao i svako ulaganje para. Jednostavno doslo je do efekta bucanja balona a to se ogleda u tome kada moj komsija proda traktor i kupi rig.
Nema leba bez motike i ne mozemo svi da lezimo gajbi i da nam dolari padaju sa neba. Kada nekog pitas sta to kopa 92% ljudi kaze ,,neke logoritme,, i slazem se sa svima kojima je drago zbog ovoga.
Moj burazer ima 40tak grafa ja sam sa njim u poslu samo da ga podrzim i znao sam da ce do ovoga da dodje jer svemu dodje kraj. Cak sta vise ja mislim da je ovo ciscenje i da ce cene da se vrate.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ljudi, kopajte i uživajte, i dalje je sve extra isplativo.
 
Cena veca na bitstampu nego na cexu za 150e, zanimljivo, to se do sada nije desilo.
 
Digixdao ubija :eek:

Sent from my Z5
 
Pazi prica ide ovako, ti sjedis 25 godina za kompom, ucis masu stvari, provodis dnevno po 15 sati sjedeci ispred monitora. Stices neko znanje koje se na kraju realizuje u nesto materijalno mada ti to nije bilo ni bitno.

Sklopiti mining rig i podesiti sve je serviserski posao od nekoliko sati nekom ko se razume oko hardver-a/software-a, nevezano za mining.

Ti ako hoces, naplati koliko cenis svoj sat za sklapanje i to je to. Ne vidim zasto bi ti zaradjivao vise na miningu od ostalih koji nisu u IT svetu (samo zato sto sklopis i podesis rig?)
 
Da se podsetimo kako smo pricali pre manje od dva meseca kad je BTC bio na oko 15 000


Screenshot from 2018-02-02 10-54-26.png

@Saj tvoja taktika se pokazala uspesnom vise puta, ali nemoj zaboraviti reci ljudima ljudima da taktika holdovanja deluje ako holdujes na period nekoliko godina . Ljudi pomisle da ce u martu sve biti kako treba...


Ali ovo jeste raj za tradere

Do sada se BTC odbijao na 10 000 tri puta ( u zadnjih par nedelja ) i odbijao se na sledece vrednosti 13 000, 11 000, i 12 000 sto znaci da je potencijalna zarada bila 30%+10%+20% ( 71% ) pola od toga bi bilo oko 30% ( sto je realno da se uzme ) .

Sad je pitanje gde ce se odbiti ali ako se odbije jednom verovatno ce jos jednom pre nego sto probije ressistance ( ressistance je verovatno na 8 000 ili 8 500 ) ..
 
@Nenad22
Sklopiti rig nije problem vjerovatno tebi ali jeste nekom ko nikad u zivotu nije cuo za graficku karticu. Moj komentar i nije vezan za mining nego za "zivot" sa tehnologijom u koju svi sad zele da udju iskljucivo zbog novca. Sklapanjem riga nekom prijatelju koji ne razumije osnove ne mozes da naplatis, a sa druge strane kad sklopis taj rig ocekuj bar 10 telefonskih poziva dnevno sa pitanjima gdje sad da kliknem.
 
Poslednja izmena:
@Nenad22
Sklopiti rig nije problem vjerovatno tebi ali jeste nekom ko nikad u zivotu nije cuo za graficku karticu. Moj komentar i nije vezan za mining nego za "zivot" sa tehnologijom u koju svi sad zele da udju iskljucivo zbog novca. Sklapanjem riga nekom prijatelju koji ne razumije osnove ne mozes da naplatis, a sa druge strane kad sklopis taj rig ocekuj bar 10 telefonskih poziva dnevno sa pitanjima gdje sad da kliknem.

A kakve sve to ima veze sa kuglagerima? Ovih par gornjih postova je bezveze i nije za ovu temu treba ih obrisati....
 
Ovo ce sve padati uz manje oporavke,pa kad padne dovoljno,onda opet neki veliki skok da se zaludi masa pa opet isto.
 
I treba ovo sve da se očisti od ljudi koji nemaju pojma ni šta je kripto i kako funkcioniše. Mene je komšija pitao od čega prave bitcoine, da li od platine, ili od zlata, i kako će njemu poslati taj novčić kad ga kupi. Takvim ljudima nije mesto u ovome. Ali oni nisu krivi za balon i za pucanje, problem su špekulanti i prevaranti, a takvih se uvalilo u kripto priču gomila. Oni su naduvali cenu na 20000, a oni su je sad i oborili. Najzdravije za celu kripto priču bi bilo da se cena vrati na nivo na koji bi došla linearnim rastom da nije bilo parabole od marta aprila do decembra. To je nekih 1500 do 2000 max. I onda da nastavi lepo polako da raste linearno ponovo.
 
NIje problem bunar vec ogromne promene cene..niko zivi nece da koristi bitcoin niti bilo koji drugi coin sa ovim nenormalnim promenama cena ni za sta drugo sem za trejding ..ko bi u ludilu prihvatio bitcoin ili bilo koji drugi coin kao sredstvo placanja..tako da sve te "inovacije" mogu da okace macku o rep sa ovakvim talasanjima gde dobije ili izgubis duplo za nedelju dana
 
Digixdao ubija :eek:

Sent from my Z5
A u narednim danima će izuvati.
Piše da je to zlatni standard token po paritetu sa gramom zlata. Trenutna cena grama zlata je 43 dolara, što znači da vam je taj token precenjen oko 900%. Mada iskreno ne verujem da imaju i taj jedan gram zlata

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Tebi je drago da neko ko ti nikad ništa loše nije uradio izgubi pare samo zato što ti misliš da bi mogućnost zarađivanja trebalo da ima neki minimum godina i IT znanja? Tužno.
Za astronomske cene kartica nisu krivi oni koji ih kupuju, nego oni koji namerno neće da naprave više, iako mogu.

Inače, uložiti pare u rig je isto što i uložiti pare u bilo koju kriptovalutu. Po tvojoj logici, kupovinu novčića trebalo bi dozvoliti samo onima koji imaju znanje i iskustvo da naprave sopstveni novčić? A u Maksiju pored firižidera treba da stoji živa krava, pa pre kupovine mleka ili jogurta da dokažeš da umeš da je pomuzeš? A kod ulja da stoji džak suncokreta, pa sine prvo iscedi i tek onda kupuj? Kad smo kod toga, da li si sam napravio procesor, ploču, memoriju, disk, monitor i napajanje za kompjuter koji koristiš? Kapa dole, iskreno. Ali i tako, prizivanje nesreće za ljude koji ti ništa nisu učinili i samo kao i ti pokušavaju nešto da zarade... nije za pohvalu. Uostalom, može se reći da nesnalaženje u ovoj situaciji znači samo da ni ti nemaš dovoljno znanja, kao i oni koje prozivaš.

Uh, kakva zamena teza. Koliko vidim član @vlavot nije želeo nesreću nikome. Pobunio se protiv drugih stvari. Slažem se sa većim stvari koje je napisao.
 
Jel prati neko ovog lika, valja li cemu?
https://youtu.be/6igVSxR521w

Kaze da je veoma mali volume od kada je pala cena i da ocekuje nagli skok uskoro. Ono sve te prognoze grafikona mogu da okace o rep ako ovi tetherovci ili ko vec nastave da izlaze u pravi kes.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno