Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za tvoju informaciju danas je pokusan 200k dump i pomeri je cenu 0,3$
Pa ti vidi
 
šta me briga!

mene samo zanima koliko je trenutno keša u orderima - mizernih 600 k. ma još i manje...sad gledam! ima 50 k do 5 $, a posle toga ništa! :d
 
Poslednja izmena:
šta me briga!

mene samo zanima koliko je trenutno keša u orderima - mizernih 600 k. ma još i manje...sad gledam! ima 50 k do 5 $, a posle toga ništa! :d

Pa i sam si rekao da je orderbook za vune :)...LTC je u pumpu vec vise od mesec dana, a nema hypea nigde. Sell off ce krenuti kad se pojavi na vestima, do tada samo rast. Sem korekcija, naravno. Ja sam izasao u BTC trenutno, jos na 2220, pre 3 sata, i malo mi je frka. Korekcija je kao krenula, a trebala je odavno. Bojim se samo da cu se ispaliti par % bez obzira na moju potpunu ubedjenost da sam dobro postavio setup.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je student u pravu, genijalcina gresi mozda namerno jer gleda SAMO BTC-e, a malo pre je tvrdio da je video arbitraciju btc-e sa OKcoin-a sto znaci da je OKcoin violume TACAN, sto samo znaci da je kod kineza volume dosta veci i podrska u BTC-u tako da njega ittekako treba gledat!

E sad dump se mozda tek desi kad se pojavi 5-10 milki na BTC-e kao potpora ali to tek kad svi poblentave od cene i pumpa, sto nece pre 0.04 +
 
Ja to pricam iz licnog iskustva. $ support na btc-e je uvek bio tanusan, i kad imas vecu kolicinu novcica nemas kome da prodas. Tako da se mora predvideti mlo ranije korekcija i prodavati kroz sell ordere a ne kroz dump. E sad, kad vec krene crveno, a orderbook je prazan u $, ide se na dump ltc/btc para i zato on tone dramaticno ponekad. TU je orderbook mnogo puniji, po trenutnom paritetu oko 2mil $ u BTC-u. ALi opet, orderbookovi su za vune uglavnom se na to ne treba oslanjati
 
ne pričam o orderbook-u kao pokazatelju za trejdovanje, već o likvidnosti. to su dve različite stvari.

ako ltc većinu svoje likvidnosti crpi iz ltc/btc, kao što crpi, utoliko gore po ltc i još jedan argument da se radi o shitcoinu.

a to što botovi sa ltc-a presipaju sa jedne berze na drugu...pa to je normalno.

uglavnom, ja sam opet malo šortovao oko 6.2 $ čekam sada pad.

naravno da nema hype-a, jer pod 1: vidi pod shitcoin, a pod 2: ide polovljenje. to su ti klasična spekulantska posla kao: e, sad ću ja njega zahebem i kupim na vreme! i onda snowball effect. samo da vidimo dokle.

nama što trgujemo je apsolutno nebitno, da li će ići do 6~10~20~30 ili 100. vozićemo gore dole. a za bagholdere ne znam. valjda imaju oni neku strategiju svoju.
 
Poslednja izmena:
Koliko je nekima srce tesko da priznaju ali BTC treba "desavanje" to sto su neki pilicari doveli da toga da je BTC veoma tesko pumpat zbog njihovog nepoverenja i izivljavanja na dump dugmetu, nesto sto moze da poremeti taj trend je bas LTC jer kad isti ode na neki nezamisliv nivo, sta mislite da ce se desiti sa BTC-om?
 
slažem se. sve je shitcoin, sa napomenom jievom da je bitcoin prvi u koji je neko upumpao keš. to je jako bitno.
 
slažem se. sve je shitcoin, sa napomenom jievom da je bitcoin prvi u koji je neko upumpao keš. to je jako bitno.

Jeste bitno, ali nije shitcoin jer se slabo koristi vec je jednostavno delom spekulativna "valuta" sto uopste nije cudno ni nesvakidasnje, sasvim normalna pojava... tako da jedino mozete reci da se "slabo" koristi, da nije dovoljno ulozeno u razvoj istog, da je koriscenje jos konfuznao (HW walleti su takodje konfuzni za upotrebu) itd
Pa po tome cena mu nije naduvana... jer po meni na svetu ima PUNO vise para skladistenih i nastancovanih da je BTC tu samo kap u moru
 
Poslednja izmena:
Za tvoju informaciju danas je pokusan 200k dump i pomeri je cenu 0,3$
Pa ti vidi
Juce su nestajali orderi od po 30K kao nista na btc-e. Jeli su ih samo tako i to samo prateci Kinu. Zamisli tek sta je u Kini bilo i koje su se cifre vrtele.
Bilo kakav takav pokusaj botovi ce pojesti i kao sto ti kazes, nece ni mrdnuti cena. Poenta je da para ima, vidi se da su spremljene.
Na to sto nekome pakost viri iz ociju ne treba obracati paznju ;)
 
student i genijalac grickaju nokte i cekaju da se kinezi probude :)

ce vam pobegne voz.....
 
Poslednja izmena:
Taj rolekoster na kineskoj berzi može lako da se prebaci i ovde.
 
Ovo je meni dosta čudno, verovatno slučajnosti ali previše čudno, u istom periodu velika nesigurnost zbog Grčke i €, pa onda u Kini najveća frka na berzama ikad i država mora da reaguje, pa sad i ova da kažem glupost na NYSE..hmm svet je u priličnom haosu :D (da sad ne spominjem emigrante i rat na bliskom istoku itd :)).
 
Ovo mi se cini kao neki zdrav rast. Po 1 USD dnevno, u proseku, je extra. Do polovljenja moze da dostigne cenu koja je bila 2013., a mozda i da je prestigne. (pu, pu, pu... da je ne urocim).
 
Mislim da se na kineskoj berzi kitovi bogate na shortu. Kad i raja isto krene u short opet će cena gore. Tako je i ovde zato treba biti oprezan.
 
Nece da moze, prosto ne ide tako... cim imas lupam 7-10 dana konstantnog rasta koji se podupre velikom medijskom paznjom ide sve jace maltene exponencijalno...
 
Ljudi su pozajmljivali i čekali pad da bi zaradili, isto tako će i ovde pozajmljivati za long. I kad okine jedan long squeeze ima da krene panika. Ja na 7 izlazim sa jednim delom.
 
Ovo mi se cini kao neki zdrav rast. Po 1 USD dnevno, u proseku, je extra. Do polovljenja moze da dostigne cenu koja je bila 2013., a mozda i da je prestigne. (pu, pu, pu... da je ne urocim).

Zdrav rast od 300% za par dana? Mora da se salis :) ovo je verovatno beg kapitala u alternativne valute, pitanje je na kom nivou ce se zaustaviti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno