Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
neće. popeo sam short na 2 k ltc-a i 4.03 $.

inače, više od grčke ljudi treba da se zabrinu oko balona u kini. i ne mislim na litecoin :)d) nego na berzu u šangaju. dolazi vreme kad će keš biti najvredniji asset, a to znači da će keš početi da izlazi prvo iz najrizičnih ekvitisa i asseta. e tu mislim na litecoin. :d
 
pa krenulo je da bude obrnuto, kao, ali istovarih odmah još 500... :D

samodisciplina & hladna glava. nema bez toga para.
 
Poslednja izmena:

Ma samo neka spinuju vest sto vise. Ako im odmrznu isplate u sredu, mozda se i zaleti nesto. A treba spinovati i Italiju, Spaniju, Portugal, Irsku...Oni su svi pred slicnim merama. Pa da navale na vreme. Ipak su svi oni bogatiji od Grka, a ukupno ih ima mnoogo vise, pa bi mogli malko pogurati cenu gore ako ih spin doctori prepale dovoljno. Mora cena gore ako se hoce nove ovce u toru. Sad prime vest, cuju za BTC, malo guglaju i zaborave. Pa za par nedelja opet, pa tada cena bude par % veca, opet google i zaborav. Pa opet i opet. I kad vide cena 10% veca nego prvi put kad su culi, mozda se i odvaze da kupe.
 
Poslednja izmena:
ma nece grci da izadju iz evro zone, imace evropska unija vise stete nego koristi od toga, nego pokupice im ostrva i zdravo djaci, ostade grcka bez ostrva, ako se desi ovaj scenario moguce da se cena dole? tj napumpaju cenu i pred nedelju dump jer grcka ne izlazi iz unije? sta misle ovi koji su vise u prici
 
ma nece grci da izadju iz evro zone, imace evropska unija vise stete nego koristi od toga, nego pokupice im ostrva i zdravo djaci, ostade grcka bez ostrva, ako se desi ovaj scenario moguce da se cena dole? tj napumpaju cenu i pred nedelju dump jer grcka ne izlazi iz unije? sta misle ovi koji su vise u prici
Dug drzave nije isto sto i dug pojedinca. Nema tu zaplene imovine... uzimanja ostrva i slicno. Jednostavno kad drzava nema da vrati ona prosto ne vrati i tada se nista ne desava. Posledice dolaze kasnije u vidu toga fa im vise niko ne odobrava kredite jedno duze vreme, a posle opet pocinju jedan po jedan. Deluje fa su tu banke lude kad kao za 20 godina zaborave sta je bilo ali nije tako. One itekako imaju interesa. 20 fodina su grci vracali pare i uzimali nove i to je funkcionisalo... prvi koji su im dali krediye su lepo zaradili, problem su oni sa kraja liste. Klasicna piramidalna sema kad je frzava nesposobna kao njihova, a zato su i kamatne stope na tako izdate kredite 2-3 pita vece nego u normalnim zemljama.
 
Nije bas tako. Pare moraju da se vrate, ne bojte se.
Ako Grcka bankrotira, stvorice se fond kreditora koji ce upravljati Grckim budzetom. Mogu da im uzimaju svu imovinu registrovanu na Grcku drzavu (ako nije kulturno dobro ili slicno), i uzimati po trzisnim cenama (fakticki 20+% nizim). Iz budzeta na rashode prvo se skidaju rate, a sta ostane ide na plate, penzije i ostale troskove. Moze jedan mesec da ima 500e neko penziju, drugi 250. Koliko ostane (pa ako hoce nek tuzi drzavu, kad se poverioci namire za 50 godina doci ce red i na fizicka lica). Nije bankrot zezanje kako svi misle da jeste, da jeste, svi bi ga proglasili lako.
 
to sto ti druze pricas tako bi trebalo da bude, ALI nije u zivotu, istina je negde izmedju redova, uvek bilo i bice
 
LOL :D ja pricam kako JESTE,a ne kako bi trebalo da bude. Mene u sustini ne interesuje kako nesto treba da bude, ukoliko nema direktne veze sa mnom (ovo nema),samo kako jeste.
 
Ako izadju iz EU nisam siguran da mogu da im pipnu bilo sta. Dug ce im ostati, nece to niko da zaboravi i oprosti im. Verovatno ce ih cekati jednog dana na nekoj krivini ali da izadju iz EU i da im neko uleti i preuzima imovinu... Neeeeema sanse. Ali hajde da prvo sacekamo rezultate referenduma ;)
 
Nije bas tako. Pare moraju da se vrate, ne bojte se.
Ako Grcka bankrotira, stvorice se fond kreditora koji ce upravljati Grckim budzetom. Mogu da im uzimaju svu imovinu registrovanu na Grcku drzavu (ako nije kulturno dobro ili slicno), i uzimati po trzisnim cenama (fakticki 20+% nizim). Iz budzeta na rashode prvo se skidaju rate, a sta ostane ide na plate, penzije i ostale troskove. Moze jedan mesec da ima 500e neko penziju, drugi 250. Koliko ostane (pa ako hoce nek tuzi drzavu, kad se poverioci namire za 50 godina doci ce red i na fizicka lica). Nije bankrot zezanje kako svi misle da jeste, da jeste, svi bi ga proglasili lako.


hehe, pa ne mož to tako.

jedino ako ih okupiraju, pa onda da raspolažu "njihovom imovinom" i budžetom. oko toga je i nastala cela ova frka: što neki kurton iz MMF-a priča okolo kakvu ekonomsku politiku ljudi da vode u svojoj zemlji.
 
Poslednja izmena:
jes, tamo sam šortovao. ali pazi, vrlo je nelikvidan tamo ltc market, orderbook izgleda baš jadno. tako da moraš da imaš muda čelična i da znaš šta radiš!
 
jes, tamo sam šortovao. ali pazi, vrlo je nelikvidan tamo ltc market, orderbook izgleda baš jadno. tako da moraš da imaš muda čelična i da znaš šta radiš!


Ja ne volim ltc/usd par jer u ovakvim situacijama kada se nesto ceka cena skoro ravna a samo ltc/btc seta gore-dole.
 
iskreno, ja ne gledam šta volim, a sta ne, nego gde je najbolja prilika da se zaradi. a po meni to je ltc/usd. tamo ima najviše prostora po meni.
 
Poslednja izmena:
u 21h su preliminarni rezultati pa se odlucite do tada idete li u kehs ili coine, ja sam sve u kesh pretvorio...
 
hehe, pa ne mož to tako.

jedino ako ih okupiraju, pa onda da raspolažu "njihovom imovinom" i budžetom. oko toga je i nastala cela ova frka: što neki kurton iz MMF-a priča okolo kakvu ekonomsku politiku ljudi da vode u svojoj zemlji.

OK MMF prica svasta ali samo ono sto im duznici ponude kao resenje, e sad zamisli sta te iste lopovsko, mafijasko, nesposobne zemlje rade sa sopstvenim ekonomijama e to je glavni problem, i uopste mi nije jasa politika svaljivanje krivice na MMF oni daju daleko povoljnije kredite od ruja i zutaca.... ali nadgledaju kao gde se pare trose to je jedina razlika, e sad sto narkosi od propalih drzava non stop traze kes e to je pravo pitanje kako resiti :)
Realnost je da je svet pun zelenasa kao MMF i da ostali nisu nimalo bolji, iskreno steta sto ti zelenasi malo ne uloze u crypto svet jer izgleda da $ ima na gomilicama sve vise a da nemas nikom pouzdanom da ga posudis, mogli bi malo da krenu i da spekulativo ulazu ..... eee da imaju pameti :d
 
iskreno, ja ne gledam šta volim, a sta ne, nego gde je najbolja prilika da se zaradi. a po meni to je ltc/usd. tamo ima najviše prostora po meni.

mozda ti je dobra odluka to sa ltc-om i leverageom. Mislim da ltc leti dole i ako krene dump i ako krene btc pump. Jedino sto u ovom drugom slucaju cena ltc-a u dolarima nece bas mnogo dole odjednom, ali svi znamo da taj proces moze trajati mesecima.
 
Ovde common sense logika ne pomaže odnosno dobro dođe berzanskim ajkulama da ošišaju vunu. Relano bolje prolazite ako idete kontra logike jer ste u manjini, a samo na tom delu se zarađuje.

Problem je kad logika ne radi, onda ne treba igrati igru.
 
Ltc se dampuje vec danima i nikako ne nogu da ga obore, neko mu pravi "jaka" ledja i ne zeli da cena ide dole
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno