Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mali ne k...j, prvo malo porasti i uradi nesto u zivotu pa onda nesto komentarisi, a mi ovde od prvog dana govorimo da se ljudi ne navlace na kocku (berzu), kakoneki samozvani magovi to porucuju
 
Nepristojnosti?

Niko da utuvi u glavu, da bi neko dobio, neko drugi mora da izgubi.

Ili će možda specijalno za Feniksa, federalne rezerve da naštampaju para?

Kad sam spomenuo nepristojnost mislio sam na "prozivku" (da ne kažem neku ružniju reč) članova koji nisu aktivni na forumu... medjusobna prepucavanja mogu da prodju i bez uplitanja nekog trećeg (ako postoji bar neki kodeks ponašanja)...
 
Ok, slažem se. No, opet reboot je čist primer "bajke", koja se raspreda ovde. Nije mi ni najmanja namera da stavim čoveka u bilo kakav negativan kontekst.
 
reboot ce isplatiti svoju investiciju , ne brinite se vi , svima je bilo smesno i nemoguce pre 3-4 godine da ce cena btc-a biti tu gde je sada, pa su promenili misljenje tako ce i sada biti
 
Vidim i dalje, da se niko nije udostojio da pojasni "bajku".

Mi ovde, ne čekamo naš pump, mi čekamo naš dump!

Evo, ja ću se udostojiti, odakle ćemo da namaknemo tu vrednost, to svakako nećemo od federalnih rezervi:

Slušaj ovamo, prodaću ti 10 BTC-a po ceni od 400€.

Ok. Ovaj, čekaj? Sad mogu da ga nabavim po duploj nižoj ceni?

To nema nikakve veze. Zato što će vredeti 4000€ svaki.

Stvarno?

Da, ne brini.

Pa, to je sjajno! Super! Hm, čekaj? Ako ti znaš da će vredeti 4000€, zašto mi ga prodaješ po ovoj ceni?

Opet, to nema nikakve veze. Već sam ti rekao na početku, slušaj ovamo i ne brini. Znači, slušaj, pročačkaj uši, tu da mun. Čitaj mi sa usana, t-u d-a m-u-n ...

Ovo što sam napisao, ne treba mešati sa bitcoin tehnologijom.

I još nešto, da, ja k****m. Definitivno k****m. Ali sva sreća, to izlazi na pravom mestu. ;)
 
sam633. Izvini. Tek sad mi nije jasna "Bajka" kad si pojasnio.
Hoćeš reći da ti je neko "uvaljao" 10 BTC po 400$?
 
Nije, ali neko nekome jeste. Samo napominjem onu drugu stranu priče, koja se nikome "ne sviđa", pa niko i ne piše o tome. Možemo se sad svi vaditi, pa i ja naravno:"pa nismo ih terali puškom", fazonom.

I nemaš zaista za šta da mi se izvinjavaš.

Stvar je tome, pričamo ovde o nekoj vrednosti nečega. Naprimer, najnoviji biser. Reboot će vratiti svoju investiciju. Odlično, ako bude tako. Ali neko drugi će morati da izgubi. Ili ćemo naštampamo toliko para da svi budu zadovoljni?
 
Poslednja izmena:
to moze samo tako kod malog Perice , koji ne vidi dalje od svog umazanog nosa, ali neka ima vremena, oni koji su duze u ovoj prici znaju o cemu pricam , a ovi sto sve znaju , pa nesto ne vidim da su kupili neke nove automobile, stanove ili napravili neki novi posao od svog silnog pametovanja ;)
 
Kad sam spomenuo nepristojnost mislio sam na "prozivku" (da ne kažem neku ružniju reč) članova koji nisu aktivni na forumu... medjusobna prepucavanja mogu da prodju i bez uplitanja nekog trećeg (ako postoji bar neki kodeks ponašanja)...


slušaj vamo.

taj lik i nick nesretni se vamo pojavljivati više neće. pukao je pare i to mu je valjda dovoljno.

isto kao što su počeli da se samoisključuju iz ove priče raznorazni nickovi zato što su ispucali svaku mogućnost da zarade - jednostavno nema više, nestalo.

ostadoše samo ovi die hard fanovi koji kao i onda pričaju priče kako će opet biti nečega nekada. tako su i onomad kad je bilo 600~500~400~300~200, a uskoro će i na stotki. no, oni su srećom to iskopali, pa im se i može. ali stavljati živi keš u ovo od kojeg bi najveću korist imali upravo oni koji su ovo kopali kad je bilo vreme...ta igra ima drugo ime.

i da...to za kola, kuće i to...mislim da nikoga nije briga za to. eventualno to može da zanima poresku.

svi ti što su nešto napravili će ionako sutra da se pokupe i kao miševi se više ne javljaju, jer je to na internetu i iza anonimnih nickova najlakša stvar za uraditi.
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima ko je koliko dugo u tome, kada i babun moze da ukuca BTC price chart i da vidi celu istoriju kretanja cene. Ili sta ga drugo vec interesuje.

Isto tako, ne moras da budes duze u 10 sekundi u tome, da bi, cim vidis grafikon, shvatio da je spekulantski balon napumpan za tih mesec dana, i da se od tada izduvava.

I to ne vidim uopste kako bi moglo da se ponovi bez ozbiljnog povecanja realne upotrebne vrednosti kriptovaluta. Odnosno drasticnog povecanja ucesca u trgovini, gde bi obican svet placao robe i usluge u BTC i sl. A svako ko je realan vidi da se to vuce kao mrtva krava. Ej, pa ovde se na forumskim oglasima mogu videti vragolani koji fora prihvataju BTC kao nacin placanja, ali sa dodatnih 10% na cenu. Ej 10%, medju populacijom koja jos i ima nekakvo poverenje u kriptovalute. Pa u cemu je poenta i ideja cele price da neko trazi 10% za legalnu trgovinu, a sve i smisljeno da bi se trgovalo sa nizim provizijama. Pa poenta je da se prica vuce kao mrtva krava, pa mu se moze, eto sta je poenta.

I da, kada su u pitanju "ovi sto sve znaju" i balavci umazanih noseva, znas kako...Oni nece nikome sa strane napraviti stvarnu stetu, pa makar se stvari i odvijale po necijim fikcijama o 1500 procentnom rastu, ali ako nastavi da se krece kuda je krenulo, to je onda problem. Mada, ne kazem, ovde ionako niko nikoga ne sljivi ni 2%. Opravdano, naravno, jer vece natucanje od ove teme se ne moze videti ni kod Milana Tarota. Kada bi se popisao istorijat lupetanja, i zivotinje bi se hvatale za glavu...
 
Genijalca ne vredi slusat za long term, jednostavno on gleda sta ce biti sutra za nedelju dana max... sve ostalo su prazne price :)
 
Realno ne vredi slusati nikoga za bilo sta a i ne treba svako ima svoju glavu za razmisljanje i procene sta ciniti... a to sta je pametno short a sta long term to niko ziv ne zna, moze samo da ubode u pojedinim momentima... sad trenutno je isplativo shortovanje tj izlazak u USD cim se pojavi nada i zeleni dildo... a i te akcije ce se kad tad jako obiti o glavu svima koji ih upraznjavaju...
 
'Ajd jednom da pojasnimo...

Rule-based trading strategy
- Imaš pravila za sve i jednostavno pratiš ta pravila, što znači da nema emocija.
- Ako radiš po pravilima i uspostaviš konsistentnost svog sistema onda je novac nusprodukt tog sistema.

Najosnovnije:

- Never risk more than 5% of total stake on a single investment
- Identify MACD div, identify M/W
- Only take trade if 50% level is more then 2x risk of M/W (excellent)

Pre samog ulaza imaš target gde ćeš izaći i zato je lakše pratiti sistem.
Dizajniraš sistem tako da ima mali gubitak i veliku dobit.
Nema veze ako se pogreši, postoji stop.
Ako ne izađeš po pravilu nećeš imati mali gubitak.
Opet, nema šanse da imaš sistem koji radi za sve situacije i sve markete i da hvataš svaki pokret.

Gledaš da imaš vrlo striktan sistem baziran na pravilima koji će ispratiti određen pokret u određeno vreme.

Važi i za alt-ove :)
 

Prilozi

  • checklist.png
    checklist.png
    33.7 KB · Pregleda: 171
Poslednja izmena:
btc

Treba mi nesto malo BTC-a, ako neko ima prodat nek javi na pm, da se ne zezam sa berzama, hvala
 
Ide ltc snazno u ponor i dalje...ima li tome kraja? Mislim da ce veceras opusteno pasti i sestica...tucem sebe po ruci da ne kupujem...moze to jos dosta dole, do jeseni. Mislim da je cena od 1.3 ili manje $ sasvim izvesna sada pogotovo pri losem trendu btc-a. Ne mogu da verujem da ce moci za mesec-dva da se uzme 1500 komada za cenu jednog riga od 4xr280x...
 
Ne verujem da ce pasti odmah toliko. Moguce je ako btc jurne jos dole, ltc ce dampovati jos vise ali psiholoska granica je sestici, tesko ce se probiti sada. Ako krene damp moze da ode ko zna koliko dole.
 
Nisam bas siguran ali nisi sam u cekanju :d
Ne brini nista, nisam zaboravio ja. Zvacu te da te podsetim ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno