Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
$9 nije baš sideways, 55% profit na 20x leverage.
Valjda mnogi uleću uoči settlement-a kad se ponavlja svakog vikenda.
 
Poslednja izmena:
9-10$ odlicna razlika, ali tesko uhvatljiva kada se ovako puzeci krece kurs. Ovo stanje me najvise nervira Ja sam trenutno 50/50. Necu bitii u mogucnosti da trgujem sledecih 7 dana, trebao bi da se opredelim. Sta predlazete??
 
$9 nije baš sideways, 55% profit na 20x leverage.
Valjda mnogi uleću uoči settlement-a kad se ponavlja svakog vikenda.



ne trgujem na leverage, pogotovo ne na 20 x. to je kockanje.

to znaci da je dovoljno da padne 5 % i ćao sve pare. ako ti trgujes sa po 0.01 btc-a to je mozda tebi prihvatljivo, ali meni sto se igram sa po 5~10 btc-a to nije.
 
Poslednja izmena:
Aha, profi su na odmoru, rade mali.
Zavisi kako gledaš. Ovo u Asia kill zone je bio manji stoploss hunt, poklapa se bullish orderblock i longterm support line.
Zumirano: https://www.tradingview.com/x/QMXHAItU/
Vidiš tačno kako je uleteo volume kad je izašao iz wedge-a.
U prednosti si ako uđeš na bottom, većina čeka confirm.
 
Poslednja izmena:
da, trgovci cekaju signale. ostali se kockaju.

ovde je bitno ostati u igri i biti u plusu, a ne zaraditi brzo i izguabiti sve.
 
Razlozi za trade:

1. 4h bullish orderblock
2. 1h falling wedge & divergence
3. longterm support line
4. 15 min. volume confirm.

Kakva kocka kad se sve poklapa.
Gde sam rekao da se uđe u trade sa 50BTC?
+ držiš malo na berzi, samim tim mali rizik.

risk/reward 5+
 
Poslednja izmena:
sve ispod 4 h je beskorisno i u principu šum. order block? ko se još time vodi?

long term support line...pa hm...to smo odavno prešišali na 380. sad je pitanje da li će 275 biti double bottom. :D

nekad je bolje ne raditi ništa i kulirati.

sam si rekao> ako ne vredi ulaziti u trejd sa 50 btc-a, onda vala ne vredi ni sa 0.5.
 
Poslednja izmena:
Vrlo interesantno kada vas dvojica uvazenih trgovaca razmenjujete misljena. Po jedno pitanje za vas;
Genijalcino. Da li si ti trenutno sve u fiat i jos cekas pad na 275 da bi kupio?
Thunderdome. Da li si ti na osnovu /gore navedenih/ analiza, licno ispostovao to i napravio max. profit na ovome skoku?
Hvala!
 
da, pasce na 275, ali to ne znaci da cu ga tad i pazariti. :D

cenim da ce u tom prvom naletu ici do 250 $ ili nesto ispod. cekam da uletim za sve pare na 180 $.
 
Hvala na odgovorima.
Tako sam i mislio, dva razlicita stila. Ja sam negde izmedju...cekam taj pad a sa delom do 50% iznosa trgujem na margini. Zasad uspesno. :) Ja se nadam da do velikog pada nece doci ovo preko nove godine jer necu biti u mogucnosti da pratim pa cu ipak ostaviti 50/50
 
od nove godine treba cena da ide gore, znaci pad cekamo do nove godine
 
Ma dajte ljudi pustite prognoze pa cjelo ljeto spominjali ste kraj godine skok pa nema skoka cjene ni na vidiku ko zna sta i kako ce se desiti sve ukazuje na konstantni pad, taj pad ce da ide polako -tako bar sada izgleda.
 
sve ispod 4 h je beskorisno i u principu šum. order block? ko se još time vodi?

long term support line...pa hm...to smo odavno prešišali na 380. sad je pitanje da li će 275 biti double bottom. :D

nekad je bolje ne raditi ništa i kulirati.

sam si rekao> ako ne vredi ulaziti u trejd sa 50 btc-a, onda vala ne vredi ni sa 0.5.

ne trgujem na leverage, pogotovo ne na 20 x. to je kockanje.

to znaci da je dovoljno da padne 5 % i ćao sve pare. ako ti trgujes sa po 0.01 btc-a to je mozda tebi prihvatljivo, ali meni sto se igram sa po 5~10 btc-a to nije.

Gledam razne timeframe-ove, 1h radi sasvim ok u trenutnoj situaciji (trugao).

Hoćeš da kažeš da sam pilićar :)
Recimo, išao sam 3 BTC 20x long tačno na Paypal vest, pre toga sam imao solidan bullish setup i vest je bila okidač.
I momentalno sell na 440, daily massive supply u downtrend-u i 20x short samo sa profitom od long-a.
Risk management ispoštovan.

Order Blocks
Basic Infantry module - Stalking ICT Killzones, Directional Bias & Institutional Order Blocks
https://www.tradingview.com/v/TFos6rRv/
 
Poslednja izmena:
recimo da me ne zanima sta si. :)

risk menadzment na levarage 20x? :d

i secam se paypal vesti. recimo da sam ja tada video bullish setup mnogo pre paypal vesti, a da si ti imao brze prste. ;)
 
Genijalcino, nece pasti ispod 300 dzaba se nadas :p
 
čak se više ni ne nadam, u smislu da ako padne sad ispod 300 da ga čekam kao zapeta puška da kupim za sve pare. a vidim da nisam jedini. cena je 315 $ a volume i potražnja su patetični. jedini razlog što vveć nismo ispod 300 je što niko ne želi da povuče obarač.

ali strpljenja, za to služe rudari i računi za struju. :D


možda kupim kada padne ispod 200.

:D
 
Poslednja izmena:
mozda i padne , ali na kratko (ko zna sta je kinezima na pameti) ;)
 
Ja ga cekam na 10$ po BTC-u, tu ga je najduze drzao. Pa kad docekam. ;)
 
Ko ceka taj I doceka he he ;) sto rece student, moguc je jedan bliz izlet ispod 300 I nosta vide, a I za to je potrebna velika kolicina da se izdampuje.. traznja nije neka da, ali nije ni prodaja dezurni damer ce valjda uskoro shvatiti da dzabe baca koine po 310-315 I obara cenu ovih dana kad moze da pusti konacno pump I proda po dosta vise.. magarac.
 
dezurni damer ce valjda uskoro shvatiti da dzabe baca koine po 310-315 I obara cenu ovih dana kad moze da pusti konacno pump I proda po dosta vise.. magarac.
A sto ovi sto su se "napakovali" ispod 300 ne plate 315, 320 ili 350.
Ja mislim da se desava suprotno od ovoga sto ti pises i da se cena vestacki drzi visokom, stavljaju se veliki buy nalozi na cekanje u nivoima koji su vidljivi na bitcoinwisdomu a u isto vreme se sortuje negde na x3, x5 ili vise. Naivni kojih je sve manje bi se trebali na osnovu tih par desetina hiljada novcica na buy strani osecati sigurno da nece potonuti -20% preko noci i likvidirati im pozicije...
I onda kada se nakupi dovoljno i nacrtaju stepenice kako treba - povlacenje naloga, zestok dump koji nema ko da brani, ciscenje long pozicija, uzimanje profita tu, kupovina nazad novcica sto uzrokuje prividan oporavak ali svaki put sve slabiji pa lagano ispocetka.
A znas koji je najcrnji scenario, ti u longu sa 20% rezerve, poteraju za 10 minuta 30% dole, vrate 25% gore, cena pala 8% a tebi pozicija likvidirana jer si imao 20% pokrica. Nista bitno se nije promenilo a tvoje pare otisle drugome. Samo stigne mail da im je jako zao sto su ti uzreli pare :)
Mineri ili kako ih ti nazivas dezurni dameri prodaju po ceni koja je u tom trenutku na tabli. Oni mogu samo da prodaju novcice jer struju u njima ne mogu platiti.
Oni su u ocima glavnih market mejkera samo paraziti koji mesecno kostaju 20 miliona dolara i uzimaju prevelik deo kolaca ovima sto organizuju ove kockarske igrice na x3, x5, x10 ili x20 margini a to im mogu smanjiti samo ako im obore cenu.

I to ce tako trajati dok se ne donesu zakoni ili ne ostanu da se igraju sami sa sobom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno