Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Provereno da radi jos uvek je; Binance u LTC>>>CEX>>>kartica...
Izbegavao bih Adv cash jer sam imao probleme sa slanjem USD na Binace (2 meseca je novac bio u "oblaku").Mnogo zivaca, glupih prepiski,njihovog ne prihvatanja odgovornosti je trebalo da
bi konacno resili probem.
PS. Za to vreme BNB i ADA otisli u nebesa...
 
Rekao bih da cake jos moze gore, jer se sve vise koristi i smanjuju fee, svi zivi ih promovisu na internetu.
 
Niko ne može sa sigurnošću da tvrdi da da isti ti novčići koji su skočili xy neće za još toliko. :) Jer - to je naš plan, zar ne?
Strpljivo ljudi. Mora biti neki dip i neke jos prilike za dopunu. Novcici koji su sad najvise skocili ce najvise i pasti i tad ce biti prilika za dopunu.
 
Sve se slazem samo problem je kad udjes u kripto u bull marketu kao ja na primer. Sve je vec skupo (skocilo xy puta). Sta god da kupis male su sanse za ozbilnju zaradu a velike za gubitak.
Kad procitam na koliko $ su neki ckanovi usli u neke valute pa to je vec xy puta skocilo 🙂
A problem je i naci novcic koji jos nije isao na gore a ima potencijal jer mozda ga i ne povuce ovaj bull market i ako to bude scenario lova je samo stajala u tom novcicu. Ja gledam da radim neke dnevne trejdove sa par stotina usd ne bi li uhvatio par procenata zarade. Koristim 20 EMA Bounce Forex Trading Strategy (nadam se pravilno 🙂) za sada nije lose mada nemam znacajnu sumu da vrtim pa se sve zavrsi na sici 🙂
But ce bulla, jos ce ovo da ide gore, i svakavih shitova i pumpuva ce jos biti.
Napravi plan za ovaj bull, a kad dodje medo (a doci ce kad tad) i tad se moze zaraditi.
Ja sam mozda i vise zaradio u bearu neg u bullu 2017 🤣 jer sam bio noob i nisam uzimao profit.
 
Ovaj BNB poludeo
Da napomenem još jednom ovde javno, da ne odgovaram ponaosob svima na pm

NIKOM NE SAVETUJEM SADA ULAZ U BNB, iako očekujem da nastavi da raste.

Ja, kad sam ga kupovao i akumulirao, tada je bio par $, kao i adu ( na par centi ). Sada je mnogo veći rizik nego nagrada ( risk / reward )

Ulaz sada je previše rizičan, jer je već preko 100x dao, a ko voli da kocka, može zaraditi ako zna šta radi i zna da koristi stop loss.

Ovo sam morao da napišem, pošto po porukama vidim da ovde ima mnogo početnika u kriptu, i ne bih da prodju kao mi na početku, koje nije imao ko da posavetuje.
Ja sam uzeo sinoc na 520 evo ga sad na 610 😀
Zapeo da ide gore pa to ti je
 
Ljudi sta mislite da li ima smisla ostajati u LINK-u? Ima li potencijala za neki veci rast?
 
Drzi li ko ZIL? Deluje kao solidan novcic za neke novajlije i dugorocnije ulaganje, ja imam nesto malo, a sve mi se nesto zeli vise, sta mislite?
 
Drzi li ko ZIL? Deluje kao solidan novcic za neke novajlije i dugorocnije ulaganje, ja imam nesto malo, a sve mi se nesto zeli vise, sta mislite?
Имам га ја, први пут сам га ухватио на 0.07, након тога пар продаја и пар куповина у паду. Изгледа сасвим добро, и чека се тај eth bridge који је требао бити још у марту, не знам шта се сад дешава нисам испратио.
И ако га купујеш на cex-у добар стејкинг, мада, за разлику од осталих они не дају 1 gzil на 1000 стејкованих новчића, зато и јесте тај већи проценат.
Сад изгледа стабилно на 0.2, али мислим да има још потенцијала.
 
meni pune torba zil-a, jeste da je skočio već dosta u zadnjih par meseci ali sam i dalje optimističan što se njega tiče
 
O kojoj menjacnici pricas?
Binance ima USDT/USD/EUR... pa na racun.
Provizija msm 1.5% i ne znam koja je suma za povlacenje max po transakciji. Ima i varijanta ovde prodavati kao do sada sto je gomila prodavala 😃
A ima i ta 3,povuci stable usdt na wallet tipa Atomic ili neki Ledger pa ako USDT krene da puca po savovima, presaltati se u neki drugi stable 🙂
Ne znam, nisam planirao jos povlacenje ali...
Samo nek zakucaju cene, snacemo se vec nekako 🙃
O bilo kojoj menjacnici pricam... Kad cena skoci u nebesa uvek je problem povuci lovu. Menjacnice ostanu bec kesa i nema povlacenja, mozes da se slikas. Ovde vise neces imat kome da prodajes jer ce svi izlaziti, niko nece ulaziti.
Stable coini su mozda jedino resenje. Nije problem izvuci, 10, 20, 30K... Kada imas bar 300K, 500K, 1M ili vise imas ozbiljne probleme.
Mene bas briga, nemam problema s tim da povlacim lovu i 2 godine ako treba. Bitno je da je lova offline.
 
O bilo kojoj menjacnici pricam... Kad cena skoci u nebesa uvek je problem povuci lovu. Menjacnice ostanu bec kesa i nema povlacenja, mozes da se slikas. Ovde vise neces imat kome da prodajes jer ce svi izlaziti, niko nece ulaziti.
Stable coini su mozda jedino resenje. Nije problem izvuci, 10, 20, 30K... Kada imas bar 300K, 500K, 1M ili vise imas ozbiljne probleme.
Mene bas briga, nemam problema s tim da povlacim lovu i 2 godine ako treba. Bitno je da je lova offline.
O tome sam ti pricao kada sam ti napisao stable coin.... svakako i da potraje, nece vise od 2 godine jer ce mozda da se ljudi opamete pa pocnu kupovati kad je vreme a ne kad se tocak vec pocne kotrljati.
Svakako i da imas 1m...lagana prica... pojavice se pare u neko doba na menjacnicama a ovde msm da ces "skoro uvek" imati kome da prodas manju ili vecu sumu. Kad krene ponovo novi ciklus, tad ima da se razgrabi 🙃 ostavis samo sebi kolicinu za novi krug i dokup i vozi Jovo nanovo 😆
 
O tome sam ti pricao kada sam ti napisao stable coin.... svakako i da potraje, nece vise od 2 godine jer ce mozda da se ljudi opamete pa pocnu kupovati kad je vreme a ne kad se tocak vec pocne kotrljati.
Svakako i da imas 1m...lagana prica... pojavice se pare u neko doba na menjacnicama a ovde msm da ces "skoro uvek" imati kome da prodas manju ili vecu sumu. Kad krene ponovo novi ciklus, tad ima da se razgrabi 🙃 ostavis samo sebi kolicinu za novi krug i dokup i vozi Jovo nanovo 😆
Sta pricas to? :ROFLMAO: Pre nego sto krene sledeci ciklus sigurno necu povlaciti pare nego cu kupovati novcice.
Imam kombinaciju za sve situacije, nije frka.
 
Binance ubacio Tesla stock tokene

oće li Musk objavit na twiteru, pa će se BNB još više napumpat?
Nema Musk ništa sa ovim. Postoji tesla stock odavno i na FTX kripto menjačnici, kao i još dosta drugih koji se mogu trejdovati.

A za BNB, šta reći... nastavlja da kida :)
 
Ovo za stock tokene na Binnance je super ( steta sto TESLU ne bi dirao govnjivom motkom sad jel je prenaduvana )..

Sto se tice BNB-a to je ista prica. Kad sam bio ****** i nisam kupovao do sad u ovom ciklusu -> necu ni sad gde god isao i sta god radio ( previse je veliki rizik ).

Iskreno me cela ova situacija BTC om nervira. Mnogo sam vise uzivao prosle godine kad bi pogledao cenu jednom mesecno i to kad stigne plata i ne razmisljam dalje. Te se radovao skoku od par % mesecno..
 
Iskreno me cela ova situacija BTC om nervira. Mnogo sam vise uzivao prosle godine kad bi pogledao cenu jednom mesecno i to kad stigne plata i ne razmisljam dalje. Te se radovao skoku od par % mesecno..
Konsolidacija u top-u je mega bulish, pa ne znam što sad ne uživaš :)
Ako si prodao btc, onda te razimem 😂
Dokle god se btc vrti oko 60k, biće exstra za altove.
 
Zato sto ocu da vidim BTC na 100k sutra da prodam sve i da gledam placeve ili stanove da kupim :p

A opet sa druge strane obeco sam sebi da necu da se zamajavam tim do sledece godine ( svatno nemam zivaca ove godine to da radim i velika je peripetija )..

Pogotovo zato sto cu i do banke po kredit ( necu sve iz kripta da pokrivam ).

A blizu sam te neke cifre koja bi mi vise nego "zavrsila" posao..

U prevodu vec sam dugo " na korak od cilja", a ranine nisam razmisljao o tome "kad ce"
 
Poslednja izmena:
BTC 20WMA je već na 45k, stvarno je greota da ga uskoro ne posetimo, izvuklo bi puno rizika iz tržišta.

IOTA Chrysalis apdejt kreće da se implementira na glavnoj mreži 26. aprila, ako ne bude kašnjenja i komptetan prelazak na Chrysalis bude okončan dok balon još traje, na ovom novčiću ću boga oca zaraditi. Kad sve bude gotovo, IOTA će biti decentralizovana onako kako to zamišljaju Bitcoin pristalice, da mu ne možeš ništa osim da uništiš ceo internet. A na sve to, transakcije brze i potpuno besplatne.
 
Sta preporucujete za nas nove koji nemamo ama bas nikakvog iskustva? Juce sam ulozio 50€ na LTC, planiram jos 100-150€ uci preko VISA jer sam u Italiji i na Binance menjacnici. Ima li nade za Cardano da ce da skoci ? I koji generalno slabiji novcic treba da pratimo?
 
Pa zato pitam vas iskusne sa savete :)
Ja sam neiskusan i skoro počeo, pa ti mogu dati par zaključaka do kojih sam ja došao, ali ja nemam pojma da li će se isplatiti :D . Sad kad bih izašao, bio bih 20-30 posto u plusu, ali to nije neki uspeh u ovom tržištu.

- Gledao sam da razvijem neku dollar cost average strategiju. Pogledaj šta to znači, ali u principu to je ulaganje manjih količina novca na fiksne periode i time na neki način distribuiraš rizik. Ja se držim iste sume, ali ne gađam baš fiksni period, već otprilike jer mi se par puta desilo da mi se to pada na neki očigledan privremeni pump. Sačekam 24h i cena se unormali. Ali on the long run ovo ne bi trebalo da pravi razliku, više neku psihičku tog momenta. Na neki način je i klađenje, jednom ću pogrešiti :D

- Kontroliši FOMO, kripto je mnogo turbulentniji od berze, već sutra će stanje izgledati drugačije.

- Ne jurim altcoinove za sada. Imam osećaj da ostavljam novac na stolu, kad vidim da ovde ljudi prijavljuju ROI od 20-30x ali sam i ja ušao u nesrećan trenutak u kripto, kao i ti, i realno nemam znanja da bih bio Vuk sa Volstrita. Imam posao koji mi ipak donosi novac od koga živim da bih se bavio day tradingom. Mainstream coinovi su dobri za bildanje nekog iskustva i ima dosta materijala o njima za čitanje i nisam siguran da bih mogao da pratim više od 4-5 coinova koliko danas. Prvih dana sam stalno gledao grafove, sad 1-2 dnevno ako se setim.

- Ne slušaj svaku budalu sa YouTube.

- Lošoj kupovini će možda trebati nedelje ili meseci da postanu dobri. Ja sam naučio to uz pomoć BNB. Jedna od prvih kupovina mi je bila, kupio po visokoj ceni, mislio da neće skoro da se vrati na to, i prodao po gubitku za drugi coin. Vidi BNB danas, a sa ovim drugim sam jedva break even sa tim gubitkom.

- Ne ulaži sve što imaš u ovo, budi svestan da može da nestane novac i vratiće se za možda dve godine. Ja se igram sa malom sumom, više imam u akcijama i u Intesi Invest.

- Ne slušaj me ni reč, I have no idea what I'm doing :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno