Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne sjecam se da je 2017 bilo nesto puno kripto yuotubera ,danas ima mnogo vise kripto kanala sa mnogo vise subova
Danas imas finacijske institucije tipa Moran Stenly,Goldamn Saks,JP Morgan itd koji su iznjeli svoje procjene od 180 do 400 k i koji savjetuju svoje klijente da imaju u portfelju BTC
2017 su isti govorili da je Bitcoin prevara Dzejmi Dimon tadasni CEO JP Morgana je tvrdio da je prevara itd

Juce je na CNBC gostovla gospodjica Periana Boring iz Digital Chamber of Commerce i rekla je da ce BTC na 1 milion a uporiste za takvu procjenu je nasala u bitcoin stock-to-flow modelu
Kome sad vjerovati ovoj gospodjici sa CNBC ili malom Perici iz Kostolca kome su to sve nule i jedinice na ekranu


Ne veruj nikome osim sebi.
Oni svi manipulišu medijima i tako duvaju balon, simple 😀
Naravno da ih ima vise, i bice ih jos vise dokle god sve raste.
Vec vidjeno sve po 100 puta ako si dovoljno dugo u kriptu.
 
Poslednja izmena:
Ne sjecam se da je 2017 bilo nesto puno kripto yuotubera ,danas ima mnogo vise kripto kanala sa mnogo vise subova
Danas imas finacijske institucije tipa Moran Stenly,Goldamn Saks,JP Morgan itd koji su iznjeli svoje procjene od 180 do 400 k i koji savjetuju svoje klijente da imaju u portfelju BTC
2017 su isti govorili da je Bitcoin prevara Dzejmi Dimon tadasni CEO JP Morgana je tvrdio da je prevara itd

Juce je na CNBC gostovla gospodjica Periana Boring iz Digital Chamber of Commerce i rekla je da ce BTC na 1 milion a uporiste za takvu procjenu je nasala u bitcoin stock-to-flow modelu
Kome sad vjerovati ovoj gospodjici sa CNBC ili malom Perici iz Kostolca kome su to sve nule i jedinice na ekranu


Vidi ga ovaj. Ako si tako siguran prodaj sve sto imas i kupi btc i hodlaj do milion pa prodaj.
Ne postoji sigurna stvar
 
Ne pratim, ali ima ovo na grupi u koju me pozvali pre neki dan:
PIVXpumpanje.png
Pa to je bio stari pump spam od strane wall street onih spamera (otisao bio na 5.6 $)...posle toga cena cena se vratila na 1.5$ na support ...I polako klaj klaj dan za danom ide na gore...
 
^
treba imati na umu da nemas nista dok ne prodas za fiat. Sve ostalo je imaginarno, jedinice i nule na ekranu koje idu dole gore svaki dan. Treba imati cilj/strategiju i drzati se toga
uhvatiti sam vrh je nemoguce, uhvatiti dno je nemoguce, imati fiat spreman za veliki pad, prodavati kad dostignes zacrtani cilj. Ne sanjati ogromne cifre koje se mozda nece ni desiti. secam se tako su svi pricali 2018 ide na 100k pa evo cekamo 3 godine. Ne slusaj nikog sem sebe
Lepo si reko “bolje vrabac u ruci.......”
Sto ne bi razmisljali out of the box?
Sta ako je fiat koji imas u stvari golub na grani, sta ako je crypto u stvari vrabac?
Sta ako u bliskoj buducnosti fiat i crypto zamene pozicije?
Svakako si u pravu da svako treba da radi onako kako misli da je za njega najbolje, ja samo hocu da kazem da mi lako mozemo da skrenemu i u paralelni univerzum u kome je ovo sto sam gore napisao realnost.
 
Ako se još neko od kitova odluči (kao Mask) da u uđe u BTC, realno je očekivati da će prvi korak biti guranje cene max na dole.
 
Sto ne bi razmisljali out of the box?
Sta ako je fiat koji imas u stvari golub na grani, sta ako je crypto u stvari vrabac?
Sta ako u bliskoj buducnosti fiat i crypto zamene pozicije?
Svakako si u pravu da svako treba da radi onako kako misli da je za njega najbolje, ja samo hocu da kazem da mi lako mozemo da skrenemu i u paralelni univerzum u kome je ovo sto sam gore napisao realnost.
Nije nemoguce. Ja ipak ne verujem da crypto zameniti fiat (makar ne ovi novcici sa kojima tegujemo)
Jednog dana da, verujem da ce svaka zemlja napraviti svoj crypto, nece nikad btc postati “svetska valuta”
 
Moram da otvorim nalog na FTX-u, kao i da ispratim RUNE (Thorchain za 3 dana cross-chain decentralised swaps).

10. april novi ATH
10april2021-ATH.jpg
 
Moram da otvorim nalog na FTX-u, kao i da ispratim RUNE (Thorchain za 3 dana cross-chain decentralised swaps).

10. april novi ATH
10april2021-ATH.jpg
Nadamo se jos malo i Beam da ce biti na listi 🙏🙌😇😆

Ovoliki volume msm da bese 2019 cak i veci ali ajde 🤗
Da se i on malo rastrči po livadi...i da i on oseti...

 
Poslednja izmena:
Ljudi posle tri dana zelenisa zamisljaju svoj zivot tako sto ce par puta dnevno proveravati svoj portfolio i gledati koliko su zaradili iz dana u dan. Sve je to lepo. Ali zar stvarno mislite da ce ljudi koji su potpuni tehnoloski neznalci samo zato sto su usli u neki coin biti u mogucnosti da sedenjem i gledanjem udju u milione? Bull ce jos trajati to je sigurno, potrebno je da dosta ljudi udje u pricu. A posle ce biti bolno i to bas. Daleko bolnije nego 2017
 
Ljudi posle tri dana zelenisa zamisljaju svoj zivot tako sto ce par puta dnevno proveravati svoj portfolio i gledati koliko su zaradili iz dana u dan. Sve je to lepo. Ali zar stvarno mislite da ce ljudi koji su potpuni tehnoloski neznalci samo zato sto su usli u neki coin biti u mogucnosti da sedenjem i gledanjem udju u milione? Bull ce jos trajati to je sigurno, potrebno je da dosta ljudi udje u pricu. A posle ce biti bolno i to bas. Daleko bolnije nego 2017

Koliko sam ja mogao da primetim, taj lagodan zivot koji pominjes se dalekooo vise pominjao ranijih godina, kao i reci "penzija, porše, avioni, kamioni, Bahami, čuda myda..."
Sa moje tacke gledista, samo trazim da sredim neke stvari, nista mnogo... bez kripta, kola, imam, posao imam, kucu imam kao i stan 😁 Tako da.... ulozeno sto je spremno da se izgubi, nista vise.
Ostalima koji sanjaju, srecan bull.
Meni je samo bilo drago sto se Beam mrdnuo sa "mrtve tacke", bio je gori od LTC po pitanju "paljbe" 🙃
 
Tako da.... ulozeno sto je spremno da se izgubi, nista vise.

Ja ulazim sa onim što sam VEĆ izgubio! 😂😂😂

Moram da pojasnim, davne 2009 imao sam višak dinara pa to uložim u hartije od vrednosti (BG berza) i nešto u inv fond. I to ne u bilo šta već renomirane firme (Imlek, Soja, Telefonija, ...) s namerom da holdujem, nek se gnoji. Pazi sad kakva ironija, baš te godine je lansiran BTC sa vrednošću 0 a sledeće godine, 2010:
cnbnc
Say you got into the game when a bitcoin was 10 cents, around October 2010. If you invested $100, you’d have been able to buy about 1,000 bitcoins.

Ne smem ni da računam....da ne dužim, sve uloženo je propalo, firme redom bankrotirale ili preuzete pa sahranjene, iako su se "renomirani" ekonomisti kleli u njih, inv. fond splitovao jedinice xxx puta pa i on zaglavio na neku siću.
Na kraju kada sam podvukao crtu...ostala samo jedna firma (jedino mi to nisu ukrali a kako kradu, to je posebna priča, na legalan način naravno). Prosto sam se iznenadio kad videh da i dalje stoji u portfoliu neka vrednost, naravno 2X manje od plaćene.
E pa kad je tako sad ću ja to da sahranim, sa merakom i neće mi biti žao. Zato kažem, ulažem već izgubljeno 😂.

A ono što sam naučio je da NIKO ne zna šta jeste a šta nije što se tiče ulaganja, oni koji tvrde da znaju (samo misle da znaju) zapravo prodaju m... za b... i obrnuto, oni koji stvarno znaju o tome se ne izjašnjavaju, tačka. To saznanje potvrdio sam kasnije baveći se nekim drugim poslom u ovom virtuelnom svetu gde sam profitirao na totalno suludim projektima a pri tom video da u većini slučajeva smisleni i realni projekti propadaju samo tako. Drugim rečima, uvek NEKO iznad dopušta da nešto uspe ili ne, nema dalje.
Cela ova priča zapravo je preslikana iz stvarnoga sveta. minus bilo kakve realne podloge.
Sve ovo postoji samo zato što su tamo neki kitovi odlučili da to može da postoji i da tako, lišeni svake odgovornosti mogu da klepaju abnormalne profite bez da se bakću sa "fizičkim" stvarima tipa industrije, radna snaga ili već šta drugo.
Gorivo koje tera ovu rabotu jeste ljudska potreba da se brzo dođe do onoga za šta bi inače trebale decenije teškog rada. Pametni se trude da razumom, bez emocija iskoriste pohlepu drugih i ostvare korist, tako je bilo oduvek i tako će biti dok je ljudi.
 
Licno bih prodao/sam prodao sve coine za trejd koji su danas skocili po 10% ili vise. Ocekujem da se sutra vrati btc na 58k a sa njim i altovi. Tako da bih i kupovinu odlozio za sutra ili sledecu nedelju. Onda pocetkom nedelje odluka da li ce konacno gore ili cemo cekati jos neko vreme.
 
Samo oprezno. Ovakav savet sam i ja prihvatio i kupio malo više od 150LTC u januaru i do danas nisam izašao iz njega jer bi bio u minusu u odnos na BTC.
Saveti su ok ali oprezno.
Sta bi preporucio da se kupi za kes? Zivim i radim u Italiji, planirao zaloziti 100-200€ prvi put u kriptovalute pa ne znam gde da raspodelim?
Da li da uzmem samo LTC ili da idem na Cardano, HOT, Ripple?
I koja je generalno menjacnica za pocetnike najbolja i obzirom da zivim u EU? Napravio sam nalog na binance ali nisam jos ulozio nista pa nije kasno da menjam.
 
Samo oprezno. Ovakav savet sam i ja prihvatio i kupio malo više od 150LTC u januaru i do danas nisam izašao iz njega jer bi bio u minusu u odnos na BTC.
Saveti su ok ali oprezno.
Stvarno mi je zao sto si tako prosao ali logika ti je u najmanju ruku cudna. Mogao si preci u bilo kom trenutku u bilo koji novcic ako mislis da si mogao da zaradis vise. A sad kada LTC nateze lanac stvarno bi bilo suludo da diras ista. Imas dobru poziciju, usao si na vreme, ne brigaj brigu. Uskoro ce sve imati smisla ;)
 
Ja sam usao oko 5 k na raven + sto imam nesto izrudareno. Ocekujem ga bar na 0.23. milsite li da moze ?
 
Stvarno mi je zao sto si tako prosao ali logika ti je u najmanju ruku cudna. Mogao si preci u bilo kom trenutku u bilo koji novcic ako mislis da si mogao da zaradis vise. A sad kada LTC nateze lanac stvarno bi bilo suludo da diras ista. Imas dobru poziciju, usao si na vreme, ne brigaj brigu. Uskoro ce sve imati smisla ;)
Ne žalim se ja. Dugo sam u ovome i svašta sam nakopao od 2013.....
Samo sam želeo da upozorim nove da paze u šta ulažu i da se ne osvrću puno na "poslednje vozove"...
Ja jesam pogrešio što sam tada ušao na 0.0044 LTC/BTC jureći očekivani skok na 500 i više dolara.... i priznajem podlegao savetima.
Ne smatram da sam išta izgubio sa LTC-om ali nisam ni dobio...

Ne juri se poslednji voz , već neki od prvih...
 
Na zalost, LTC je medju prvima i krenuo ako se secas i onda je samo stao i do sada nista od njega. Sada konacno krece, isplatice ti se cekanje na kraju.
 
Altovi se odlicno drze, eth probio ath danas, ltc konacno preko 0.004, xrp divlja. Ova 3 kad rastu u odnosu na btc definitivno ide makar mini alt sezona. Ada kao sto sam i napisao pred coinbase listing, visemesecno istresanje na ovim cenama. Ako bull bude potrajao mozda krene i ona jos gore.

Jedna bullish informacija koju sam procitao, majneri prvi put od decembra ne prodaju odmah vec ponovo akumuliraju btc.

I jos jedna zanimljiva informacija. Btc je zatvorio cetvrti uzastopni kvartal u plusu. Nikad u istoriji nije bio vise od 5 kvartala uzastopno pozitivan. Ovo bi znacilo ako i naredni (kraj juna) zatvori u plusu tu bi negde jul/avgust/septembar mogao biti top i kraj bula.
 
Altovi se odlicno drze, eth probio ath danas, ltc konacno preko 0.004, xrp divlja. Ova 3 kad rastu u odnosu na btc definitivno ide makar mini alt sezona. Ada kao sto sam i napisao pred coinbase listing, visemesecno istresanje na ovim cenama. Ako bull bude potrajao mozda krene i ona jos gore.

Jedna bullish informacija koju sam procitao, majneri prvi put od decembra ne prodaju odmah vec ponovo akumuliraju btc.

I jos jedna zanimljiva informacija. Btc je zatvorio cetvrti uzastopni kvartal u plusu. Nikad u istoriji nije bio vise od 5 kvartala uzastopno pozitivan. Ovo bi znacilo ako i naredni (kraj juna) zatvori u plusu tu bi negde jul/avgust/septembar mogao biti top i kraj bula.

pa jel se vraca BTC na 58k sutra ili ne? :)
 
pa jel se vraca BTC na 58k sutra ili ne? :)
Bio je u roku od pola sata pao na 58.5k al se za mene neocekivano odmah vratio a i altovi. Mogao je dip da se uhvati samo ako su bili postavljeni orderi.
I dalje ocekujem da ce do ponedeljka opet na 58k da se ne bi pravio futures gap jos jedan.
Post automatically merged:

Bio je u roku od pola sata pao na 58.5k al se za mene neocekivano odmah vratio a i altovi. Mogao je dip da se uhvati samo ako su bili postavljeni orderi.
I dalje ocekujem da ce do ponedeljka opet na 58k da se ne bi pravio futures gap jos jedan.
Da li ce to da se ostvati nisam vidovit :)
 
LTC uskoro ATH? Šteta, nisam se dokupio. :cry::) Nadam se da će barem da stigne % BTC-a na YtD.
BTC-ETH-LTC-BCH-SOL-11-04-2021-0118h.png
Vidim neke greške ovde, da li i vi vidite?
SOL-RUNE-BEAM-BTT-FTT-11-04-2021-0112h.png
Meni bi stvarno odgovarala neka pauza u ovom bull run-u, čisto za dokupljivanje. Nikad dosta dokupljivanja. 😂
Znate ono pravilo da treba isključiti emocije kad trgujete? Ovaj lik razbija sa svojim 'analizama': 😂


🤣🤣🤣
 
Da, ATH ce jako brzo. Pauza? Pa sta si do sad cekao? Nece bull tebe da ceka, koristi svaku priliku.

Ko kaze da BTC ne moze 6 kvartala da bude u plusu? Ovakvu situaciju nismo imali nikada do sada, ne nasedaj na to uopste, to ne treba ds ti bude nikakav bitan faktor.
To je kao da igras crno crveno na ruletu i da kazes da nikada otkad igras nije bilo vise od 5x ista boja u nizu i da 6x ne moze. Ako se izvuce 5x i dalje je 50% sanse da bude i sesti put ;)
Buducnost ne mozes predvideti na osnovu proslosti. Neke stvari se ponavljaju ali uvek bude neki novi twist ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno