Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kako ono kazu u mome selu , iz tvoja usta u bozje u6i :)

edit
(na Simketov komentar)
 
Sve je moze da bude a ne mora da znaci!
Uzivajte dok traje, uzimajte pare, pa kad pukne videcemo, onda je to opet prilika za kupovinu, cuvanje, manji diff na mining, do nekog sledeceg ciklusa i penzije :)
 
Lepa vest za nas hodlere ltc-a.

Konačno mi LTC deluje veoma bulish kroz BTC odnos.

Mislim da može slepo da skoči u narednim nedeljama.

Target je 0.01 i 0.012 negde do kraja Q2 ( čitaj - kraj maja početak juna )

edit:

Hejteri LTC-a neka me stave slobodno na ignore i nastave da trguju svoje novčiće. :D
Ne mislim da se objašnjavam i prepucavam dalje sa njima kako je ili nije ltc mrtav, kako su drugi novčići bolji / lošiji za trejd itd...
Ja sam prestao da pisem jer ne mogu da se prepucavam sa svakim ko misli da je LTC mrtav. Jutros je trznuo malo, izgleda da je Grayscale kupio kolicinu, mozda i vecu nego u cetvrtak.
Krece i BTC polako da se pomera, mislim da se ovog puta nece zaustavljati na 60K. Samo nek ide polako.
 
Ja sam prestao da pisem jer ne mogu da se prepucavam sa svakim ko misli da je LTC mrtav
Pa o LTC se ne pise ni na jednoj grupi ili forumu kao ovde, a glavni razlog je koliko vidim da bi tebe prozivali. Mladi defi lavovi, sta vredi njima objasnjavati razliku izmedju POW chaina bez premine i nekog tokena koji je 100% premine. Naucice na tezi nacin. Ima godina.
 
200 WMA je danas oko $10.500. Isti se vazda pokazao kao support i u najgorim vremenima. Pre ili kasnije cemo se verovatno vratiti do njega, ali tesko ikad vise ispod 20.000. Slazem se sa tobom da je 50k mozda preoptimisticno za neko buduce dno, ali ko zna koliko ce jos vremena proci i dokle ce 200WMA stici pre nego sto mu se opet priblizimo. Zar ne?

A sloma berze moze da bude u neko skorije vreme a i ne mora! Jedni kazu da smo vec u ozbiljnom balonu, a drugi kazu da je ovaj balon jos uvek dosta manji od prethodnih. Kad se u nekom trenutku ispumpa znacemo ko je bio u pravu!

200 WMA prošle zime nije izdržao, imali smo dip ispod. Očekujem tako nešto i sledeći put kad se stock market skrši, taman imamo i neke futures gap tamo dole da popunimo.

Slom berze je sasvim neizbežan, ali nema toga koji može da zna kad će. Ako bi nekako posle uspeli da ponovo ekspersno naduvaju balon kao prošle godine, taj će pući još brže. Jedino ako bi krenuli da štampaju novac kao u Venecueli, gde na berzi sve nenormalno raste, ali ljudi i dalje gube novac, jer raste sporije od stope inflacije. Ali daleko smo sad od toga.
Post automatically merged:

Pa o LTC se ne pise ni na jednoj grupi ili forumu kao ovde, a glavni razlog je koliko vidim da bi tebe prozivali. Mladi defi lavovi, sta vredi njima objasnjavati razliku izmedju POW chaina bez premine i nekog tokena koji je 100% premine. Naucice na tezi nacin. Ima godina.

Ovde se piše o LTC zato što imamo grupu njegovih shiller-a, ljude drugde zabole za njega. Da se ja šta pitam, sve bi to PoW smeće delistovao sa menjačnica. Čemu korisnom može da služi novčić sa transakcijom od 40 minuta? Nikad ničem, samo za špukulaciju. Da se rešimo tih govana, bar će deca udisati manje pepela.
 
Poslednja izmena:
Dece ima 2 milijarde, a bitcoina 21 milion -> jedno dete vredi 500 evra, zaključak, deca su nebitna.
 
Dece ima 2 milijarde, a bitcoina 21 milion -> jedno dete vredi 500 evra, zaključak, deca su nebitna.
Jes vala, hoće deca bombone i čokoladu, a neće da udišu sumpor-dioksid. Nek pocrkaju paščad mala, samo tebi rudaru da bude dobro. 😁

Fun fact, sad kad su ljudi uglavnom prestali da puše, glavni faktor rizika za razvoj hroničnih plućnih bolesti ljudi u EU je geografska udaljenost od Srbije. Samo Kostolac ispušta u atmosferu više sumpor-dioksida nego sve elektrane u Nemačkoj zajedno.
 
Fun fact, sad kad su ljudi uglavnom prestali da puše, glavni faktor rizika za razvoj hroničnih plućnih bolesti ljudi u EU je geografska udaljenost od Srbije. Samo Kostolac ispušta u atmosferu više sumpor-dioksida nego sve elektrane u Nemačkoj zajedno.


Sta su sve i u kojoj meri istovarili na Srbiju 1999.tek cemo osetiti posledice i polako pocinjemo da osecamo, posle toliko godina, msm da nama konkretno Kostolac dodje kao Banja! Za ostatak sveta i Jevrope.... preterano me svrbi lakat, kao i njih za Srbe. 😉
Sto se pusenja tice, sve dok pakla poskupi 10-20din godisnje, dobro je, trujemo se vrlo postepeno i sigurno bez straha od ostavljanja duvana zbog poskupljenja, onog trenutka kad cena pakle cigareta bude kod nas kao u Jevropi i svetu, tada mozemo sa sigurnoscu tvrditi. da. je ogromna vecina ostavila pusenje ili presla na Srpsku drevnu cigaretu koja ne kosta nista, tacnije vratice se neki korenima i pušiti plevu 😁
 
ccc daj da mi miri6emo cvece ko ferdinand , a kinezi neka se industrializuju jo6 malko nije dosta.
.pls nemoj da ucinim pogresan korak pa da popijem jos neku opomenu :)
ovo je diskusija o cenama a ne o ekologiji ...
 
Pa ima neke veze to sa ekologijom i BTC-om. Ni meni se ne svidja sto trosi toliku struju. Ja cu verovatno polako prelivati iz BTC-a u ETH2.0.
Cekam samo da mu se Greta popne na glavu i ode sve u PM.
 
Fun fact, sad kad su ljudi uglavnom prestali da puše, glavni faktor rizika za razvoj hroničnih plućnih bolesti ljudi u EU je geografska udaljenost od Srbije. Samo Kostolac ispušta u atmosferu više sumpor-dioksida nego sve elektrane u Nemačkoj zajedno.
I za to je kriv mali miner sa jednim rigom u dnevnoj sobi? :unsure:
 
I za to je kriv mali miner sa jednim rigom u dnevnoj sobi? :unsure:

Sećam se kad su neku ministarku bili nahvatali za korupciju, a ona bukvalno rekla što mene, drugi su krali više. Efekat staklene bašte nija nova stvar, zna se za globalno zagrevanje već 40 godina, sad kapiraš zašto 40 godina ništa nije preduzeto. Svi su u fazonu pa što ja, drugi prljaju više. Neće niko da bude odgovoran i odrekne se zarade od prljave tehnologije, svi kažu treba neko drugi to da uradi. I onda ostavimo deci planetu koja nije za život i pravimo se da nismo krivi.
 
Sećam se kad su neku ministarku bili nahvatali za korupciju, a ona bukvalno rekla što mene, drugi su krali više. Efekat staklene bašte nija nova stvar, zna se za globalno zagrevanje već 40 godina, sad kapiraš zašto 40 godina ništa nije preduzeto. Svi su u fazonu pa što ja, drugi prljaju više. Neće niko da bude odgovoran i odrekne se zarade od prljave tehnologije, svi kažu treba neko drugi to da uradi. I onda ostavimo deci planetu koja nije za život i pravimo se da nismo krivi.
E pa kad drzave na celu sa svojim multi milionskim kompanijama preduzmu nesto po tom pitanju i prestanu da unistavaju ovu planetu, onda cu i ja slepac da smanjim svojih 100 kilovata dnevno. Recimo npr nasa sa idiotskim mini hidro elektranama zarad korupcije, pa onda na dalje...
Pusti tu patetiku, ko smo mi u celoj prici. I da se mi sad promenimo kapitalisti nece nikad, pa makar znali da ce sutra planeta da umre.
 
Usao sam bio na 1748 (znam znam, prerano, jer je cena bila otisla bas tad na 1500 i nesto), sad sam stavio izlaz na 1900, ETH.
 
E pa kad drzave na celu sa svojim multi milionskim kompanijama preduzmu nesto po tom pitanju i prestanu da unistavaju ovu planetu, onda cu i ja slepac da smanjim svojih 100 kilovata dnevno. Recimo npr nasa sa idiotskim mini hidro elektranama zarad korupcije, pa onda na dalje...
Pusti tu patetiku, ko smo mi u celoj prici. I da se mi sad promenimo kapitalisti nece nikad, pa makar znali da ce sutra planeta da umre.

Drugi su krali više mentalitet. Ja opet gledam da odradim što mogu, svestan sam i ja da to malo đubreta što recikliram neće napraviti nikakvu razliku, ali opet bar neki napor učinim. Ko neće, lako smisli opravdanje zašto ne treba i zašto je njegova zarada preča od tuđeg zdravlja. Dok ti se dete sutra ne zakašlje. Najzad, i Al Gor se zainteresovao za ekologiju tek kad mu je sestra umrla od raka pluća, do tad su njegovi gajili duvan.
 
Ovde se piše o LTC zato što imamo grupu njegovih shiller-a, ljude drugde zabole za njega. Da se ja šta pitam, sve bi to PoW smeće delistovao sa menjačnica. Čemu korisnom može da služi novčić sa transakcijom od 40 minuta? Nikad ničem, samo za špukulaciju. Da se rešimo tih govana, bar će deca udisati manje pepela.
Ma jok, bas namerno prozivaju Saja. On to jako dobro podnosi. Ja ne bih mogao. ;)
A to za POW ces biti u pravu kada bude postojao decentralizovan POS koji radi. Budi siguran da ce Bitcoin preci na POS ako i kada to bude funkcionisalo (i kao i do sada ce LTC biti pokusni kunic koji ce prvi to pustiti na mainnet). Do tada, svako uvodjenje POS je zrtvovanje decentralizacije, pa kako ko voli. Nema i jare i pare.
 
Ma jok, bas namerno prozivaju Saja. On to jako dobro podnosi. Ja ne bih mogao. ;)
A to za POW ces biti u pravu kada bude postojao decentralizovan POS koji radi. Budi siguran da ce Bitcoin preci na POS ako i kada to bude funkcionisalo (i kao i do sada ce LTC biti pokusni kunic koji ce prvi to pustiti na mainnet). Do tada, svako uvodjenje POS je zrtvovanje decentralizacije, pa kako ko voli. Nema i jare i pare.

Pa ti izvoli i hakuj PoS mrežu ako možeš. Koliko mene služi pamćenje, svi double spend incidenti su do sad bili na PoW mrežama, uglavnom kroz 51% napade, na koje je PoS otporan. PoW je zastarela, obesmišljena tehnologija koja jedino preživljava zato što omogućava ljudima da zarade tako što zagađuju. Izvrsna metafora za ljudski rod.
 
Hej, necemo da se svadjamo. ;)
Ajde ti izvoli pa hakuj Goldman Sachs main server.
BTW, decentralizacija nije ko ce koga da hakuje. Decentralizacija je kad Vitalik ne moze da vrati chain unazad ili kad ne moze Amerika da zabrani Venezueli da trguje.
 
Zanimljiv je LTC jer on ce jedini biti takav da se nece znati ko ga je imao, prodao, kod koga je bio. Znaci nema pracenja.
 
Drugi su krali više mentalitet. Ja opet gledam da odradim što mogu, svestan sam i ja da to malo đubreta što recikliram neće napraviti nikakvu razliku, ali opet bar neki napor učinim. Ko neće, lako smisli opravdanje zašto ne treba i zašto je njegova zarada preča od tuđeg zdravlja. Dok ti se dete sutra ne zakašlje. Najzad, i Al Gor se zainteresovao za ekologiju tek kad mu je sestra umrla od raka pluća, do tad su njegovi gajili duvan.
Onda nemoj da vozis auto, zagadjuje. Nemoj da jedes meso, zato sto danasnje farme stoke su procentualno veliki uzrocnik efekta staklene baste. Nemoj leti da ukljucujes klimu, pogasi frizidere, zamrzivace, televizore.
To je tvoja prica iz moje perspektive...
 
Sećam se kad su neku ministarku bili nahvatali za korupciju, a ona bukvalno rekla što mene, drugi su krali više. Efekat staklene bašte nija nova stvar, zna se za globalno zagrevanje već 40 godina, sad kapiraš zašto 40 godina ništa nije preduzeto. Svi su u fazonu pa što ja, drugi prljaju više. Neće niko da bude odgovoran i odrekne se zarade od prljave tehnologije, svi kažu treba neko drugi to da uradi. I onda ostavimo deci planetu koja nije za život i pravimo se da nismo krivi.
1 - to sto ti pricas se nikad nije dogodilo, sigruno ne u Srbiji
2 - ja sam vise za teoriju da ostavimo bolju decu planeti a ne bolju planetu deci, trudim se u tom pravcu
 
Odosmo u neke teme, 95% ljudi nikad nece da promene svoje navike, ovo ti je kamen koji se kotrlja nizbrdo i nece moci da se zaustavi.
Jednostavno kad dodje do neke tacke planeta ce da resetuje svoj eko sistem, pa ko prezivi.
A da smo unistili sve sto smo mogli za samo 100 godina je za nevericu. Procicemo gore od dinosaurusa (ako je to moguce).
 
PI market cycle top bi mogao da se dodgodi za 10 dana. ( Pogotovo ako krenemo u ponovo u neke ludacke skokove u do tad ),

Pitanje naravno da li ce se taj indikator pokazati tacnim, ali ako odemo ponovo na novi ATH BTC-a mozemo lagano da pricamo o kraju zurke do jeseni / zime. ( a mozda se zurka vec zavrsava samo sto mi to ne znamo )

Ovaj lik mi ide malo na zivce svojim nacinom iznosenja informacija, ali ne mogu reci da nisu informacije koje iznosi pogresne ( trenutno prica o ovome pa prenosim )

 
Solana - ko zeli kratkorocni ulaz iz fiata i skalp. 15 do 20% nije zanemarljivo. Inace, je po mom misljenju realno moguca osetnjja btc korekcija uskoro, tako da zelim sto krace izglanje fiata.
ApSOLutno SOLidna procena! :p:D(y)

BTCETHLTCBCHSOL-29-03-2021-1819h.png

Ako je verovati informacijama, negde oko ~60% SOL-a je stake-ovano.

Pitanje za stručnjake. U eFeeriumu gas je povelik, da li taj fee izgori ili ostaje i ide kome? :)

ASGARDEX Pre-release v0.0.8
 
Salje mi Poloniex poruku, delistuju usdt, a ja kao imam nesto. Udjem posle 3 godine, nema nista, lazovi, samo da navuku stare korisnike. Nego aj reko kad sam vec iskopao kljuceve za 2FA da udjem i na Binance. Ostalo mi 50$ kada sam vracao pare nazad na druge menjacnice onomad kada su nas stavili na crnu listu. Kad tamo ostalo mi oko 130 icon-a, reko prebacicu kad me ne bude mrzelo i tako i ostalo. Evo skocio na 2.7 i ja ga sibno, 360$. Kupio sam Ltc za sve pare. Ajmo, ajmo Ltc 😄
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno