Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

Rinse and repeat :D

Nemas dijamantske ruke haha, mozda ne bi bilo lose makar 1 komad da HODLas, gde ce ti dusa :ROFLMAO:

Ja HODLam malo parce jos od 27k, nije mnogo ali hej ....

Mada razumem te, nije lako, tesko je odoleti, znam to i sam.
 
Jel neko uspeo da uzme ASI? Ili je pametnije da prodamo Ocean/AGIX/FetchAI dok imamo to mogucnost
 
@dzigi12 Uvek sam imao problem da prodam, pogotovo kad je bullrun, ako smo pipnuli bottom na 57k i znam da ide leg up a usao sam/si, ne kapiram uzimanje profita na 64k.
mada dobro, ti si u ozbiljnoj lovi pa te ne zanima peak, zanima te scalp. al opet, ubi me u pojam kako ga preseces.
tvoj ulog i moj su vise nego razliciti.
valjda je to razlika zasto ti sedis na lovi a ja ne.
 
Fora je prepoznati momenat kada je tzv "range" pred nama , gde cena ide sideways duzi period, primera radi u narednih par meseci 52k - 62k
Udjes jako na nekoj cifri koju odaberes, prodas kad skoci 4k-5k, ako imas bas srece da skoci brzo kao sada recimo i do 7k, to je pristojna zarada, prodas i cekas ponovo da padne gde ponavljas proces.
Po meni sad smo u tom nekom periodu, koji bi mogao da se otegne cak do septembra, ako ne bude nekih ozbiljnijih "ratova" ne bi trebalo cena da padne ispod 50k, isto tako tesko da ce iznad 65k.
Propusta se short ali zato nema leveragea, lagano.
 
Zatisje. Sve dok you know who opet ne prognozira neku propast :)
Lagano dok ne uhvatimo zalet ponovo.

Davno sam ispričao sve što je imalo da se kaže. Prebacili smo dve godine neprekidne yield curve inverzije, rekord. Tri puta kad je trajala preko 500 dana smo imali tri najveća tržišna sloma, 1929, 1974 i 2008. Sad više ne pričam ništa, samo kuliram, gledam kako mi zlato raste i čekam da bude što biti mora.
 
Sta li ce berza da uradi, godinu i po samo na gore ka ath. Tesko da ne usledi uskoro neka jaca korekcija, a to onda povlaci i kripto.
 
Elem ovaj forum zadnjih par dana vise ne radi nego sto radi .

Sta su sprckali boga pitaj .

Sta sam teo da kazem ->

Ne znam kako moze neko da pogleda grafik i da vidi bilo sta osim da smo u BEAR-u ili u najbolje slucaju "side movment" u zadnja dva meseca .

Ne ocekujem sad neki potop, ali mislim da je realno je ocekviati pad do 50 k ili nize .
 
Ovo je samo korekcija i akumulacija pred napad na 100k
Korekcija je zdrava ,otrese slabe ruke i cena posle moze da nastavi up
Treba gledati fiat supply i inflaciju ,banksteri ako ne zele da fiat sistem implodira moraju krenuti snizavati kamatne stope i krenuti sa masovnijim printanjem fiat novca a taj novac nema gde osim u bitcoin jer je bitcoin najbolja opcija .zbog toga je lako moguce da se u ovom bull run napadne i 300k
Majkl Sejelor predvidja cak da ce ovo biti super ciklus koji ce trajati 10 god .nesto slicno se desilo sa zlatom kad su odobreni zlatni etf 2004 god.
zlato je sa 400 po unci islo do 1900 po unci 2011 god i tek onda je usljedio dugogodisnji beer market gde je zlato naslo dno 2015 god na 1100 po unci

Sto se tice altova mislim da svi uskoro idu na 0 i da ce uskoro usljediti veliki potop .tako da moj savjet je da budete jako oprrezni jer bi vrlo lako mogli ostati bez svega
Nema nikakve sanse da SEC prihvati ETH etf i verovatno ce da krene na Vitalika Buterina ,Lubina i ETH fondaciju i svu tu ekipu ,vrlo lako je moguce da budu i krivicno gonjeni
za prevaru,unlicensed money transmitting. unlicensed security issue itd ETH je centralizirani projekt koji je zapoceo sa 72 miliona ETH premina koje su prodali za BTC kroz incijalnu javnu ponudu IPO.Zbog toga nema sanse da prodju Howey Test kojm se procjenjuje da li je vrijednosni papir ili roba i da bude odobren etf
Kad odbace eth etf i ako krenu na eth ekipu usljedice velike potop altova
 
Pa tisina sve govori.
Sto se tice rakete btc_a, ja sam vec pomenuo laste i prolece u odredjenom kontekstu.
 
To su sve dugoročne prognoze koje se mogu ostvariti ili ne ali ono što svakodnevno donosi profit (ili gubitak, kako se ko snađe) su upravo altovi. Dok BtC ide gore dole +-5% pojedini altovi ili divljaju ili potonu +-20%.
Prema tome, jeste da su šitovi prvi na udaru ali hej, bitno je koliko si dobar u nedelju dve dana ako uhvatilš dobar low i preznojiš se da sačekaš dobar high.
Ko baš hoće neku sigurnost a neće da se gnjavi sa BtC +-5% nego se kocka sa shitovima, pa eto može da na kraju dana da zbriše u stable pa sutra ponovo u krug.
Dakle, prst na obaraču (sell/buy) pa dok živci izdrže, ovo je i inače klasičan rulet.
Sve se na kraju svodi na vremenski okvir, neko može da misli da ima vremena holdati BtC xxx godina a neko bi da sve to istambura preko altova u par godina pa ili pukovnik ili pokojnik, sve je to pitanje lične percepcije.
Interesantno mi bilo da pratim oscilacije najvećih šitova na nedeljnom nivou a u odnosu na BtC od 60k koji sam postavio kao reper, dakle u recimo zadnjih mesec i kusur dana odprilike,
Onaj shitcoin da ne može biti veći, WTF u jednom trenutku skočio je bio 50% u odnosu na reper pa se delimično vratio a a nakon toga je imao još par proboja +10-15%, isto važi i za AR, krivo mi što nisam skrinšotovao pa da dokumentujem sam sebi kako to ide.
Odprilike da tu najpre važi ona flosklula: The Trend is Your Friend pa kako ga ko percipira.
 
Ovo je samo korekcija i akumulacija pred napad na 100k
Korekcija je zdrava ,otrese slabe ruke i cena posle moze da nastavi up
Treba gledati fiat supply i inflaciju ,banksteri ako ne zele da fiat sistem implodira moraju krenuti snizavati kamatne stope i krenuti sa masovnijim printanjem fiat novca a taj novac nema gde osim u bitcoin jer je bitcoin najbolja opcija .zbog toga je lako moguce da se u ovom bull run napadne i 300k
Majkl Sejelor predvidja cak da ce ovo biti super ciklus koji ce trajati 10 god .nesto slicno se desilo sa zlatom kad su odobreni zlatni etf 2004 god.
zlato je sa 400 po unci islo do 1900 po unci 2011 god i tek onda je usljedio dugogodisnji beer market gde je zlato naslo dno 2015 god na 1100 po unci

Sto se tice altova mislim da svi uskoro idu na 0 i da ce uskoro usljediti veliki potop .tako da moj savjet je da budete jako oprrezni jer bi vrlo lako mogli ostati bez svega
Nema nikakve sanse da SEC prihvati ETH etf i verovatno ce da krene na Vitalika Buterina ,Lubina i ETH fondaciju i svu tu ekipu ,vrlo lako je moguce da budu i krivicno gonjeni
za prevaru,unlicensed money transmitting. unlicensed security issue itd ETH je centralizirani projekt koji je zapoceo sa 72 miliona ETH premina koje su prodali za BTC kroz incijalnu javnu ponudu IPO.Zbog toga nema sanse da prodju Howey Test kojm se procjenjuje da li je vrijednosni papir ili roba i da bude odobren etf
Kad odbace eth etf i ako krenu na eth ekipu usljedice velike potop altova

OK, oba su većinom voda i to lako može dovesti do zabune, ali značajno bi se doprinelo na ozbiljnosti ovakvih referata ako li bi se pravila razlika izmeđ piva i međeda.
 
Majkl Sejelor predvidja cak da ce ovo biti super ciklus koji ce trajati 10 god .nesto slicno se desilo sa zlatom kad su odobreni zlatni etf 2004 god.
zlato je sa 400 po unci islo do 1900 po unci 2011 god i tek onda je usljedio dugogodisnji beer market gde je zlato naslo dno 2015 god na 1100 po unci

Lupaš taman koliko i Majkl Sejlor. Cena zlata nema baš nikakve veze sa ETF-ovima. Evo ti upravo sada, zlatni ETF-ovi se smanjuju, zašto onda cena zlata raste? Nego ljudi nemaju mozga, vide da se nešto u to vreme desilo, pa odmah povezuju gde veze nema. Joj, dete mi autistično, prošlog meseca je primilo vakcinu, mora da je zbog vakcine! Investitori su imali 100 načina da investiraju u Bitcoin, sad su stigli i spot ETF-ovi, pa imaju 101, pa naravno da će zbog toga cena da poludi, zdrava logika!
 
dobro sad nemojmo tako .
Uporedjenje ti je veoma umesno
Na ovakav post treba da ide argumentovana replika i ako to odradim popicu opomenu ni kriv ni duzan.
 
Lupaš taman koliko i Majkl Sejlor. Cena zlata nema baš nikakve veze sa ETF-ovima. Evo ti upravo sada, zlatni ETF-ovi se smanjuju, zašto onda cena zlata raste? Nego ljudi nemaju mozga, vide da se nešto u to vreme desilo, pa odmah povezuju gde veze nema. Joj, dete mi autistično, prošlog meseca je primilo vakcinu, mora da je zbog vakcine! Investitori su imali 100 načina da investiraju u Bitcoin, sad su stigli i spot ETF-ovi, pa imaju 101, pa naravno da će zbog toga cena da poludi, zdrava logika!

Naravno da ima
Ako su bogati ameri milionima dolara teski,penzioni fondovi itd zeljeli da odvoje 5% svog portfolija u zlato to je za njih bila prava glavobolja gde da skladiste toliko zlato i kako da ga cuvaju i osiguraju .zlato nije bas prakticno ,zlatni etf su omogucili jednostvnu izlozenost ceni zlata i svih tih godina ogroman kapital je usao preko etf u zlato
Isto se ponavlja sa bitcoinom


Sto se tice cene bitcoina , power law model baziran na matematici predvidja cak da bi se bitcoin vec sledece godine mogao pribliziti trzisnoj kapitalizaciji zlata i ici do 500k


Koga zanima ovaj model moze naci vise info ovde

Ovde isto ima jako dobra diskusija o ovom modelu vredi pogledati



Isto bi svima preporucio da pogledaju ovu prezentaciju Mark Mosa koji predvidja cenu bitcoina preko 40 miliona dolara narednih 20 god ,nemjte tako lako odbaciti pogledajte video i izdvojite vremena i pogledajte njegove argumente dosta je dobro argumentovao i objasnjeno da mogu da razumeju i oni koji bas nisu financijski pismeni
 
Naravno da ima
Ako su bogati ameri milionima dolara teski,penzioni fondovi itd zeljeli da odvoje 5% svog portfolija u zlato to je za njih bila prava glavobolja gde da skladiste toliko zlato i kako da ga cuvaju i osiguraju .zlato nije bas prakticno ,zlatni etf su omogucili jednostvnu izlozenost ceni zlata i svih tih godina ogroman kapital je usao preko etf u zlato
Isto se ponavlja sa bitcoinom

Ako penzioni fond hoće da investira u zlato, oni će pre uložiti u mutual fund nego u ETF, ETF-ovi su pretežno za kockare na berzi, a penzioni fondovi se NIKAD ne kockaju. Postoji jako mali broj eksta-sigurnih investicija gde penzioni fondovi smeju da ulažu, pretežno vladine obnveznice, kao i obveznice i akcije najkvalitetnijih, takozvanih blue-chip korporacija. Zlato je penzionim fondovima postalo interesntno tek u poslednje vreme, kad je krenula inflacija.

Ljudi zamislili stigli ETF-ovi, sad će penzioni fondovi da investiraju u BTC, pa ćemo mi da pokrademo ljudima penzije. Paz' da nećeš! Ne ide to tako.
 
Šta se dešava sa ETH ?? Najniže pade u odnosu na BTC od maja 2021 g
 
desava se isto ono sto se desava sa svim ostalim altovima - krvarenje , toplenje vrednosti naspram btc , ko sto si naveo od maja 2021g. Ltc je bio oko 0.0048 vidi ga gde je sada.
 
naravno da nije reper a. nego eto u to vreme koje si pomenuo ltc je vredeo oko 0.0048 , dash oko 0.002. Naravno postoje izuzeci i kao izuzetke pomenucu , za mene najomrazeniji :_) doge koje 2021godine krenuo sa maltene sa 0.00000020 pa dostigao u piku oko 0.00001200 da bi sada mirisao tu gde je na oko 0.00000234 +/-
bch je za 12 meseci imao cak x5 a sada je na oko x2.6 u odnosu na vrednost btc u $. Ali eto to je promaklo. ne mogu ispratiti sve , detektovati sve , a jos manje pamtiti.
 
Nazad
Vrh Dno