Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

Rane od uhvacenih nozeva nisu ni zarasli. eto novih rana da se krvari do kraja.
Moj pogled kaze da nas medved nikaka nije ni napustio eto 4. kalendarska godina kako smo u njegovom zagrljaju :( ako sam 2016 krvario 80%. Za ovih nepunih 4 godine 2 x 80%. sto je mnogo - mnogo je.

Cestitam trejderima koji se omastili brk ovih 10-nedelja, jer za to treba i znanja i m()()da ;)

Za mene ce biti pametno da se samobanujem. ispao sam trostruki gubitnik. Kao takav ne mogu doprineti nista pametno.
Z.
 
Ko je propustio 22-gu kada je par meseci USD bio 129 rsd (naspram evra 117), imaće izgleda novu priliku u drugoj polovini ove godine da istovari dobar deo portfolija iz USDT po najpovoljnijem mogućem kursu, ove geopolitičke krize su istorijski uvek vodile ka jačanju dolara.
 
Rane od uhvacenih nozeva nisu ni zarasli. eto novih rana da se krvari do kraja.
Moj pogled kaze da nas medved nikaka nije ni napustio eto 4. kalendarska godina kako smo u njegovom zagrljaju :( ako sam 2016 krvario 80%. Za ovih nepunih 4 godine 2 x 80%. sto je mnogo - mnogo je.

Cestitam trejderima koji se omastili brk ovih 10-nedelja, jer za to treba i znanja i m()()da ;)

Za mene ce biti pametno da se samobanujem. ispao sam trostruki gubitnik. Kao takav ne mogu doprineti nista pametno.
Z.
Lagano samo, nemoj da si u panic modu, godinu ipo dana rastemo od 15k-70k, cudan neki bear ako mene pitas.
Moras da se saberes i da znas da je ovo samo pocetak, odzumiraj pa ce ti se kasti samo. Ko izdrzi taj ce da profitira, ko je slab sa zivcima nece nikad nista da zaradi.
Sve ce biti ok ove godine ide raketa, samo izbaci LTC i XRP iz portfolija i nema zime.
 
Prosli put sam tako hvatao padajuce nozeve pa sam prosao isecen.

Deluje da neki altovi mogu jos dosta da iskrvare.
DOT/BTC ne izgleda dobro.
Dot ne da ne izgleda dobro, katastrofalan je, a toliko sam verovao u njega :)
Lagano samo, nemoj da si u panic modu, godinu ipo dana rastemo od 15k-70k, cudan neki bear ako mene pitas.
Moras da se saberes i da znas da je ovo samo pocetak, odzumiraj pa ce ti se kasti samo. Ko izdrzi taj ce da profitira, ko je slab sa zivcima nece nikad nista da zaradi.
Sve ce biti ok ove godine ide raketa, samo izbaci LTC i XRP iz portfolija i nema zime.
Sve se slažem, samo se bojim da bi trebalo još nekih altova izbaciti iz portfolija
Ja uzeo nesto jupitera (JUP).
Ja dokupio KAVA-u, na 0.64
 
Ja ocekujem konacnu kapitulaciju ispod 60k u skorije vreme.

Izgleda da ovaj support na 60-62k popusta lagano.

Da li ce danas ili za nedelju-dve ne znam, ali u krajnjem slucaju i nije toliko bitno.

Tek nakon toga cu razmisljati o eventualnoj kupovini

Sto se tice ALT-ova oni ce verovatno jos vise da krvare.
 
Vi koji pratite desavanja u vezi FET dokle se stiglo sa tim glasanjem? Uzeh 5% na shortu nisam ga pustio da stoji duze a imam ludi osecaj da mora da se vrati na $1 mozda cak i malo ispod. Ipak i dalje se dvoumim...
 
...Uzeh 5% na shortu nisam ga pustio da stoji duze a imam ludi osecaj da mora da se vrati na $1 mozda cak i malo ispod. Ipak i dalje se dvoumim...

Ako padne na =<1 uzeti ga za sve pare.

Mada sumnjam, čim prođe halving mislim da će sve uvis, btc rudarima treba mnogo jača cena da bi im se isplatilo...inače biće ćao zdravo.
 
To sto btc rudarima treba jaca cena tj 80k$ posle polovnjena da bi bili na nuli , ne znaci da ce i dobiti. Sada im je zarada na oko +40% tj malo manje pije , malo vise sharcu daje. (nanoviji, najefikasniji btc miner) sto uopste nije malo.
gpu minerima skoro dve godine rudare u minus ili sa sitnim + od nekih 1-3% sto je smejuruja. (pitanje se namece samo od sebe - a kada ce oni biti namireni? [takodje i odgovor stize] - Izgleda na sveti nikad pa malo kasnije).
Ko sto rekoh pre, sada se ponavljam (necu vise casna pionirska)/ Jedna lasta (btc) ne cini bul sezonu. A ocigledno da je sve oko btc krvavo. Toliko krvi ima od crvenoga da bi pozaviodeo i najbolji horor.
 
Baš tako. Mineri su budale, kopaju sa gubicima i u budućnosti će biti još gora situacija za njih. Teško. Da se radi o državnom projektu, pa da poverujem u tu priču. Privatnik nikad neće da radi sa gubitkom.
 
To i dalje ne znaci da je neko duzan da kupuje BTC ne bi li majneri bili u profitu.
Ta prica da li su majneri u plusu ili ne veze nema sa cenom BTC-a.
 
Kako nema veze cena BTC-a sa tim da li su majneri u profitu? Niko neće da radi sa gubitkom. Hešrejt može da padne, ali čim skoči cena, opet se pale mašine. Neće valjda samo 10 mašina da kopa?
 
Kako nema veze cena BTC-a sa tim da li su majneri u profitu? Niko neće da radi sa gubitkom. Hešrejt može da padne, ali čim skoči cena, opet se pale mašine. Neće valjda samo 10 mašina da kopa?
NE vidim sa tog grafika što je detector priložio da je hashrate sem možda jednom nešto osetnije pao. Činjenica je da čim neki gase, drugi pale ili pojačavaju. Nema o nekom "bojkotu" kopanja ni reči :) hashrate će da raste stabilno bez obzira, što znači da su to igrači koji imaju zalihe keša i spremni su neko vreme da kopaju čak i sa minusom. Mali igrači su odavno out. Mali igrači stejkuju altove ili prave nodove. Odličan grafik.
 
Evo šta mnogo pametniji od nas smatraju na tu temu:

What If Miners Stop Mining Bitcoin?

pa tamo na kraju, preveden Conclusion:
"U zaključku, prestanak rudarenja bitkoina mogao bi duboko da utiče ne samo na vrednost i bezbednost kriptovalute, već ima i značajne implikacije na globalni finansijski pejzaž. Ovaj scenario naglašava ključnu ulogu rudara u funkcionalnosti i budućnosti blokčejn mreže."

što će reći da itekako mogu da utiču na cenu jer ako majneri nisu zadovoljni i ne isplati im se pa stanu, ode sve dođavola.
 
Dodao bi na ovu temu da ne majnuju svi pod istim uslovima .

I da je bilo nekoliko perioda kroz istoriju BTC-a Kada je Hash Rate opadao to jest kada su neki mineri gasili masine .

https://www.blockchain.com/explorer/charts/hash-rate ( prebacite na logaritamski pregled tamo se jasnije vidi ja mislim )
Nemas ovde na grafikonu jasnu vezu sa HASHom i cenom BTC....... postoji i treci faktor a to je cena el.energije koje u nekom periodu otisla u nebesa pa se sada polako stabilizuje.
Ako je los odnos enrgija hash...... opasce hash, a da ce svi majneri biti ugaseni u danu nece sigurno, pa malo cena gore pa opet palimo masine i tako u krug:cool:
 
Nestabilne cene el energije (poskupele u nebesa) samo u evropi. Van evrope je sve kao i pre "zelene" agende i plakanja o emisiji co2.
 
Kako nema veze cena BTC-a sa tim da li su majneri u profitu? Niko neće da radi sa gubitkom. Hešrejt može da padne, ali čim skoči cena, opet se pale mašine. Neće valjda samo 10 mašina da kopa?

Gasice pa sta? Nece sigurno cena da skoci eto tako samo da oni ne bi prestali da majnuju.

Iliti da budem precizniji, ako cena pada uticace da neko prestane da majnuje, ali to ne vazi kontra, da zbog pada profitabilnosti majnera cena mora da raste.
 
od kako su odobreni ETF-ovi obicno je pad cene znacio povecani priliv a manji odliv. Sada je zbog neceg drugacije podaci za juce kazu priliv IBIT 18.1BTC ( najmanji u ovom mesecu ) a svi ostali nista. Odliv GBTC solidan 133.1BTC, po prvi put u ovom mesecu odliv BITB ( doduse skromno ) 7.3BTC i odliv dva dana zaredom ARKB - 12.9BTC prekjuce i 42.7BTC juce. Izgleda da se ocekuje veci pad....

 
Imamo jake zidove na 58k i 72k.
Koliko je bilo glupo otvarati long na otporu, toliko je glupo sada ulaziti u short ma koliko verovali da ce ici jos dole.
A sigurno ima onih koji upravo to rade pa me ne bi iznenadilo da ih otresu sa malo zelenila.

Gledao sam sinoc posle dugo vremena Benjamina Cowena. Argumentovano tvrdi da cemo jos dole, pogotovo ETH i to pre svega kroz odnos ETH/BTC. Imao je i neka ekstrmna ocekivanja, da bi ETH mogao daleko ispod 2k.
 
Gledao sam sinoc posle dugo vremena Benjamina Cowena. Argumentovano tvrdi da cemo jos dole, pogotovo ETH i to pre svega kroz odnos ETH/BTC. Imao je i neka ekstrmna ocekivanja, da bi ETH mogao daleko ispod 2k.

Nisam pratio njegovu statistiku tačnih/pogrešnih prognoza ali znam da je recimo tamo krajem Septembra prošle godine, kada je BtC bio na ~25K tvrdio da će kratkoročno pasti na 20K a ono bilo kontra, đipio uvis.
 
Nazad
Vrh Dno