Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

Ja bih rekao da cemo probati da skliznemo do 65k da se ociste pozicije. A onda idemo gore na novi ath. Ne ocekujem eksplozivni rast kao sto je bio ranijih godina. Verujem da cemo plivati na talasima 67-70-72-75k
Izgleda da ce tako i biti. Juce nije bilo ozbiljnog pokusaja da se predje 70K. Samo su jeli ordere. Ima logike da akumuliraju sto vise mogu pre nego sto opet krene gore.
 
Bukvalno sinoc gledam reko ovo mora na 71 bar da ode, i eto ga.
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-03-11 at 08.39.31.png
    Screenshot 2024-03-11 at 08.39.31.png
    147.6 KB · Pregleda: 172
Ode 1/3 portfolia danas, prodao ETH za USDC, ocekujem korekciju posle ovih 4k, mislim da definitivno ide na 5-6k
 
Sumnjam da će biti tolikog sunovrata u maju, ako uopšte bude nekog velikog sunovrata. Ja bih bio oprezan sa eventualnom korekcijom, možda do 20%, ali ne verujem da bi se dugo zadržao BTC na tim nivoima. Altovi bi mogli fino da iskrvare, sa druge strane.
 
Mislim da nema vise korekcija sad smo u "blow of top" fazi.

Posle ovoga mislim da moze samo Bear market ili "korekcija" od 50% BTC i 70-80% altovi koja traje 6-12 meaeci

Kad cemo doci do vrha i gde ce biti -> pitaj boga .
 
Po svemu sudeci mislim da ce ovaj put dosta brze top da se desi nego sto vecina planira i ide po onoj staroj 4 godisnjoj ciklus teoriji. Leto ili jesen ove godine moze biti to to i da svi koji su planirali prodati tamo nekad 2025 ostanu zarobljeni u velikom minusu. Treba biti maksimalno oprezan.
 
Trenutno je i dolar u dobrom padu, pa BTC još bolje izgleda - još jedan chart za praćenje...
 
Koji bre Bear a tek smo zapocei Bull, zar ne treba meda da bude budan narednih godinu dana, i dve, da ETH ode na 10K, altovi u nebo, da se ceo market cap duplira na 5 triliona minimum...
Bear je krajem 2025 do 2027 kad krece ponovo sve ovo ponovo, novi halving itd.
 
Po svemu sudeci mislim da ce ovaj put dosta brze top da se desi nego sto vecina planira i ide po onoj staroj 4 godisnjoj ciklus teoriji. Leto ili jesen ove godine moze biti to to i da svi koji su planirali prodati tamo nekad 2025 ostanu zarobljeni u velikom minusu. Treba biti maksimalno oprezan.
sada cekamo "new paradigm"
 

Prilozi

  • 13189712-15886124419775326_origin.png
    13189712-15886124419775326_origin.png
    241.9 KB · Pregleda: 140
Možda u lokalu, ali za ciklus New Paradigm neće još godinu ipo dana. Par meseci imamo bull i već se priča o kraju, velikim padovima, gubitku novca... Tek će da ide ludilo. Praktično ništa još uvek nije skočilo u nebo, ako izuzmemo Pepe i ostale mimove.
 
Odakle to da ce cena dosta pasti posle halvinga kada se to nije nikada desilo do sada sa BTC? Gledam chart i ne kapiram na osnovu cega se to ocekuje, posto istorija kretanja cene to ne sugerise.
Sta vise, cena je odletela u nebo svaki put posle halvinga.
 
ocekuje se nesto slicno , jer se kod svih drugih desilo to da se polovjenjem padne i cena na pola. U proslosti se to desilo sa doge , sa ltc se desavalo sve vreme , vtc itd ...
 
Odakle to da ce cena dosta pasti posle halvinga kada se to nije nikada desilo do sada sa BTC? Gledam chart i ne kapiram na osnovu cega se to ocekuje, posto istorija kretanja cene to ne sugerise.
Sta vise, cena je odletela u nebo svaki put posle halvinga.

Cena Bitcoina je do sad rasla posle halvinga, ne u susret njemu. Cena raznih šitkoina je rasla u susret halvingu, pa bi se stropoštala nakon halvinga. Pošto sada cena Bitcoina raste prema halvingu po prvi put, verovatno je pošla šitkoin putem.
 
sada cekamo "new paradigm"
Ovo je glupost po meni, za kriptovalute je samo pitanje vremena kada ce ih neki znacajni deo populacije prihvatiti kao to sto jesu (ne mislim an shitcoine), a to su valute. Trenuto je taj broj oko 4%, mislim da kada bude oko 10% onda nema nazad. Ovo je moja procena na 10%, ali u sustini je sigurno da postoji ta kriticna cifra gde ostakak populacije nece moci da ignorise celu pricu.
Ja bih vec sada rado prodao nekome na forumu neku PC opremu za BTC/ETH.
Kad 10% populacije ima kriptovalute, onda ce se ove transakcije primetiti, a onda ce to videti i ovih ostalih 90%, i onda ce svi zeleti da imaju bar malo u kriptu.
Kad to krene, tek onda ide pravi x10-x20. Nakon toga ide potpuno ravnanje, jer kad svi imaju kripto i to postane valuta, onda se samo razmenjuje i vrlo retko kupuje/prodaje za FIAT. Tada cena postaje izuzetno stabilna i prilike za zaradu nestaju.
Samim tim sto cena postaje stabilinija, ovakve stvari sve vise i vise ljudi prihvata "Ja bih vec sada rado prodao nekome na forumu neku PC opremu za BTC/ETH." jer vide da je stablecoin i da ulaze u minimalan rizik.

U sustini, glavni skok ce biti kada ljudi zapravo krenu da ih koriste, ako se to desi. Tada ide minimum x10. Ako se to ne desi, a jedina prepreka koju vidim su drzave koje vec zele u sve da se umesaju i sve da imaju pod kontrolom, onda mislim da ce cela prica ili da pukne ili ce sve da se pretvori u shitcoine.

Sve ove ekonomske analize kao gore pomenuta padaju u vodu na duze staze, najbitnija je politicka analiza i procena da li ce ovo stvarno biti korisceno ili ne.
 
U principu nemam nista protiv da ltc i dash skoce x10 :p (ltc trenutno vozi zastavu 101)
 
Medo moze neki cast? :p
 
Znamo da smo u bullu kada LTC skoci u danu 15% :D
 
Kao sto rekoh, 72K sledeca stanica. Volume na BTC-u se skoro duplirao, altovi su pristojno papadali, e sad da vidimo hoce li BTC nastaviti na 76-77K pa da altovi mogu da krenu posle toga.
 
Nazad
Vrh Dno