Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

Meni je pitanje sada, izaci iz avaxa i sola na x4,x5 ili cekati još?
Prošli put sam izašao ranije, pa kako je raslo ja opet kupovao i čekao, i bukvalno sam zaradio 20% od onoga što sam mogao?
Iskreno novac bih uložio u neke opipljive posliće.
Ali pojma nemam šta mi je činiti.
 
Meni je pitanje sada, izaci iz avaxa i sola na x4,x5 ili cekati još?
Prošli put sam izašao ranije, pa kako je raslo ja opet kupovao i čekao, i bukvalno sam zaradio 20% od onoga što sam mogao?
Iskreno novac bih uložio u neke opipljive posliće.
Ali pojma nemam šta mi je činiti.
Već si dostigao x4,x5 ili da sačekaš još toliko?

Ja bih krenuo da izlazim postepeno tek kad krene ludnica bullmarketa, a to još nije krenulo.
 
Ovo su oni parametri koje sam spominjao na prethodnoj strani. Neko to moze da gleda kao nebitno ali ovo su rezultati Google pretrage za "crypto" i "bitcoin" na nivou celog sveta i oni govore da retail jos uvek nije ni blizu toga da zagrize.

Imali smo mali skok interesovanja za kripto uoci ETF-a, ali i to je sada u opadanju bez obzira sto smo blizu ATH. Mozda ako ga probijemo...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240217-062225_Chrome.jpg
    Screenshot_20240217-062225_Chrome.jpg
    59.6 KB · Pregleda: 37
  • Screenshot_20240217-062300_Chrome.jpg
    Screenshot_20240217-062300_Chrome.jpg
    63.1 KB · Pregleda: 37
...bukvalno sam zaradio 20% od onoga što sam mogao?

To je normalno, u uptrendu se iz opreza nekad izadje prerano, pa kada se nastavak uptrenda potvrdi udje ponovo po višoj ceni, time se žrtvuje deo profita, ali se zato hedge-ju rizik od naglog reversal-a ka downtrendu. Ne bi menjao ništa u tom pristupu, uvek je ok uzeti profit (ili deo profita), ali bih te savetovao da zaboraviš na investiranje u, kako ti kažeš "opipljive poslove" jer su oni, barem u našoj jurisdikciji, totalno neisplativi (jako duga priča...).
Drži se ti ovih "neopipljivih" i kripta i zaradičeš XXX... puta više, pogotovo ako nastaviš da se čvrsto držiš svoje sadašnje risk averse strategije.
 
To je normalno, u uptrendu se iz opreza nekad izadje prerano, pa kada se nastavak uptrenda potvrdi udje ponovo po višoj ceni, time se žrtvuje deo profita, ali se zato hedge-ju rizik od naglog reversal-a ka downtrendu. Ne bi menjao ništa u tom pristupu, uvek je ok uzeti profit (ili deo profita), ali bih te savetovao da zaboraviš na investiranje u, kako ti kažeš "opipljive poslove" jer su oni, barem u našoj jurisdikciji, totalno neisplativi (jako duga priča...).
Drži se ti ovih "neopipljivih" i kripta i zaradičeš XXX... puta više, pogotovo ako nastaviš da se čvrsto držiš svoje sadašnje risk averse strategije.
Hvala na odgovoru i ohrabrenju, stvarno dobar savet, izaći ću sada nekih 40%, a ostatak postaviti ordere pa stepenasto.
Krenuo bih svakako pored posla, još neku delatnost vezanu za kodiranje i narezivanje auto ključeva, nije veliko ulaganje.
Cilj je svakako da u nekom trenutku radim za sebe i budem nezavistan. Prethodni bull sam prosao odlično, delom zbog rudarenja, a opet nedovoljno dobro, kako sam mogao zbog neiskustva u trejdu.
Imao sam odličan short sa sol, pa onda kupovinu sola i avaxa, bukvalno na minimumu.
I imao promašaj shorta na lunu,za tablete, izašao na 5$ 36 sati pre totalnog kraha ne ostavivši ni dolar, kao što sam do tad uvek radio.
 
Meni je pitanje sada, izaci iz avaxa i sola na x4,x5 ili cekati još?
Prošli put sam izašao ranije, pa kako je raslo ja opet kupovao i čekao, i bukvalno sam zaradio 20% od onoga što sam mogao?
Iskreno novac bih uložio u neke opipljive posliće.
Ali pojma nemam šta mi je činiti.
Izvuci ono sto si ulozio. U najgorem slucaju ostaces na nuli i nece ti biti zao. Sa ostalim novcicima se provozaj jos, bice prilika za izlaz koliko zeliis.
 
Opet su pustili BUM na DCR-u, ovog puta na 18.99
Ranije su ih puštali redje na više iznose, a sad ih izgleda puštaju učestalije na 18-19.
Pola sata uoči pump-a se naizmenično brzo pojavljivao i potom brzo nestajao zid od oko 50.000 dcr-a na buy strani order book-a, eto kao neka indikacija/najava šta ce da usledi, izgleda da im malo glitch-uje bot :)
 
Cekamo ga na 22+. 😀 Bar ja. 16.44 mi je ulaz ali me ne zadovoljava tih 2-3 dolara po jednom. 5-6 je vec fina svotica. Idealno bi bilo kada bi ga napumpali do 26-27. Mozda podelim ordere na 22-23 i 26-27.
 
...podelim ordere na 22-23 i 26-27.
Obavezno podeli sell order-e na sekvence što manjih suma.
Zato što mislim da na manipulativnom very low volume coin-u poput pomenutog kada vide da sedi na jednom mestu veći SELL order na nekom većem iznosu, oni programiraju bot-a tako da ispadne kao da za dlaku promaši i ostane ispod setovanog veeelikog SELL-a.
(Ne ulazim u strategiju/računicu za set-ovani sell iznos, ali 4-5 puta x 2-3 dolara je više od 1 put 5-6 dolara)
 
Gde moze da se pronadje tehnicka analiza, crtanja i sta sve ide uz to, neka dobra edukacija a da je top za kripto..
 
Potrzaše neki zaboravljeni Fil, Kas, Hbar..
 
Poslednja izmena:
Fil je sve samo ne zaboravljen, isto kao i ICP
 
Nije nemoguće. Za neke 3 nedelje smo od 40k došli do 52k. Korekcija je očekivana.
 
ETH se pumpa zbog ETF hajpa, zato BTC stagnira. A Utorak je tradicionalno dan za dump, tako da, moguć je osetni pad BTCa.
 
Videćemo na koju će stranu market oko 3-4 poslepodne, danas je kod ETF-ovaca preko bare prvi radni rad (juče su praznovali i berze nisu radile).
BTC je sad u limbu oko 52k kao što je dugo bio oko 43k, pretpostavljam da mu je mnogo lakše da pukne preko 53 nego da padne ispod 50, ali može da se desi i da limbo potraje neko vreme.
 
Ja ga se ratosiljao..možda sam pogrešio, ali čekao predugo, a uzimao sam ga i onomad kad je bio 22$...

Imao je los start zbog FTX itd, ali ICP je verovatno tehnoloski najnapredniji coin od svega sto postoji u kriptu. To ne znaci da ce se vratiti na cenu od 500+, ali da ode 100+ je sasvim moguce. Za njim i Filecoin koji je iz iste kategorije (DePIN) plus se sada uvezao sa Solanom koja ce biti glavna zvezda ovog bullrun-a.

Nisi pogresio i da si u njemu i da nisi, jer toliko ima prilika u kriptu mozes da napravis 10 vrhunskih portfolija sa po 10 coina bez da se preklapaju.
 
Što se tiče BTC. On je konačno naparvio novi maksimum ATH ali u odnosu na neke druge fiat valute... Dolar i euro ruku pod ruku, ne daju se...
 
Imao je los start zbog FTX itd, ali ICP je verovatno tehnoloski najnapredniji coin od svega sto postoji u kriptu. To ne znaci da ce se vratiti na cenu od 500+, ali da ode 100+ je sasvim moguce. Za njim i Filecoin koji je iz iste kategorije (DePIN) plus se sada uvezao sa Solanom koja ce biti glavna zvezda ovog bullrun-a.

Nisi pogresio i da si u njemu i da nisi, jer toliko ima prilika u kriptu mozes da napravis 10 vrhunskih portfolija sa po 10 coina bez da se preklapaju.
Evo budi se. Doduše, gomila altova je zaplesala, ali za sada apsolutni hit je worldcoin...x3 za nedelju dana.
 
Poslednje što sam dokupio je bio MATIC, negde sam na +20% i dvoumim se da li da prodam,
pa onda da čekam pad za dokupljivanje.
Sa druge strane imam osećaj da će se BTC održati na ovom nivou i da će ići na 55000, a MATIC na 1,5.
Zato ga i ne prodajem. Ako neko ima neku dojavu u vezi MATIC-a slobodno neka podeli sa nama. Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno