Šta je novo?

Disk koji stize uz TP Link TL-R402M

laponac84

Slavan
Učlanjen(a)
17.08.2007
Poruke
38
Poena
304
Ja ga nikad nisam koristio, pa zato ne znam ni gde je, a kazu mi da na njemu ima solidan program za kontrolu rad mreze. Ako neko zna neka javi kako se zove progrm da ga potrazim na naetu
 
Malo je of topic, ali zanima me kako ti radi taj ruter?
Kupio bih ga danas, pa da cujem info iz prve ruke?
Koliko imas kompova nakacenog na njega?
 
TP Link je najbolji odnos cene i kvaliteta, imam na jednom mestu slican model samo sto ima switch sa 8 porta, ne zaglupljuje se slobodno uzmi.
 
Imam ja bas taj model, radi poao za koji je namenjen bez greske. Sto se tice CD-a moram da ga potrazim pa da vidim o cemu pricas, ja koliko se secam na njemu je bilo samo uputstvo i nista vise.
 
Na disku koji stize uz TD-8841 dolazi samo gomila pdf uputstava (za svaki model po jedno) i neko malo glupo programce za podesavanje rutera iz win-a (isto to i jos mnogo vise moze da se uradi i klasicnim putem - iz bilo kog browsera).
E sad posto na tom disku nije pisalo za koji je model i posto je imao uputstva za tako mnogo modela predpostavaljam da je to isti disk koji ubacuju u sve kutije. Sve sto mi je sa njega trebalo je uputstvo koje moze da se skine i sa sajta.
 
Malo je of topic, ali zanima me kako ti radi taj ruter?
Kupio bih ga danas, pa da cujem info iz prve ruke?
Koliko imas kompova nakacenog na njega?

Ja sam imao loše iskustvo sa ovim modelom i SBB kablovskim internetom. Pri korišćenju flat interneta, router se zaglupljivao svakih 2-3 dana, dok je na prepaidu radio korektno.
Nedavno sam ga menjao za TP Link TL-460, ali nisam još isprobao kako radi na flatu.
 
Radi najnormalnije, uzimaj slobodno. Kod mene radi zajedno sa SBB-om vec duze vreme, nakachena su stalno 2 do 4 rachunara, a DC++ radi 24/7.
 
ruter

Ja iza ovog rutera imam ukupno oko 100 racunara. Inace se radi o mrezi firme, a ovim ruterom sam zamenio neki ruter (koj bi trebalo da je kvalitetan) koji se cesto zaglupljivao zbog puno saobracaja, a sve po savetu onih koji su isprobali isto pre mene. Preporucujem!
 
Ja imam ovaj ruter, ali ima problem sa SBB wirelessom. Naime ne moze da prodje autentifikaciju pri uspostavi pppoe konekcije.
 
Shta ti kaze SBB support? Jel si dobio user/pass i ostale parametre?
 
Shta ti kaze SBB support? Jel si dobio user/pass i ostale parametre?

Kazu da oni ne preporucuju upotrebu rutera :wall: Nikakve parametre nisam dobio, ali sa user/pass sve radi ok kada startujem konekciju iz Windowsa. Medjutim, kada sa rutera pokusam da uspostavim PPPoE prijavi chap authentification failed. Tako da sada moj ruter koristim kao switch. :-devil-:

No trenutno mi brat nije u Bg pa mi nije problem.
 
Poslednja izmena:
Kazu da oni ne preporucuju upotrebu rutera :wall: Nikakve parametre nisam dobio, ali sa user/pass sve radi ok kada startujem konekciju iz Windowsa. Medjutim, kada sa rutera pokusam da uspostavim PPPoE prijavi chap authentification failed. Tako da sada moj ruter koristim kao switch. :-devil-:

No trenutno mi brat nije u Bg pa mi nije problem.

ajd', cisto informativno, objasni malo detaljnije kako ovo radi
 
ajd', cisto informativno, objasni malo detaljnije kako ovo radi

Kabal koji ide iz AP-a, ukljucis u neki od 4 LAN porta, racunar(i) idu u ostale LAN portove. Sad ruter ne konfigurises da uspostavlja PPPoE vezu vec samo da obezbedi vezu racunara i AP-a. PPPoE vezu uspostavljas sa racunara. Problem je sto ovim nemas ruter i racunari ne mogu istovremeno da koriste mrezu, ali opet bolje nego da svaki put premestas kablove.
 
Poslednja izmena:
OK. za trenutak sam pomislio da tvrdis da svi zajedno mogu na net u ovoj postavci. jesi li pokusavao da kloniras MAC na WAN portu rutera kad pokusas da uspostavis PPP vezu uz pomoc njega?
 
Ja imam ovaj ruter, ali ima problem sa SBB wirelessom. Naime ne moze da prodje autentifikaciju pri uspostavi pppoe konekcije.

Da, imao sam isti taj problem jer sam elegantno hteo da resim konektovanje na SBB wireless. TP-Link nije mogao, ali je Planet (model koji je kostao oko 80E) uspeo. Tako da je ipak TP-Link krivac a ne SBB.
 
OK. za trenutak sam pomislio da tvrdis da svi zajedno mogu na net u ovoj postavci. jesi li pokusavao da kloniras MAC na WAN portu rutera kad pokusas da uspostavis PPP vezu uz pomoc njega?

Mislim da jesam. Probao sam uglavnom sve kombinacije koje su mi pale na pamet i nista nije pomoglo. Cak sam nasao neki update firmware na kineskom, koji ima neke promene u PPPoE ali nije pomoglo.

Maul je napisao(la):
Da, imao sam isti taj problem jer sam elegantno hteo da resim konektovanje na SBB wireless. TP-Link nije mogao, ali je Planet (model koji je kostao oko 80E) uspeo. Tako da je ipak TP-Link krivac a ne SBB.

Ma jasno je da nije samo do SBB-a, cim bez problema uspostavlja PPPoE sa racunara. Moguce da SBB za wireless koristi neku dodatnu proveru, koja u osnovnoj verziji PPPoE protokola koja se nalazi na ruteru nije podrzana. A mozda samo ne koriste standardne vrednosti parametara (ili one default na ruteru nisu standardne), a ruter ne moze da se automatski detektuje prave vrednosti.
Vec sam zaboravio, secam se da je problem u CHAP autentifikaciji, ali se ne secam da li je to standardni deo uspostave PPPoE veze.
 
Mislim da jesam. Probao sam uglavnom sve kombinacije koje su mi pale na pamet i nista nije pomoglo. Cak sam nasao neki update firmware na kineskom, koji ima neke promene u PPPoE ali nije pomoglo.



Ma jasno je da nije samo do SBB-a, cim bez problema uspostavlja PPPoE sa racunara. Moguce da SBB za wireless koristi neku dodatnu proveru, koja u osnovnoj verziji PPPoE protokola koja se nalazi na ruteru nije podrzana. A mozda samo ne koriste standardne vrednosti parametara (ili one default na ruteru nisu standardne), a ruter ne moze da se automatski detektuje prave vrednosti.
Vec sam zaboravio, secam se da je problem u CHAP autentifikaciji, ali se ne secam da li je to standardni deo uspostave PPPoE veze.

Za pocetak pozdrav svima!
ovako moja iskustva kazu da nisu krivci routeri vec uredjaji preko kojih se router kaci na internet. Konkretar primer su bili ovislinkovi apovi i bilo koji router :)
Pazite cak ni Mikrotik koji je ozbiljan ruter nije mogao da progura pppoe kroz njega. naravno to su videli pa su vec u sledecoj generaciji promenili to. Tako da svakako pre kupovine ovih malih routera morate se raspitati o kompatibilnosti sa adsl modemom apom i ostalim uredjajima preko kojih rade.
Sto se tice autentifikacije na wirelessu se uglavnom koristi samo pap dok se na npr. adsl koristi pap, chap i mschap1
 
Ja sam imao loše iskustvo sa ovim modelom i SBB kablovskim internetom. Pri korišćenju flat interneta, router se zaglupljivao svakih 2-3 dana, dok je na prepaidu radio korektno.
Nedavno sam ga menjao za TP Link TL-460, ali nisam još isprobao kako radi na flatu.

Isti problem i sa TL-460. Router sada malo odmara offline, dok ne istekne flat... SBB nije ništa pametno rekao, a mene mrzi (nemam baš ni vremena) da prekopavam sam.
Ako neko ima ideju, neka bude slobodan da je share-uje :)
 
Poslednja izmena:
Za pocetak pozdrav svima!
ovako moja iskustva kazu da nisu krivci routeri vec uredjaji preko kojih se router kaci na internet. Konkretar primer su bili ovislinkovi apovi i bilo koji router :)
Pazite cak ni Mikrotik koji je ozbiljan ruter nije mogao da progura pppoe kroz njega. naravno to su videli pa su vec u sledecoj generaciji promenili to. Tako da svakako pre kupovine ovih malih routera morate se raspitati o kompatibilnosti sa adsl modemom apom i ostalim uredjajima preko kojih rade.
Sto se tice autentifikacije na wirelessu se uglavnom koristi samo pap dok se na npr. adsl koristi pap, chap i mschap1

Ne verujem da je problem u AP-u, sobzirom da je isti proizvodjac kao i ruter, i s obzirom da PPPoE sa racunara prolazi.

Prvi put cujem da wireless ne koristi chap. To mi nije palo na pamet, nekako sam podrazumevao da ako pravi problem to je zato sto ga SBB koristi. Medjutim mozda je moguce da je ruter nekako prekonfigurisan da koristi chap, pa da je tu zabuna. Koliko se secam nikakvih podesavanja za to nije bilo na ruteru.
 
Da, imao sam isti taj problem jer sam elegantno hteo da resim konektovanje na SBB wireless. TP-Link nije mogao, ali je Planet (model koji je kostao oko 80E) uspeo. Tako da je ipak TP-Link krivac a ne SBB.


TP-Link 402M ne podrzava neke protokole koji su potrebni kod SBB wirelessa ali nisu potrebni kada se na njih spajas preko kablovskog modema. Mislim da je u pitanju L2TP, PPTP ili neki tako ali zaista nisam siguran. Ali TP-Link ima mnogo rutera i vecina ima sve sta ti treba i za SBB wireless. Samo si trebao da uzmes neki malo skuplji model. SBB jeste malo komplikovan izgleda..

Ja sam izmenjao nekoliko TP-Link rutera kako sam menjao tip veze. Imao sam i TP-Link 402M prvo na nekom malom wireless provajderu, zatim bas na SBB kablovskom modemu i radio je vise nego ok. Komsija i ja smo delili net i samo sve najbolje o 402M ruteru.

Kada sam se kasnije preselio i dobio ADSL prvo sam uzeo TP-Link 8840 ADSL ruter, a sada imam TP-Link 8910G ADSL2+ wireless ruter. Svi oni zaista nisu skupi. Bruka je koliko je 402M jeftin. A rade posao odlicno i cudo sta sve mogu...
 
Ja imam ovaj ruter, ali ima problem sa SBB wirelessom. Naime ne moze da prodje autentifikaciju pri uspostavi pppoe konekcije.

Isto mi se dešavalo sa tim ruterom, takođe sam flešovao firmware na kineskom u nadi da će se nešto promijeniti, ali taj ruter ne podržava protokole koji su potrebni za konekciju. Tu je stvar do provajdera i kakvu on zaštitu koristi, pa nađi na njihovoj stranici ili ih upitaj šta treba da se poveže na njihovu mrežu i prema tome kupuj ruter. Kod mene je bilo komplikovano naći ruter koji radi jer provajder koristi MsChap v2 i MPPE enkripciju. Maksimalno su se potrudili da korisnici ne kupuju sami rutere, a oni prodaju Mikrotik u paketu sa modemom ili wireless APima za oko 250 Evra, to su kao biznis paketi.
 
Poslednja izmena:
mikrotik bez wireless kartica moze bas jeftino da se sklopi (stara masina sa 2 lan), tezi je deo nauciti da podesis sve to.
 
Vrh Dno