Šta je novo?

Dishonored 2

Mislim da ce uskoro narodna verzija da izadje. Inace alo ti je komp iz potpisa uzima nema sta da cekas.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Je l' presao neko, kakvi su utisci i kakva je igra u odnosu na prvi dio, je li bolja i sl.?
 
Ja hocu da uzmem original, samo sto mi na pamet ne pada da dajem kintu za poluzavrsen proizvod. Upravo zato me interesuje da li su uradili sta po pitanju peglanja. :)
Sačekaj dlc-ove, neku goty verziju. Em će raditi kako treba, em će biti jeftinije po džep.

Ovo nije mp, a ovaj hobi nije šprint, već maraton.
 
Je l' presao neko, kakvi su utisci i kakva je igra u odnosu na prvi dio, je li bolja i sl.?

Ja sam presao kao Corvo low chaos. Meni je bila odlicna. Nista posebno drugacija od prvog dela. Jedino sto nije toliko mracna kao prva. Ovde si samo kriminalac u kako-tako normalnom gradu. Secam se misije sa taocima u prvoj gde ima nekoliko onih visokih robota. Bas je bila napeta misija. Takodje je postojao ogroman kontrast kada, sa siromasnih ulica, udjes na zurku bogatasa.
Misija u clockwork mansion jer odlicna. Nauciti sve delove promenljive kuce nije bilo lako. Takodje koriscenje timepiece u narednoj misiji... Vrhunski odradjeno.

Planiram da u skorije vreme odigram emilly high chaos. Sa ubijanjem ide mnoogo brze. Jednom potamanis i onda se setas ko covek. Jos se povecava broj bloodflies sto je dobro uz charm za regeneraciju mane.
 
Takođe čekam neku ispeglanu verziju. Neću više da plaćam full cenu za nešto što nije završeno. Prvi deo mi je jedna od boljih igara koje sam igrao, uzeću i ovu ali kada je srede. Nije da nema šta da se igra.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Jedan savet za sve koji imaju probleme sa performansama - ukljucite aero i odaberite borderless fullscreen. To je bila fora i za Evil Within. Nije bog zna kakva razlika, ali je framepacing definitivno bolji. ;)
 
Takođe čekam neku ispeglanu verziju. Neću više da plaćam full cenu za nešto što nije završeno. Prvi deo mi je jedna od boljih igara koje sam igrao, uzeću i ovu ali kada je srede. Nije da nema šta da se igra.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Delimicno se posrah po sebi, ipak sam je uzeo, doduse za 28 evra tako da eto, barem nisam platio ful cenu.

Pocetak igre je jedan od najzbrzanijih uvoda koje sam ikada video. Ali za sada prica se dobro razvija tako da cu im oprostiti uvod. AI je, pa, obicno na granici tupavosti. Igram na hard, lakse me detektuju, odnosno brze se puni ona skala kada si detektovan ali samo sunjanje i eliminisanje protivnika uopste nije tesko a ja nisam neko ko je posebno vican stelth pristupu. Imao sam jednu situaciju kada sam eliminisao jednog strazara a drugom je bilo sumnjivo sto ovaj nije na svom mestu pa ga je trazio. Ali to se dogodilo samo jednom do sada, steta sto nema vise takvih momenata. Ili bila je jedna situacija kada su dva strazara, od kojih je jedan na krovu, dakle ne vide se, razgovarali. U sred razgovora sam zadavio ovog na krovu pa je njegovom kolegi bilo sumnjivo sto nema odgovora.

E sada, performanse. Lele Boze, pa ovo je na granici loseg. Igram na drugoj masini, 2500K na 4,6Ghz, 1060 6Gb i 16gb rama. U zatvorenom radi odlicno, bez problema odrzavam 60 fps ali kada se izadje na ulicu krece havarija. Neke scene rade u 60fps a neke, i to dosta njih pada na 25 fps kada je sve na ultra ili very high. Sa High u tim problematicnim scenama dobijam oko 40fps dok tek sa smanjivanjem nekih podesavanja na Medium mogu da dobijem preko 55fps. I to sve bez ukljucivanja HBAO+ i sa vecinom post proces efekata na off. A vidim da tek kolege sa AMD karticam imaju problema... Videcu posle praznika kako ce mi raditi na kompu iz potpisa. Ne vidim neki poseban razglog da igra ovako lose radi, zasrali su optimizaciju i to je to i do sada se nista bitno izgleda nije popravilo. Sto je stvarno neoprostivo jer je igra stvarno dobra i pati samo zbog losih tehnikalija. Ali stvarno je mucno da se covek uzivi u igru kada ga iza narednog ugla ceka slajd sou.
 
Poslednja izmena:
Delimicno se posrah po sebi, ipak sam je uzeo, doduse za 28 evra tako da eto, barem nisam platio ful cenu.

Pocetak igre je jedan od najzbrzanijih uvoda koje sam ikada video. Ali za sada prica se dobro razvija tako da cu im oprostiti uvod. AI je, pa, obicno na granici tupavosti. Igram na hard, lakse me detektuju, odnosno brze se puni ona skala kada si detektovan ali samo sunjanje i eliminisanje protivnika uopste nije tesko a ja nisam neko ko je posebno vican stelth pristupu. Imao sam jednu situaciju kada sam eliminisao jednog strazara a drugom je bilo sumnjivo sto ovaj nije na svom mestu pa ga je trazio. Ali to se dogodilo samo jednom do sada, steta sto nema vise takvih momenata. Ili bila je jedna situacija kada su dva strazara, od kojih je jedan na krovu, dakle ne vide se, razgovarali. U sred razgovora sam zadavio ovog na krovu pa je njegovom kolegi bilo sumnjivo sto nema odgovora.

E sada, performanse. Lele Boze, pa ovo je na granici loseg. Igram na drugoj masini, 2500K na 4,6Ghz, 1060 6Gb i 16gb rama. U zatvorenom radi odlicno, bez problema odrzavam 60 fps ali kada se izadje na ulicu krece havarija. Neke scene rade u 60fps a neke, i to dosta njih pada na 25 fps kada je sve na ultra ili very high. Sa High u tim problematicnim scenama dobijam oko 40fps dok tek sa smanjivanjem nekih podesavanja na Medium mogu da dobijem preko 55fps. I to sve bez ukljucivanja HBAO+ i sa vecinom post proces efekata na off. A vidim da tek kolege sa AMD karticam imaju problema... Videcu posle praznika kako ce mi raditi na kompu iz potpisa. Ne vidim neki poseban razglog da igra ovako lose radi, zasrali su optimizaciju i to je to i do sada se nista bitno izgleda nije popravilo. Sto je stvarno neoprostivo jer je igra stvarno dobra i pati samo zbog losih tehnikalija. Ali stvarno je mucno da se covek uzivi u igru kada ga iza narednog ugla ceka slajd sou.
Radice ti mnogo bolje to je sigurno sto zbog cpu a najvise zbog graficke [emoji4]
Ja cekam da joj padne cena malo vise pa cu je tada uzeti.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Igra uopste nije zavisna od CPU.

Nije uopste poenta da li ce mi raditi bolje na 1070 vec koliko je ovo nerealno lose optimizovana igra. Ako mi treba 1070 da bih ovo igrao u 60 fps lock onda govorimo o ozbiljnom bacanju para.
 
Poslednja izmena:
Još se čeka potvrda, ali izgleda da je player 3 ušao u igru :d
 
Izvinjavam se za dupli post, ali i ovo je zvanično u prodavnicama.
 
Nisam pratio sta se desava oko igre, jel ovo idalje izbagovano i neoptimizovano, i jos vaznije, je li ta verzija izlecena :D
 
Nema bagova ali igra i dalje pati od sumnjive optimizacije.

Sent from my HAL 9000
 
Sljaka vrlo lepo na mojoj konfi iz potpisa, full hd, sve na high, sem motion blur, i shadows na medium (nisam probao na max, shadows me ne zanima) :) .
 
Poslednja izmena:
Sljaka vrlo lepo na mojoj konfi iz potpisa, full hd, sve na high, sem motion blur, i shadows na medium (nisam probao na max, shadows me ne zanima) :) .

To je onda ok, ako je 60fps lock na 1080p. Senke ja i kad ne moram po defaultu spustam :) Motion blur mi je takodje iritantan detalj, odnosno njegova primena, po meni od igara sto sam odigrao u skorije vreme i da se secam, jedino je u Rise of Tomb Raider vrhunski odradjen.
 
To je onda ok, ako je 60fps lock na 1080p. Senke ja i kad ne moram po defaultu spustam :) Motion blur mi je takodje iritantan detalj, odnosno njegova primena, po meni od igara sto sam odigrao u skorije vreme i da se secam, jedino je u Rise of Tomb Raider vrhunski odradjen.

Ne brini, (DISHONORED 2 v1.77.5.0/Update 3) optimizacija je ok skroz, mada sam tek krenuo :) 70-120 FPS Ultra podesavanja GTX1060 !
Za ovo malo sto sam presao, trosi i do 5GB vram !
 
Ne brini, (DISHONORED 2 v1.77.5.0/Update 3) optimizacija je ok skroz, mada sam tek krenuo :) 70-120 FPS Ultra podesavanja GTX1060 !
Za ovo malo sto sam presao, trosi i do 5GB vram !

Nice:d
Dosta je to bolje nego kad sam ja igrao/probao malo na share pre neki mesec. Sad ce da se prodje kako valja, a ako bude bas dobra, pasce i steam kljuc.
 
Ja sam nedavno testirao na RX580 - nije padala ispod 50FPS - sve na Ultra, a pritom mi je bilo i snimanje uključeno na 1440p 60FPS preko relive-a.
I to sa mojom FX8350 šklopocijom. Sad mi je stigao Ryzen 1700X, to će garant biti još bolje.
 
Poslednja izmena:
Zavisi od delova igre. Prvi put kada sam imao neki osetniji pad u Fps je bilo kada prvi put izlaziš na dokove sa broda. Sama scena na dokovima kolje Fps. Ima još takvih delova, na primer čini mi se u onoj ludnici da postoji jedna scena sa bogatim osvetljenjem gde Fps drastično pada i na 1070.

Krenuo sam juče da je završim, nisam je još prešao, nekako mi je neinspirativna, za razliku od prvog dela. Pre toga sam je igrao u martu tako da je stanje koje opisujem od tada ali ako se ne varam nije bilo novih patcheva do sada.

Sent from my HAL 9000
 
Krivo mi je kako je lose neoptimizovana da je kod mene realno neigriva - FPS se krece od 10-30 (nije neka masina znam ali Prey mi je radio sasvim dobro npr) - kao vecina modernih igara i bagljav im trend - low podesavanja su ruzna u ku*ac a daju 2-3 FPS u odnosu na high...
 
Krivo mi je kako je lose neoptimizovana da je kod mene realno neigriva - FPS se krece od 10-30 (nije neka masina znam ali Prey mi je radio sasvim dobro npr) - kao vecina modernih igara i bagljav im trend - low podesavanja su ruzna u ku*ac a daju 2-3 FPS u odnosu na high...

Update directX obavezno, ne znam koju graficku imas. Kod sina GTX 660 i "pristojno radi" 30-60 FPS
 
Pa ovo moje je notebook grafika Quadro 2000M OC, priblizno kao nVidia GT 740M - nedovoljno... Nezavisno od podesavanja 10-30 FPS... Ne kazem da je moja grafika neka tamo specijalna ali grafika u igri nije vredna tih zahveta - mozda je (u najboljem slucaju) duplo bolja od keca ali optimizacija je jedna velika nula - a stvarno steta, jedna od retkih novijih igara koju sam hteo da igram...
 
Poslednja izmena:
Prevelika su ti ocekivanja za optimizaciju...igra izgleda sasvim fino na ultra podesavanjima, ali zato jede video ram, na nekim delovma trosi 5.5GB !
Sam gamepaly je onako, nisam nesto odusevljen ...dacu sansu jos neko vreme :)
 
Igra je stvarno dobra prvi deo je odlican bio nisam ni sumnjao da ce dvojka da bude losa.
Sto se tice grafike meni se svidja i na ultra podesavanjima stvarno lepo izgleda.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ma daj bre korisnik2007a da li si ti ozbiljan ?? Igra je imala problema sa performansama kada je izasla, mada je i tada skroz OK radila, na bilo kom racunaru koji je barem nalo namenjen za gaming.
Ti hoces da igras na grafickoj koja prvo nije ni namenjena za to (quadro nisu gaming karte) em je matora ko biblija i jos toliko slaba da igre od pre 10 godina ne moze da tera kako treba a ti pljujes i kukas za modernu igru sto ne mozes da pokrenes na uber low podesavanjima... really....

Za 150e ceo komp da uzmes bio bi miljama brzi od tog laptopa.
 
Poslednja izmena:
Grafika stvarno nije neka, ocekivao sam vise, pogotovo kada sam pre startovanja igre usao u ona silna podesavanja.
Sve na ultra i AA na txaa1, sa max sharpnessom, na mojoj konfiguraciji radi 80-120, sa jako retkim trenutcima 60 fpsa.
Probao sam 4k, radi na 40-50fps, ali cesto pada na 30-35, sto je neigrivo. Vec je i 40-50 njanjavo.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Grafika stvarno nije neka, ocekivao sam vise, pogotovo kada sam pre startovanja igre usao u ona silna podesavanja.
Sve na ultra i AA na txaa1, sa max sharpnessom, na mojoj konfiguraciji radi 80-120, sa jako retkim trenutcima 60 fpsa.
Probao sam 4k, radi na 40-50fps, ali cesto pada na 30-35, sto je neigrivo. Vec je i 40-50 njanjavo.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
I kod mene se tako krece fps.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno