Šta je novo?

direkt na TV

Bahati [SiD]

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
2,300
Poena
680
namestao sam rodjaku tv out na nvidia kartici i u jednom trenutku postigao (nemam pojma kako) da cim pusti clip/dvd u media player classic-u automatski ide full screen na TV-u i u prozoru na monitoru (a moze da bude i minimizovano/full bez uticaja na TV). sada to vise ne radi, a treba preko telefona da mu objasnim sta da radi.

jel zna neko kako se to postize?
 
Pa kod mene na ATI-u radi tako po defaultu u extended desktop.
Sad sam gledao malo i ima u podesavanjima da se namesti Overlay Theater mode i to odvojeno za Clone i Extended modove. Stavis Full screen video za Extended i gotovo.
Verovatno je slicno i na nv, vise se ne secam.
 
namestao sam rodjaku tv out na nvidia kartici i u jednom trenutku postigao (nemam pojma kako) da cim pusti clip/dvd u media player classic-u automatski ide full screen na TV-u i u prozoru na monitoru (a moze da bude i minimizovano/full bez uticaja na TV). sada to vise ne radi, a treba preko telefona da mu objasnim sta da radi.

jel zna neko kako se to postize?

Treba da ukljucis da Full-screen video prikazuje na TV-u. Ta opcija je postojala do 9x.xx verzije drajvera, pa se izgubila negde u stotkama, pa se kasnije pojavila ponovo. Posto je vec tako nesto radilo, onda sigurno postoji opcija u drajveru, samo je treba ukljuciti.

Jos tavis dual view na clone.
 
Poslednja izmena:
A jel mozes tacno da nam kazes gde je ta opcija u 163.xx drajverima, posto je ja ne nalazim? Znam da je postojala kao "show full screen video on my display" pa ti izaberes primary ili secondary ali sad je ne nalazim nigde. Slika na tv-u mi je setovana ko clone.
 
Kod mene je ovde:
 

Prilozi

  • FSV.png
    FSV.png
    47.1 KB · Pregleda: 251
Toga sam se i plashio, ja nemam, ni u 162.18 ni u beta 163.71..

<edit> probao sam i sa registry fixem za stari cpanel, u njemu postoji opcija, al ne radi. Isprobao sam i one X-treme G drajvere, isto nista. Ne mogu da verujem da sam kupio high-end kartu koja nema nesto sto ima fx5200 sa starim drajverima..

http://forums.nvidia.com/lofiversion/index.php?t27019.html - nemam reci..
 
Poslednja izmena:
Nemam ni ja tu opciju u Visti. Jos jedan od razloga zasto mi samo skuplja prasinu na jednoj particiji.
 
to za Vistu sam cuo da mnogi nemaju, al meni se ovo desava u XP-u. Sto atija nisam uzeo..
 
Nazad
Vrh Dno