Šta je novo?

Dinarsko placanje preko interneta?

tomazino

Slavan
Učlanjen(a)
30.07.2004
Poruke
826
Poena
319
Da li neko zna da li i kada ce biti omoguceno dinarsko placanje nekom karticom preko interneta?
 
Pre 6 meseci je radilo na foru - odes u banku i popunis zahtev za racune koje hoces da placas putem internet-a (ja sam bio u raiffeisen bank, obicno se tako placa struja,telefon,komunalije,mobilni i slicno).....onda oni to popune i ubace ti na tvoj e-account......kad hoces nekog da dodas,moras opet do banke.....

Cini mi se da je slicno,ali samo malo konfornije funkcionisalo kod ebanking-a postanske stedionice......
 
@Twix to sto ti spominjes je placanje sa obicnog tekuceg racuna, sa predefinisanim nalozima a ne karticom. I u vezi toga mogu da dodam ja iz Intese imam Mini CD sa kojim mogu da prebacujem novac na bilo koji drugi racun. Medjutim to nije placanje karticom nego se skida sa tekuceg, ipak je placanje preko interneta ali ne karticom, pa sad ako tomazino to tebi vrsi posao onda eto vidi raspitaj se u svojoj banci.
 
kod raiffeisen banke koristim placanje racuna za mobilni i za struju i sve jako lepo funkcionise.

samo je malo cim sto moras za svaki racun da napravis predefinisani nalog-odes u banku sa racunom i oni ti to urade.... nije preveliki cim (kao sto je i Twix rekao)

druga placanja do sada nisam obavljao, tako da ti tu ne mogu pomoci
 
U banci INTESA podneses zahtev i dobijes cd sa kojim se logujes online, odakle mozes vrsiti dinarska placanja. Ja vec par meseci placam telefon, SBB, vodu, telefon, mobilni, grejanje. Jedino sto trenutno u Kragujevcu ne mogu da platim online je struja.
 
Da li neko zna da li i kada ce biti omoguceno dinarsko placanje nekom karticom preko interneta?

ne jos skoro, ne postoji procesor za dinarska placanja u srbiji. bivsa delta banka je pokrenula proces da postane procesor jerbo imaju licencu, i trebalo je da to zavrse pocetkom ove godine, ali ih je prodaja banke omela i ne zna se kada ce da zavrse
 
U banci INTESA podneses zahtev i dobijes cd sa kojim se logujes online, odakle mozes vrsiti dinarska placanja. Ja vec par meseci placam telefon, SBB, vodu, telefon, mobilni, grejanje. Jedino sto trenutno u Kragujevcu ne mogu da platim online je struja.

kako dostaviti dokaz o uplati!? npr. pri prijavi ispita moram da dam uplatnicu da bi mi overili prijave
 
mozes da odstampas nesto sto izgleda kao uplatnica sa nekim kodom, samo pitanje je koliko ce ti to neko priznati, mada sutra dan bi se na izvestaju iz banke videla tvoja uplata i mogao bi da ih zamolis da pogledaju
 
Plaćanje tokenom

Da li neko zna da li i kada ce biti omoguceno dinarsko placanje nekom karticom preko interneta?

Poštanska štedionica je za vlasnike tekućih računa uvela mogućnost plaćanja sa tekućeg računa preko tokena, i to jako fino funkcioniše, počev od prenosa sa jednog na drugi tekući račun u PŠ (bez naknade) do ostalih plaćanja javnim preduzećima, ostalim preduzećima, bankama, (provizija je 10 dinara za iznose do 4.000 dinara, a preko toga 0,25% od iznosa koji se plaća.
Svi podaci o izvršenim plaćanjima se čuvaju na serveru PŠ, a preko interneta (home@banking opcija) se može videti kada je plaćeno i pod kojim brojem.
Jedino je malo nezgodno kada nekome treba dokaz o uplati, jer onda od štedionice mora tražiti da mu overi taj nalog, što se i radi, ali onda je jednostavnije otici u PTT pa tamo platiti.
Ukoliko nekoga više interesuje o ovome, evo linksa detaljnim uputstvima.
http://www.posted.co.yu/stanovn/int_pl/int_pl.php
 
Poštanska štedionica je za vlasnike tekućih računa uvela mogućnost plaćanja sa tekućeg računa preko tokena, i to jako fino funkcioniše, počev od prenosa sa jednog na drugi tekući račun u PŠ (bez naknade) do ostalih plaćanja javnim preduzećima, ostalim preduzećima, bankama, (provizija je 10 dinara za iznose do 4.000 dinara, a preko toga 0,25% od iznosa koji se plaća.
Svi podaci o izvršenim plaćanjima se čuvaju na serveru PŠ, a preko interneta (home@banking opcija) se može videti kada je plaćeno i pod kojim brojem.
Jedino je malo nezgodno kada nekome treba dokaz o uplati, jer onda od štedionice mora tražiti da mu overi taj nalog, što se i radi, ali onda je jednostavnije otici u PTT pa tamo platiti.
Ukoliko nekoga više interesuje o ovome, evo linksa detaljnim uputstvima.
http://www.posted.co.yu/stanovn/int_pl/int_pl.php

Ovo isto mozes i u HVB banci :)
 
znamo da moze kod mnogo banaka, mene je zanimalo da li je neko imao iskustva sa dokazivanjem uplate negde
 
Poslednja izmena:
Intesa ne naplacuje nikakvu proviziju na online naloge nebitno da li su u okviru banke ili drugi racuni.
 
Kod komercijalne banke nemash vezu . Par puta sam zbog toga napolju imao frku sa master karticom , jer mi je novac stajao na deviznom a , na dinarskom sam upao u minus .


Btw , koja banka daje vise Vituon za plachanje preko neta . Zanima me brzina procedure , znachi da to mogu shto brze da uradim (Sem rajfajzena )
 
Meni i dalje nije jasno originalno pitanje :)

Prvo sam pomislio da se odnosi na placanje dinarima karticom online, ali to je normalna stvar, konverzija se vrshi automatski.

Ako je u pitanju placanje rachuna i prebacivanje novca na drugi rachun, to omogucava skoro svaka banka, ovako ili onako. U Raiffeisenu recimo, online nalog se otvara lako, a predefinisani nalozi se ubacuju jednostavno u bilo kojoj ispostavi Raiffeisen banke.

Da bi mogao da placash online bilo kome i na bilo koji rachun, morash da imash firmu, ili to mozda omogucava neka banka za fizichka lica ?
 
U Intezi možeš plaćati bilo kome, na bilo koji račun i to već dugo vremena. Mislim naravno na dinarska plaćanja. Ako je to bilo tvoje pitanje :)

znamo da moze kod mnogo banaka, mene je zanimalo da li je neko imao iskustva sa dokazivanjem uplate negde

Kao što su već rekli, u principu je potrebno otići u banku da izdaju overen nalog, mada je meni u praksi dva puta kada uplate nisu "prošle" bilo dovoljno da priložim samo broj naloga (reference) i to jednom lično, a jednom faxom.
 
Nazad
Vrh Dno