Šta je novo?

DinaCard nacionalna platna kartica u Srbiji

Претходна порука се не односи на кориснике рачуна плус (бивша МТС банка). Скоро ми је стигла нова картица, да замени ону која је истекла у јануару 2024. Није UnionPay, већ Discover/Diners/Pulse, на 5 година.
 
Bilo bi lepo kad bi svima zamenili dina kartice na nove beskontaktne, ipak i država je u koristi zbog poreza koji ostaje u državi, taman pin nećemo morati kucati za transakcije na POS terminala do 3000 ili 5000 dinara 😂
 
Stiglo mi je pisamce iz Poštanske Štedionice da mogu da preuzmem "unapređenu" Dina-UnionPay karticu. Čudno mi je to što su mi već napravili karticu, jer mi je u junu zbog isteka zamenjena kartica za novu sa rokom do 2030. godine! Ovaj račun u PŠ je u mirovanju već nekoliko meseci, pa mi nije jasna logika po kojoj vrše zamenu. Ko ima račun u PŠ, može očekivati zamenu Dina kartice bez obzira na rok važenja.
Po kojoj logici, ja imam u Postanskoj racun plus i koristim ga svakodnevno tj svakodnevno imam transakcije i nisu mi to ponudili.
Kojom logikom to dele, ne razumem.
 
@aki28 Čitaj malo pažljivije, i sa razumevanjem komentare. Radi se o računu 200 u BPŠ, a ne o Računu Plus 360. I BPŠ je prva banka koja je počela da menja Dina kartice za nove UnionPay karticu za korisnike račnu 200, i to pre roka.

I moja otac je dobio pre neki dan poziv da ode do ekspoziture, mislio da duguje nešto jedva se natereo, a ono nova kartica. Kaže šta će to meni, ja sam penzioner. :)
 
Potvrđujem da nije u pitanju Račun Plus, iako nisam precizirala. Imam i Račun Plus u PŠ, za njega još nije stiglo obaveštenje o zameni. I ja sam očekivala da će se prvo menjati kartice kojima je rok važenja kraći.
 
Bilo bi lepo kad bi svima zamenili dina kartice na nove beskontaktne, ipak i država je u koristi zbog poreza koji ostaje u državi, taman pin nećemo morati kucati za transakcije na POS terminala do 3000 ili 5000 dinara 😂
Iskreno kada sve banke budu u obavezi da izadju UPI Dinu ja planiram ovu sto trenutno imam da "izgubim" ;)
 
Hoće li te nove Dina Union imati neku zaštitu za onlajn plaćanja poput 3d secure ili ostaje po starom?
 
🤞
 
Meni stiglo u petak sms obaveštenje da preuzmem Dina Debit EMV karticu. Eurobanka. Nisam ništa tražio, staru sam negde zaturio ali mislim da ističe tek krajem ove godine i da su sami odradili
 
Postoji više opcija u igri: planira se pripajanje sa AIK bankom ili svakako gledaju da škartiraju zaostalu čip plastiku, pošto od 1.6. kreću beskontaktne, odnosno imao si magnetnu pa su iz tog razloga zamenili.
 
Koje sve banke su počele da daju beskontaknu novu Dinu karticu, znam da Unicredit još ne daje, mada ne verujem da će menjati stare kartice.

Mada smatram da je njima velika korist da daju svima nove beskontaktne kartice, jer ljudi će je više koristiti i jer novac od provizije karticnog plaćanja će ostati u zemlji.
 
Koje sve banke su počele da daju beskontaknu novu Dinu karticu?
Jedino Poštanska štedionica za 200 račune još od oktobra prošle godine (DinaCard UnionPay).
Mada smatram da je njima velika korist da daju svima nove beskontaktne kartice, jer ljudi će je više koristiti i jer novac od provizije karticnog plaćanja će ostati u zemlji.
Bankama svakako nije korist i imaju bolje dilove sa internacionalnim kartičarskim kućama. Kako Mobi u aneksu ugovora navodi da je Dina nacionalna kartica i imaće mogućnost za beskontaktno plaćanje, a o čemu je već postojala najava u medijima, najverovatnije je da osim Yettel banke ni mnoge druge se neće opredeliti za kobrendiranu internacionalnu. Verovatno je da, pošto je direktivom NBS određeno da posle 1.6. krenu sa izdavanjem, zaključuje se između redova da narodna banka pokriva trošak kartica.
 
Nazad
Vrh Dno