Šta je novo?

Dilema Samsung40F6400 ili LG42LA660s ?

giga545

Cenjen
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruke
183
Poena
180
Postovani,
treba mi pomoc oko izbora tv.
Razdaljina na kojoj ce tv biti postavljen je 3,2m.
Prosecan sam korisnik tv, ne igram igrice, pratim uglavnom sport, malo slabije filmove, signal za tv kanale dobijam preko SBB digitalnog resivera.
Inace budzet je oko 600e, planirani termin kupovine je NG, od prodavaca koji donese tv iz Madjarske.

Hvala unapred.
 
ti si bash krenuo "na vreme"
la660 i uzmi dobijes 5 godina garancije
2" inca mnogo znaci.
 
Krenuo ja i pre vremena, ali priliv sredstava namenjenih za tv se ocekuje tek oko NG ;)
Da li su 2 inca dovoljan razlog za kupovinu LG tv?
Iskreno i ja vise "naginjem" ka njemu, jedino sto mi se ne svidja sto je kod LG izrazenija pojava "tragova" ili senke (ne znam strucni termin) npr loptice u tenisu nego kod Samsunga.Doduse ja ne mogu to da potvrdim, to je samo citat nekih korisnika.
Istina ili laz?
 
Zapravo LG ima takozvanih 400 MCI(rekao bih da je to 200hz ili cak 100hz) a Samsung ima 200 CRM(100hz).
Tako da ili je isto ili je LG u prednosti.
2 inca, veruj mi da znace, ja sam uzeo 46"F6500, u pocetku mi je bio ogroman, a posle mesec dana sam vec u fazonu da mi je malo :D
Takodje mislim da treba LG da uzmes sto zbog 2 inca sto zbog garancije, ostalo ti je isto manje vise, ovaj ima ovo ovaj ima ono itd
 
Poslednja izmena:
Zapravo LG ima takozvanih 400 MCI(rekao bih da je to 200hz ili cak 100hz) a Samsung ima 200 CRM(100hz).
Tako da ili je isto ili je LG u prednosti.
2 inca, veruj mi da znace, ja sam uzeo 46"F6500, u pocetku mi je bio ogroman, a posle mesec dana sam vec u fazonu da mi je malo :D
Takodje mislim da treba LG da uzmes sto zbog 2 inca sto zbog garancije, ostalo ti je isto manje vise, ovaj ima ovo ovaj ima ono itd

Kod LG42LA660 panel je 50Hz.
 
preduhitrio si me, bas sam njega gledao sinoc, ali taj tv ne poseduje wi fi i pretrazivac, sto je bitno zbog klinca kome bi pustali crtace preko you tube a ja bi na taj nacin konacno dosao do svog laptopa :D
 
Pitaj user-a @kraken on zna dosta konkretno oko ovog modela sony.Mislim da je odlican tv za ulozen novac.Sad da li je bolji od gore pomenuta dva modela ne znam ali najbolje je da ga pogledas negde uzivo i na kraju sam da odlucis.


moja greska.
ima.
mozda je to best bay za te pare.
 
Dobio sam skoro informaciju od coveka koji prodaje tv iz Madjarske da kod takvih prodavaca oko NG ne treba ocekivati nikakve popuste, posto oni nabavljaju tv iz veleprodaja a ne iz maloprodaja gde se oko katolickog Bozica ocekuju akcije.
Ako je to istina, a tom prilikom nasi prodavci daju NG akcije koliko se onda isplati da se kupi tv iz Madjarske, pogotovu sto je nasa akcija znatno sigurnija?
 
Neka hvala, ovi domaći DERU! Mene sad pre popusta F6500 od 55 inča u Mađarskoj izađe koliko model od 46 inča kod nas. Meni ne pije vodu da ovi naši "uvoznici" kupuju po veleprodajama. Jednostavno, svi ljudi koji se bave time prevezu nekoliko televizora u automobilu i to je to... teško baš da će neko dolaziti kamionom i prenositi na desetine televizora, pa ne znam kakvu vezu da ima na carini. Za ovog lika od kog planiram da uzmem znam da čovek gleda šta se njemu najviše isplati, ne ide na isto mesto po robu svaki put.
 
ja bas razgovarao sa covekom, koji po komentarima sa kp, radi dugo i to su njegove reci.
Gledajuci cene za LG42LA660s, kod "madjara" 620€, dok je u nasoj prodavnici koja ima planetu u svom nazivu oko 780+ daju mob tel za dinar a vrednosti mu je 140€.I da se proda za 100, dobija se razlika od 60€ sto po meni nije velika cena za 5god domacu garanciju.
 
Da, za neke pojedine modele je OK, ali za ovo što ja hoću, razlika u ceni je ogromna.
 
Ja sam kupio ovog samsunga. Najjeftiniji je u ovoj konkurenciji (510€) ali je i dva inča manji.
Iskreno meni se dizajnom sony najviše dopao, međutim ni kod nas ni kod mađara nema w653 ili w654 modela koji imaju i dvb-t2 tjuner pa sam zato i odustao od njega.

Slika na samsungu je ok, sve radi bez problema oko tih smart funkcija (plex itd), ima najviše aplikacija, podršku za sve formate i slova, 3D kao bonus itd.

Mislim da nećeš pogrešiti ni sa jednim od ovih tv-a, vidi šta ti više znači od ovih razlika...
 
Taj LG model je extra, ne mozesh pogrijesiti, ja imam slabiju dodushe seriju od 100hz MOtion Clarity Index, taj ima 200 i josh dosta boljih funkcija.

Ishao bih na LG bez razmisljanja! Cena, dizajn, kvalitet i funkcije! O kvalitetu prikaza suvisno govoriti.

Pozz
 
Koliko je to pravih herza kod modela la660s?Jel pravih 200 hz?
Sto se tice LG-a to je pravih 50Hz + treptece pozadinsko osvetljenje, sto mu dodje na bolje od klasicnih 50Hz , dok je kod Samsunga 100Hz panel. Ovo sto oni navode, su neka interna merenja koja se razlikuju od prizvodjaca do proizvodjaca, pa otuda i razlicita imena MCI, CMR..
 
Poslednja izmena:
Znaci trebalo bi da je samsung 40f6400 bolji za gledanje sportskih prenosa u odnosu na ovaj lg42la660?Zato sto panel ima pravih 100hz.
 
Ako trenutno koristis CRT TV i imas ostro oko, verovatno ces primetiti sitna zamucenja na bilo kom LCD-u.
Samsung ima izrazenije boje i verniji prikaz crne, bolji kontrast i za nijansu manja zamucenja, aktivni 3D.
Dok kod LG-a dobijas 2'' veci ekran, siri ugao gledanja, prirodnije boje, pasivni 3D (manje zamara oci).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno