Šta je novo?

Dilema oko adsl-a... Uzet Verat, da li preci na Telekom?

strahinjas

Slavan
Učlanjen(a)
01.02.2005
Poruke
501
Poena
345
Poceo sam da studiram u Bg-u od oktobra. Inace sam iz Sapca i tamo sam imao Telekom ADSL 512kb/s i radio je sasvim solidno. Download je isao do 52kb/s ali nikad ispod toga ili jako, jako retko. Naravno, internet mi je trebao i ovde tako da sam poceo da razmatram kod kojeg provajdera da se prijavim i koji paket da uzmem. Telekom je odmah ispao iz igre zato sto kod njih mora da ide vlasnik tel. broja da potpise ugovor a to mi nije odgovaralo je su gazde uvek nesto zauzete i ko zna kad bi stigli da odu. Najprimamljivi mi je bio Beotel jer su oni na 1mb/s imali neki studentski popust, tako da je cena bila 1970din. sto mi je skroz odgovaralo jer zivim sa drugom i mogli bi da podnesemo po hiljadu din. mesecno za net. Prijavim se ja i oni mi odmah sutradan jave da moze adsl, odem da potpisem i kad sam dosao tamo, momak koji radi kaze mi kako ul. Brace Jerkovic ima dve centrale, A i B, pa ako sam na A onda ce moci adsl a ako sam na B, onda nece moci ali da ce oni to moci da saznaju tek ako potpisem ugovor pa ga oni posalju na realizaciju. Nisam hteo da zalud potpisujem ugovor pa ako bi se ispostavilo da ne moze, onda bih morao da se cimam oko vracanja opreme itd. Zvao sam druge operatere, Sezam, Eunet itd. i najmanju cenu za 1mb/s je imao Verat, tako da sam odlucio da se prijavim kod njih. Sve je islo glatko, prijavio sam se u petak, a vec su me u utorak zvali da dodjem da potpisem ugovor i uzmem opremu. Nesto posle 8 sati sam dosao u stan i sve povezao. Stranice je otvarao skroz OK, ali kad sam pokusao da povucem pesmu sa sajta sa kojeg sam iz Sapca bez problema uvek skidao muziku, download je u pocetku bio oko 20kb/s da bi uz varijacije pao na 10kb/s. Pokusao sam sa drugih, da kazem `stabilnijih` sajtova da povucem nesto, i download je isao najvise do 40-50kb/s a trebao bi da sa 1mb/s bude 120 al` ajd`, i 100 bi mi bilo skroz ok jer mi je jasno da taj pun download skoro nikad nije moguc. Ako bi neko od Veratovih korisnika mogao da se javi i kaze mi da li je to stalno tako, ili je nesto trnutno, koliko se cesto ovakve situacije desavaju i koliko traju...(citao sam neke starije threadove na ovu temu, ali sam odlucio da ipak otvorim nov, jer je poslednji od aprila).
Sasvim slucajno, posto me je ovaj net iznervirao, otisao sam na stanicu Telekom ADSL-a i video da su uveli promociju da ko se sada prijavi, dobija da ne placa net do kraja godine tako da ozbiljno razmisljam, iako treba da ide vlasnik tel. prikljucka na potpisivanje ugovora, odem kod njih pa koliko god cekao vlasnika da se smiluje da ode da potpise. To bih uradio, naravno, zbog ovog popusta a i zato sto sam prilicno siguran da je Telekom u tome neki, kako da kazem, gigant, kod koga god da uzmes net, on mora proci kroz Telekomovu mrezu i oni to mogu da ogranice kako hoce ili sta vec... (ako gresim, neka me neko ispravi, to je samo moje razmisljanje). Takodje bih hteo da vas pitam sta mislite da bi bilo najpametnije odn. sta bi bilo izvodljivo. Da li mogu da uzmem Telekom ADSL iako imam Verat pa da posle mesec dana odem u Verat i otkazem ili bih morao da cekam da prodje mesec dana pa da onda odem u Verat, raskinem ugovor, uzmem MIK pa da tek onda idem u Telekom? U Veratovim opstim uslovima pise da se ugovor ne moze raskinuti u mesecu kad je potpisan i da ako neko zeli da predje kod drugog provajdera mora da podnosi zahtev pa da oni salju na mail taj MIP a ja mislim da za to mora dugo da se ceka pa me zanima da li moze nekako da se izvede prelaz kod drugog provajdera bez toliko cimanja. Ili sve to nije vredno, mada mi je glupo da placam 1mb/s ako cu imati, koliko, 128? Ne znam ni sam, pomazite...
Zvao sam i teh. podrsku i kad sam liku rekao da mi skida 10kb/s on je rekao: `Pa to vam je sasvim ok download.` Ne znam da li treba jos nesto da kazem.



Eto, tako, valjda cete ukapirati i nadam se da je tema na pravom mestu... Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Ja samo mogu da ti odgovorim da ti za Telekom ADSL ne treba vlasnik da bi potpisao ugovor. Ja sam isto podstanar (i student) u Beogradu, otišao sam sa svojom ličnom kartom i podneo zahtev na moje ime, ali na broj telefona stana u kome sam podstanar. Omogućio je Telekom to još odavno. Samo idi u korisnički servis sa svojom ličnom kartom i kaži da hoćeš da podneseš zahtev za adsl na svoje ime, ali da nisi vlasnik telefonskom priključka. Spisak korisničkih centara imaš na sajtu telekoma.

Inače, moraš da raskineš ugovor, uzmeš MIK i onda idi u Telekom, da bi dobio što pre ADSL.
 
Ja samo mogu da ti odgovorim da ti za Telekom ADSL ne treba vlasnik da bi potpisao ugovor. Ja sam isto podstanar (i student) u Beogradu, otišao sam sa svojom ličnom kartom i podneo zahtev na moje ime, ali na broj telefona stana u kome sam podstanar. Omogućio je Telekom to još odavno. Samo idi u korisnički servis sa svojom ličnom kartom i kaži da hoćeš da podneseš zahtev za adsl na svoje ime, ali da nisi vlasnik telefonskom priključka. Spisak korisničkih centara imaš na sajtu telekoma.

Inače, moraš da raskineš ugovor, uzmeš MIK i onda idi u Telekom, da bi dobio što pre ADSL.

Potvrdjujem
 
Zvao sam i teh. podrsku i kad sam liku rekao da mi skida 10kb/s on je rekao: `Pa to vam je sasvim ok download.` Ne znam da li treba jos nesto da kazem.
Ništa. Ovo ljudi čitaju pa ako u Veratu misle da će im ovakve stvari povećati broj korisnika, samo napred, neka nastave i dalje tako.
 
Zvao sam danas 9813 i rekli su mi da nikako ne mogu da uzmem njihov ADSL a da i dalje budem ugovorom vezan za Verat, nego da moram da raskinem ugovor i sa MIK-om da dodjem kod njih (to potvrdjuje ono sto je BaalBehrit napisao), tako da cu morati da cekam da prodje ovaj mesec pa ako se stvari ne poprave, sl. mesec idem u Telekom. Najveci je problem sto ja cak nisam ni uzeo u razmatranje telekom jer sam bio ubedjen da mora vlasnik broja da ide na potpis ugovora odn. to su mi u glavu ubacile one koje rade u TC-u iz Sapca. Ipak, hvala na odgovorima.
 
Ja sam takođe na Veratu, ali nije tako katastrofalno stanje kao kod tebe.
Npr. od 9 ujutru do 11 uveče nikada ne mogu da izvučem 50kb/s, već je prosek 30-40.
Posle 11, dl je stabilan, oko 50kb/s.

A Beotel bih svima savetovao da zaobiđu, i to u širokom luku...
 
Samo obrati paznju da ti posalju MIK pre nego sto raskines ugovor, jer je jedan moj komsija raskinuo ugovor sa neobee-om, pa im trazio MIK. Nisu mu dali MIK jer nije uplatio za sledeci mesec, vec mora da plati ponovo za mesec dana pa tek onda da dobije MIK i da raskine. Mislim katastrofa.
 
Kad krenem nesto da skidam i vidim protok od 10kb/s (koji je i veceras) a znam da placam 1mb/s osetim dusevni bol. :\ Jako me to nervira, ne mogu da vam opisem. Sedim i zaludan razmisljam sta bih mogao da uradim da odmah dobijem Telekomov adsl ali nista mi ne pada na pamet jer je ustvari i nemoguce. Narocito me nervira sto moram da cekam bukvalno ceo mesec, juce sam tek potpisao ugovor... katastrofa. Meni je telekomov adsl u Sapcu uvek drzao 52kb/s, k`o zakovan, stvarno nikad nisam imao problema. Ne znam kakva je situacija u BG?

@Exodusbgd
Ma ovo je katastrofa. Jutros od 10 do 12 je radio normalno. Kad sam oko 14h pokusao nesto da skinem, vec je poceo da varira, i to vrtoglavo, a veceras je ista situacija kao i sinoc. Na surf ne mogu da se pozalim, on je skroz korektan, ne znam kako to.
 
Istrpi još tih mesec dana pa pređi na Telekom. A onda ćeš trpeti godinu dana ako ti nešto ne radi ili ćeš platiti 5900 (ako raskineš ugovor sa Telekomom). :d
 
Poslednja izmena:
Zato od pocetka nisam ni hteo telekom. Kako god okrenes, dobro mi biti nece. Negde sam procitao da je telekom oslobodio ljude ropstva od godinu dana i tog placanja 5900din. ako zelis da raskines ugovor. Da li je to tacno? (pretpostavljam da nije):trust:
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre nešto više od mesec i po dana potpisao ugovor u novom stanu i stoji ona stavka da se plaća 5000+pdv ako se raskine u toku prve godine korišćenja.
 
strahinjas, sta mislis da probas da se zakacis na news i probas download? jedino sto se news placa, mada pogledaj malo teme, mislim da ima neki news koji mozes da probas na par sati tj samo kako vuce..Linkovi sa kojih ti vuces definitivno nisu merodavni (optereceni su) pa cak i ako je npr nvidia.com (sta da ti kazem kad ja sa posla povucem driver za nvidiu sa 6MB vezom i on vuce 100k, btw nije mi verat na poslu).
Kuci mi news preko verata radi odlicno...veza 1MB - download 110Kb konstantan ALI samo preko newsa...
 
preseli se na drugu lokaciju,zezni ti njih,dosta su oni tebe,ja sam verat koristio 30 dana od 1 do 30 septembra,18 sam zatrazio mik,dobio ga sutradan,i sad sam na eunet,u odnosu na verat,eunet je super..nisu mi pravili probleme ovi iz verata,odmah mi dali mik.bez obzira sto sam kod njih nepunih mesec dana,begaj dok mozes.
 
Nazad
Vrh Dno