Šta je novo?

Dilema između Android i iPad tableta do 400-450€

Vlasterx

Čuven
Učlanjen(a)
23.01.2004
Poruke
4,992
Poena
740
Zanima me šta je bolje uzeti, neki andorid tablet ili iPad 2 u cenovnom rangu do 400-450€ i koje su prednosti i mane tih modela koje preporučite?

Tablet će mi trebati za prezentacije sajtova i sastanke, za testiranje sajtova za mobilne uređaje i eventualno budući razvoj aplikacija.
 
Sto se Android-a tice meni licno se dopadaju Galaxy Tab 8.9 i 10.1 (kazu da je 8.9 ugodniji za koriscenje) ali je i iPad 2 odlican uredjaj. Sto se tice aplikacija, moras prvo odluciti za koju platformu hoces da razvijas aplikacije i shodno tome kupiti tablet. Prednosti i mana i jednog i drugog ima mnogo i moze se diskutovati danima o njima. Mnoge teme ovdje su se pretvorile u junk zbog dileme Android Vs Apple i tesko je napraviti jos jednu a sacuvati je od pojedinaca.

iPad iz mog iskustva, pruza kompletan ugodjaj jedino uz sredjen iTunes i relativno cesto koriscenje istog. JB i ostale zafrkancije mogu da olaksaju ali i da zagorcaju zivot :) ...

Na drugoj strani, mislim da Android tableti tek od ICS-a pocinju da budu adekvatan takmac Apple-u. Kod tableta se na kraju sve svodi na sw i ugodjaj koji ti pruza dobro optimizovan OS.
 
Ako dosta koristiš aplikacije na tabletu, tu i nema neke dileme. :D
Koliko god ja mrzeo što bih morao da se bakćem na itunesom (najveće smeće u istoriji softvera), broj native aplikacija za android tablete je i više nego bolan.
 
Bilo bi dobro kad bi mogao da na'vatas nekog ko ce ici u USA, pa da ti uzme IPad 3. Ako ne onda pogledaj IPad 2 i Galaxy Tab 8.9, pa sta ti se vise svidi ti to uzmi... Ja bih pre uzeo 8.9, jer sam vec usao u sustinu androida (4 godine), a sad opet da citam i da pocnem da radim sa IOS-om, bas mi se ne da.
 
i ja sam u istoj dilemi. cak sam danas isao da uzmem Asus Transformer Prime, ali sam odustao.
iako naginjem Androidu, smatram da je u ovoj cenovnoj klasi najbolji izbor iPad 2/3 - ali ga licno necu uzeti samo zbog 4:3 odnosa ekrana. prosto preko toga ne mogu da predjem.... znam da je bolji i za web i za knjige i sve... ali ne mogu da gledam seriju/film sa tolikim crnilom ili kropovano na sve strane....
 
e baš danas o tome razmišljam, pogledao sam na desetine uporednih testova i meni se sviđa više što je 4:3 odnos. Galaxy tab mi deluje mnogo izduženo/pljosnato, a ovaj nekako povratak na osnovno. Jedino što mi sada predstavlja dilemu je - da li je 16GB uopšte dovoljno za tablet i da li na tablet može da se priključi USB recimo odakle bi se vukli filmovi?
 
ako gledas iPad - nemas USB. ako gledas iPad 3 onda je 16GB premalo... tako da... odgovor ti se sam namece...

i da ti bacim rovca: 3G ili ne-3G?!?
 
Moj predlog ide ka najnovijoj ipad2, koja nosi oznaku ipad2,4 i donosi dodatnih 2h baterije zbog nove generacije A5 procesora urađenog u 32nm tehnologiji.
Ipad3 je blizu 500, dok najnoviju 2-ku dobijaš za možda i manje od 400, pa možeš da juriš veći model ili 3g po potrebi.
GPU koji su ubacili u A5 je u nivou poboljšanog mali-ja iz sgs3 (koji još nije ni izašao), tako da ne moraš brinuti o tome da li će ti tablet biti aktuelan i za 2 godine.
 
ako gledas iPad - nemas USB. ako gledas iPad 3 onda je 16GB premalo... tako da... odgovor ti se sam namece...

i da ti bacim rovca: 3G ili ne-3G?!?

znači iPad2, a 3G mi nije potreban jer mogu preko telefona da šerujem konekciju i onda preko wifi-a na net. Nema potrebe za dodatnom pretplatom za net.

Moj predlog ide ka najnovijoj ipad2, koja nosi oznaku ipad2,4 i donosi dodatnih 2h baterije zbog nove generacije A5 procesora urađenog u 32nm tehnologiji.
Ipad3 je blizu 500, dok najnoviju 2-ku dobijaš za možda i manje od 400, pa možeš da juriš veći model ili 3g po potrebi.
GPU koji su ubacili u A5 je u nivou poboljšanog mali-ja iz sgs3 (koji još nije ni izašao), tako da ne moraš brinuti o tome da li će ti tablet biti aktuelan i za 2 godine.

Gde kod nas ima da se uzme ovaj model?
 
Poslednja izmena:
Ipad 2/16 na popustu u metrou 380eu :))

Problem je što ne znaš koji je model dok ga ne upališ i odeš u podešavanja. Dakle, bolje da uzmeš otvoren (polovan) preko oglasa. Juri nekoga ko ga je skorije kupio u USA.
Moguće je da su i u metrou uzeli novu seriju a vidim da je i winwin nabavio 16gb model, pa pitaj u radnji da ga otvore i upale.
 
pa da, dok rasprodaju stare zalihe...
 
uhh
recimo imam "slicnu" dilemu ali bez testiranja i razvoja aplikacija kao R0B0T0
Namena iskljucivo zabava. A dilema je iPad3 ili Tab 10.1 (ne znam kada ce Tab 10 2 da krene?)
Imam kombinaciju iz US za iPad tako da recimo cena i nije preterano bitna. E sad pre nego sto skoce dezurni iLove SJ & ostali Totalno me ne zanima da li je apple da li je Samsung ili mozda neko treci . . .
Dilema mi je sto sam u androidu vec "godinama" od Hero-a,raznih desire,sensationa pa mi nista nije strano a apple imam nano i classic and thats it :d. Nemam blage veze wtf is JB i ostale gluposti:)
Koliko sam citao malo ovih dana wifi veerzija nema gps (right?) a nju bi uzeo posto bi koristio tethering sa htc-a ako zatreba. Kupovina aplikacija preko itunes-a funkcionise iz Srbije?
 
Ipad3, jer mislim da je stvarno najbolji na trzistu... Mislim da nije moguce kupovati iz Srbije sa App Store-a...
 
Moze preko qvoucher-a (mada rijetko dobijaju iTunes kartice) ili taj neko u USA da ti posalje reedem code pa ga ti uneses. Ja sam koristio oba i rade bez problema samo sto ti acc mora biti na USA registrovan...
 
Imam neki acc aktivan,znaci mogu preko njega? I mora biti na US, a placam preko kartice? (nije problem posto imam i amex i paypall ako mogu njima)
Znaci svi za iPad :)
 
Nazad
Vrh Dno