Šta je novo?

Dilema HTC Desire ili HTC ChaCha

LuxoR

Čuven
Učlanjen(a)
20.01.2002
Poruke
871
Poena
619
na prvi pogled, dva različita telefona ali:

desire mi deluje odlično zbog ekrana, a chacha zbog tastature (malo sam se igrao u telenor prodavnici i tastatura mi deluje fenomenalno)

problem je što mi je značajno i jedno i drugo ...

desire nikada nisam držao u ruci pa nemam pojma kako bi mi na njemu legla touch tastatura

e sad za ova dva sam se odlučio iz cenovnih razloga, već po oglasima desire može da se nađe ispod 200e (180e star godinu dana i ima garanciju još godinu) dok chacha prodaju nove već za 160-170e sa skroz garancijom dve godine

Da li je bolje dati pare za Desire polovan ili ChaCha nov ? Da li se očekuje da će da im padne cena još uskoro ili će se zadržati na ovom nivou neko vreme? Da li su u praksi telefoni pokazali neke bubice ?
 
Poslednja izmena:
HTC ChaCha ima manji ekran, hadrversku tastaturu, noviji Android 2.3.3 sistem, slabiji procesor, manje RAM-a, prednju kameru za video chat.

HTC Desire ima veci ekran, 1GHz procesor, nesto vise RAM-a, i, mislim, losiju kameru.

E sad, pitanje je da li bi menjao snagu za hardversku tastaturu i noviji sistem?
 
Otprilike sam tako i ja kapirao, meni ovako deluje da je ta hardverska tastatura mnooogo dobra, ali desire je relativno veliki telefon pa ne znam kako je kuckati na njemu porukice?

jel ima Desire ili ChaCha neke bagove u praksi? Negde sam video da neke aplikacije ne mogu da rade na ChaCha zbog landscape moda ali otprilike sve aplikacije koje koristim rade (gmail, fb, g+, browse i par nekih sitnih ... priznajem da sam u početku na android stavio sve i svašta ali sam brzo skapirao da ne koristim ni 5 aplikacija svakodnevno..)
 
kakav crni chacha...uzmi desire i uzivaj. osim ako nisi bas bas bas fan hardverske tastature....
zasto - veci ekran, cpu, ram. i ako se ne varam desire je dobio update na gb. i u jednom momentu ces sigurno zeleti da flashujes neki custom rom
 
i ako se ne varam desire je dobio update na gb. i u jednom momentu ces sigurno zeleti da flashujes neki custom rom

Dobio je GB nepodrzan od strane HTC-a, iskljucivo za developere. I to bez Sense-a. Za ROM-ove je definitivno bolji Desire.
 
Ok, sve više sam mu na strani, a sad me zanima da li je relativno sigurno uzeti neki preko oglasa star 6/12 meseci (kažu da ima garanciju 2 godine) ... ima li nekih potencijalnih falinki ako ga tako uzmem?
 
Uvek ima potencijalnih falinki. :) Telefon generalno nema neku posebnu manu, osim lose plastike kod sociva kamere, pa slike ispadaju mnogo lose kada je poklopac stavljen. Pogledaj da li ima zastitnu nalepnicu na srafu kod baterije (da nije otvaran) kako bi ti garancija i dalje vazila. Ostalo je vise-manje kozmeticki.
 
Nije samo za developere :) vec za sve korisnike koji to zele, dovoljno je da skinu update sa developer htc sajta ;) a to je zbog toga, sto neke aplikacije nisu ukljucene u rom (kao zbog memorije bla bla). Inace GB za Desire takodje ima Sense...
 
Znam da je bila prica da je samo za developere i da nije zvanicno podrzan od strane HTC-a. Zar nisu rekli da nema Sense zbog "nedovoljne memorije"? A znam da ima na HTC-ovom sajtu da se skine, video sam kada je izasao. :)
 
Poslednja izmena:
Ima sense, samo su izbacene neke sense aplikacije (kao facebook for sense i tako to :) ) Samo nije bio OTA update da korisnici ne bi ostali bez tih aplikacija, vec korisnici kojima te aplikacije ne trebaju a hoce GB update, da skinu sa HTC sajta... Inace to je zvanican HTC update
 
Onda i nije neka steta, makar za mene. Odlicno. :D
Pa znam da je zvanican HTC update, kada sam rekao da nije? (ako meni pricas? :))
 
ouuu, mislio sam na ono "nepodrzan" :) Ma nebitno, Desire je pravi izbor (iskreno meni se cha cha uopste ne svidja - mislim sigurno je dobar telefon, ali Android sa BB fazonom - no way)
 
A neki HTC sa slide tastaturom, npr. Desire Z.. tastatura mu se izvlaci sa strane.. best from both worlds.
 
razmišljao sam i o tome, ali je on deblji od ova dva a i cena mu je još uvek dosta jaka nekih 180 mi je apsolutni krajnji domet ...
 
Kazi mi da li mora da bude Android? Ne znam, ali moj poznanik je skoro uzeo HTC 7 Pro za 230e nov i telefon mi se cini odlican na prvi pogled (jeste da probija budzet za 50eu, ali mislim da vredi ipak je nov - mada najbolje znas koji su ti prioriteti)
 
Na par mesta sam video i Samsung Galaxy S za nešto manje od 200e, kakav je on u odnosu na desire ? po karakteristikama su maltene isti, zanima me nečije lično iskustvo ...
 
Galaxy S ti je bolji telefon. Jeste plastican, ali ima odlican hardware. Nisu isti po karakteristikama. :)
 
Reci za sta bi koristio telefon. Zvuk na Desire, je uzasan, kako u slusalicama, tako i na zvucniku, kamera takodje. Galaxy S ga ubija na svakom polju, mada kupovati ga preko oglasa ispod 200e je ipak kockanje. Aj da ja predlozim nesto, probaj Wave2, fenomenalan mulitmedijalni telefon sa losom podrskom (citaj Bada) mada mislim da ce se to uskoro popraviti.
 
Moj desire je bio na popravci u vipu 60ak dana. Problem sa pločom, relativno čest kvar. Kako se zalomi.
 
video sam se danas sa jednim čovekom koji prodaje Desire i telefon zaista izgleda odlično! Tako da sam rešio ipak njega da uzmem (ima i garanciju iz Telenora još malo više od godinu dana, otključan, kartica ...) dogovor je da se nađemo večeras/sutra da završimo posao...
 
Nemoj da te brine tastatura. Instaliraš neku koja srpski ili hrvatski jezik (predictive input) i letećeš po njoj.
 
kad već pomenu to .. meni se generalno kao tastatura sviđa ta htc-ova .. kako samo na nju da stavim predictive input za srpski ?
 
tesko da to postoji.. bar ja tako mislim, ispravice me neko... a inace, izabrao si pravitelefon, kakav cha cha...:)
 
Nikako. Jedino da kreneš da memorišeš reči koje sam kucaš. Realno, HTC tastatura je jedna od najgorih od svih proizvođača.
 
pa koje su bolje da valjaju ? dajte neku preporuku ...
 
Realno, HTC tastatura je jedna od najgorih od svih proizvođača.

Sa ovime se uopste ne slazem, vec upravo suprotno. Po meni je to najprakticnija i najbolja tastatura. :)

Ukoliko ti se ne svidja HTC-ova stock tastatura (mada joj pruzi sansu), Smart Keyboard Pro je odlicna alternativa.
 
Trenutno koristim smartkeyboardpro, već duže vreme. Odlična besplatna alternativa je multiling keyboard.

@Corvus
Koristio sam baš svašta i htc, je po meni, trenutno na začelju. Jednostavno, kao i sa svim ostalim stvarima, nekako su ostali u mestu, dok je konkurencija napredovala i sustiglasustigli ih. Neka i prestigla.
 
HTC je nesto stao. Imaju zelju da dodaju mogucnosti, ali im optimizacija ne ide od ruke. Ali ipak, za tastaturu mislim da je odlicna. Jako mi je prakticna i odgovara mi. Na zalost, port te tastature je ocajan, pa je nemam na trenutnom ROM-u. Ali u potpunosti sam zadovoljan sa Smart Keyboard Pro.
 
definitivno swype, najbrže ćeš kucati
 
Nazad
Vrh Dno