Šta je novo?

Digitalno u analogni sistem

MareBGD

Čuven
Učlanjen(a)
30.03.2003
Poruke
2,161
Poena
745
Siguran sam da ima neko lako resenje al ja se ne razumem.

Imam fin setup sad za slusanje vinila:

Gramofon povezan na Rega A2D preamp (gramofon ima i PSU desno na slici al to je nebitno), i to ide direktno u zvucnike Adam Audio T7V putem XLR kabla.

E sad kako okretanje ploca nije uvek zgodno jel, i sad se ja mislim kako da pustam i neku Apple Music, Tidal sta god na istom sistemu, a bez da skidam i razmotiravam kablove? Takodje zelim da izbegnem sto sam pre imao da gramofon kacim na analog to digital konverter...

Ne znam sta mi treba... Dac ali kakav, ili neki kablovi neko svitch koji djavo? Izuzetno me nervira sto ton moram da smanjim i pojacavam na svakom zvucniku posebno ako i to resim super. Druga opcija da sve to batalim i kupim tipa Homepod 2 za bluetooth muziku a ovo ostavim kako jeste, al nekako se mislim steta da ne koristim ove zvucnike.

Mozda gresim, mozda je ok da konvertujem analog zvuk sa gramofona...npr uzmem WiiM Pro Plus, al nemam pojma, onda ide gramofon/preamp/WiiM pa zvucnici? Tako generalno onda mogu i tv da spojim optickim kablom a nekako i apple tv mozda

Budzet nije neki, eto do 200-250e.IMG_2236.jpgIMG_2235.jpg
 
Poslednja izmena:
Možeš da uzmeš Wiim Pro Plus i da ga ubodeš u taj unbalanced in na zvučnicima. Levi kanal u levi zvučnik i desni u desni, naravno. Mislim da će da radi tako.

On ima i line in i optical in tako da bi mogao još nešto da ubodeš u njega (gramofon, tv,...).

Kojim kablom si povezao Rega preamp i zvučnike? RCA to XLR?
 
Rega i zvucnike RCA to XLR. Aha znaci iz Wiim pa da ima spdif in za tv, apple tv ili telefon svira preko Airplay -pa to onda mozda i nije lose resenje. Imam i kontrolu tona za sve osim gramofona preko daljinca sto je ok... valjda ce da radi :) Zahvaljujem, mada cu jos malo da istrazim
 
Nazad
Vrh Dno