Šta je novo?

Digitalni izlaz Audigy SE

nickwood

Čuven
Učlanjen(a)
26.03.2003
Poruke
86
Poena
609
Drugar ima problem. Imena nisu toliko bitna. Dakle, kupio je Audigy 4 SE i Logitech Z 5500, fenser jedan. Sve to fino radi, ali on bi hteo da zvucni ugodjaj bude digitalan. Na zvucnicima postoji analogni, koaksijalni i opticki ulaz, dok je na kartici valjda, nisam sto posto siguran, 3.5 mm digitalni izlaz. Ja sam mu za novu godinu kupio koaksijalni phono kabl, kojim se lako povezuje 5500 sa bilo kojom novijom maticnom plocom sa spidf izlazom. Audigy to nema, kako sve izvesti u ovoj situaciji? Konverter, drugaciji kabl i gde ga naci i slicno? Svaka pomoc dobrodosla.
 
imas konvertore koji pretvaraju 3.5 mono u zenski chinch mono. Cena im je max 50 dinara. Pogledaj u BG elektronik...video sam ih danas u podzemnom kod doma omladine, cim sidjesh niz stepenice desno :)
 
deksi, to je vec opasnija varijanta :)

Najpozeljnije je da mu neko napravi taj kabl...

Kupish koliko ti treba mikrofonskog kabla (imash u bg elektronik, ja tamo kupio kad sam pravio)

Kupish chinch, mushki...
Kupidh mono 3.5mm jack...

Zalemish, vozi...ja sam tako povezao audigy LS i av risiver..

Preporuchuje se da kabl bude koaksijalni, tako da, ako imash taj chinch/chinch kabl koji si dobio uz zvuchnike, samo kupi onaj mali jeftini adaptercic, ako ne, onda napravi kabl, to je kvaitetnija varijanta...
 
Ali pazi, stos je u tome da meni ne treba budzevina za zvuk jer koja je onda poenta kacenja na digitalni
ako ce da radi isto ili losije nego na analognom? treba mi najnormalnija i najbolja varijanta za to povezivanje
koje ce zaista omoguciti da digital ulaz/izlaz ima poentu :)

Ja ovo nisam shvatio bas kako treba, ali cini mi se da mu se ne dopada taj konverter. Da li je to budzevina i da li radi ista losije? Meni nesto ne veruje kada kazem da to nije istina.
 
Nazad
Vrh Dno