Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

Jeste do infra reda. Nešto je to sjebano. Recimo ja sam sa daljinskim od difjuzera uspeo da promenim kanal. Potpuno suludo. Nikad mi se to nije desilo. A to prebacivanje na Kurir tv je standardno, kao da im je to defultni kanal
 
Meni su aplikacije nestale sa Extra ekrana. Sad moram da idem u onaj Grid tamo pored ikonice profila da bih došao do aplikacija.
Kako da ih vratim na Extra ekran? Ovaj Extra mi je potpuno beskoristan ovako, totalno irelevantne stvari plus cela jedna kolona Deezer ikona koji ni ne koristim. Spotify koji koristim nema nigde.
Ostalo su YouTube i HBOmax loše preporuke, nema čak ni ono što trenutno gledam, neke random stvari.
Vratite mi pristup aplikacijama na Extra ekranu.

Za daljinski, najlakše mada ne i najelegantnije rešenje je da prelepite IR senzor na STB crnom izolir trakom. Ja sam tako morao.
 
Kada pritisnem mute dugme na LG daljincu box mi promeni kanal na broj 9 🤦🏻‍♂️
Stara boljka još od prošle godine. LG daljinci prave izvesne probleme jer im se "signal" očigledno poklapa sa nekim komandama Yettelovog daljinca. Zato (jer i ja imam LG) koristim bluetooth vezu daljinca sa boxom a njega držim ili iza TVa ili u fioci ili da se uvek prvo ugasi box pre gašenja TV-a ili da mu se IR senzor prelepi izolir trakom. Barem dok nekako ne reše taj problem. Tako je kada želiš da napraviš nešto univerzalno za sve uređaje.
 
Evo još jedan predlog za unapređenje i poboljšanje platforme - lako i brzo vračanje na prethodno gledane kanale:

Hipernet TV poseduje Back (neki ga zovu i Last) taster za vraćanje na prethodno gledani kanal. Isti se može unaprediti pa da kratkim pritiskom na isti (Back - Last) se brzo prebacujemo na zadnji gledani kanal (kao što je sada slučaj). A da sekund duži pritisak na isti nam gore ili dole uz iivicu ekrana otvori prozore 5 poslednje gledanih kanala, gde možemo brzo odabrati neki od tih 5 zadnjih kanala kretanjem kursorskih tastera po njima i potvrdom na OK.

Kako bi to izgledalo može se videti kod jednog drugog operatera, u priloženom (priložio bih video snimak te procedure ali i kada sam snimak od 250MB umanjio na 14MB ovde ni tad nije dozvolio da ga postavim jer je isti preveliki):
 

Prilozi

  • Screenshot_113.jpg
    Screenshot_113.jpg
    184.1 KB · Pregleda: 46
  • Screenshot_114.jpg
    Screenshot_114.jpg
    166.5 KB · Pregleda: 44
  • Screenshot_115.jpg
    Screenshot_115.jpg
    151.8 KB · Pregleda: 39
  • Screenshot_116.jpg
    Screenshot_116.jpg
    108.4 KB · Pregleda: 41
  • Screenshot_117.jpg
    Screenshot_117.jpg
    151.8 KB · Pregleda: 44
  • Screenshot_118.jpg
    Screenshot_118.jpg
    182.2 KB · Pregleda: 39
  • Screenshot_119.jpg
    Screenshot_119.jpg
    143.2 KB · Pregleda: 47
i vracanje u nazat da stave sa pregledom...kad vracas da znas gde si ovako jako lose reseno na tih 30 sekundi,ali tesko to ide kod njih problem prevoda je bio resen,sad opet se mora rucno podesavati (na kanalima koji imaju tu opciju)
 
Za problem sa prevodima udji u globalna podesavanja jezika (glavni meni pa profil korisnika) i tu podesi Srpski titl jednom.
 
Jesam li ja lud ili šta? Kod mene na STB-u više nema na strelicu gore/dole da vidiš šta gledaš i šta je bilo ili će biti. 😳
 
Što se tiče izmena u zadnjem ažuriranju, Extra stranica je postala poptuno beskorisna, što neko reče.

A time i dugme na daljincu koje vodi tamo.

Ne znam čemu taj trud da se što više oteža taj pristup aplikacijama i Plaу prodavnici... Ja mislim da bi bolje bilo da su oni na extra stranici, i to na vrhu, da mogu da se pristupe brzo.

Mada, možda bi najbolje bilo Danas stranicu učiniti zapravo korisnom: umesto predloga koji obično veze sa vezom nemaju, napraviti da su prvi red omiljeni kanali, drugi red omiljeni programi, treći red omiljene aplikacije - naravno, omogućiti korisnicima da sami zakače i odaberu omiljene kanale, emisije, serije, aplikacije...

To bi bilo top 😁
 
Opet danas užasno radi tv
Jedva sam uspeo da pokrenem as7
 
prvih 20h koriscenja hipernet duo M paketa:
ostavljen RTS1 sinoc kao poslednji gledan kanal, jutros se pali Kurir 🤓 ima li neka caka da se ovo izbegne?
u odnosu na mts ponuda kanala je znatno slabija, nema HRT recimo, malo muzickih kanala, radio stanica, fali stingray nekako, cak iako su do kraja juna otkljucani svi kanali iz L paketa
Sueper je kategorizacija sadrzaja, ali je minus sto dodatnim paketi poput NatGeo ne moze da se pristupi u zasebnom odeljku vec ako se naidje na sadrzaj nudi opciju kupovine ako nije deo standardnog paketa

Svega par puta se zavrtela zelena strelica, i da malo je neprirodna yettel zelena za tv aplikaciju, play prodavnica i games ne pokazuju sav sadrzaj inace dostupan.

Net je dobar, za sada generalno ok, ali ima tu dosta i prostora za unapredjenje
 
Postajem korisnik Yettel interneta i televizije naredne nedelje. Imam zakazan termin kada dolaze da instaliraju i montiraju opremu.
Pitao bih vas na šta treba da obratim pažnju, jel treba nešto da zahtevam od njih (što ne rade, ako ne tražiš) itd.
Da li samo dodju, intaliraju i odu ili pomognu oko prvog korišćenja? (Upoznaju sa boxom, formiraju šifru za wifi i slično?)
Hvala unapred!
 
Pomognu sve, sve objasne ako želiš
Sa te strane nema greške
 
Skroz su korektni, instalacija se brzo zavrsi, objasne kako radi tv box, itd, to je za pohvalu.
Takodje, HDR oznaka se pojavi u uglu ekrana (ko ima smart) svaki put kada se pokrene TV app, cega nema kod Eon-a ili Iris-a.
 
Postajem korisnik Yettel interneta i televizije naredne nedelje. Imam zakazan termin kada dolaze da instaliraju i montiraju opremu.
Pitao bih vas na šta treba da obratim pažnju, jel treba nešto da zahtevam od njih (što ne rade, ako ne tražiš) itd.
Da li samo dodju, intaliraju i odu ili pomognu oko prvog korišćenja? (Upoznaju sa boxom, formiraju šifru za wifi i slično?)
Hvala unapred!
Ja sam citao sve pohvale oko same instalacije , medjutim moje iskustvo iz dva slucaja u stanu i kod mojih u kuci je bilo potpuno drugacije , morao sam se lepo ubedjivati sa monterima u stanu , dok kod kuce kada su tati uvodili sam morao da pretim monteru i izlazim sa posla... Oni uglavnom pokusaju na nacin kako su i ugradili kod jednog poznanika tako je bila prica i kod mene , dobar dan ovde su ulazna vrata gde je najbliza uticnica da stavimo ruter ( hodnik je u pitanju), reko sve je to super ali ja sam renovirao stan zelim u dnevnoj ruter razvukao sam mrezne kablove po kuci da se ne vide , pa znate ovo radi preko wifi-ja mi ovako ugradjujemo i uz malo ubedjivanja smo resili na obostrano zadovoljstvo pedantno sve bilo top, dok kod mojih posto je kuca u pitanju dosao je samo jedan mlad momak , i insistirao da uradi kako on zeli iako sam se par puta cuo sa njim preko telefona tokom montaze ,dok nisam rekao da cu doci i pocupati kablove i stvarno nisam dosao on je terao po svom znate to mora tako nemam dovoljno optickog kabla , uprincipu on je hteo preko bandere da dodje do sredine kuce i da preko fasade na sred kuce spusti kanalicu i da u donjem delu kuce prodje sa kablom pritom je hteo u sobu da mi stavi dodatni razdelnik nisam toliko strucan , ali je to glomazni deo koji na ostalim kucama stoji sa spoljne strane, kao kod mene na poslu , samim tim od onog tankog optickog kabla ne bi video ni metar , a prica je bila kako nema on dovoljno kabla da razvuce po sobi tih 5 metara i kako ne moze u uglu da busi da je struja u celom zidu , dosao pokazao mu gde da izbusi pored klime je montirao sa spoljne tu glomaznu jedinicu usao sa optikom preko plafona i spustio do coska lepo, nit opticka kao struna koriste 3m trau kao cesalj za opticki kablic sto je super .... Tako da ako zivis u stanu imaces opticki kroz stan eto pokusaj da izguras da se uradi kako ti zeli ako zivis u kuci i naletis na ovog klinca cuvaj se 😁
 
Ja sa ugradnjom nisam imao ni najmanje problema, provukli su kabal kako sam i predložio, optiku skroz iza tv komode dovukli i sve lepo i pedantno postavili. Čak su namotali malo optičkog kabla iza komode da ostane za svaki slučaj. Verovatno sve zavisi do ekipe kakva izadje na teren
 
prvih 20h koriscenja hipernet duo M paketa:
ostavljen RTS1 sinoc kao poslednji gledan kanal, jutros se pali Kurir 🤓 ima li neka caka da se ovo izbegne?
u odnosu na mts ponuda kanala je znatno slabija, nema HRT recimo, malo muzickih kanala, radio stanica, fali stingray nekako, cak iako su do kraja juna otkljucani svi kanali iz L paketa
Sueper je kategorizacija sadrzaja, ali je minus sto dodatnim paketi poput NatGeo ne moze da se pristupi u zasebnom odeljku vec ako se naidje na sadrzaj nudi opciju kupovine ako nije deo standardnog paketa

Svega par puta se zavrtela zelena strelica, i da malo je neprirodna yettel zelena za tv aplikaciju, play prodavnica i games ne pokazuju sav sadrzaj inace dostupan.

Net je dobar, za sada generalno ok, ali ima tu dosta i prostora za unapredjenje
Zašto mi se javlja da imaš LG TV ....
Što se tiče izmena u zadnjem ažuriranju, Extra stranica je postala poptuno beskorisna, što neko reče.

A time i dugme na daljincu koje vodi tamo.

Ne znam čemu taj trud da se što više oteža taj pristup aplikacijama i Plaу prodavnici... Ja mislim da bi bolje bilo da su oni na extra stranici, i to na vrhu, da mogu da se pristupe brzo.

Mada, možda bi najbolje bilo Danas stranicu učiniti zapravo korisnom: umesto predloga koji obično veze sa vezom nemaju, napraviti da su prvi red omiljeni kanali, drugi red omiljeni programi, treći red omiljene aplikacije - naravno, omogućiti korisnicima da sami zakače i odaberu omiljene kanale, emisije, serije, aplikacije...

To bi bilo top 😁
Možda je to sa Extra samo trenutno, a možda planiraju da u Extra smeste odabrane-omiljene kanale, gde će biti i HBO i Deezer, sve zajedno? Pa su zato aplikacije prebacili u poseban deo. Taman imaju mesto da pored Extra dodaju i Radio kanale. Videcemo...
 
Poslednja izmena:
Zašto mi se javlja da imaš LG TV ....

Možda je to sa Extra samo trenutno, a možda planiraju da u Extra smeste odabrane-omiljene kanale, gde će biti i HBO i Deezer, sve zajedno? Pa su zato aplikacije prebacili u poseban deo. Taman imaju mesto da pored Extra dodaju i Radio kanale. Videcemo...
da da LG :)
kod mene su jos uvek u extra i aplikacije
 
Meni od pre par minuta prestala da radi televizija..

Edit: proradilo, ali užasno sporo menja kanale
 
Poslednja izmena:
Superstar, a takođe i RTS 1 kanal na Aplikaciji za mobilne uređaje secka, nervira i ne može lepo da se gleda.
 
izgleda da A1 uskoro krece sa TV OTT,moce se gledati preko njihovog kucnog net-a (kao sto i yettel nudi)
 
Mene yettel iznenadio sa televizijom. Kanali baš koji se gledaju s tim što bi mogli da ubace još par njih npr. Cinestar kanale, Sci-fi... Slika je odlična. Aplikaciju za telefone da ažuriraju jer neki kanali seckaju. I ne bi dirao ništa više...
 
Pa sama hipernet apk nije losa, nije sjajna ali nije ni losa. Barem po meni. Ono sto yettelu je problem losi stb box uredjaji. Od svih prekida, najvise je bilo zbog loseg zte stb. Pa plus sporo resavanje prekida. I zato ljudi nezadovoljni. A i naravno yettel kucni internet i ott tv se veoma lose pokazao, i to uticalo na kritike yettela.
Sto se tice kanala, po meni los izbor, jer im vise od polovine kanala cini pink, koji su losi kanali.
 
Pa sama hipernet apk nije losa, nije sjajna ali nije ni losa. Barem po meni. Ono sto yettelu je problem losi stb box uredjaji. Od svih prekida, najvise je bilo zbog loseg zte stb. Pa plus sporo resavanje prekida. I zato ljudi nezadovoljni. A i naravno yettel kucni internet i ott tv se veoma lose pokazao, i to uticalo na kritike yettela.
Sto se tice kanala, po meni los izbor, jer im vise od polovine kanala cini pink, koji su losi kanali.
kucni net i tv rade sasvim ok
 
Nazad
Vrh Dno