Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

Vidim da se ovde pisu hvalospevi za taj njihov opticki internet, a po meni nije bas tako.
Vec sam ranije rekao da nisam video razliku u klasicnom surfovanju u odnosu na sbb kabal, ali sto se tice koriscenja torrenta tu je vec razlika nebo i zemlja. Potpuno isti torrent sbb skida vecom brzinom sto je i logicno jer download duplo veci u paketu, ali kod uploada je vec katastrofa. Sbb ima 2,5 puta manji upload koji u realnim uslovima (tj. kod torrenta) je 2,5 puta veci i samim tim ko koristi privatne trakere i bitan mu je upload od ovoga nema nista. Probano na vise torrenata i situacija je ista.
Sad citam i vidim da se pominje cgnat sto je katastrofa za korisnika, ali cu opet napomenuti za ove pare je sve to sasvim ok.
Tv segment i ovaj famozni box su samo trosenje vremena i reci.
CGNat. Kod SBB-a nisi bio na CGNat-u, ja jesam i veruj mi, ista je situacija i kod njih kad te zakači.

Doplata za fiksnu adresu ti je jedina sigurna opcija, i kod SBB-a i kod Yettel-a.

Uporedi ping na SBB-u i na Yettel/MTS-u, pa se onda javi. Iznenadićeš se :)

Aj torrenti manje-vise, kome je toliko bitno moze da doplati ip adresu(mada se slazem da bi trebalo da radi full i bez toga), mene npr zanima zasto mi cast videa sa fona na tv(direktno na tv, ne preko boxa) konstantno secka do te mere da je video negledljiv uz 150Mb upload. Dok je bio Telekom box paket, ovo je radilo savrseno uz upload od 20Mb...
Zeza te ruter. Tj. njegova komunikacija sa TV-om iz nekog razloga. Ja sam taj problem imao sa Ubee kod SBB-a, pa kad sam dobio tehnicolor cast je odjednom progledao. Srećom, sada i na Yettel-u radi kako treba.

Kako ti radi cast preko box-a?
 
Preko boxa radi ok, samo tad nema titlova, sto je problem kod nekih sadrzaja...
 
Preko boxa radi ok, samo tad nema titlova, sto je problem kod nekih sadrzaja...
Kako bre preko box-a nema titlova?
Imam ja kući neki Tesla smart TV, neki najobičniji, nije čak ni FullHD, 32". On bre neće lepo da sarađuje ni sa jednim ruterom, cast na njega uvek dovodi do lag-a i problema. Ali kad cast-ujem na Hipernet box vezan na njega, sve radi kako treba. Dakle, nešto do komunikacije između TVa i rutera je problem.
Plot twist: Drugi hipernet box ima problem kad se cast-uje na njega, baguje i laguje samo tako. Mešanjem box-ova i TV-ova definitivno sam potvrdio da je problem konkretno u tom hipernet box-u, ali me mrzelo da se zezam sa podrškom i reklamacijom za sada...
 
Aj torrenti manje-vise, kome je toliko bitno moze da doplati ip adresu(mada se slazem da bi trebalo da radi full i bez toga), mene npr zanima zasto mi cast videa sa fona na tv(direktno na tv, ne preko boxa) konstantno secka do te mere da je video negledljiv uz 150Mb upload. Dok je bio Telekom box paket, ovo je radilo savrseno uz upload od 20Mb...
Evo isprobao sam i ja castovanje između telefona i televizora. To sam doduše več 1000 puta radio u proteklih 6-7 godina sa raznim prethodnim telefonima i operaterima, a radio sam i sada sa Yettelovim ruterom. Doduše mahom sam preslikavao slike sa telefona koje bih pokazivao drugima, preslikavao ekran vezan za neke pojedine aplikacije kada bih nekome nešto pokazivao, ne retko za igrice (mada zbog laga koji je uobičajen u takvim situacijama to sa igricama nije previše primenljivo i praktično). Naravno puštao sam i video klipove i nije bilo nikakvih problema u vidu seckanja, kočenja itd.- ali svi video klipovi su bili mali i kratki.

Ali sad ovim povodom sam poželeo da evo isprobam kako će sve to izgledati na Hipernetu u mom slučaju, sa nekim većim videom.

Uzeo sam video snimak koji sam ja lično snimio svojim telefonom P40 PRO na jednom događaju - snimak je poveći, ima 43:48 minuta, sniman u FHD (1920x1080) maksimalnog kvaliteta , veličine 14,47 GB. Namerno sam gledao da odaberem što veči snimak, da vidim da li će praviti probleme. I povezao sam telefon sa TV-om putem opcije Bežičnog preslikavanja (isti se na raznim telefonima drugačije zove - Mirror Display, Mirror Share, Screencast, Sharing Content, Sharing Display, Smart View, Smart Share). Slika telefona se pojavila na televizoru i pustio sam željeni video na telefonu.

Krenuo je da ide glatko, bez ikakvog seckanja, trzanja i tome slično. Otprilike u proseku na svakoj 20-toj sekundi bi malo na pola sekunde zaštekao ali bi normalno odmah nastavio dalje i tako ponovo posle 15-25 sekundi. I tako još nekoliko puta. S tim da je kasnije znao da tako sasvim malo da štucne tek na tek 2-3-ćem minutu i kako je vreme odmicalo sve ređe i ređe (valjda je tada učitao ceo video snimak). Zvuk se svo vreme čuo najnormalnije i nije uopšte seckao-kočio niti kasnio-žurio u odnosu na sliku. Slika je bila sasvim čista i jasna. Naravno, nisam odgledao svih 44 minuta već samo prvih 9 minuta, s tim da zadnja 5 minuta nije nijednom secnuo.

Onda sam isprobao cast drugog videa (filma skinutog sa neta, dugačkog oko 90-tak minuta, veličine oko 2.2GB, FHD). Dakle duplo duži a 7 puta manji od prethodnog videa. Reprodukcija na TVu je tekla najnormalnije, potpuno glatko i tečno bez ikakvih seckanja, kočenja, trzanja, deformacija zvuka i tome slično. Znači i ono malo što je "prenos" sa telefona seckao u prvom slučaju je bilo najverovatnije zbog veličine videa od preko 14 gigabajta. Telefon je dovoljno snažan (i sa dovoljno slobodnog mem.prostora) da izgura reprodukciju i tako velikih video snimaka (14 i više GB) bez kočenja tako da kočenja-seckanja nisu bila do njega. Jedino nisam probao Cast sa snimcima od 4K, mada verujem da za time nema ni potrebe. Tako da - ja nikakve probleme sa prebacivanjem slike-sadržaja sa telefona na TV preko Hiperneta nisam imao. Čak ni sa onim ogromnim video snimkom.

Oprema (ruter) je isti ZTE koji svi mi ovde imamo, isti je udaljen oko 6.50m od TV-a (koji je LG), sa vratima od sobe kao jedinom vidljivom preprekom između. Bio sam povezan na 5GHz svo vreme. A bio mi je uključen i Bluetooth na telefonu (inače ga imam i na TVu - ako to ima neke veze). Jačina WiFi signala kod TVa je oko -53dBm, bez ometajučih faktora (mikrotalasne, DECT bazne stanice, radio aparati, računar,...) između rutera i TVa. Kvalitet casta između telefona i TVa zavisi od rutera i WiFi kućne mreže (njenog kvaliteta) a ne od interneta (još manje od optike), tako da ti je isti cast imao net od 10Mb ili 510Mb upload. Jedino što bih više voleo je da na ovom Hipernetovom ruteru ima bar 2 antene, ovako bez ijedne mi deluje neozbiljno, ali nema veze.
 
Izašla nova app, 2.17.2 verzija, vratili su menjanje kanala dok se gleda nešto na strelicu dole, to sam za sad primetio. Ako se pritisne ok dok se gleda, onda je strelica gore.

I ima daljinski update. Menu dugme više ne vodi na početni ekran, doduše.
 

Prilozi

  • 20230427_094130.jpg
    20230427_094130.jpg
    272.7 KB · Pregleda: 78
  • 20230427_094142.jpg
    20230427_094142.jpg
    259.6 KB · Pregleda: 77
Ali EPG dugme sada nemam vodi na EPG ekran kada gledaš nešto 🤣 Mora na "Kanali", pa se onda tamo zezaš
 
Samo još da ubace "moji kanali", "back" taster, zvaničnu app za Android TV i da više ništa ne diraju!!!
U svakom slučaju pohvala za Yettel, ipak nas "Benchmark Forum" čitaju i slušaju😉
 
Pade mi na pamet da ne izbacuju jos app za ATV jer je ova aplikacija u sustini launcher, bar se tako ponasa... I na Chromecastu gde je instalirana, npr back ne radi da me vrati na pocetni ekran, nego samo home dugme na CC daljinskom
 
Brza programska sema konacno vracena i EPG sada radi kako treba, prikazuje poziciju odnosno kanal koji se trenutno gleda.
 
Samo još da ubace "moji kanali", "back" taster, zvaničnu app za Android TV i da više ništa ne diraju!!!
U svakom slučaju pohvala za Yettel, ipak nas "Benchmark Forum" čitaju i slušaju😉
Pa ima back taster ako miališ na vraćanje na prethodno gledani kanal
 
Ja još nisam dobio novu verziju
 
Mašala, ovo sada lepo izgleda i radi
 
Poslednja izmena:
Stigla nova verzija, nestale sve instalirane aplikacije iz odeljka "Extra". 😒
 
Kod mene još nula bodova
 
Stigla nova verzija, ovo sad već mnogo više ima smisla
 
Govorite o nadogranji STB-a?
Kod mene ništa nije stiglo još uvek. 😭
 
Da, ta nadogradnja glavne aplikacije
 
Pronadjoh i instalirane aplikacije, poslednja ikona desno! :rolleyes:
 
Jel neko ima problema večeras sa uključivanjem boxa ? Stoji Hipernet i ne pomera se. Probao sam sve dugmice i restart ali ništa se ne dešava. Izbacuje info da nisam povezan. Sbb net mi radi normalno na ostalim uređajima.
 
Ni meni još nije stigla nova verzija 2.17.2 da je isprobam ali verujem da je sve kako ljudi ovde opisuju i navode da je u njoj (sve novine i prednosti). U svakom slučaju pohvala za developer tim koji je odradio posao (bolje ikad nego nikad) i koji prate kritike, ideje i predloge na ovom forumu. 👍💪💪💪👏👏👏
Nadam se da će se u tom duhu nastaviti i u buduće kada su ostale stavke i pojedinosti na ovoj platformi u pitanju.
 
Jel neko ima problema večeras sa uključivanjem boxa ? Stoji Hipernet i ne pomera se. Probao sam sve dugmice i restart ali ništa se ne dešava. Izbacuje info da nisam povezan. Sbb net mi radi normalno na ostalim uređajima.
Zdravo,

Ukoliko poteškoće još uvek traju, zamolićemo te da proslediš podatke putem privatne poruke kako bismo proveriti sve detalje.
 
Nazad
Vrh Dno