Šta je novo?

Digitalac za oko 15.000din

rubiroza

Cenjen
Učlanjen(a)
27.12.2011
Poruke
33
Poena
159
Zelim da uzmem neki digitalni fotoaparat cene oko 15.000 dinara. Prvenstveno mi treba za slikanje, a snimacu i neki film. Na ovom forumu sam citao da je najbolje uzeti neku brendiranu, a zaobici neke manje poznate i no-name firme.
Sony je izbacio novu seriju aparata od koje mi se dopala DSC-W620 (CCD senzor 14.1megapixela, objektiv 28mm, ISO 3200, 720p simanje avi filma, cena 13.000din). Nigde na netu ne mogu da nadjem neki review, niti snimak na YouTube jer se kamera ovih dana pojavila u prodaji.
Da li neko ima predlog za neki drugi model kamere ili model od nekog drugog proizvodjaca?
 
Poslednja izmena:
Planiram da uzmem Canon Ixus 115 HS. Budzet je 15k i to je max. 220 HS je skuplji 3k i mislim da ne vredi tolike doplate. Ne razumem se mnogo i potrbna mi je pomoc. Ima li nesto bolje za ove pare?
 
Imam dilemu sta da kupim Canon SX130 ili Ixus 220HS?
Slicne su cene ,samo ne znam koji pravi bolje fotografije.
Koje su prednosti sx130 sem sto ima veci zum?
 
U sličnoj sam potrazi, evo nekih mojih parametara:
primarno:
do 16-16.5 000 dinara
više od 3x optičkog zuma (optička stabilizacija)
da nije prevelik (SX130IS ne može baš da stane u džep i veći je od Canona koji su ranije bili u toj klasi 720IS npr, koji sam imao i koji je bio na granici veličine)

sekundarno:
da nema ugrađenu bateriju
 
Tvoje sekundarno iskljucuje primarno. Ne znam kako mislis da ces naci aparat sa punjivim baterijama koji je tanji od aparata sa ugradjenom baterijom. Meni se cini da bi 130 lagano stao u dzep:
canon_digital_ixus_130_15.jpg
 
Nazad
Vrh Dno