Šta je novo?

Diablo IV

 
To su rekli da neće čim izađe, mada isti mu k.. ko voli diabla kupio ga je odavno.
Uf kad bi još keca odradili za xbox da uživam ali stvarno :D
 
To su rekli da neće čim izađe, mada isti mu k.. ko voli diabla kupio ga je odavno.
Uf kad bi još keca odradili za xbox da uživam ali stvarno :D
Volim Diablo, ali ne onoliko da dam onolike pare..Tacno ga volim - oko 20evra, ne vise :p A ti verovatno mislis na FANOVE koji daju i ne pitaju nista. Za mene nije moglo bolje kraj marta na GP...Idealno...
 
Nešto razmišljam. Da li bi ga pustili na GP da je popularniji?
 
Kad je izašao D4 Activision Blizzard nije još bio u vlasništvu M$ tj. birokratske peripetije nisu bili završene.
Pa zato nije bilo govora da izlazi na GP a sad je to skroz očigledno.

Inače sad definitivno vredi uplatiti GP i odigrati.
Kao što smo pisali vredi zbog vizuelnog dizajna, atmosfere, priče, zvuka i muzike. A i gameplaye ja fun, bar to levelovanje tokom priče.

A što su krenuli endgame da rade od starta kao minimalni proizvod i ove sezone sa sadržajem su na kašicu to je drugi skroz problem.
Iskrenog sam mišljenja bolje da su 2 sezone godišnje sa boljim sadržajem, nego ove 3 gde samo skinove trpaju i to po prevelikoj ceni. Kao dobiješ onaj silver a za njega nemaš šta da kupiš.
 
Nešto razmišljam. Da li bi ga pustili na GP da je popularniji?
Mislim da nema veze sa popularnošću. Svako ko je hteo da kupi D4 je svakako to i uradio u prvih par meseci, a sad će da nagrnu svi oni koji ili nisu hteli (a žele da probaju) ili su hteli a nisu bili voljni da plate. Tako da je win-win za MS. I CoD će biti na Game Passu, možda ne ove godine ali u nekoj skorijoj budućnosti sigurno, a Diablo je u poređenju (po zaradi i popularnosti) ništa.
 
Pazi, nije dead game. Uđeš u igru ima igrača u gradu i srećeš ih na mapi.
Dead bi bila da nema više sezona i ekspanzija itd. Ni D3 neće biti dead, jedino da ugase servere.

Nema možda 2 miliona aktivnih igrača dnevno, ali ima garant 200k. Za Blizzard tj. sad M$ je to win, uzeli pare od igra a ne moraju tolko servere da zauzimaju.
 



Lets Go Sport GIF by ALL ELITE WRESTLING
 
Volim Diablo, ali ne onoliko da dam onolike pare..Tacno ga volim - oko 20evra, ne vise :p A ti verovatno mislis na FANOVE koji daju i ne pitaju nista. Za mene nije moglo bolje kraj marta na GP...Idealno...
I ja sam jedan od fanova koji ga je odmah kupio tj preorderovao Ultimate ali na argentinskom shopu za xbox za nekih 35$. Mada bi verovatno dao i onu stvarnu cenu da nisam našao ovakvu ponudu. Volim diabla, e sad, da zna da razočara na nekim poljima...zna, sve zavisi kolko si spreman da mu pokloniš vremena.
 
Volim diabla, e sad, da zna da razočara na nekim poljima...zna, sve zavisi kolko si spreman da mu pokloniš vremena.
Ma volim i ja, uz D2 sam proveo toliko vremena da me je sramota da kazem. Problem sa D4 nije vreme, problem je sto nema sadrzaja. Endgame, pa itemizacija na bliskom drugom mestu, po mom misljenju.
 
 
Imam jedno pitanje,
Nakon sto sam primetio da stari karakteri kreirani u starim sezona ne dobijaju novi sadrzaj iz novih sezona,pitanje koje zelim da vas pitam da li na kraju sezone kada karakter prelazi u eternal gubi dostupnost novog sadrzaj iz sezone u kojem se kreiran?

Novi sam igrac i iz dana u dan me razocara igra...
 
Da, gube se sva poboljšanja iz sezone i char postaje standard char.
 
PTR & Season 3 End Date:
  • The PTR will only be available to Battlenet users on PC.
  • The testing phase starts on April 2nd and ends on April 9th. - prekratko 🙄
  • PTR characters can be boosted to max level.
  • Season of the Construct will end and Season 4 will begin on May 14th. - produžili S3 za mesec dana dobio sam želju malo želju da igram D4 S3, a trebalo bi bolju igru Last Epoch
Itemization:
  • Fewer pieces of loot will drop, but overall loot will be higher quality.
  • The goal will be for players to be able to craft and customize their ideal gear.
  • Many unused Affixes will be removed from the game.
  • Only Sacred items will appear in World Tier 3 and only Ancestral items will appear in World Tier 4.
  • The total number of Affixes on gear will be reduced.
    • Legionaries & Unique 4 -> 3
    • Rare 4 -> 2
  • Tempering is a new crafting system that will allow players to add new (additional) Affixes to gear.
  • Tempering Manuals will drop from most content in the game, and cannot be target-farmed.
  • Manuals will have four possible Affixes, with one Affix being randomly applied to a piece of gear.
  • Items will have limited Temper Durability that will determine how many times a Temper can be re-rolled. - Slična fora kao u Last Epoch sa spajanjem Unique + Exalted = Legendary

  • Dropped Legendary and Unique items will now be tradable. :oops:
  • Item Enchanting gold costs will be capped.
  • In Season 4, the camera can zoom out further. :love:
Realno vidi se da mogu da prešišaju itemizaciju D2R i Last Epocha izvuku najbolje iz PoE da hoće, ali realno mora ovako incrementalno. Tako da za 2-5+ godina biće tamo gde treba da budu.
Sad 80% stvari kopiraju iz D3 i malo pozajmljuju iz drugih ARPG.
Kako sam primetio itemizacija se menja iy preturanja po gomili item sa gomilom beskorisnih affixa ka dropovanju manje itema koje imaju korisnije affixe i njihovo boostanje craftingom.

Za nove sisteme i izmene postojećih pogledate campfire chat ili ovde što piše (treba glupi VPN za wowhead iz SRB, može se gledati sajt sa džaba VPN Tunnelbear extension u Chrome)


 
Poslednja izmena:
Mozda probam opet, sklonio sam je s kompa dan posle pocetka sezone 3.

Ono sto ce im 100% biti problem je to sto bi sada sezona 4 trebalo da pocne 14. maja, a PoE2 beta 7. juna (ako se to ne pomeri), tako da ce, cak i da je sve fenomenalno, verovatno dosta igraca izgubiti manje od mesec dana od pocetka sezone.
 
Sad su u procepu. A mogli su sve ovo lepo da spakuju u trećoj sezoni. Dosta ljudi se okrenulo LE i videlo kako sve to može da se lepo ukomponuje.

Uskoro kreće i hype oko PoE 2 plus nova PoE liga sa novim QoL promenama. D4 je trenutno rezervni igrač na klupi.
 
D4 ne da je rezervni igrac nego sto nas narod kaze prsti su im u procepu.

Svi veliki strimeri su on otisli na LE i koliko vidim nece se sigurno vracati do sledece sezone a ovi nemaju kome vise igru da prodaju jer sto su prodali prodali su. Sada kada dodje D4 na gamepass imace priliv brdo novih igraca ali to ce biti kratkog veka.

D4 je od samog starta bio osudjen na propast, samo iz razloga jer kopiraju D3 i recikliraju dosta toga misleci da ce na taj nacin da zadrze igrace. Ako im je to bila zamisao i misli su da ce D4 da zivi isto kao i D3 toliko godina onda se grdno varaju.
 
@kartelusm kako sad čitam po netu PoE2 je closed beta on June 7th 2024. Što znači velika većina smrtnika neće upasti da igra, plus to neće biti nešto što će se igrati mesecima.
Samo će većini streama skrenuti pažnju sa D4 mada oni sezonu završe za menje od mesec dana i mali su procenat igrača.

I pojašnjenje oko ove mogućnost:
  • Dropped Legendary and Unique items will now be tradable.
Čim se odradi neka izmena na Rare, Legendary ill non-Uber Unique postaje account bound.
Može trade sve dok nije odrađene enchant re-roll affixa, tempering ili mastercrafting.

Uber unique nisu tradable - znači neće biti moguće od kineskih botova kupiti Shako. Što je po meni OK jer dodaće još jednog uber bossa i povećan je drop da padnu svugde.

Tempering je jednostavnija mehanika pravljena Legendary itema iz Last Epoch samo za dodavanje +2 affixa na Ancestral legendary gde nije potrebno stalno naći donorski item nego sam recept sa 4 moguća affixa i base item.
Prvi tempering svakog novog affixa je free posle se troše max. 5 ili 6 tempering re-rolla sa itema. (znači može se max. 5 ili 6 puta pokušati re-rello izabranog temepring affixa i dobiti nasumični novi ili veći roll).

Mastercrafting je nešto slično, ali ne tako hardcore grindy kao honning itema iz Lost Ark, tamo honning sa 21. lvl na 24. ili 25. je bilo astronomski skup i vremenski bolesno zahtevan da se grindaju materijali.
Ovde od 12 levela mastercraftinga na svaka 4 lvl postoje šanse da 1 random affix na itemu bude povećan extra, može 3 puta isti affixe ili svaki put drugi.

Znači tempering itema sa +2 affixa (3+2=5) smanjuje šanse da mastercrafting 3 puta extra poveća najpoželjniji affix.
Biće interesantan theorycrafting posle ovih izmena.

@MalaStrela: taktički oni ubacuju najbolje stvari iz D3 i po malo iz D2 to namerno rade jer trenutnu igru podaje im marketing. I pošto ih MS kupio naravno da im game pass je u interesu da i odatle kaplje lova.
Last Epoch su imali jednu šansu da urade mehanike kako treba što su uspeli i razumno je da LE ne može da grafički da izgleda ni približno dobro kao D4 i trenutno ima dosta bugova sitnih.
PoE2 jedino može da im žestoko pomrsi konce, mada ciljaće D4 DLC pre izlaska PoE2. Titan Quest 2 ne računam to zbog atmosfere i priče se odigra za max. mesec dana sa par karaktera neće tamo biti sezone ni grindanja.

D4 dobije na popularnosti malo svaku 2. sezonu i to na početku, svaku neparnu ih popljuju i odmah svi pređu na drugu igru. Biće interesatno ako se poklopi S5 sa DLC i PoE2 izlaskom.
 
@kartelusm kako sad čitam po netu PoE2 je closed beta on June 7th 2024. Što znači velika većina smrtnika neće upasti da igra, plus to neće biti nešto što će se igrati mesecima.
Samo će većini streama skrenuti pažnju sa D4 mada oni sezonu završe za menje od mesec dana i mali su procenat igrača.

Relativno - closed beta ukljucuje automatski sve koji su potrosili 500$ i vise na MTX (ukupnu za sve vreme od kad je igra izasla), a imace i support pakete koji ce ukljucivati access, tako da je a little bit closed, but not too much :)
Samo znam da cu se ja nacrtati 7. juna ispred kompa da je probam.
 
Dobrodosle promene, jos samo da iseku cenu za 30% i bice ok, tj. da ima istu cenu koju ima kada su popusti zapravo.
 
Igra moze danas da se instalira preko game pass. Poveze se sa battle.net nalogom i posle sve preko battle.net po starom.
 
Nazad
Vrh Dno