Šta je novo?

Diablo II Resurrected

ne bi valjalo da serveri rade stabilno celi dan, krenuce nevreme, zemljotresi, katastrofe
 
polako, server pukne onda kad ja zavrsim sve sto imam i sednem da se odmorim uz komp. imate jos malo fore do tad...
 
Hahaha evo sad udjoh, prsli su serveri.
 
Znaci kad izadje Diablo 4, nece uopste raditi prva 2 meseca
 
Ja na PS5 od juče ne mogu da se logujem. Da li vama radi online na PS5?
 
Vrlo logicno objasnjenje za globalnu i regionalnu databazu. Nekakav pomak u komunikaciji, ali vidi se da se nisu mnogo usrecili akvizicijom od strane blizzarda cim ih vuku za rukav, pa cak i 3rd party pritrcava u pomoc. Ali dobro, ovo je veoma transparentan i fer post i prilicno sam siguran da ce kroz mesec dana infrastruktura biti upeglana kako treba.

Kao nekom ko je u IT-u 11 godina i ko se jedan period bavio high availability resenjima baza, nakon citanja ovakvog posta mogu da saosecam sa developerima kroz sta su prosli za vikend.
 
Poslednja izmena:
Sve ok, ali Blizz ima problema sa serverima u bukvalno svakoj igri, na launch-u i u prvim nedeljama.
I uvek je neki razlog, ovaj ili onaj..

Ne znam, po meni se to uvek svodi na namerno losu procenu tj. ustedu oko servera.

I bice tako i u svim njihovim novim igrama.
 
Istina, ali moze im se jer u sustini svi ih hejtukhu, ali im svi daju pare i igraju njihove igre na kraju : )
 
ja sam evo suzu pustio, jadni oni, uzeli su samo par milijardi ove godine.
 
Vrlo logicno objasnjenje za globalnu i regionalnu databazu. Nekakav pomak u komunikaciji, ali vidi se da se nisu mnogo usrecili akvizicijom od strane blizzarda cim ih vuku za rukav, pa cak i 3rd party pritrcava u pomoc. Ali dobro, ovo je veoma transparentan i fer post i prilicno sam siguran da ce kroz mesec dana infrastruktura biti upeglana kako treba.

Kao nekom ko je u IT-u 11 godina i ko se jedan period bavio high availability resenjima baza, nakon citanja ovakvog posta mogu da saosecam sa developerima kroz sta su prosli za vikend.
Sve je tako, jedino sto je problem je taj da za nekoga ko ne zna kako baze rade i nema pojma sta su design patterni ovaj post ne znaci mnogo. A da su prosli pakao, to je jasno...
 
@kartelusm

Posao kupca ili igrača u ovom slučaju i nije da pokušava da razume kako rade baze i design patterni. Činjenica je da su uzeli pare, a prodali nedovršen proizvod. Jednostavno za tako nešto nema opravdanja i end of story.

Ali što kaže ixinho, ljudi drže neke stvari u rukama i ipak igramo njihove igre, mali broj će odustati zbog ove situacije i verovatno su i oni sami toga svesni i zato nisu uložili tri puta više sredstava u infrastrukturu, a kapiram da su predvideli ovaj scenario. Vremena su barem imali u nedogled.
 
Poslednja izmena:
Novac, novac i novac.

Svaka igra "bukne" prvih par dana, nedelja, i onda splasne. To je realnost. Serveri se zakupljuju na određeno vreme i skupi su. Jednostavno ne žele da ulože keš da bi prvih par nedelja sve bilo kako treba.

Isto kao što u maksiju imate 4,5,6,7 kasa, a radi 1,2 kasira. Naše vreme se troši dok stojimo u redu, umesto da oni troše keš da plaćaju kasira koji neće biti iskorišćen čitavo vreme.
 
Tačno, pitanje je ko će igrati sezone ovoga, sigurno manje ljudi nego sada.

Inače konačno ispao spirit Monarh za Sorc i otvorio sam poslednji portal Worldstone Keep na HELL, još samo Baali gotovo.
Mefista i sve pre njega farmam opušteno, za sada samo sa 10mf :cautious:

Naravno bez PIT i i II tamo su sve coold imune.
 
Poslednja izmena:
ju koliko dobra zadnja dva posta, momci uboli ste svaka cast!

edit: pa bre monarch bar nije problem, maksa i ja imamo 3 :D sva tri on nasao, pa mi dao jedan. naci mage plate sa 2 socketa je vec posao :D
 
ju koliko dobra zadnja dva posta, momci uboli ste svaka cast!

edit: pa bre monarch bar nije problem, maksa i ja imamo 3 :D sva tri on nasao, pa mi dao jedan. naci mage plate sa 2 socketa je vec posao :D

Meni ispao samo jedan MOnarch za sada na početku ACT 5 , konačno.
I nekoliko štitova sa 4 soketa ali onih za paladina mada ispao mi je i Herald of zakarum.

Za sada još uvek standardno od itema 2 spirita , smoke, Lore , jedino magefist i aldure boots, žuto prstenje sa 10%fcr i Amu sa +1 na all skills.
za merca imam tal masku, insight i treachery pa manje zabada.

Možda napravim paladnina Smajtera za torch od Ubera ako me ne bude mrzelo, sada imam itema da proletim do act 5 hella.
 
bas sam hteo da pitam da li je iko video herald of zakarum, ili je jos uvek rano? jel koristis to? meni je paladin main, to mi je best in slot shield za njega.

edit: jel bolji treachery ili smoke za merca? meni nekako deluje da je bolji smoke?
 
Pošto već 3 dana ne mogu online na PS5 videh negde na netu da je rešenje reinstalirati igru. Da li mi ostaje sačuvan offline char ako obrišem igru pa instaliram ponovo?
 
Hm, ja isto igram na PS5 i juce i prekjuce sam bez ikakvih problema u dva navrata usao u igru instant.
 
Obrisao sam igru i skinuo je ponovo i sada radi. (PS5 ako još nekog zeza)
 
Fin armor. Mercu je odlično legao. Veliki defense i resistance na 90%.
IMG_20211015_225311.jpg
 
Dobismo Queue sa poslednjim update-om u korist boljeg rada servera. U 9:30 sam bio peti na redu i čekao 30 sekundi.
 
nije to uopste lose. bolje to nego da pucaju serveri stalno.

inace i dalje smatram da je bolje da su dali tcp/ip konekciju ljudima, sve bi im bilo oprosteno.

takodje, imaju problem sa time kako ljudi prave mnogo igara za jako kratko vreme. pa promenite retardirani dizajn igre, pre 20 godina je bilo pre 20 godina, sada je sada. samo ja napravim maximalno igara koliko mi je dozvoljeno kad treba da rasporedim milion itema na milion mule charactera. omogucite prostiji menadzment inventara i stakovanje itema i eto odmah smanjeni broj igara.

i dalje mi nije jasno kako neko moze da smatra da je to sto je inventar namerno zakomplikovan dobro i da otezava igru. igra nije teza, igra je jednostavno gluplja.

no dobro, nikakve koristi od ovog pisanja, ko da ce ceo blizzarda da dodje i cita benchmark forum.
 
Igra treba da bude takva,kao pre 20 godina.
 
gde je onda tcp/ip konekcija?

neka bude kakva oce, samo nek radi :D
 
^ Pa dobio si "proširen" stash zbog izbacivanja tcp/ip. 😄

btw moj progres update :) Došao sam do Act II na Nightmare i negde kod Craw Viper dungeon je igra počela da mi zadaje muke u smislu da je to krenulo jako traljavo da ide sa opremom koju imam i da se više mučim nego što igram. Sa druge strane farmanje Diabla na normalu postalo je frustrirajuće, XP bar je stajao zakucan, dok i kada Diablo dropuje nešto uglavnom bude duplikat ili nešto za drugu klasu. I uzeh da igram bez veze sewers u Act II Nightmare i pade mi Kuko Shakaku Cedar Bow, au koliko je ono dobar bow u ovom trenutku za mog heroja i kakav upgrade u odnosu na Ichhorsting koji sam nosio, Nightmare je bukvalno postao smejurija. :)

Untitled.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno