Šta je novo?

DFI NF4x i Athlon 64 3200+

milanj

Slavan
Učlanjen(a)
31.08.2005
Poruke
362
Poena
319
Treba da mi stigne Athlon 64 3200+ S754 Newcastle i posle mnogo razmisljanja resih da uzmem DFI NF4x plocu sa PCI-E. Mislim da je to najbolji izbor za sada ako neko ima neko drugo misljenje neka da preporuku. Razmisljam o TT Silent Tower cooleru pa me interesuje da li ovo moze da se montira sa ovom plocom i procesorom jer nisam primetio na slici ploce da ima rupe na ploci kroz koje prolaze srafovi za montiranje coolera. Ako ne moze koji kuler mi preporucujete jer sam procesor uzeo bez kulera?
 
Mislim da moze da stane a ako ne Hyper6, aj poteraj na max kad budes sve sklopio, cisto me zanima koliko ce Sempron64 da bezi.
 
Poslednja izmena:
Probacu pa javljam. Ta dva coolera su vrlo slicna pa ako moze jedan onda bi trebalo da moze i drugi. Da li treba da se skida sa ploce crna plastika oko podnozja za procesor?
 
I ja sam do pre neki dan se to isto pitao i onda slucajno videh Sea&Sky firma, cena 83 eura, ima ih na lageru
 
milanj je napisao(la):
I ja sam do pre neki dan se to isto pitao i onda slucajno videh Sea&Sky firma, cena 83 eura, ima ih na lageru

Cekajte malo, cena kod zastupnika DFI-ja je 78€, a adresu i ime zastupnika cete naci ako otkucate, recimo DFI u search ovde na forumu.
Nije da se qrcim pa necu da kazem ko zastupa DFI, ali toliko je bilo reci o ovome i to u poslednjih nekoliko dana, nemojte biti lenji koristite search pa tek ako ne nadjete resenje, onda pitajte.
:wave:
 
OK Dekara, nasao, u svakom slucaju hvala.
 
Ajde neko ko je imao iskustva sa coolerima sa heatpipes da li mogu da se stave na svaku plocu (konkretno na DFI NF4X) i da li se isplati uzimati cooler tipa CM Hyper6 ili TT Silent tower ako vec moj A64 3200+ ne trpi neki preterani overklok? Da li treba da se skida crna plastika sa ploce oko podnozja procesora? Ajde ljudi danas cu da uzmem plocu a stize mi i procesor.
 
Moze da se montira kuler. Mora da se skida plastika. Dobici ce biti itekako osetni.
 
Nedjo je napisao(la):
Moze da se montira kuler. Mora da se skida plastika. Dobici ce biti itekako osetni.

Ako ce da ostaje na tom proc, da neka menja, ako ce uzimati Sempron-a dzabe bi bacio pare, sem ako ne moduje plocu za voltaze od 2V.
 
Evo konacno sam sve namestio i stigao da se zezam sa OC. I naravno tu je opet par pitanja. A pre toga rezultat, znaci newcastle 3200+, 2677MHz (HT na 243), ali je to za slikanje, sada radim na HT 235 i 2588 MHz. Mozda i nije nista posebno ali toliko za sada. E sada napon na CPU je 1,85 (maximum sto je moglo), da li je to previse za svaki dan? Da li flashovati bios na NF4X jer temperature nisu ni priblizno realnim vrednostima, pokazuje mi 18 stepeni u biosu a u Aidi32 32 stepena sto opet mislim da nije tacno pri ovakvom clocku (mada je kuler ladan kao spricer ali opet mislim da je visa temperatura). Menjao sam i timinge memorije, trenutno je 2,2,3,8 a napon memorije je 2,8V. Da li moze jos nesto da se uradi za napredak ili da se zadovoljim ovim (i ovako mi sjajno radi, ali opet...) Pozdrav
 
Uu, mislim da je previse napona, pogotovo za svaki dan, ipak je K8 u pitanju. U prevodu, spustaj napon odmah. Pogledaj moj potpis, imamo identicne CPU i mainboard, moj CPU funkcionise na 2500MHz, doduse uz KingMax HardCore DDR500, moze i vise, ne za slikanje (ne treba mi vise, ali ide na 2750MHz), na default naponu, uz smanjivanje multiplier-a na 10. Na 11 radi ali sa 230MHz HTT. Mozda je moj ipak "primerak" ,) , ali previse ti je to napona, za takav rezultat. Ako ces overclock-ovati ozbiljno, uzmi adekvatan RAM. Temperatura svakako nije dobro ocitana, pokusaj flash-om BIOS-a.
:wave:
 
Poslednja izmena:
Evo spustio sam, sada je 0,2V iznad default napona, u CPU-Z mi kaze da je napon 1,648V i sada radi na 2551MHz. Znam da mi je ram usko grlo za dalji overclock ali za sada neka ovako, kasnije mozda uzmem nesto bolje.
 
Pre nego sto probam sa spustanjem delioca za ram, imam problem, pa da vidim sta je u pitanju. Evo upravo sada kada sam hteo da ukljucim racunar, Nista! To mi se vec jednom desilo a masina je sklopljena pre 15 dana. Znaci drugi put se desava da ukljucim racunar, nema napajanja a nije kabal za napajanje jer crvena smd led dioda na ploci svetli i kada ukljucim racunar nista se ne desava a ona pocne da treperi! Tako nekoliko puta, izvucem kabal napajanja, prekidac pozadi, napred, i posle par pokusaja se ukljuci normalno i radi. Sumnjam ili na plocu ili na napajanje, cuo sam da je bilo reklamacija na DFI a za LC 6550G nisam video da je nekome crklo posle par dana, ili imalo ovakvu manu. Vase misljenje?
 
mozda te eza kabl , probaj s drugim
 
milanj je napisao(la):
Pre nego sto probam sa spustanjem delioca za ram, imam problem, pa da vidim sta je u pitanju. Evo upravo sada kada sam hteo da ukljucim racunar, Nista! To mi se vec jednom desilo a masina je sklopljena pre 15 dana. Znaci drugi put se desava da ukljucim racunar, nema napajanja a nije kabal za napajanje jer crvena smd led dioda na ploci svetli i kada ukljucim racunar nista se ne desava a ona pocne da treperi! Tako nekoliko puta, izvucem kabal napajanja, prekidac pozadi, napred, i posle par pokusaja se ukljuci normalno i radi. Sumnjam ili na plocu ili na napajanje, cuo sam da je bilo reklamacija na DFI a za LC 6550G nisam video da je nekome crklo posle par dana, ili imalo ovakvu manu. Vase misljenje?

ja sam vratio jedan lc6550...zezao me je slicno nesto kao i tebe...dva tri puta restart,izvuci kabl i tako dva dana...na kraju uopste nije hteo da startuje
 
Poslednja izmena:
I meni najvise lici na napajanje ali ipak... Samo mi fali da jos to moram da menjam a tek ga uzeo. Ali izgleda da mi to ne gine, a mozda je i bolje da je to nego da skidam plocu. Videcu jos da li ce se desavati, ako se desi opet, ode na reklamaciju.
 
Da li na doticnom DFI-ju mogu da rade obicni hard diskovi ili mora SATA/RAID?
 
Naravno da mogu, pored 4 SATA ima i 4 (2x2) ATA konektora. :)
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru Nidzo!
 
Evo konacno je nesto crklo! Izgleda da je ipak ploca! Pokrenuo sam F.E.A.R. i i grao jedno vreme i samo prekid! Probam da ukljucim ponovo ali nista. Sada kada ukljucim prekidac na napajanju ukljuci se dioda na ploci a kada pokrenem racunar ukljuci se i dioda na ploci za memoriju i to je sve. Nijedan ventilator se ne pokrece, nema nikakvih znakova zivota. Probao drugu memoriju, drugo napajanje (istina neko kung fu 350W) ali se isto desava. Nemam drugu graficku ni procesor (u ovoj staroj masini sa koje sada pisem je xp1800+ i AGP karta) ali mislim da je to ploca. Ipak me nesto i pre zezalo a to ne moze da bude procesor ili graficka. Vase misljenje, ali izgleda da ploci ne gine reklamacija?!
 
Kada malo bolje razmislim vrlo verovatno moze da bude i graficka, moram da nadjem kod nekoga da probam graficku, mada svi koje znam imaju AGP ploce. Ali naci cu vec, a nadam se da nije procesor jer samo na to nemam garanciju!
 
off topic
Kakvo napajanje treba za DFI NF4X, koji standard atx 2.0 ili...???
Razmisljam o upgrade-u pa da uzmem sve u obzir.
Poz
 
Poslednja izmena:
ExR je napisao(la):
off topic
Kakvo napajanje treba za DFI NF4X, koji standard atx 2.0 ili...???
Razmisljam o upgrade-u pa da uzmem sve u obzir.
Poz

Treba mu 24pin-a. Mislim ima to kao mogucnost inace ploca ok radi i sa 20.
 
Dobio novu plocu, kazu nema nista od one. Pohvalno za njih, proslo je samo 20 dana. Namestio sam sinoc sve i nema nikakvih znakova zivota! Ne verujem da je opet ploca, mislim nisam valjda toliki baksuz. Ali sada ne svetli ni led dioda na ploci, bas nista. Merio sam napon sa napajanja i 5V je tu, ali se nista ne desava. Ponovo sam probao drugo napajanje i nista. Vec vidim zamenu procesora, sutra cu da ga odnesem kod druga u jedan servis da probamo neki sempron i ako bude radio, moram uzeti drugi procesor, ali za sada ce to biti sempron jer nemam bas para za drugi A64.
 
Evo bio sam kod druga u servisu i probali Sempron64, i radi... Ode Athlon64 u vecna lovista. E sad uzimam sempron, mislio sam 2800+, da li ostavljati box cooler ili stavljati moj Hyper6 pa prodati box? Znam da se dobro klokuje i sa box coolerom ali opet mi deluje logicnije staviti Hyper6.
 
Ako je Hyper6 bolji kuler, stavi njega. Što se BOX-a tiče, sve najbolje o istom.
 
milanj je napisao(la):
Evo bio sam kod druga u servisu i probali Sempron64, i radi... Ode Athlon64 u vecna lovista. E sad uzimam sempron, mislio sam 2800+, da li ostavljati box cooler ili stavljati moj Hyper6 pa prodati box? Znam da se dobro klokuje i sa box coolerom ali opet mi deluje logicnije staviti Hyper6.

Ako neces proc drzati na 1.8+V ne treba ti Hyper, ako mislis da ces modovati plocu za voltaze preko 1.85 onda ostavi hyper
 
Hyper6 vec imam, ne mislim da modujem plocu za voltaze preko 1,85V. Znaci nema potrebe ga stavljati, onda ce da ide ili na oglas ili da ceka drugi procesor (a mozda i novi socket kada dodje vreme).
A da li je neko imao iskustva sa mobilnim AMD Turionom, da li ga vidi DFI NF4X?
 
Vrh Dno