Šta je novo?

Detektori metala - hobi

jabree

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2007
Poruke
2,040
Poena
405
Moja oprema  
Tablet
ne
Mobilni telefon
Xiaomi Note 8 pro
Pametni uređaji
najn
Pristup internetu
  1. Optički internet
Nisam video ovalvu temu, a verujem da vas možda ima još kojima je to hobi, ili kao meni, neostvarena želja.... pa ako ima iskusnijih otvaram ovu temu da dobijem par saveta oko opreme i budžeta...

Da naglasim, nije mi u planu da tražim zlato,(ako naleti i to, neću ga preskočim) već razne predmete kojima je prepuno moje selo, već sam skupio neke koje sam slučajno nalazio u pradedinoj kući /dvorištu.... i okolini.... ali pouzdano znam tu gde su se vodile borbe i s turcima i bugarima, bukvalno je ovde bila granica.... pa verujem da bi mogao da nađem dosta predmeta iz tog doba, šteta da propada...

Neke preporuke, i jeftiniju varijantu metal detektora, i da nije mnogi glomazan zbog nepristupačnih terena...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja se nešto sećam da je posedovanje detektora metala kod nas bilo ilegalno. Mislim da je i dalje...
 
Mislim da nije. Često viđam po livadama ljude sa detektorom metala u okolini Beograda.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Samo posedovanje nije ilegalno ali kopanje po tudjim njivama i prodaja predmeta i novcica jeste.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Nije lopov ko krade, nego koga uhvate [emoji23]

šalim se, pa ako neko baš dođe da me ovamo u vuko*mjau**mjau**mjau**mjau*nu kazni, neka će [emoji23]

Nego me opravite šta da uzmem za hobi varijantu ali da nije krš....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Budi oprezan kada budes kopao, zbog municije

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Razumem da je krađa na zaštićenim lokalitetima, koje treba obeležiti jasno i zaštititi.
Ovako mi se čini da i država otkrije lokalitet, započne i onda polaaakoo kao i sve, a lopova ima svugde.

Nego, šverc i kupovina komponenti iz Mađarske je isto protivzakonito, jel da [emoji6]

Jel može sad malo tehničke priče o tim detektorima, zanimljiva je tema...



Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Pa vidim da a ih ima na kp pun kofer, i uglavnom duplo skuplji nego na Aliju, baš sam juče gledao....
e sad, zabrana kopanja pod izgovorom da će da se ukrade, je kao da pohapsite sve muškarce jer u gaćama nose "aparat" s kojim mogu da izvrše silovanje!!!
Mislim da je i ovde vreme da se sve iz korena menja ( mislim na Zakon) nezavisno o političkom uredjenju drzave.
Ovako bi imali uvid ko kad i gde ide s dozvolama recimo kao lovci što idu u lov, i tu ima krivolova ali lakše se prati kad sve udje u regularne tokove.... ovako ispada da uzmem detektor da izmerim instalacije u dvorištu i cevi da sam u prekršaju.

Gledam ovih par dana domaće oglase, otprilike "svaki ciga dvoga konja hvali" s tim što svaki obično kudi one druge marke....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ja sam na poslu koristio jako skupe detektore ali oni nisu za zlato :D vec samo za gvozdje i struju. Tako da pazi kad budes kopao da ne zakacis neki kabl pa da bude svasta :)
 
Bio je neki lik ranije na YouTube kod nas koji kopa. I kao što je neko rekao nalazio je neeksplodirane grenate. Tako da treba baš biti pažljiv oko ovoga, jer zezanje može da dođe glave.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
 
Ja sam na poslu koristio jako skupe detektore ali oni nisu za zlato :D vec samo za gvozdje i struju. Tako da pazi kad budes kopao da ne zakacis neki kabl pa da bude svasta :)
pa iskreno ja ovamo nemam ništa od toga u mom selu, osim možda ako ima tih ratnih zezalica.... jer bukvalno nema nikogaslabo ke naseljeno, nit je nešto imalo ali čisto hobija radi hoću da uzmem da imam izgovor da šetam po prirodi....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno