Šta je novo?

Desktop mod 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

weasel

E4
Super Moderator
Učlanjen(a)
18.08.2004
Poruke
12,250
Poena
985
Desktop mod 2015
Pozeljno je postaviti sve informacije o destopu kad se postavi
wallpaper
ikonice
theme
widgeti

i ostalo da ne bi narendih 20 postova ljudi pitali : daj wall, kako so uradio, sta si koristio ....
 
Evo mog desktopa...

Koriscen Rainmeter. Skinovi Animus WhiteRoom, SnowBird..Wall neam pojma gde sam skinuo ali mogu ga up ovde pa kome treba nek iste...
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    425.6 KB · Pregleda: 503
Poslednja izmena:
Izgleda uzasno, muka mi ga je bilo cistit...
Inace
Rainmeter
pola rainmeter-ovih widgeta su mi nevidljivi dok se ne pusti muzika, jedno 5 visualizera
Tokyo Ghoul wallpaper
Startisback
etc
uzas.jpg
 
Ma najobicniji rocketdock,promenjeno par ikonica i promenjen izgled foldera
 
Poslednja izmena:
RocketDock se i dalje razvija?
 
Ma nisam na to mislio, iznenadjen sam da se to i dalje razvija i koristi. Ja sam zadnji put koristio RocketDock jso u vreme Windowsa XP.
 
desktop.jpg

Prosto :D
 
2x24"
 
Win 8 + tema work_2 + Rainmeter Minimal Heks v2.3
Crni.jpg
 
 
Untitled.jpg

Rainmeter, Arcs, Enigma
 
Mislio sam da je zauvek izgubljen sa Win7, ali sam ga ponovo nasao :D
 
Ovo nije moj komp, (očigledno, jer ko bi ukombinovao i7 i XP ;) ali crtež na desktopu jeste... Zbog Tesle u stvari i kačim "Print Screen"... Pitanje je da li da njega niije bilo bismo uopšte danas imali kompove u ovom obliku, Internet, pa i ovaj forum... Čovek je naš, a nema čak ni temu ovde... Pravda za Teslu! :D

desktop.jpg
 
Pa i treba da stigne do viših dimenzija... Ili što bi on sam rekao: "The day science begins to study non-physical phenomena, it will make more progress in one decade than in all the previous centuries of its existence.” Mada, dobro je što si me upozorio i linkovao mi temu, koja mi je prilikom pretrage promakla... Za razumevanje lika i dela Teslinog potrebna je pored određenog obrazovanja i jedna lucidnost, koja ne može da se nađe ni na netu ni u univerzitetskim udžbenicima...a forum vidim vrvi od onih koji bi da mu lepe etikete i dijagnoze. Samo u toj konkretnoj temi može da se pročita da je ludi naučnik, koji je krao ideje, šizofreničar, opsesivno kompulsivan...i da je šteta što ne živi u današnje vreme da bi mogao da popije dnevnu dozu lekića protiv depresije. Pa takvi likovi bi jednog genija u današnje vreme u stvari mrtvi hladni institucionalizovali - ona čuvena priča oko tanke linije između genijlanosti i ludosti je u stvari samo tačna za mediokritete, jer su njima i jedni i drugi podjednako udaljeni i nerazumljivi.

Neka se članovu dive CERNU (još samo neko nek' mi objasni čemu i gde vodi materijalistički redukcionalizam i trpanje toliko love u taj projekat), Darvinovim, Hokingovim i Ajnštajnovim teorijama , a meni bi najbolje bilo da nastavim da se bavim metafizikom i umetnošću...ali na nekom drugom mestu nažalost...iako verujem da imam i dovoljno teorijskog znanja da bih mogla konstruktivno da doprinesem i u eventualno nekoj konkretno tehničkoj temi koja je povezana s Teslom... Nama kako civilizaciji je potrebno jedno oduhovljenje nauke, o tome je Tesla pričao, a nažalost cela priznata "stručna" javnost se ubi da dokaže da Kreatora nema... Samo me ponekada čudi kreativnost kojom se služe da bi dokazali te svoje fantazije...
 
Poslednja izmena:
Listala sam već tu temu, ali je nisam detaljno iščitala. Elem, oduhovljenje nauke ili naučna religioznost ili to Teslino "The day science begins to study non-physical phenomena..." nisu korak unazad, već korak unapred. A sve možeš u životu da banalizuješ...ako hoćeš. Evo jedno (zbog današnjeg "prajda") aktuelno poređenje - ako pogledaš Mona Lizu imaš priliku da vidiš da je androginija jedan božanski uzvišen princip, sinteza muškog i ženskog (pozitivnog i negativnog, magneta i struje?) u jednom...a opet s druge strane imaš Končitu Kobasicu, koja je totalno skaradno izrugavanje Božjim principima... Nije mi jasno da ljudi u vreme kompova i mobilnih telefona ne mogu da prihvate da postoji i nešto više... nevidiljivo, ljudima nepojmivo. Hipotetički da postoji vremeplov i da pošalješ mobilni telefon u 19. vek za ljude tog vremena to bi bila samo čudna spravica od malo plastike, silicijuma, bakra... Totalno neupotrebljiva... Mene na primer strašno privlači astrologija, ali ne na onom nivou na kome ga doživljava prosečan lik koji nije o tome ni jednu čestitu knjigu pročitao. Imamo neke kosmičke sile (i Tesla je pisao o tome kako smo automati kosmičkih sila) koje nam oblikuju ono što doživljavamo kao realnost... Pravila po kome se to odigrava su vrlo kompleksna, zvanična nauka nema uspeha u dokazivanju, jer ne želi da ima. Priznavanje da se nešto o našim životima zna u trenutku našeg života je stvar koja bi fundamentalno promenila svet u kome živimo... Jer je to priznanje da ako postoji determinizam, postoji i Bog.

Elem, odoh u off... Meni su to baš privlačne teme, ako budem imala živac možda napišem nešto smisleno kao uvodni post i otvorim temu, al' mi se već unapred čini da je to gubljenje vremena... Verujem da bi se gomila ubila da me diskredituje, da mi "objasni" kako to sve nije povezano i kako nema veze jedno s drugim... To.. EM talasi, astrologija, Bog, Tesla... I čini mi se da bi tema unapred bila osuđena na propast. Ono o čemu treba razmišljati je zar i mi sami nismo samo "obični" kvantni kompovi... I naš pokušaj da razumemo Boga bi bio ravan pokušaju ovog kompa s koga kucam da razume mene...
 
Poslednja izmena:
Kada neko meša natprirodno i nauku, taj obezvređuje i nauku i (sopstveni) zdrav razum.
Natprirodno je natprirodno, izvan je i iznad zakona prirode.
Čak i ako postoji, natprirodno je teritorija vere, koja se ne slučajno zove upravo tako, dakle vera.
Priroda se u nauci ne objašnjava natprirodnim.

Onima koji veruju dovoljan i krajnji dokaz natprirodnog je sopstvena vera u postojanje natprirodnog...

I to je to ukratko.

Odoh i ja u off.
Otvori temu, verujem da će biti dosta diskusije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno