Šta je novo?

Demon's Souls

tesko... ovi prvi sto su narucivali uglavnom su uzimali azijsku verziju... vecina je posle uzela americku... (pa i poneko od onih koji su imali azijsku)
 
Igram ja. :) Ali sam strasno los, tek ubio prvog bosa, ne ide pa ne ide. Dodaj me ako si i ti negde na pocetku... psn mmandras.
 
Pred kraj sam prvog obrtanja, igram ga offline da zavrsim sve WT i WC dogadjaje pa cu posle na multy. U svakom slucaju voleo bih da uradim Platinu, a cini mi se da je neke od pure stonova bas tesko izvuci.
 
Pred kraj sam prvog obrtanja, igram ga offline da zavrsim sve WT i WC dogadjaje pa cu posle na multy. U svakom slucaju voleo bih da uradim Platinu, a cini mi se da je neke od pure stonova bas tesko izvuci.

Puno srece sa Pure Bladestone, ima da se smoris kao zmaj! Bar 150 puta ces morati da ubijes onog black skeletona.:-devil-:
 
Ja sam se nadao da ću naći nekoga da mi pozajmi oružje mrzi me da se baš toliko mučim.
 
hehe. moras da se mucis. da bi ti neko nesto pozajmljivao morate da budete zajedno online. medjutim, da bi bili zajedno online moras da budes SL +-10 u odnosu na ljude sa kojima djuskas.

posto su ovi koji imaju platinum (i potrebna oruzja i kamenje i prstenje i sve) SL oko 200, znaci da bi ti hteo ne hteo morao da budes SL 190. a da bi dosao do SL 190 ima da se mucis :)
 
Sta mu znaci dodirivanje onih silnih bloodstain-a...znam da to nema veze sa mnom vec sa drugim igracima ali sta ja imam od toga kada dodirnem njihovu mrlju, vidim da se uvek neko onda pojavi (valjda u soul formi?).

Znam da kada dodirnem svoju mrlju da povratim prikupljene duse.
 
Dodirivanjem bloodstainova vidis nacin na koji su drugi igraci poginuli.

Jako korisna stvar jer ako ih vidis nekoliko znaci da te ceka zajebana deonica.Aktiviraj par pa vidi da li su poginuli u borbi ili su pak padali u provaliju (cest problem sa onim mracnim tamnica-svetom :p ).
 
Ne moras da budes +/- 10 SL, nego 10% gore, dole razlika. Mislim da vampir zna tacnu racunicu.

Jbt jos uvek nema najave drugog dela, ili neke nove igre nalik ovome. :(
 
ja igram vec nedelju dana i odusevljenje
nisam pustio MW2 vec 4 dana
mnogo dobra stvar onaj STRATEGY GUIDE majku mu. dodje kao lektira
eh da, napao me drugi igrac i ubio sam ga kao sliku...a nisam primetio jel se dobija neshto kad se pobedi drugi igrac ( sem da mi familija stuca)
 
Zavisi da li je veci sl od tebe i zavisi koliko soula ima prikupljeno u tom trenutku.

Iskusni black phantomi istrose soulse pre nego sto krenu u napad. Mada uvek ima i onih buljasa sto misle da su nepodivi :p
 
krastavac...ja nikako da se snadjem. Ne znam ni sta treba da radim, krenuo u borbu protiv onog slinavog boss-a ali nikako da ga rasturim. Poginem ali dzaba da se vracam kada nemam ni lekice ni nista!

A skupio oko 6000 dusa ali dzaba kada ne mogu da ih pokupim, ako udjem ne mogu da izadjem ali nikako ne mogu da ga dobijem. Tako da sam isao da sakupim duse, cisto malo da imam sta da kupim, i poginem opet tako da sam tim i izgubio onih 6000 dusa.

Kao sto rekoh nikako da se snadjem, nemam nikakve questove, ne znam ni kako dizem LVL tako da mislim da cu da odustanem. Nemam toliko vremena da sedim i igram DS, a kad igram onda se samo nerviram...
 
Da bi mogao da se budzis moras da pobedis prvog glavnog. E a on ti je jos najlaksi , da vidis sta su flamelurker i false king. :p

Spremi u quick slotove one travuljine i probaj da stojis dovoljno dugo da oni manji krenu na tebe i onda roluj nekoliko puta dok ne dodjes do glavnog i seckaj ga ali obracaj paznju na health i izdrzljivost (onaj zeleni bar , kako se vec zove).

Kada se skoro umori lik, udalji se i nastavi da izbegavas one male dok se lik ne odmori (dovoljno je samo da se kreces, ne moras da rolujes, posto su mnogo kilavi)

Ako budes odlucio da prestanes, mozes da mi prodas igru. :)
 
krastavac...ja nikako da se snadjem. Ne znam ni sta treba da radim, krenuo u borbu protiv onog slinavog boss-a ali nikako da ga rasturim. Poginem ali dzaba da se vracam kada nemam ni lekice ni nista!

A skupio oko 6000 dusa ali dzaba kada ne mogu da ih pokupim, ako udjem ne mogu da izadjem ali nikako ne mogu da ga dobijem. Tako da sam isao da sakupim duse, cisto malo da imam sta da kupim, i poginem opet tako da sam tim i izgubio onih 6000 dusa.

Kao sto rekoh nikako da se snadjem, nemam nikakve questove, ne znam ni kako dizem LVL tako da mislim da cu da odustanem. Nemam toliko vremena da sedim i igram DS, a kad igram onda se samo nerviram...

Slinavi bos? To misliš na prvog bosa?

On nije nikakav problem. Ona stvorenja koja ga okružuju su slaba na vatru. Tako da protiv njih možeš koristiti firebombs (možeš ih kupovati od merchant-a na tom nivou). Primeni takođe turpentin na mač. Kada ubiješ dovoljno tih stvorenja što ga okružuju, oni će se grupisati na strani bosa koja je ispred tebe, tako da samo trebaš otići njemu iza leđa i izlupati ga. Pošto je spor možeš jesti i one travke.

Ne brini previše oko izgubljenih solova, kasnije ćeš guviti i po 100k :d

Kada budeš ubio prvog bosa, u Nexusu ćeš moći da se leveluješ kod "Maiden in Black".
 
Hmm...ja sam mislio da je prvi boss onaj veliki sto hoda na dve noge i ima valjda neke rogove!

Kod njega sam bukvalno na samom pocetku igre dospeo, i naravno nisam imao nikakve sanse protiv njega...
 
Ma presao sam igru, jedanput, sad vec skoro dva puta, ostali mi samo pure moonlightstone i pure bladestone, kao i chunks of cloudstone, ti su potezi za naci... Mogao bih vec sada da upgradujem sva oruzja sem ta tri tipa, cekam da skupim sve materijale pa cu onda. Inace 100 sam lvl.

PS: Da ne zna neko kada planiraju zatvaranje EU, USA i ASIA servera? Da li ce mozda da ih objedine?
 
Ti si izgleda naisao na svima poznatom viteza s crvene oci! :D :p
Taj ti yeben samo tako, cekaj bar SL30 za njega. :)
 
Hmm...ja sam mislio da je prvi boss onaj veliki sto hoda na dve noge i ima valjda neke rogove!

Kod njega sam bukvalno na samom pocetku igre dospeo, i naravno nisam imao nikakve sanse protiv njega...

A pa neee. Tu ti se zavrsava tutorial. Ne mozes njega da pobedis. Tek nakon smrti zaglavljujes u nexus i tu igra pocinje ;)
 
pa kako si mogao da se zaj*bes 3 puta? :). kad te neko (skoro) ubije jednim udarcem, jasno je da nesto tu nije u redu, odma gledas okolne poruke za hintove gde ti kaze da ga zaboravis za sad :)

mada, tolko zaje*ano izgleda da i taj jedan put kad sam izginuo, pretpostavljao sam ishod pre nego sto sam krenuo na njega :D
 
krastavac... Ni oni plavi nisu laki na pocetku jos pogotovo ako nose stit. Ali rekoh ajde da probam, mozda nisam koristio pravu taktiku a nisam ni koristio stit uopste. :d

Sada se polako spremam za onu crnu mrlju od boss-a. :)
Kupio sam gomilu lekica i jedno 5-6 bombi + imam jedan onaj turpentine da zapalim oruzje.
I da, kada je moguce menjati klasu? Uzeh huntera a luk skoro pa ne koristim... :D
 
menjanje klase se radi tako sto odes u opciju: new game :D

da da, ni plavi nisu lagani na pocetku, ali uz malo ozbiljnosti se lako ubiju (i ako dobijes hit, dva, i dalje si dobar sa health-om).

edit:
sto se tice menjanja klase, kasnije kupovinom odredjenih magija, oruzja, statistika mozes da se svedes na sta hoces. jedino je velika razlika na pocetku, gde je ipak najlakse krenuti sa klasom koja ima soul arrow (royal knight ili tako nesto, ne secam se)
 
Poslednja izmena:
u luk je mnoooogo dobra stavka kasnije...ja igram sa knightom ali sam napravio lava bow pa maltene igram samo sa lukom
vatra cini cuda onom prvom ili hajde
ako hocesh da ti pomognem pa zajedno da ga ubijemo. sad cu da te dodam u listu pa ce vec da se tamo dogovorimo
xexe ja igram evropsku verziju
 
Poslednja izmena:
steta... igra koju sam celu zimu igrao a vala sam poceo i ovu :p

...dok ne dodje nesto gran turismije :d
 
riiiiiight... ;)

[YOUTUBE]SEYwCIc0UjQ[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Da nastavim ovde. :)

1) Kolika je razlika izmedju popravljenog i istrosenog oklopa? Blacksmith u Nexusu mi trazi ~3600 dusa za full repair sto je za mene MEGA LOL.

2) Gde da nadjem/kupim luk i strelu? Koristim Temple Knight klasu i iako mi se svidja, ipak bi hteo i opciju za borbu iz daljine.

3) Koji su laksi pocetni nivoi? Bilo sta sto sam probao osim 1-1 se zavrsavalo brzom smrcu. Kod 1-2 nivoa, posto pokusam da pretrcim 3. deo zidova, pred ulazak u Fog, saceka me jaci vitez i sasece me kako god okrenem.

4) Da li se isplati upgradeovati Halbred na +1 itd.? Trenutno mi je na +2, ali ja ne vidim neku preteranu razliku, iako statistike pokazuju da je ima. Koliko sam video, svi upgradeovi, bez obzira da li se odnose na oruzje, stitove ili atribute karaktera su vrlo sitne.

5) Koliku razliku pravi upgrade stita?

6) Sta su "Soul Levels"?
 
1. Svu opremu koja je dobra posle u igri vredi popravljati. Moj savet ti je da se manes teskih oklopa i koristis sto laganije, videces posle i zasto. U pocetku sam obuci drugu opremu, posle popravljaj samo dobre.
2. Imas kod onog cikice sto ti popravlja opremu luk i strelu, ali brzo se to na pocetku nadje tako da nema razloga da bacas dragocene duse.
3. Sta je ? :d Yebe te zmaj ? Kod cika plavokog viteza je bitna stamina i da si lak i okretan i da znas kako napada. Ne brani se u DS stitom vec dodge bacanje u stranu, kad to provlais bice ti igra upola laksa. Ja sam presao 2-x svet skoro ceo pa da se vratio na 1-x. 3-x su ubedljivo najtezi, bezi od njih ko djavo od krsta za sada.4-x je za grind kad provalis kako se krecu cika kosturi. :)
4. Moj savet ti je da ne trosis kamenje za upgrade bzv, jer ti posle trebaju za pravljenje pravih oruzja. Znaci nemas pojma koliko mocnog oruzja moze da se napravi.
5. E stit je jedino vredan po meni upgrade-a, jer nema nesto mnogo dobrih unique.
6. Kako sta su Souls Levels ? Pa to ti je upgrade sistem. Sakupis odredjeni broj souls i posle 1-1 boss imas mogucnost upgrade-a kod one ribe u Nexusu, i tako mozes da poboljsas karakteristike svog lika. Moj savet za upgrade ti je da ne budzis sve, ili staminu i snagu ili magiju, ako krenes sve neces nista dobiti.

E sad ako oces sebi da olaksas igru, odvoji vremena, dva sata i lepo ubi Old King Dorana, jer ima equipment koji sam ja koristio do kraja igre skoro.
Videces da ga je lako ubiti ako ga napadnes sa ledja. Ima i nekih gay fora sa poisonom, ali ja sam uvek borbu u lice (barbarian iz Diabla 2 u dusi uvek).
Iskreno meni je najgori bio onaj vitez sa crvenim ocima, jer ga je jako tesko provaliti sta radi. Posle sam se vracao i izivljavao se na njemu, ubio sam ga bar 100 puta. :D

Sve sto te zanima od opreme moras sam gledati na :
http://demonssouls.wikidot.com/

Veruj mi da sam znao sajt napamet skoro dok sam igrao DS. Mislim da ce ti i vampirbg reci isto.
 
1) dok ne pukne nikakva... kad pukne setas se okolo bez oklopa... ako ti je malo ostecen ne moras da popravljas, ali ako je kriticno onda bolje popravi... naravno, oklop nije neophodan u vecem delu igre ako ti je lik dovoljno brz (i ako su tebi dobri refleksi) posto mozes da roll-om izbegavas njihove napade... naravno, ako nosis tezak oklop (ja sam nosio Robe pa mi nije bilo frka) to moze da bude misaona imenica (narocito ako imas npr drveni oklop)

2) kod prodavaca... strele, koliko se secam, mozes da kupujes i u Nexusu, a za tacan raspored koji prodavac sta prodaje pogledaj na wiki sajtu... Probaj npr onog prodavca to se nalazi iza barikade u kuli (ako ga nisi vec ubio)... U principu, oni koji prodaju unutar nivoa imaju bolji i/ili jeftiniju opremu od onoga u Nexusu

3) ako se dobro secam moraces da zavrsis 1-2 pre nego sto odes na ostale... Meni su posle toga najvise odgovarali 4-x nivoi... Mozes da probas npr 2-x svet sa rudarima :D Samo nemoj 3-x (nerviraces se zbog padanja) i 5-x :D

4) uvek se isplati upgrade... informisi se na wiki sajtu za sve upgrade grane za to oruzje...

5) upgrade stita moze da dovede i do toga da ti regenerise health i slicno... ako ga koristis, radi i cesce upgrade... ako si se skoncentrisao na izbegavanje onda i nije toliko vazan (ja sam neke nivoe isao sa 2 maca npr)

6) to su ti exp nivoi... svaki ti daje da povecas nesto od statistike

pretece me marli... moraces da napamet znas wiki sajt... ja sam cak i stampao mape (zbog 3-x) i moguce upgrade putanje za oruzje :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno