Šta je novo?

DELL XPS M1530

Nije uvek je ugasen, zato mi je to malo cudno, a pocelo je cim sam instalirao windows 7. Isto je i kad upalim neke programe. Verujem da je nebitno al cisto me zanima sto se pali jer znam da nije uobicajno.
 
Nije uvek je ugasen, zato mi je to malo cudno, a pocelo je cim sam instalirao windows 7. Isto je i kad upalim neke programe. Verujem da je nebitno al cisto me zanima sto se pali jer znam da nije uobicajno.


Jesi siguran da je caps lock?Caps lock je oznaka A slovo u onom kvadraticu :)
 
Pa ja sam odmah napisao da je lampica za NUMLOCK al izgleda nisi vido lepo. Ma briga me sto se pali nego me iritira :)
 
Jel neko otvarao i cistio ovaj laptop? I ako niste da li planirate u garanciji to i da radite... Mada za 3 godine nakupice se prasina za izvoz.
 
Čišćenje se svodi na skidanje poklopca koji bi se skidao i da je izmena memorije u pitanju. Dakle ništa što bi garanciju dovelo u pitanje. Kada sam ugrađivao bluetooth modul bilo je mnogo ozbiljnijeg rasklapanja pa računam da to nisu stvari koje bi naškodile garanciji.
 
Bavim se muzikom i imam sledeci problem. Kada mi je upaljen neki drugi izvor zvuka ali pauziran kao sto je youtube, winamp i slicno, i kad upalim fruity loops nece da reprodukuje zvuk, isto je i obrnuto. E sad to mi nije bio slucaj sa Desktop-om dok sam radio pa mi nista nije jasno.
 
E vracam se na ovu temu posle 2 meseca. Ima me negde na 5 strani. Brinuli su me drajveri jos neke stvarcic sto se tice estetike. Postavicu jos jednom slike da pogledaju mozda neki novi ljudi i kazu da li imaju to ili ne! Jednom sam bio u ComTrade-u i pogledao sam isti ovaj laptop i isto je imao udubljenja i ispupcenja kao moj ali na drugim mestima sto mi je sumljivo.

Aj ako moze neko nek mi kaze u cemu je problem: Ja instalirao OS po 5 puy na laptop i ubacio po 100 put wireless USB i u tom momentu se ugasi laptop jer se istrosila baterija. Od onda me zeza taj USB na laptop-u uopste ne radi a na PC-u me je jednom zezao a i USB mice me na laptop-u zeza ponekad. jel neko imas slicne probleme? probao sam i OS OPET da reinstaliram.
 

Prilozi

  • IMG_4846.jpg
    IMG_4846.jpg
    910.1 KB · Pregleda: 39
  • IMG_4847.jpg
    IMG_4847.jpg
    881.2 KB · Pregleda: 37
  • IMG_4848.jpg
    IMG_4848.jpg
    866.9 KB · Pregleda: 38
  • IMG_4849.jpg
    IMG_4849.jpg
    774.9 KB · Pregleda: 31
  • IMG_4851.jpg
    IMG_4851.jpg
    763.2 KB · Pregleda: 36
Čišćenje se svodi na skidanje poklopca koji bi se skidao i da je izmena memorije u pitanju. Dakle ništa što bi garanciju dovelo u pitanje. Kada sam ugrađivao bluetooth modul bilo je mnogo ozbiljnijeg rasklapanja pa računam da to nisu stvari koje bi naškodile garanciji.
Stigao mi bluetooth modul.Gledao sam uputstvo kako da ga stavim,deluje mi onako,ne komplikovano,koliko opasno.Na sta da obratim paznju? Postoji li mogucnost da izgubim garanciju?
Ili da nosim u servis?
@jesaleja,ja na tvojim slikama ne vidim nikakva ispupcenja i udubljenja,kod mene nema ....
 
Poslednja izmena:
Sama procedura nije previše komplikovana niti opasna ali nije za one koji imaju dve leve jer nije trivijalno. Malo teže se skida plastični panel jer se kukicama čvrsto drži pa mi se činilo da se može odlomiti ako se grubo postupa. Takođe smeštanje modula u slot nije baš jednostavno jer je prostor skučen pa se treba snaći.
 
Pa taj panel bas i gledam i kontam da bi mi on mogao zadati najvise muke.
Znaci,odvrnem ona tri sarafa odole,okrenem laptop,zabacim ekran najvise moguce unazad i NEZNO pokusam da skinem tu prednju plastiku.Kad je skinem,naletecu na flet kabl koji treba LAGANO da svucem i onda da skinem drzace sa strane.
Nakon toga videcu valjda negde slot za bluetooth modul,nabodem ga na kabl i to je to.
Jel sam nesto preskocio? Paradigma,molim te,ako mozes,samo malo pojasnjenje oko tih kukica na prednjem panelu,sta da radim,da vucem,mrdam...?
 
Aj ako moze neko nek mi kaze u cemu je problem: Ja instalirao OS po 5 puy na laptop i ubacio po 100 put wireless USB i u tom momentu se ugasi laptop jer se istrosila baterija. Od onda me zeza taj USB na laptop-u uopste ne radi a na PC-u me je jednom zezao a i USB mice me na laptop-u zeza ponekad. jel neko imas slicne probleme? probao sam i OS OPET da reinstaliram.


Ne bi smeo da zeza USB ulaz zbog toga.Jedino ako si nesto slucajno spalio USB.U svakom slucaju ako si dizao OS ponovo i ne radi nikako po meni to je posao za servis.Mislim ta to nema nikakve veze sa softverom.


PS:Samo da razjasnim 100%.Jel te zeza bas USB ulaz ili USB stick tj wifi adapter na USB
 
Poslednja izmena:
Ne bi smeo da zeza USB ulaz zbog toga.Jedino ako si nesto slucajno spalio USB.U svakom slucaju ako si dizao OS ponovo i ne radi nikako po meni to je posao za servis.Mislim ta to nema nikakve veze sa softverom.


PS:Samo da razjasnim 100%.Jel te zeza bas USB ulaz ili USB stick tj wifi adapter na USB

Bas to sam rekao. Znaci taj USB nece nikako da radi na laptop-u a jednom me je na isti nacin zezao na kompjuteru. A taj USB ulaz na kom se to desilo gubi ponekad kontakt kad je mice u njemu.
 
Odustao sam od samougradnje bluetootha.Mislim da cu pokidati onaj prednji panel,ne znam gde da vucem,garant cu ga slomiti.
Valjda me nece odrati u servisu,krastavac.
 
Bas to sam rekao. Znaci taj USB nece nikako da radi na laptop-u a jednom me je na isti nacin zezao na kompjuteru. A taj USB ulaz na kom se to desilo gubi ponekad kontakt kad je mice u njemu.



Ne bi smeo da ne radi nikako.To nesto na ploci zeza.Bolje ti to odnesi u servis.Sve sto mozes da uradis jeste da dignes OS ponovo i dignes sve drivere za chipset.A posto si to vec uradio znaci da nesto nije u redu,Ma nemoj se zamarati.Daj njima pa nek se oni cimaju.Ti si platio i imas garanciju i bas te briga.Odradice oni to 100%.Koliko sam cuo do sad se niko nikad nije zalio na njihov servis sto me posebno raduje.Inace oni su jedino spori jer svi delovi stizu iz Irske pa sve traje dosta dugo ali nisu kao pakom kojem saljes 100 puta 1 kvar.Meni licno je bolje cekati i 30 dana nego da saljem 30 puta po 9 radnih dana..........
 
Moram da pohvalim Ewe comp.
Imam njihovu garanciju za ovaj laptop,poslao sam im mail da pitam koliko bi kostala ugradnja bluetootha i bukvalno u roku od deset minuta sam dobio odgovor da samo donesem laptop u Zemun i da je ugradnja besplatna.
U pitanju je g-dja Aleksandra Jeremic,DELL Authorised Service Provider & Customer Support .
Svaka cast.Samo jos da odem do Zemuna,verovatno u sredu.
 
Evo,danas otisao u Ewe,u Zemun,Aleksandra me bukvalno sacekala(sa izvesnom dozom ljubomore sto sam nabavio bluetooth sa shipingom za 8 dolara :p),serviser zamenio u roku od 5 minuta,radi kao sat.
Svaka cast za Ewe!!
 
ha svaka cast za ewe, svaka cast kineskoj posti koja ga je mesec i po dana prenosila do bg-a lol :D
 
@scouser

Kazi ti meni druze jel su tebe cimali sto si stavljao wifi karticu?Jer meni su rekli u ewe shopu da ne smem zbog garancije.Mislim Zemun mi je daleko i bzvz mi je da saljem laptop za 2 min posla.Znam da sam stavim wifi karticu.Imas ti broj fona da mi das da je ja pitam mogu da sam stavim karticu :)
 
Ma nece ti dati da sam stavis ali ona se bukvalno postavlja za 2 minuta,za nju se ne skida ovaj prednji panel kao kod bluetootha.Inace,ja sam uzeo model sa ugradjenim wifi tako da je nisam sam namestao ali sam gledao uputstvo,veoma je jednostavno,znas i sam.Ovo ne znaci da ti ,u smislu garancije,savetujem da sam to uradis.
Evo ti mail,pa pitaj,brzo ce odgovoriti.
[email protected]
Mozda moze u ewe shopu neko da ti ugradi,pitaj i tamo.
 
jel mogu dugmeta da se skidaju posebno sa tastature isto kao i kod obicne plasticne tasteture?
 
Mislim da ce ovo biti poslednja faza unapredjenja mog XPS-a.
Sta mislite o ovome,naravno ideja je da HDD prebacim u ovaj bay umesto dvdrw a da na mesto HDD stavim SSD.
Znam da je moguce,samo me brine zagrevanje Hard Diska,sta mislite o tome?
http://www.newmodeus.com/index.php?main_page=product_info&products_id=311

Ja sam to stavio u svoj asus g51vx, iako imam mesta za dva hdd-a trebao mi je jos jedan, jer sam imao 2 x 64GB SSD u raid 0 i trebao mi je jedan za space pa sam u zeo taj 2nd Hard Drive Caddy. St ose tice zagrevanja nije tako strasno. Zagreje se malo samo kad prebacujes file koji je od nekih 50GB velicine pa dugo radi. Ovako, nema sta da se brines. Ja sam svoju uzeo na ebay-u za $10, tako da ako imas neke sanse da uzimas stvari sa ebaya tamo ti je dosta jeftinije.
 
za jocifer93
imao sam problem sa jednim tasterom, nije naivno ni skidanje a ni montaza tastera, meni su u servisu uradili zamenu zabice koja se nalazi ispod tastera, normalno sve POHVALE EWE servisu, zabice su razlicite i mogu se ostetiti prilikom montaze ili demontaze.
 
Mislim da ce ovo biti poslednja faza unapredjenja mog XPS-a.
Sta mislite o ovome,naravno ideja je da HDD prebacim u ovaj bay umesto dvdrw a da na mesto HDD stavim SSD.
Znam da je moguce,samo me brine zagrevanje Hard Diska,sta mislite o tome?

'Leba ti, kako to misliš da izvedeš, testerom da isečeš kućište i izvadiš DVD i ubaciš bay ?!?
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno