Šta je novo?

Dell studio xps 8000, koje napajanje?

sloba984

Cenjen
Učlanjen(a)
17.01.2013
Poruke
14
Poena
154
U njemu je bilo Chicony 350W. Dobio sam ga sa tim napajanjem ali uopste se ne pali racunar. Lampice svetle i na napajanju i na mat. ploci ali uopste ne daje znake zivota kad stisnem taster za paljenje, ne reaguje nista.. Sto se tice napajanja, ventilator je ukocen i jedva ga rukom pomerim, znaci mora zamena svakako a za dalje cemo videti.. :)

Vasa preporuka za napajanje.. Cena moze do nekih 4000din.

konf.

4gb ddr3 ram
Intelov procesor, samo ne znam na koliko radi tacno, ali pise i7 core(mozda je 2.8).. :sceptic:
graf. Nvidia GeForce gts240, mislim da ima 1GB 256bit

Toliko znam, jer ne mogu da ga pokrenem..
 
Nista se ne desava.. Prikljucim napajanje i upalim onaj prekidac iza napajanja.. stisnem taster za paljenje kompa ali kao i da nisam stisnuo.. jedino sto svetli je, lampica na ploci.. Dobio sam komp(neispravan) tako da nemam pojma da li je ista pokazivao.. meni nikakve znake zivota ne daje.. :(
 
Hajde pokusj i ovo: Iskljuci kabel potpuno iz struje, i onda drzi power dugme 15 sekundi, a zatim vrati kabel u uticnicu. Vidim da je mnogima sa ovim problemom ovo upalilo...
 
e si siguran da si dobro skopcao one kablice od kucxista?
tu nekad i najveci majstori omanu :)
 
Sve sam zivo pregledao i nigde nisam pogresno povezao. Pregledao manual i jos par slika na netu, video snimak kucista i kako je povezano, sve je ok. Ne znam sta mu je i zasto ne reaguje..? :S:
 
Probaj upaliti tako što ćeš prestojiti žice možda dugme neradi(spojiš PWR i Ground iglicu na ploči ili žice)

Pokušaj upaliti napajanje bez ploče - spoji zelenu i crnu žicu na 24 pinskom konektoru ako imaš unimer proveri voltaže.
 
Povadi sve iz matične, osim jednog RAM modula i grafičke. Uključi je spajajući odgovarajuće iglice na front panel konektoru na ploči, recimo dodirom vrha šrafcigera na sekund. Ako ni tada ventilatori ni ne "trznu", sva je šansa da je ploča mrtva.

U tom slučaju fotografiši detaljno matičnu ploču, i okači slike. Bez toga nema dalje dijagnostike.
 
Ma, napajanje sam vec probao i sad radim plocu.. sve izvadjeno iz kucista i testiram.. Uspelo je da prilikom prespajanja kontakta na maticnoj, gde se prikljucuje konektor za paljenje, na 2 sek zavrti procesor, napajanje i grafika(i ram je ubacen jedan), pa 5sek nista i onda opet zavrte i tako ponavlja dok ne iskljucim napajanje.. problem je sto ne znam da li sam dobre kontakte prespojio.. :/ ako neko zna koji su tacno, moze pomoc.. :)

Evo slika sa neta, bez icega:

http://s300083406.websitehome.co.uk/ep/hp/xps7-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne ne, baš slika baš TVOJE ploče, ima razloga zašto to tražim. To što zavrti pa stane znači power delivery problem. Negde nešto dobija struju van propisanih vrednosti. Verovatno su ti stradali neki kondenzatori na ploči, zato mi treba detaljna i jasna slika, više uglova... Ako nisu kondike, probaj da demontiraš procesor, i ponovo montiraš. Usput promeni pastu između njega i hladnjaka, ako bude potrebe.
 
Ma, napajanje sam vec probao i sad radim plocu.. sve izvadjeno iz kucista i testiram.. Uspelo je da prilikom prespajanja kontakta na maticnoj, gde se prikljucuje konektor za paljenje, na 2 sek zavrti procesor, napajanje i grafika(i ram je ubacen jedan), pa 5sek nista i onda opet zavrte i tako ponavlja dok ne iskljucim napajanje.. problem je sto ne znam da li sam dobre kontakte prespojio.. :/ ako neko zna koji su tacno, moze pomoc.. :)

Evo slika sa neta, bez icega:

http://s300083406.websitehome.co.uk/ep/hp/xps7-1.jpg

Indikacije pokazuje da su ploca i procesor verovatno ispravni. Za potvrdu toga, SAMO ploca i procesor, bez memorije i grafike. spojis napajanje 24+4 pina i ukljucis. Trebalo bi da dobijes pistanje kao znak da nema memorije. Ako nema pistanja uradi clear cmos za svaki slucaj pa probaj ponovo, ako ni tad nema zvuka 99% je ploca.
Ako dobijes pistanje, probaj da menjas mesta za memoriju u slotovima i sa modulima, moguce je da je neki memorijski modul stradao u svemu.
 
Hvala svima na pomoci i izvinite na maltretiranju.. i ja sam se namucio.. :type:
Pokusao sam sve varijante i isto se ponasa, nema nikakve reakcije osim sto zavrti na kratko i prestane, pa opet isto.. Mislim da je ploca problem i tu nema polemike, a da li je jos nesto, to ce se pokazati posle zamene ploce.. :trust:

Samo da pitam, van teme da li je skupa ploca http://www.asus.com/Motherboards/P7H55M_LE/#specifications za 50e polovna? Ne mogu ni da nadjem bas puno ovih sa socket-om 1156, uglavnom su u kvaru a na prodaju.. :mad:

Ako neko zna gde ima, moze preporuka.. :wave:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno