Šta je novo?

Dell n5010,problem!

mifapfc

Cenjen
Učlanjen(a)
27.04.2009
Poruke
19
Poena
154
Umam Lap-top dell N5010, Core i5 m 430 ,4 gb DDR3 1066 , i Intel(R) HD Graphics koji bi trebalo da koristi do 1300 mb deljene memorije...Problem nastaje kada pokusam da pokrenem neke igre ( na pr. PES 2011 ) i izlazi mi error poruka gde pise da mi grafika nije kompitabilna usled nedostatka memorije a minimum je 128mb... Da li je moguce da povecam memoriju koju koristi graficka karta , i ako mogu pomozite mi kako...? Pozz:wall:
 
Kliknes ignore i radi bez problema
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    100.8 KB · Pregleda: 82
Kliknes ignore i radi bez problema

Jasno je meni to,uradio sam to odmah... ali mi ne dozvoljava da pomerim grafiku na medium ili high uz obrazlozenje da mi je nekompitabilna graficka zbog problema sa memorijom...pa bi vise voleo da mi neko objasni kako da podesim da mi graficka koristi vise deljene memorije...Hvala unapred...
 
Ja sam kao nesto pokusavao ali nisam uspeo, a vrhunac *****izma mi je to sto pes 2010 nije hteo da ide preko 800x600 ili tako nesto a 2011 hoce 1280x720. Inace moja kartica je isto integrusa samo jos slabija gma 4500 mhd. pozdrav
 
Ovako cu da ti kazem odmah- sa tim integrisanim gpu-om imas srece sto i mozes da pokrenes igru. Da si dodao jos nekih 6-7 odprilike mogao si da uzmes isti laptop sa Radeonom 5650M i da cepas skoro sve igre na high. Ovako ili da menjas(ako mozes) ili da se zadovoljis tim. PES2011 nije nikako za te integruse, a ti ako si planirao laptop bar malo za igre trebao si da uzmes bar ALI BAR nVidia 310M ili 5470M Radeona. Ovako... Ne znam sta da ti kazem.
 
Bas tako te integruse nisu za igre i tu leka nema.Mislim da 5010 moze samo win 7 64 bit da driveri ne podrzavaju 32bit,i sa obzirom na preformanse jako su kilavi dugo podizu os ne svidja mi se.A li kada podigne os radi ok.Neko moje misljenje jer sam ih podigao oko 50 komada.
 
Vrh Dno