Šta je novo?

deda msi 8800gt oc edition artifekti :d

Markomaniax

Čuven
Učlanjen(a)
16.06.2008
Poruke
4,098
Poena
625
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X & scythe mugen 5
Matična ploča
Asus TUF B550-Plus
RAM
G.Skill Ripjaws V 2x16Gb kit
GPU
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Storage
M.2 NVMe Intel P660 1TB ; WDC 6TB 3.5 SATA III 256MB 7.200 Gold
Zvuk
Sound Blaster Z & Edifier 75w neki zvucnici
PSU
Corsair AX860i 80+ Platinum
Kućište
Lian Li Lancool II Mesh C RGB TG Snow edition
Monitor
ASUS TUF Gaming VG27AQ1A 170Hz
Miš & tastatura
Logitech MX Master 3 & Keychron V6 custom PBT Hot swap RGB Pro Braon lubed QMK
Ostale periferije
Xbox ONE joypad
Pristup internetu
  1. Optički internet
umire mi "deda" izgleda , u win radi fino , pusta hd filmove i prolazi stress testove (vmt), ali kako udjem u bilo kakvu igru , pocinju pucanja , stucanja , menjanje boja i obicno se tada vrati u win sa porukom da je uspesno recover-ovan display driver.

e sada , malo sam guglao i naisao na svakakva bizarna resenja , pa bih da proverim sa nekima koji su mozda imali slicnog iskustva sa svojim kartama , pre nego sto se uhvatim za novcanik (posto je garancija istekla pre godinu dana).

- nekolicina kaze da je na ovaj nacin resila probleme ne samo sa svojim 8800gt, vec i sa drugim kartama.

FIX 1 most preffered. ( WORKS FOR XBOX 360 2 and some PS3 early models) and only if there is perm artifacts and your graphics card or 360 doenst even boot!
Use a good hair dryer, that realy goes hot , remove heatzink, and thermal paste. Place card on a flat surface, cardboard works best or polyster.
heat the graphics card up on the GPU for about 20-30 mins and let cool gradualy, dont force it to cool down using an AC or cooling fan. let it cool down slowly. past up and fix the ehatzink, enshure the fan is plugged in!!! Boot up PC.

- isto je jednom momku sa indeticnom konfiguracijom (izuzev 2gb rama) receno da promeni napajanje koje je imao (neki krs od 520w) i uzme neki bolji psu od 650w jer 8800gt zdere struju. iako mu je neko vreme radio komp bez problema pa tek onda pocela da zeza grafa, rekli su mu da se ta jeftinija napajanja brzo "trose" i da za posledicu cela masina moze da nastrada. ispostavilo se da su bili u pravu jer je nakon nekog napajanja od 240$ grafa proradila , ali kaze da mu mis secne periodicno , jer je izgleda ono napajanje ostavilo efekta na neko drugo parce hardware-a u njegovom sistemu.
e sad moj ms pro 550w po svemu sudeci nije dovoljan , a problem mi se pojavljuje samo u igrama (verovatno bas kada povuce struju) pa ako mislite da je ovo problem , koje napajanje mi preporucujete (moze i neko jace za buduci major upgrade)?

Vec sam probao instaliranjem novog drivera i updateovanjem dx-a i sve po starom.
ili ako neko ima bolje resenje , neka vice! :)
 
Kartica je na putu za večna lovišta. Ja koristim 8800GT sa Chieftekom od 550W i radi perfektno. Pre godinu i po dana, na sličan način koji si opisao, krepala mi je 8800GTS. Dakle, pucanje tekstura, freeze, restart, artefakti na POST ekranu, i odbijanje da digne win. Postoji teorijska šansa da su lemovi u pitanju, i to se može rešiti pečenjem kartice u rerni, proguglaj postupak, ali ja nikada ne bih takvu karticu vratio u komp. Poz.
 
druze, moguce je da karta ima hladan lem na chipu.
Probaj najpre da zamenis napajanje. Mada nije to.
Naravno da se to ne radi fenom za kosu, kako si ti
citirao neciji post, e sad posto si clan benchmark foruma donesi meni,
uradicu ti to profesionalno :) i radice ti opet.
Naravno bez ikakve nadoknade. Poz.
 
Ma ne slusaj ovog Kukiza, nema covek pojma. :D

U rernu to guraj! Na 200c, 25-30 minuta. Po mogucstvu sa sve kulerom. :p

Sala mala, prihvati savet Kukiza, momak je profesionalac, zna sta radi. :)
 
ne,
doci ces zajedno samnom
na zarkovo i gledaces kako se opravlja
:)))
 
Nazad
Vrh Dno