Šta je novo?

DDR2800Mhz radi na 667 ?

pashutin

Cenjen
Učlanjen(a)
27.12.2012
Poruke
70
Poena
160
Na ploci imam 2 x Kingston KVR800D2N6 od 2 GB i 1x KVR800D2N5 od 2 Gb i svi moduli mi rade na 667Mhz, povremeno dobijam i blue screen pri paljenju kompa ..
Pokusavao sam i da im zamenim mesta ali isto...

Prve 2 memorije su nove i uparene, a druga mi radi vec nekoliko godina bez problema...
 
Okaci neku sliku od CPU-z ili AIDA64.
Da pogledamo na kojim latencijama i naponu rade.
 
Ploca je gygabite EP45-DS3, podrzava ddr do 1200Mhz, a evo screen :
Screenshot (2).png

a evo i svake memorije posebno
Screenshot (3).png
Screenshot (4).png
Screenshot (5).png
 
Poslednja izmena:
Mozda da stavis noviji BIOS ako vec nisi.

Vidi u CPU-Z, pod tabom Mainboard, pise datum i verzija.
 
Podesi u biosu rucno na 400(800)Mhz i latencije od slabije 6-6-6-18-24.
 
Uradio update bios-a, sad jedino ovo rucno da podesim, mada ove novije rade na 6-6-6-18-24 a stara na 5-5-5-18-23 pa treba po njoj da namestim valjda ...
Hvala na savetima ;)
 
Pa "slabije" su ti ove nove,(vise latencije-znaci sporije) pa bi trebalo da rade na njihovim latencijama.
 
Odradio sve to, sad mi nazalost zabo komp tj konstantno se resetuje bez ulaskau bios..

Izvadio sam bateriju, resetovao plocu i upalilo se normalno.. Malo cu jos da se bolje raspitam pre prckanja po Bios-u ponovo
 
Poslednja izmena:
Ovako ti stoji u manual


1. Dual Channel mode cannot be enabled if only one DDR2 memory module is installed.
2. When enabling Dual Channel mode with two or four memory modules, it is recommended that
memory of the same capacity, brand, speed, and chips be used and installed in the same
colored DDR2 sockets for optimum performance.
When memory modules of different capacity and chips are installed, a message which says
memory is operating in Flex Memory Mode will appear during the POST. Intel
®
Flex Memory
Technology offers greater flexibility to upgrade by allowing different memory sizes to be
populated and remain in Dual Channel mode/performance.

E u CPU-z ti stoji dual, vidi kako ti je to pdeseno u biosu.
 
Imas li kod postovanja da ti stoji Intel®Flex Memory?
 
Nisam nigde to primetio, izgleda da ce one da ostanu tako kako jesu... Bar od update-a BIOS-a nemam vise blue screen :D
 
Шта се дешава кад ставиш само те две упарене у дуал канал?

Имам једну стару плочу са DDR1и код ње постоји овакво правило кад су меморије у питању, ја се потрудио да нађем две по 512 кад оно међутим ... 333:

snapshot7.png

Можда и у твојој комбинацији постоји неко глупо правило.
 
Nazad
Vrh Dno